Zpravodaj iniciativy ProAlt – říjen 2011

Vážené příznivkyně a vážení příznivci ProAltu,

po delší době Vám zasíláme zpravodaj naší iniciativy. Tentokrát Vás chceme pozvat především na demonstraci pořádanou ProAltem ve spolupráci s občanskými a odborovými organizacemi 22. října v Praze na náměstí Republiky.

Zbavme se této vlády: demonstrace proti vládním reformám

ProAlt pořádá 22. října 2011 od 14 hodin na náměstí Republiky demonstraci proti vládním reformám a protilidové politice současné vlády. Demonstrace je organizována ve spolupráci s občanskými iniciativami a odbory: ProAlt, Českomoravská komora odborových svazů (ČMKOS), Iniciativa za demisi vlády, Ekumenickáakademie Praha, Alternativa zdola, Akční spolek nezaměstnaných,Národní rada osob se zdravotním postižením, Ne základnám a Nesehnutí. Po demonstraci bude následovat pochod.

Měsíc neústupnosti: 19. září – 22. října 2011

Iniciativa ProAlt zahájila 19. září MĚSÍC NEÚSTUPNOSTI vůčireformám v oblasti důchodového systému, zdravotnictví, školství, pracovní ho práva a daní tak, jak je připravuje současná vláda. Na náměstí Republiky v Praze vyrostl permanentní petiční stan, kde jsou veřejnosti čtyřiadvacet hodin denně předkládány materiály, jsou pořádány diskuze a kulturní akce. K podpisu jsou nabízeny petice za uspořádání referenda o vládních reformách a za přijetí zákona o obecném referendu a proti důchodové reformě. Měsíc neústupnosti vyvrcholí demonstrací 22. října na náměstí Republiky.


Petici za referendum najdete zde: http://www.proalt.cz/?p=2337 a proti důchodové reformě zde: http://www.proalt.cz/?p=1134

Obě petice můžete podepsat na demonstraci 22. října v Praze.


Tisková zpráva: http://www.proalt.cz/?p=2325

Diskuze a kulturní akce Měsíce neústupnosti na TV ProAlt: http://www.youtube.com/playlist?list=PLC53712F4244EF03Ef

Média o spolupráci ProAltu, odborů a občanských iniciativ: http://www.proalt.cz/?p=2368

Sobota 15. října 2011 – den celosvětových protestů

Sobota 15. října 2011 byla dnem celosvětových protestů proti neoliberálnímu útoku na sociální a v konečnému důsledku i
politická práva občanů.

Další chystané akce

Diskuse ProAltu o české zahraniční politice

Diskuse, která se uskuteční 19. října v Praze, bude dále zaměřena na konkrétní sporné okruhy. Na problematiku daňových rájů a mezinárodního zdanění. A dále na aktuální téma české politiky vůči blízkovýchodnímu konfliktu. Vystoupí:

Vladimír Špidla (Masarykova demokratická akademie),

Miloš Balabán (CESES FSV UK)

Irena Kalhousová (Asociace pro mezinárodní otázky)

Tomáš Tožička (EDUCON o.s.)


Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2384

Zneužívání sociálních dávek?

V pondělí 24. října se v rámci Pražské školy alternativ uskuteční seminář, který spolupořádá ProAlt, k tématu zneužívání sociálních dávek. Vystoupí:
Anna Šabatová (Český helsinský výbor)
Tereza Dvořáková (doktorandka antropologie na Fakultě humanitních studií UK)
Pavel Čižinský (advokát, mluvčí ProAlt)
Ondřej Lánský (sociolog, mluvčí ProAlt)

Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2372

ProAlt proti Dělnické straně sociální spravedlnosti

Iniciativa ProAlt odmítá zastrašování Romů, nacionalismus a hlásání rasismu. ProAlt se zapojil do koalice občanské společnosti „Nenávist není řešení“. Společně s řadou dalších organizací budeme protestovat proti rasismu a akcím DSSS.

Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2294

ProAlt podpořil demonstraci proti působení L. Bátory na MŠMT 1. září 2011

„Pan Bátora často mluví o svobodě slova. Je příznačné, že se jí dnes s takovou vehemencí dovolává právě on. On, který upírá právo se veřejně vyjadřovat a hájit své zájmy všem, kdo nespadají do kategorie bílý heterosexuální muž, nejlépe ještě katolík. Je to prazvláštní představa o svobodě, ve které může Bátora oslavovat antisemitské knihy, urážet nejrůznější menšiny či politické odpůrce, ale ve které zároveň gayové a lesby nemají právo ani na průvod městem. Nebál bych se označit takovou představu o svobodě za silně deviantní.“ Více z projevu D. Radovanoviče zde: http://www.proalt.cz/?p=2271

ProAlt na první pražské Gay Pride

ProAlt se zúčastnil první pražské Gay Pride, která se uskutečnila 13. srpna. Projev pronesl Tomáš Samek: „Jsem hrdý, že můžu dnešní oslavu hrdosti pozdravit jménem ProAltu. Co je ProAlt? Občanská iniciativa, která vznikla v létě loňského roku. Neladilo by s duchem oslav, abych ji tu sáhodlouze představoval. Řeknu jen tolik. Když jsme ProAlt před rokem zakládali, bylo nám od začátku jasné, že chceme být iniciativou otevřenou všem lidem, kteří sdílejí naše názory – všem kromě nácků, všem kromě krajní pravice: příznivci hnědých košil a hnědých, fašizujících názorů mezi námi nemají co pohledávat…“

Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2256

Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=0eri1h0mSsc

Běh za národní očistu: happening proti jmenování Bátory na MŠMT (28.7. 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=3_UMZb16iSA&feature=player_embedded

Stanovisko ProAltu k blokádě kácení na Šumavě

V srpnu se vyostřil konflikt ohledně rozsáhlého kácení v kůrovcem zasažené oblasti Ptačího potoka na Modravě. Na místě těžby proti sobě stáli dřevorubci vyslaní Správou Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava a aktivisté, kteří poukázali na nelegálnost a škodlivost masivních zásahů.

ProAlt podpořil odborářský happening proti zdravotnické reformě

ProAlt aktivní účastí podpořil happening Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče a dalších subjektů občanské společnosti, který upozorňoval na rizika tzv. zdravotnické reformy, kterou nyní prosazuje vláda Petra Nečase.


Více zde: http://www.proalt.cz/?p=2198


Ohlasy z médií: http://www.proalt.cz/?p=2247


Projev mluvčího ProAltu Pavla Čižinského na happeningu: http://www.proalt.cz/?p=2204

Výzva k finanční podpoře

Horký říjen je pomalu za námi, ale v odporu proti neoliberální politice žádnou pauzu nebo dokonce zimní spánek nechystáme. Proto si Vás dovolujeme znovu požádat o zaslání finančního příspěvku na náš transparentní účet 2500104120/2010. Velice si vážíme každého příspěvku. Takřka neocenitelné jsou pak trvalé příkazy, které nám dovolí lépe plánovat výdaje ProAltu.

Děkujeme moc za podporu!

Staňte se příznivci ProAltu na facebooku: http://www.facebook.com/pages/Iniciativa-ProAlt/200086530009008

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments