Zpravodaj ProAlt – únor 2012

http://www.proalt.cz/wp-content/uploads/2011/09/proalt-logo-300x204.jpg


Vážení příznivci, vážené příznivkyně ProAltu,


Iniciativa ProAlt existuje již rok a půl. V tomto období jsme uspořádali mnoho akcí. Podařilo se nám upozorňovat na nebezpečné kroky této vlády, podařilo se nám obrátit k těmto krokům pozornost lidí. Podařilo se nám proniknout do veřejného povědomí. Máme dnes aktivní skupiny v téměř desítce měst po celé zemi. To vše by se nám nepovedlo bez podpory desítek a stovek lidí, kteří se podíleli na přípravě a zajištění akcí. To vše by se nám také nepovedlo bez finanční podpory, která nám přicházela ze všech koutů republiky. Všem, kteří nás jakoukoliv formou podpořili, za tuto podporu děkujeme. Chceme v tomto roce pokračovat s ještě větším nasazením a doufáme, že nás budete podporovat i nadále. Jistě najdete smysluplnější způsob, co s ušetřenými penězi udělat, než ministr financí Kalousek. Děkujeme. Společnost se škrtnout nedá!

Nezaměstnaní nejsou parazité, hlásal transparent před úřadem práce

Opava, 26. 1. 2012 – Nezaměstnaní nejsou parazité! To připomínal transparent v rukou Filipa Šimečka, člena občanské iniciativy ProAlt (Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ), která včera uspořádala improvizovaný minihappening před opavským úřadem práce.

http://www.proalt.cz/?p=3043

Stanovisko iniciativy ProAlt k situaci na vysokých školách

Praha, 20. 1. 2012 – Destruktivní politika současné vládní koalice zvyšuje od počátku volebního období napětí ve všech oblastech společnosti. Vládní koalice již zahájila destrukci důchodového systému, pokračuje v rozkladu systému zdravotnického a rozkládá soustavně státní finance. Nedbá kritiky své politiky ze strany odborných kruhů, nedbá varování v podobě nejrůznějších forem protestů občanů, nedbá varování a kritiky ze strany odborů. Pokračuje ve své nesmyslné a devastující politice, jejímž jediným výsledkem je rostoucí neklid, nespokojenost a napětí.

http://www.proalt.cz/?p=3008

Prohlášení iniciativy Za svobodné vysoké školy

Akademické svobody a samosprávu vysokých škol studenti spolu s pedagogy vydobyli před dvěma desetiletími jako díl na obnovených svobodách celé společnosti. Za svobodné považujeme vysoké školy tehdy, rozhoduje-li akademická obec s patřičným zastoupením studentů, vyučujících i vědeckých pracovníků o všech důležitých otázkách školy demokraticky a nezávisle na politických a ekonomických tlacích zvenku. Současná vláda prosazovanými změnami vysokoškolských zákonů tyto svobody zásadně ohrožuje.

http://zasvobodnevysokeskoly.cz/?page_id=332

ProAlt Liberec: Kam nás zavedou reformy veřejného školství?

Liberec, 24. 1. 2012 – V podvečerních hodinách v úterý 24. ledna proběhla v prostorách Technické univerzity v Liberci (TUL) již druhá veřejná diskuse, kterou pořádala místní skupina iniciativy ProAlt. Téma odpovídalo zvolenému prostředí – vysoké školy a „reformy“, kterými se chystá akademické prostředí svázat současná vláda. V den, kdy byl prezident Václav Klaus „pobouřen tím, co si to ten akademický svět dovoluje“, se k debatě na TUL, kde vystoupil její emeritní rektor, profesor David Lukáš a zástupkyně Akademie věd České republiky a iniciativy ProAlt, Alice Anna Červinková, sešlo na 45 občanů.

http://www.proalt.cz/?p=3051

Brněnský ProAlt se vysmíval vládním reformám a občanské pasivitě

Brno, 7. 1. 2012 – Brněnská pobočka ProAlt uspořádala v sobotu 7. ledna v Brně happening na oslavu vládních reforem, které vítal průvod občanů převlečených za ovce. Akce byla pěkná, málokdo ji viděl, a kdo už ji viděl, jen zřídka ji rozuměl. Ale účast médií byla slušná.

http://www.proalt.cz/?p=2959


VIDEO: Iniciativa ProAlt předala petici za zavedení obecného referenda

Praha, 8. 12. 2011 – Přenést rozhodovací pravomoci více mezi lidi – to je cíl iniciativy ProAlt, která nasbírala 25 tisíc podpisů a předala je Senátu. Ten se bude muset peticí zabývat.

http://www.proalt.cz/?p=2915

Od krize k alternativám – první sborník Pražské školy alternativ

V prvním sborníku Pražské školy alternativ, do kterého přispěli Ilona Švihlíková, Marek Hrubec, Milan Smrž, Michael Hauser nebo Milan Kreuzzieger, najdete texty z těchto oblastí: politicko-ekonomické, kulturně-ekonomické, mediální a ekologické.

http://www.proalt.cz/?p=3060

Ondřej Slačálek: Budoucnost je třídní nepřítel

Současné politické debaty jsou ovládány třemi pojetími budoucnosti. Budoucností, která je pouhým výsledkem našich projektů, plánů a kalkulací. Budoucností, do níž úzkostně projektujeme zidealizovanou minulost jakožto protilátku na nebezpečí přítomnosti. A konečně budoucností, která sama sebe zničí, aby nám dala za pravdu. Jak se těmto budoucnostem vyhnout?

http://www.proalt.cz/?p=2950

Kde si nejlépe poradit s nezaměstnaností? Na poště.

Praha, 20. prosince 2012 – V prosinci se v Praze před budovou pošty v Jindřišské ulici odehrál happening „Nezaměstnaní na pranýři“ proti novému systému kontroly a šikany nezaměstnaných DONEZ, kterého se zúčastnily dvě desítky osob. ProAlt tím zahájil svou dlouhodobou kampaň kritizující nefunkční systém politiky zaměstnanosti a omezování pravomocí a kapacit úřadů práce. Ke kampani byl napsán článek Kde si nejlépe poradí s nezaměstnaností? Na poště.

http://www.proalt.cz/?p=2932

Referendum o euroškrtech: Jan Májíček

Referendum. Slovo, které označuje nástroj přímé demokracie, a které se stalo požadavkem řady iniciativ. Po včerejším jednání vlády se otázka referenda dostala opět do debaty, když dvě ze tří vládních stran vyjádřily přesvědčení, že o přistoupení České republiky k dohodě Evropské unie o společných rozpočtových pravidlech by se mělo rozhodnout právě pomocí něj.

http://www.denikreferendum.cz/clanek/12339-referendum-o-euroskrtech

Akce Chrlice. Drábek coby slepý s mečem v tanci?

Do dnešního dne nikdo neví, jaké je vlastně stanovisko ministerstva sociálních věcí k dalšímu osudu ústavu v Chrlicích. U vlády, která razí koncepci, podle níž musí vše fungovat jako soukromá firma, jsou obavy víc než na místě.

http://www.denikreferendum.cz/clanek/12371-akce-chrlice-drabek-coby-slepy-s-mecem-v-tanci

Přidejte se k iniciativě ProAlt ve svém regionu

ProAlt, Iniciativa proti vládním reformám a na podporu alternativ rozšiřuje své aktivity do regionů. Po podzimních demonstracích, které se uskutečnily nejen v Praze, ale i v Brně, Olomouci, Ostravě a Českých Budějovicích, se aktivizují regionální organizace ProAltu v dalších městech České republiky. Přidejte

se a podpořte naše aktivity v regionech. Zde jsou k dispozici kontakty na regionální koordinátory. http://www.proalt.cz/?p=2977

<http://email.seznam.cz/redir?hashId=1418176632&to=http%3a%2f%2fwww%2eproalt%2ecz%2f%3fp%3d2977>

Pravidelná setkání s novými zájemci a zájemkyněmi o členství v ProAltu

Pravidelné schůzky se budou konat každé první úterý v měsíci od 18:30 v Tomášské 10, Praha 1. Těšíme se na vás!

Ples 99 %

V sobotu 25. února snobská “elita” pořádá tradiční “Ples v opeře” ve Státní opeře Praha. Na něm se každoročně scházejí ti, kteří se považují za největší elitu této země, od vrcholných politiků přes zástupce magistrátu a podnikatelskou elitu až po hvězdy showbyznysu. Popíjejí to nejlepší víno, ochutnávají speciality od těch nejlepší kuchařů, a to vše za cenu vstupenky v řádu tisíců až statisíců korun. Akce se koná 25. února před Státní operou Praha v 18:00 hodin.

http://www.skutecnademokracie.g6.cz/ples-99

Neoliberální ekonomický koncept a jeho důsledky pro ČR

Plzeňská skupina iniciativy ProAlt ve spolupráci s ČMKOS zve na besedu Neoliberální ekonomický koncept a jeho důsledky pro Českou republiku za účasti Jiřího Štega (ProAlt) a Jaroslava Ungermana (ČMKOS).

Kdy: 29. 2. 2012 od 17. hodin.

Kde: Plzeň, Pobřežní 8 (Peklo), vchod u mostu, zasedací místnost v 1. patře.

http://www.proalt.cz/?p=3143

Pražská škola alternativ

Obnovený projekt Pražská škola alternativ, podporovaný tentokrát finančně Nadací Rosy Luxemburgové, nabízí v pravidelných intervalech přednášky, semináře a workshopy k aktuálním politickým, kulturním, ekologickým a ekonomickým tématům. Akce se konají každé pondělí mimo prázdniny od 18:00, místo konání DIVUS, jižní křídlo, Bubenská 1, Praha 7 (budova bývalých Elektrických, později Dopravních podniků), nad stanicí metra Vltavská, vchod od magistrály.

Aktuální program: http://www.ekumakad.cz/cz/projekty/prazska-skola-alternativ

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments