Zpravodaj iniciativy ProAlt – listopad 2011

Změna je možná: Demonstrace proti vládním reformám na Václavském náměstí v Praze 17. listopadu od 15 hodin

Vláda pokračuje v bezprecedentním útoku na veřejný sektor, na sociální práva občanů a tím i na základy demokracie. 17. listopadu 1989 proti sobě stáli studenti a policisté. Nyní občané společně, mladí lidé, policisté a lidé všech profesí, demonstrují proti vládě. Braňme se reformám. Účast přislíbil i slovinský filozof Slavoj Žižek a prorektor Karlovy univerzity Stanislav Štech. Demonstraci pořádá ProAlt – iniciativa pro kritiku reforem s podporou Českomoravské konfederace odborových svazů. Akci podporují také Akční spolek nezaměstnaných, Ekumenická akademie Praha, Národní rada osob se zdravotním postižením, Nesehnutí a Nezávislý odborový svaz Policie České republiky. Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2604

Přidejte se na facebooku:
http://www.facebook.com/event.php?eid=295389443814156

Slavoj Žižek 16. a 17. listopadu v Praze!

Literární noviny, Nakladatelství Rybka Publishers, Divus – Prager Kabarett, a ProAlt, iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ, si při příležitosti návštěvy Slavoje Žižka v Praze ve dnech 16. až 17. listopadu 2011 dovolují pozvat Vás na dvě jeho veřejná vystoupení. Ve středu 16. listopadu 2011 se od 18:00 koná velká přednáška Slavoje Žižka „Svoboda v oblacích: hrozby pro veřejné užívání rozumu“ (Freedom in the Clouds: Threats to the Public Use of Reason), a sice v Kulturním domě Vltavská na Praze 7. Slavoj Žižek také vystoupí na demonstraci iniciativy ProAlt při příležitosti výročí událostí 17. listopadu. Tato protestní akce se koná ve čtvrtek 17. listopadu 2011 od 15:00 na Václavském náměstí v Praze 1 u sochy sv. Václava (viz také předchozí pozvánku).

Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2587

Slavoj Žižek: Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška

http://www.youtube.com/watch?v=4bpcMfA9RHc

Protestní shromáždění k 17. listopadu v Brně: Vysvědčení vládě

17. listopadu 2011 v 16 hodin na Malinovského náměstí v Brně bude vystaveno Českomoravskou komorou odborových svazů, ProAltem, Akčním spolkem nezaměstnaných, Alternativou zdola a Masarykovou demokratickou akademií vysvědčení vládě.

Přijďte také!

Happening Spojenectví práce a solidarity: Parte – opustily nás iluze o demokracii k 17. listopadu

My, podvedení občané České republiky, sdělujeme v hlubokém zármutku, že nás navždy opustily některé iluze o demokracii a šance roku 1989. Zemřely po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 22 let v listopadu 2011, v průběhu schvalování asociálních, tzv. reformních zákonů Poslaneckou sněmovnou. S ostatky zesnulých iluzí a šancí, vystavenými v rakvi, se budeme loučit položením květin a zapálením svíčky na Staroměstském náměstí v Praze od neděle 13. 11. 10:00 do čtvrtka 17. 11. 2011 a v tento den je ve 13:00 po smutečních projevech společně doprovodíme na poslední cestu. Pořádá Spojenectví práce a solidarity.


Více o akci zde:http://www.proalt.cz/?p=2595

Dějiny neskončily: 17. listopad 2011 v Olomouci

17. listopadu 2011 se koná protest proti stavu současné politiky a proti vládě také v Olomouci. Organizátoři akce uvádějí, že „17. listopad je v našich dějinách symbolem protestu proti okupaci a nedemokratické nadvládě. Proto Vás zveme, abyste i Vy přišli „okupovat“ veřejný prostor a vyjádřili svou nespokojenost. Přijďte vyjádřit svou nespokojenost a říct svůj názor; přijďte dát najevo politikům, že odmítáte, jak našim jménem vládnou. Přijďte vyjádřit svou solidaritu s protestními hnutími, která nyní probíhají po celém světě.” Veřejné shromáždění se koná 17. listopadu 2011 ve 14:00 před orlojem na olomouckém Horním náměstí. Pořádá ProAlt a ČSAF.

ProAlt vyjádřil podporu obstrukcím proti schválení tzv. reforem v Poslanecké Sněmovně a vládní poslanci je odměnili zátarasy

Aktivisté z iniciativy ProAlt ráno v sobotu a neděli (6. a 7. 11.) vítali poslance přicházející na jednání Poslanecké sněmovny a vyjadřovali podporu obstrukcím, kterými opoziční poslanci již pátým dnem bojují proti přijetí tzv. reforem, tedy zejména proti částečné privatizaci důchodového systému, zvýšení DPH a snižování sociálních transferů nemajetným a rodinám s dětmi. Aktivisté oceňovali, že levice konečně začala skutečně hájit sociální stát a soudržnou společnost; současně však poslance nabádali k jasnému závazku, že reformy po volbách opět zruší. Protesty ProAltu vyvolaly u vládních poslanců a poslankyň strach, a tak v neděli vyrostly před sněmovnou zátarasy.

Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2613

a zde: http://www.novinky.cz/domaci/249647-kovove-zatarasy-obklopily-parlament-stydte-se-bojite-se-lidi-krici-cssd.html

Jak se vládní poslanci a poslankyně bojí nespokojených občanů http://www.proalt.cz/?p=2630

Jak vypadala demonstrace ProAltu 22. října 2011 v Praze?

Iniciativa ProAlt považuje sobotní demonstraci proti vládním reformám na náměstí Republiky v Praze za jednoznačný úspěch společného postupu občanských iniciativ a odborů. Protestu se zúčastnilo přes 4 000 občanů z celé republiky, kteří vyjádřili svou nespokojenost s politikou současné vlády a

připravovanými „reformními“ zákony v daňové, zdravotní, školské a sociální oblasti. Společně rovněž deklarovali odhodlání v protestech pokračovat.


Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2604


Projevy z demonstrace zde: http://www.proalt.cz/?p=2557


Nebyli jste na akcích ProAltu na permanentním petičním stánku v rámci Měsíce neústupnosti? Podívejte se teď!

http://www.youtube.com/user/TVProAlt#g/c/C53712F4244EF03E

Česká zahraniční politika: diskuze (19. října, Praha)

http://www.youtube.com/watch?v=Vewt7Es4NqI

Ondřej Lánský: Kdo zneužívá sociální dávky?

Jedním z obehraných hitů vládní koalice je boj se zneužíváním sociálních dávek: deficitní státní rozpočet bude prý vyspraven přísnější kontrolou jejich vyplácení. Je tedy na místě podívat se důkladněji na objem prostředků, které jsou na sociální dávky vynakládány, a pokusit se odhadnout, o jaké

prostředky přicházíme jejich zneužíváním. Na začátku je ovšem nezbytné si definovat toto údajné zneužívání. Kdy je možné hovořit o zneužívání? Jaká je vlastně definice těchto dávek a co je jejich smyslem? Zodpovězení těchto otázek může představovat problém. Dávky jsou několikerého druhu a jejich systém je spletitý a do značné míry nepřehledný.


Více zde: http://www.denikreferendum.cz/preview/articles/11822


Konference o tzv. zneužívání sociálních dávek (24. říjen Praha)


http://www.youtube.com/playlist?list=PL4600611BF8821F80

Připojte se k ProAltu České Budějovice

Pokud jste z Českých Budějovic nebo odjinud z jižních Čech, připojte se k ProAltu České Budějovice. Informace o činnosti získáte u koordinátora Antonína Horčici, pište na e-mail ahorcica@yahoo.com <mailto:ahorcica@yahoo.com>

Výzva k finanční podpoře

Horký říjen je za námi, ale v odporu proti neoliberální politice žádnou pauzu nebo dokonce zimní spánek nechystáme. Proto si Vás dovolujeme znovu požádat o zaslání finančního příspěvku na náš transparentní účet 2500104120/2010. Velice si vážíme jakékoli částky. Takřka neocenitelné jsou pak trvalé příkazy, které nám dovolí lépe plánovat výdaje ProAltu. Děkujeme moc za podporu!


Staňte se příznivci ProAltu na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Iniciativa-ProAlt/200086530009008


www.proalt.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments