Aktuálně z Nenásilí

Milí přátelé,

po delším čase vám opět přinášíme aktuální informace o aktivitách a nejbližších akcích, na které bychom vás rádi pozvali. Mimo jiné pro vás máme i dobrý tip na nový český film o radaru.
 

VEČERY BEZ CENZURY NA TÉMA PROBÍHAJÍCÍCH KONFLIKTŮ

V dubnu jsme zahájili první ze série tematických večerů, na nichž se můžete bez cenzury dozvědět o konfliktech probíhajících na světě a diskutovat se zajímavými hosty. První večer, zaměřený na válku v Iráku, se v Praze setkal s velkým ohlasem, a proto si jej 24. května zopakujeme v Brně. Srdečně vás zveme také na další pražské večery, které se budou týkat rusko-gruzínského konfliktu (26. 5.) a války v Afghánistánu (16.6.).

Zaměřeno na Irák, Brno, 24.6.2010, 18h, Freskový sál Staré radnice, Radnická 8
Rusko-gruzínský konflikt, Praha, 26.5.2010, 18h, Humanistické centrum Tyršova 1, P-2
Zaměřeno na Afghánistán, Praha, 16.6.2010, 18h, Humanistické centrum Tyršova 1, P-2

ČESKÁ DELEGACE V NEW YORKU NA KONFERENCI O NEŠÍŘENÍ JADERNÝCH ZBRANÍ

V newyorském sídle OSN již třetí týden probíhá Hodnotící konference ke smlouvě o nešíření jaderných zbraní (NPT). Do New Yorku se při této příležitosti sjeli zástupci stovek organizací z celého světa včetně zástupců Světa bez válek z ČR, aby upozornili na selhání smlouvy a oslovili politiky s požadavkem, aby k jednání přistupovali s opravdovou snahou vyjednávat směrem k tomu, co požaduje veřejné mínění – k okamžitému jadernému odzbrojení.

Na konferenci neziskových organizací Disarm Now!, které se zúčastnilo téměř 1000 lidí, promluvil i generální tajemník OSN Ban Ki Moon. V neděli prošel Manhattanem několikatisícový pochod za jaderné odzbrojení. Poté se aktivity přesunuly přímo do sídla OSN, kde vedle samotného jednání o NPT probíhaly nejrůznější workshopy a panely. Bohužel česká média o těchto událostech vůbec neinformovala. Informace však můžete nalézt na našich stránkách.(Více o smlouvě NPT a jaderných zbraních ve světě)

POZVÁNKA: ČESKÝ MÍR – VÝBUŠNÁ KOMEDIE O RADARU

6. května přišla do kin dlouho očekávaná dokumentární komedie Český mír o radaru v Brdech. Přečtěte si exkluzivní rozhovor s tvůrci filmu Filipem Remundou a Vítem Klusákem a zajděte se podívat do kina, třeba se někde ve filmu najdete :-)

VYTVÁŘÍME SÍŤ LIDÍ ZA SVĚT BEZ VÁLEK A NÁSILÍ

Ve světě, ale i po České republice vznikají místní týmy. Pokud cítíte, že svět bez válek a násilí je i vaše téma, přidejte se a zkontaktujte nás na info@svetbezvalek.cz. Svět bez válek najdete i na Facebooku: www.facebook.com/SvetBezValek


S přáním krásného dne,

tým hnutí Nenásilí

www.nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments