Africké rytmy v Lucerně již potřinácté

Strhující multikulturní show čeká na všechny, kteří přijdou v pátek 16. dubna 2010 podpořit již tradiční Multikulturní ples Afrika. Akce, která se koná na podporu Kampaně lidské podpory v afrických zemích, na svém třináctém ročníku představí pestrou paletu žánrů a vystoupení. Od bollywoodu, přes orient, gipsy fusion až po očekávané afro.

 

Praha, 8. dubna 2010 – „Tradiční Ples Afrika je na konci pražské zimy neobvyklou formou jak lidem představit krásy a pestrost černého kontinentu a zároveň podpořit dobrou věc. Navíc přispívá k prevenci rasismu a diskriminace, protože se na něm každoročně potkávají lidé mnoha kultur, etnik a náboženství,“ uvedla Táňa Bednářová z Humanistického hnutí, které ples v České republice pořádá a dodala: „Díky plesu jsme již navíc podpořili řadu vzdělávacích a zdravotnických projektů. Například jsme dostavěli školu Salim v Guineji, kam v současné době chodí přes čtyři sta dětí nebo sirotčinec se školou na Rusinga Island v Keni.“ Letošní ročník plánují organizátoři věnovat např. na dokončení školy v Matam Lido v guinejském hlavním městě Conakry nebo na projekt Voda pro Kauti v Keni.

Všichni, kteří letos na Ples Afrika přijdou, se však kromě pomoci dobré věci mohou těšit také na netradiční hudební show. „Letošní ročník jsme se rozhodli pojmout opravdu multikulturně, takže na něm najdete hudbu a tance všech kontinentů,“ uvedla Táňa. Během večera tak z pódia zazní hudba skupiny Bengas, Ekvator, Marimba Mama, ale také Jana Budaře a Eliščina bandu. Vzorem pro všechny tanečníky pak mohou být ukázky tanců v podání skupin TiDiTaDe, Dideua, Siderea, Tamawi, Aaja Nachle či Capoeira Mandela.

Celým multikulturním večerem provede moderátorská dvojice Ondřej Brzobohatý a Lucie Váchová. V prostorách Lucerny nebude chybět ani výstava afrických fotek, videoprojekce a tombola. Přispět Kampani lidské podpory budete moci také nákupem afrických předmětů v duchu „fair trade“. „Jde především o výrobky z řemeslných dílen z Keni a Guineji, které dávají práci řadě lidí, kteří by jinak těžko hledali uplatnění. Například v Guineji dosahuje nezaměstnanost až sedmdesáti procent,“ vysvětlila organizátorka Táňa.


Utržené peníze jdou pak zpátky na projekty přímo v Africe. Stejně tak jako všechny věci ze sbírky zdravotnického materiálu, který s sebou nezapomeňte na ples přinést. Lístky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro nebo přímo v Humanistickém centru v Tyršově ulici (poblíž I. P. Pavlova). Cena je 250 Kč na stání a 300 Kč na sezení.


Více na internetových stránkách akce www.PlesAfrika.cz.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments