Zpravodaj iniciativy ProAlt – Únor 2011

Únor 27, 2011


Vážené příznivkyně a příznivci iniciativy ProAlt,

i na závěr měsíce února máme připravený náš zpravodaj, kterým Vás pravidelně informujeme o aktuálním dění v iniciativě ProAlt, naší práci a nejbližších chystaných akcích.


1. Demonstrace proti vládním reformám bude už 5. března!

 


Na sobotu 5. března svolává iniciativa ProAlt demonstraci proti vládním reformám. Akce se uskuteční na náměstí Republiky v Praze od 14 hodin. Na přípravě akce spolupracují i další organizace a odborové svazy. Na demonstraci vystoupí předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil, zástupci celé řady občanských iniciativ, studentů či ekologických organizací. Přijďte prosím i Vy podpořit toto vyjádření odporu proti nespravedlivým vládním reformám. V příloze zasíláme plakát akce a budeme rádi, pokud jej budete dále šířit.


2. Kampaň proti důchodové reformě

 


V únoru spustila iniciativa ProAlt kampaň proti důchodové reformě. Jejím cílem je jednak upozornit na nebezpečí další eroze sociálně soudržného státu a jednat objasnit nebezpečí násilného převodu penzijního systému ze státního na soukromý, včetně dešifrování lží a mýtů, které vláda v souvislosti s touto reformou prezentuje.


Důchodová kampaň bude zahrnovat pořádání přednášek a panelových diskusí, odeslání otevřeného dopisu členům Parlamentu a vlády a protestní happeningy. Více informací budeme postupně přinášet na našem webu. Kritika vládních plánů reformy důchodového systému dostane rovněž prostor na demonstraci 5. března v Praze. V příloze naleznete rovněž petici ProAltu k důchodové reformě.


3. Iniciativa ProAlt v regionech

 


V současné době fungují regionální skupiny ProAltu v Brně, Olomouci a Ostravě. Pokud jste z těchto měst a máte zájem vstoupit do ProAltu nebo s jeho prací pomáhat, ozvěte se nám prosím na info@proalt.cz. Regionální skupiny ocení jakoukoli pomoc.


4. ProAlt má transparentní účet

 


Od ledna má iniciativa ProAlt transparentní účet, který nám umožňuje efektivněji pracovat. Například březnová demonstrace se může uskutečnit jen díky finančním darům od lidí z celé republiky. Proto se na Vás opět obracíme s výzvou o finanční podporu naší činnosti. Číslo účtu iniciativy ProAlt je 2500104120/2010. Děkujeme.


5. Doporučujeme z médií

 


Odborová centrála ČMKOS spustila 19. února kampaň s názvem Otevřete oči. Iniciativa ProAlt tuto kampaň podpoří jak vydáním tiskové zprávy, tak praktickými kroky. Více informací o kampani odborů se dozvíte zde:

http://www.e-sondy.cz/aktualne/2007-3/odbory-k-verejnosti-otevrete-ocii


Rozhovor profesora Vostatka o pravé motivaci důchodové reformy:

http://www.novinky.cz/finance/225310-za-penzijni-reformou-stoji-lobbiste-tvrdi-vysokoskolsky-profesor.html


Článek ekonoma Miloše Picka o globální krizi a sociálním státu:

http://www.blisty.cz/art/57334.html


S přáním příjemného dne

Roman Petrenko

ProAlt: Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ

www.proalt.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments