Aktuální politika ECB, spolehlivá cesta do pekel

Evropská centrální banka financuje dál bubliny, zatímco nezaměstnanost a zadluženost evropských zemí stoupá rekordním tempem. Mimo jiné i kvůli hlouposti a prodejnosti politiků. Ani parkovací poplatek ECB, tedy penále za ukládání peněz, nepřinutilo banky, aby pouštěly více úvěrů do ekonomiky. Finanční sektor, místo aby se dostal do svěrací kazajky a pod přísnou demokratickou kontrolu, zažívá svůj historický nástup k moci. A to za mohutného přispění lobbistů finančních elit Draghiho, Merkelové, Schäubleho, Junckera a dalších výtečníků. Cesta ke zničení evropských států je otevřená a Evropa připravena k převzetí akciovou společností Goldman Sachs nebo Black Rock. Vlastně je to jedno, v pozadí stojí titíž lidé. Myslíte si, že je to příliš černý scénář? Podívejme se na některá ekonomická fakta.

Bankovní unie jako nástroj likvidace konkurence

Dle informací auditorské společnosti Ernst and Young, které získala tato společnost prostřednictvím anonymního dotazníkového šetření, neprojde stress testem ECB celkem 22 bank z 295. Dalších 43 bank udává samo, že bude muset navýšit vlastní kapitál. Není to pochopitelně stejné u všech zemí. Ve Španělsku neprojde stress testem 35 % bank, v Německu budou muset navýšit jmění pouze 4 % bank. Britské Times vidí Evropu ještě černěji(external link) a podle nich budou muset banky posílit o 300 miliard eur kvůli úvěrům nesplaceným ve lhůtě.

Analytici nejstarší německé banky Berenberg vydali vůbec nejhorší variantu ohodnocení bank v eurozóně. Za celou eurozónu je potřeba bankám dodat munici ve výši 300–400 miliard eur, celoevropsky. Pokud vezme i banky, které v eurozóně nejsou, je to celkem 720 miliard eur. A to nehovoříme o „černé díře“ derivátů, jejichž objem není možné z důvodu netransparentnosti vůbec přesně určit. Tyto zprávy vyšly na veřejnost právě v době, kdy byl zahájen v Bulharsku run na banky a lidé stáli dlouhé fronty u bankomatů, aby si mohli vybrat své peníze. Aby vláda situaci zklidnila, byla nucena zestátnit čtvrtou největší banku v zemi – Corporate Commercial Bank – a bulharská centrální banka dokonce prohlásila, že garantuje střadatelům jejich úspory.

Je jasné, že se bude propast mezi menšími a většími bankami prohlubovat. ECB tiskne levné úvěry do klávesnic a nabízí je bankám jako divá. Na konci roku 2011 a začátkem roku 2012 to byl 1 bilion eur. Oddaluje tím kolaps, poněvadž i pád malé banky by mohl vyvolat dominový efekt a celý systém definitivně položit. Z výše uvedené emise úvěrů ECB ještě nedostala zpátky 300 miliard. A v květnu 2015 musí dojít k dalšímu refinancování, což znamená další šleh drogy z virtuálních  rotaček ECB ve prospěch bankovní zombie. Celý rozbor najdete v článku Evropa po volbách a na cestě do finanční propasti(external link). Jistě to ČNB a ECB dokáží odůvodnit opět velmi dobře, tedy hrozbou deflace. Zatím jsme ve fázi obrovské finanční inflace, ale tu si prosím neplést s inflací cenovou.

Politika ČNB je stejně sebevražedná jako ECB

Základní fakta najdete pod heslem „bankovní socialismus“ a v článku Morbus ignorantia bojovníků za nezávislost ČNB(external link). Jít do eurosystému v době, kdy se má zhroutit, je celkem zásadní nesmysl. Udivují mne lidé, kteří horečně spěchají do oprátky a přitom vykládají, jak to prospěje jejich zdraví a peněžence. Jako by nebylo dost lidí, kteří by české vládě spočítali, jak se okamžitě navýší zadlužení českého pidistátu a jaké přínosy po odečtení nákladů pro české obyvatele zůstanou. Abychom neskončili jako Řecko nebo Bulharsko.

Celá měnová unie je v současném stavu jedním velkým podvodem, ve kterém se testuje, jak daleko je možné ještě zajít. Maria Draghiho nezajímá makroekonomická teorie rovnováhy v ekonomice, ani dodržování právního rámce pro fungování Evropské unie. ECB usiluje o posílení moci finančního sektoru nad celou EU, a to přes viditelné katastrofální důsledky šokující politiky koupených elit v celé Evropě. Emise virtuální a devalvované měny je de iure nezákonná a ničení národních bank jakbysmet. Evropští vůdci uplácení bankovním kapitálem a strachem z jeho krachu nastartovali finanční letadlo. A dokud se nespustí kravál a sociální revoluce, tak celý cirkus poletí směrem dolů. Jak to nastane?

Připravované bankovní letadlo

Úplně jednoduše, totiž vytvořením jednotné dluhové a transferové unie. Pak se přistoupí k výkupu státních dluhopisů a v rámci OMT bude celý balíček evropských uměle zadlužených států připraven k převzetí. Bude to snadnější a levnější než připravovat barevnou revoluci v každé zemi zvlášť. Když do feudalismu, neoliberální soudruzi, tak všichni a pěkně společně najednou!

Zadlužení EU na způsob Řecka by byl definitivní konec iluze demokracie, i konec existence svobodných států v Evropě. Trochu se brání někteří soudci německého ústavního soudu, ale bude jim to zjevně málo platné. Poukazovat dnes na nějaký deficit demokracie v Evropské unii? Nebuďte přece směšní, pánové! Nejvyšší patra EU jsou zkorumpována tak, že podpora člověka jako je Jean Claude Juncker ze strany socialistů se vydává za vítězství demokracie. O něm jsme psali v článku Když udělají kozla zahradníkem v EU(external link). Tento bankéř se nám směje drze do obličeje a nese lví podíl na pádu Evropy. Ať žijí naivní občané a hlavně novináři.

Pan profesor Chomsky má pravdu v tom, že neexistuje žádná politika levice a pravice: všichni dělají dnes stejnou politiku – politiku zániku. Pan profesor Keller by se teď v EP měl chytit pořádně za nos – nebo si odpracovat pořádný kus práce na záchraně Evropy.

Zdroje: DWN(external link) a Times(external link)

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
30. 6. 2014 16:33

Paní Květo , buďme rádi , že tam aspoň Honza Kellerů je. Kdyby se chytal
za nos,jak mu radíte,velice by zklamal mne i ostatní,kteří mu dali důvěru.

Mudrc
Mudrc
30. 6. 2014 20:12

V daleko větší řiti jsou USA a proto je nutné vyvolat vàlku!!!

lomikel
lomikel
1. 7. 2014 4:58

hudryper napsal

Paní Květo , buďme rádi , že tam aspoň Honza Kellerů je. Kdyby se chytal
za nos,jak mu radíte,velice by zklamal mne i ostatní,kteří mu dali důvěru.

Keller sem, Keller tam, je to jen jeden clovek. Pockejme pul roku a ukaze se jaky realny vliv bude mut v EP a v CSSD.

Podstatne je ze jak je medialne prodavan Juncker. Pripomina mi to instalaci Obami.

mirror
mirror
1. 7. 2014 7:36

lomikel napsal
Pockejme pul roku a ukaze se jaky realny vliv bude mut v EP a v CSSD.

Doporučuji pečlivě pročíst
http://www.euractiv.cz/evropske-volby-2009/interview/jan-keller-byt-lidrem-cssd-jsem-zvazoval-dlouho-011803

Gatta
Gatta
1. 7. 2014 9:42

Při čtení článku se mi vybalil spisovatel Jules Verne.

Možná nebyl až tak geniální, ale on, paní Lauterbachová a jiní „armageddoňáci“ prostě mají schopnost vidět, že co je dnes malé – to bude zítra velké, že každá věc, činnost i myšlenka dojde vždy až na absurdní hranice svých možností a to co nám dnes slouží nás bude možná zítra omezovat.

lomikel
lomikel
1. 7. 2014 11:03

mirror napsal
Doporučuji pečlivě pročíst
http://www.euractiv.cz/evropske-volby-2009/interview/jan-keller-byt-lidrem-cssd-jsem-zvazoval-dlouho-011803

cta clanek, dosel jsem k tomuto:

V médiích se často píše o tom, že některé Vaše názory nejsou úplně v souladu s tím, co prezentují přední politici ČSSD…
Média to často zkreslují. Je pravda, že sám za sebe jsem některé názory formuloval třeba trochu jinak než například ministr zahraničí, ale je to proto, že jsem akcentoval jiné souvislosti než on. S panem premiérem se ale shodnu ve všem.

doufam ze to je ze strany pana Kellera takticke, protoze shodnout se sobotkou ve vsem, no to nedava velke nadej, nemyslite ?