Zpravodaj iniciativy ProAlt – 10. června 2011

Vážené příznivkyně a příznivci iniciativy ProAlt,


zasíláme Vám zpravodaj naší iniciativy.

Červnová pohotovost


Na červnovou schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR chce vláda předložit významnou část tzv. reformních zákonů. Tyto zákony zásadně ovlivní život obyvatel České republiky a povedou ke zhoršení jejich situace. Ačkoli nesouhlasí s Nečasovým kabinetem 9 občanů z 10  a jeho reformy odmítá 80 % z nich, chce vláda i přes tento odpor své kroky za každou cenu prosadit.

Dosavadní demonstrace i další formy veřejných protestů ukázaly, že má smysl se bránit a vyjádřit své názory. Vláda je rozkolísaná a její stabilita se rovná téměř nule. Vyzýváme občany ČR, aby se v měsíci červnu připravili na protesty proti snahám prosadit asociální a nikým nechtěné reformy. ProAlt, stejně jako řada dalších iniciativ, připravuje na červen několik protestních  akcí, věnujte tedy pozornost stránkám www.proalt.cz.

Stávka v dopravě

 
http://www.proalt.cz/wp-content/uploads/2011/06/podpora_st%C3%A1vky_maly1.jpg

Na pondělí 13. června vyhlásila Koalice dopravních odborových svazů za podpory Českomoravské konfederace odborových svazů a Asociace samostatných odborů stávku. Ta započne ve 3 hodiny ráno a bude se týkat MHD v Praze, Brně a dalších městech. Nepojede také železniční doprava. ProAlt se rozhodl tuto stávku aktivně podpořit. V Praze žádáme všechny, kteří mohou, k účasti.

Přihlaste se, prosím, přes webový formulář na stránkách ProAltu. Budete informováni o podrobnostech pondělní akce. Mimopražské členy a sympatizanty prosíme o podporu místních stávkujících odborářů podle dané situace v jejich městě.

Happening – Odhalení sochy Milana Kindla


http://www.proalt.cz/wp-content/uploads/2011/06/kindl_web.jpg

Reforma vysokých škol na nás klade nemalé nároky. Tím spíše si musíme osvojit zkušenosti jejích průkopníků. Finanční motivace studentů, zapojení místních elit a soukromého kapitálu a zejména zkrácení zbytečně dlouhé doby studia – to vše nejsou zcela nové myšlenky ministra Dobeše a jeho slovutných poradců.

Přirozenou nutnost reformy neflexibilních univerzit nahlédl již před léty v Plzni tamní proděkan právnické fakulty Milan Kindl. Navzdory tomu, že jeho odvážné experimenty nebyly současníky doceněny, stává se jeho odkaz nosným pilířem připravovaných vládních reforem.

Nebojme se říci pravdu naplno: budou-li reformy i nadále pokračovat směrem, jaký oznámilo ministerstvo školství, pak je Milan Kindl Janem Amosem Komenským pro 21. století. Průkopníkům patří úcta. Aby velikán a vizionář vysokoškolské reformy nebyl zapomenut, odhalí iniciativa ProAlt před ministerstvem školství jeho sochu. Tato socha bude zároveň symbolem nových časů: 


  • Už žádné únavné a vyčerpávající studium, ale rychlá cesta k titulu!
  • Už žádná otravně nezávislá akademická půda, ale zahrnutí politických a komerčních zájmů v podobě správních rad přímo do rozhodování o školách!
  • Už žádní studenti hloubající o zbytečných tématech, ale budoucí lidské zdroje osvojující si poznatky pro praxi s vědomím nabíhajícího dluhu!


Akce se uskuteční ve středu 15. června od 11 hodin, na prostranství před Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 7 – Praha 1.

Výzva k finanční podpoře


Červen je důležitý měsíc pro boj proti reformám, ale není ani zdaleka poslední. Proto si Vás dovolujeme znovu požádat o zaslání finančního příspěvku na náš transparentní účet 2500104120/2010. Velice si vážíme každého z nich. Neocenitelné

jsou pak trvalé příkazy, které nám dovolí lépe plánovat
výdaje ProAltu.

Děkujeme moc za podporu!

S přáním příjemných dnů

Roman Petrenko

ProAlt: Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ

www.proalt.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments