„Aktuální systém nesnáším a tak nebudu volit“?

K aktuálním volbám jsem se nechtěla vyjadřovat, většina lidí už je stejně rozhodnutá, že to hodí těm “svým” stranám, kterým odevzdávají svůj hlas pravidelně a bez ohledu na všechny předchozí nesplněné předvolební sliby, korupci, lži a devastování naší země.

Třeba se ten náš kůň zrovna po těchto volbách polepší, no ne? Vždyť to slíbil! Mámo pocem, hodíme to zas tomu ušákovi, teď mluvil pěkně v telině. On už si přece nakrad, tak proč by krad dál, no ne?

Jenže krom těchto letargických lidí, kteří jsou uzamčení ve stereotypním volení stran, které jim prezentují mluvící hlavy na čétéčku, je tu ještě jedna skupina – voliči, kteří přemýšlejí. Ti, co mohou přinést změnu nebo alespoň zbrzdit ten šílený pád do propasti zadlužování, sebedestruktivních ideologií, technokratické a zdravotnické totality a obecné debilizaci kultury i vzdělávání.

Volič “nevolič”

Právě mezi přemýšlivými lidmi, kteří masovou sebevraždu spáchat nechtějí, se ale začal rozmáhat nepříjemný mozkový červ. Zní nějak takhle:

“Celý aktuální systém je hnus. Nelíbí se mi. Takže nepůjdu k volbám, nechci ten hnus podporovat.”

Je to jeden z nejhorších přístupů, který si mohli vybrat.

Je pravda, že když tenhle přístup odprezentuje nějaký sympatický “guru”, jeho slova podbarví esoterická hudba nebo to oživí několika vtípky, může ten nápad znít i hezky… Jenže i při krátké analýze musí člověk dojít k zásadnímu problému “protestních nevoličů” – tím, že pár desítek tisíc lidí na protest nepůjde volit, systém určitě nerozloží. Naopak, svojí pasivitou a vyhýbáním se “politickému sajrajtu” jen pomáhají systém udržovat v té nejhorší možné podobě. Jejich hlas totiž zmizí ze scény úplně a zůstane jen ta zmanipulovaná masa a proti nim sice myslící, ale ještě víc oslabená menšina těch, kteří volí trochu jinak.

V roce 2021 volíme jen mezi dvěma “stranami”

Nejprve se podívejme, o čem vlastně aktuální volby jsou. Politický systém u nás totiž dospěl do zvláštního stavu, kdy máme v podstatě jen dvě “frakce, mezi kterými budeme volit – globalistickou a pročeskou.

Ano, jednotlivé strany “globalistické frakce” se od sebe liší v některých detailech, prezentují lži různým způsobem, dokázaly si různě nakrást a někteří si tak v zahraničí kupují zámky, zatímco jiní jenom luxusní byty a vily. Ale v naprosté většině jde jen o marginální rozdíly a jde o tu samou frakci s velmi podobnými cíli. “Opozice” jsou z velké části jen “ti, co občas trochu verbálně prudí Babiše, ale pak spolu při hlasování všichni drží basu”.

Pro nim stojí “pročeská frakce“, která je mnohem menší a velkými médii nenáviděná. Ale poměrně upřímně bojuje proti globalistickému šílenství, jako je covidová diktatura, Zelený úděl, Velký reset, hysterická politická korektnost, dluhová past EU, vojenské agrese do cizích zemí atd.

Docela hezky zpracovaný a hlavně stručný přehled 4 zásadních volebních témat je třeba na webu VOLTE SRDCEM. Důležité je zdůraznit, aby všichni koukali hlavně na to, jak strany doteď hlasovaly a jak se dlouhodobě prezentovaly! Některé totiž náhle před volbami jakoby “prozřou” a např. se začnou stavět trochu kritičtěji k destruktivní masové migraci ze zemí třetího světa (zdravím Piráty) – takový obrat těsně před volbami je silně nevěrohodný a jde prakticky najisto o plané sliby.

Dlouhodobá strategie a reálné hlasování stran, které mají alespoň nějakou šanci dostat se poslanecké sněmovny, vypadá takto:

Globalistická frakce

Členové: ANO, SPOLU (ODS + KDU-ČSL + TOP09), Piráti + Starostové, ČSSD

Podporují:

 • Covidovou totalitu
 • Agresivní tlak na vpich experimentální pseudo-vakcíny
 • Rozpuštění Česka v EU
 • Dluhovou past EU
 • Zelený úděl (zdražování elektřiny a paliv, rušení normálních aut, likvidace racionální energetiky, nulový přínos ekologii)
 • Masovou migraci ze zemí třetího světa (ANO a SPOLU se nyní tváří, že ji už nechtějí, ale v reálu se tak nechovají a podporou hlubší integrace Česka do EU to jasně podporují)

Pročeská frakce

Členové: SPD, Trikolóra (Trikolóra + Svobodní + Soukromníci), Volný blok

Podporují:

 • Zrušení covidové totality a návrat k normálnímu svobodnému způsobu životu
 • Naprosto jednoznačnou a ničím nepodmíněnou dobrovolnost vakcinace proti COVID-19
 • Poklidný odchod z krachujícího EU a tím i z dluhové pasti, hysterické politické korektnosti, sociálních nepokojů atd. (SPD a Trikolóra po referendu, Volný blok rovnou bo zvolení berou jako potvrzení mandátu pro Czexit)
 • Racionální energetickou politiku
 • Odpor proti masové migraci ze zemí třetího světa; nevadí jim normální, kontrolovaná a přirozená migrace pracovních sil apod.

Potenciál kolem 5 % má ještě KSČM, které je sice pro-české, ale spíše podporuje covidovou diktaturu. A Babišova bokovka Přísaha, která je úplně nová a pravděpodobně bude preferovat to samé, co ANO (i když naoko se bude stavět do role opozice).

Jakou sílu má jeden hlas?

Zpět k “protestním nevoličům” a jejich zásadní síle.

Lidí s volebním právem je u nás přes osm miliónů. Jenže ne všichni k volbám chodí – běžná volební účast je kolem 60 % a má spíše klesající tendenci. V roce 2006 to bylo 64,4 %, v roce 2010 62,6 %, v roce 2013 už jen 59,48 % a v roce 2017 60,8 %. Těžko říct, kolik lidí půjde volit v té stále ještě trvající koronavirové psychóze, ale kolem 60 % by to snad mohlo znovu být. Volit tedy bude cca 5 miliónů lidí.

Jeden hlas je tedy “jenom” jedna pětimilióntina. Jenomže v realitě má větší sílu, než se zdá. Hranice pro vstup do poslanecké sněmovny je totiž 5 % hlasů. To je tedy při 60% volební účasti cca 250 000 hlasů. A teď si řekneme, proč těch pár tisíc hlasů “protestních nevoličů” může mít naprosto zásadní význam.

Pouhých 5 tisíc hlasů může stranu s 4,9% dostat do sněmovny

Volební systém je podle mě zbytečně komplikovaný a trochu obskurní, ale jedno pravidlo je velmi jasné – do sněmovny se dostanou jen strany, které dostanou 5­ a více procent hlasů. V aktuálních volbách máme hned 5 stran, které v průzkumech oscilují kolem 5 % – Trikolóra, Volný blok, ČSSD, KSČM a Přísaha. Připomínám, že předvolební průzkumy jdou mnoha způsoby manipulovat (a také se manipulují), takže od reality se mohou lišit i o několik procent.

Vezměme si tedy třeba pročeskou stranu Trikolóra jako příklad toho, jak obrovskou sílu může mít pouhých pár tisíc hlasů. Trikolóra se pohybuje v různých průzkumech kolem 5 % (od cca 3 % do 7 %). Je docela dobře možné, že ve volbách může skončit třeba s 4,9 % hlasů a do sněmovny se nedostane. Přitom by stačilo pouhopouhých 5 tisíc hlasů a do sněmovny by se dostali a mohli za Čechy, Moravany a Slezany bojovat za pomoci alespoň několika poslanců. Ten rozdíl pouhé desetiny procenta hlasů je obrovský – buď ve sněmovně budou a posílí pročeskou frakci…a nebo tam nebudou. Rozhodnout to mohou právě hlasy “protestních nevoličů”.

“Protestně nevolit” je iracionální

Ano, systém je prohnilý. U moci je spousta mafiánů. I naše země se čím dál tím víc podobá “korporátnímu fašismu”, kde o všem rozhodují nadnárodní korporáty a organizace a naše sněmovna jim dělá jen poskoky… Ale hodit flintu do žita a na volby se úplně vykašlat je kontraproduktivní.

Je to jako kdybyste byli na záchranném člunu a měli jen naprasklé pádlo, se kterým se dá velmi špatně pádlovat … ale pádlovat s ním přeci jen jde. Protestní nevolič to pádlo rozmrzele zahodí. Volič pročeské frakce využije alespoň to naprasklé pádlo, které možná pomůže zachránit posádku celého člunu. Když totiž ostatní čluny stáhne vír potápějícího se Titaniku, oni budou díky troše snahy o “bezvýznamný” kousek dál a vír už je nevcucne.

Nebuďme alibisté. Nezahazujme svoje právo volit, i když je náš hlas zdánlivě maličký. Zrovna ten váš hlas totiž může být ten rozhodující, který překlopí ramena vah nebo vhodí hrstku písku do čím dál tím hlasitěji skřípajícího soukolí globální mafie.

4.1 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
5. 10. 2021 21:44

Autorka sice píše, že nevolit, je pro voliče „… jeden z nejhorších přístupů, který (by) si mohli vybrat…“ Ale, když dočasně pomineme pravděpodobnost volebních podvodů, které se už i v údajně nejvyspělejších „demokraciích“ světa až dosud staly, pak je tu ještě jedna skutečnost: Nevolit, to znamená jen trošku zvýšit míru nerozhodnosti v šancích VŠEM, pokud máme jenom možnost, volit mezi větším nebo menším zlem. Proto je zřejmě třeba zvážit, jednak jak a kdo v parlamentu až dosud HLASOVAL, jednak kdo a jak v rámci svých „koaličních“ a evropsky vlivových možností na mezinárodním poli PRO TUTO REPUBLIKU alespoň manévroval a přece… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
5. 10. 2021 22:28

To je.co jsem psal nedávno a co odjakživa prosazuje Cibulka – ODVOLACÍ REFERENDUM.

https://twitter.com/posledniskaut/status/843410016564645888?lang=hi

Gatta
Gatta
5. 10. 2021 22:16

Kdo nevolil 2x po sobě, ten si nezaslouží hlasovací prtávo !!!

Re PPK – osobně kroužkoju – a ždy jednoho „napostého outsidra“ pak si na webu volby.cz kontroluji, jestli dostal preferenční hlas. Možná by nebylo marrné si předen svůj hlasovací lístek ofotit – s nějakou neškodnou značkou – kdyby něco …

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
orinoko
6. 10. 2021 6:17

Asi patřím k menšině. Dlouho jsem nechodil, ale u těch minulých jsem už zase byl. Můj hlas ničemu nepomohl. A tak teď stojím před volbou, zda nechat hlasovat srdce anebo nechat působit logiku rozumu. Takže nevím, ačkoli už asi jo… Říká se tomu větší hromada. S nikým jsem si ještě nevyměnil info, komu to dáme. Mám takový zvláštní pocit, že to tají kdekdo, protože chystá osobní obměnu dávných zvyků. Ale může to být jen zdání. Neshledl jsem jediný volební exorcismus, a zahlédl jen jediný reklamní spot, než jsem stihnul přepnout tv kraksnu. A shodou okolností to byl Chcípl pes. Nějaké… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
6. 10. 2021 9:33
Irena
6. 10. 2021 11:36

Z internetu: Původně jsem chtěl také napsat pojednání k volbám, tak využiju přihrávku Kaktuse. Na základě čeho se budu rozhodovat? Mám věřit předvolebním proklamacím – programům? Nebo raději volit podle toho co kdo v minulosti převedl? Co nám po sobě zanechal? Kam nás dovedl? Po ovoci poznáte je – tím se budu řídit, protože existuje volební marketing – sliby se slibujou, blázni se radujou! Kam směřuje ta naše „nejvíc prosperující a nejsvobodnější demokratická“ společnost vidíte doufám sami. Pokud ne, ani to dál nečtěte a ignorujte mě, je to ztráta času. Jaký je výběr? Co do počtu kandidujících politických stan, straniček… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
6. 10. 2021 12:05

Jsme na tom podobně. Pokud možná ještě něco na toto téma napíšu, tak jedině, že mě napadne nějaká neotrepana forma. Zásadně nečtu programy politických partají, protože jsem měl možnost nahlédnout do kuchyně. Do hospody partaj naláká na jídelníček a pak dá k sežrání blevajz a vymlouvá se, že se kuchař ožral. Případně, že ji partner dodal špatné Maggi. Vím, co můžu čekat od Rolling Stones, Beatles, Zeppelinů, Gabiny Huncikove, ale už horší to bylo s Těžkou Dobou HT, když jsme s kytaristou dali dohromady vlastní věci.Kapela se rozpadla, protože basák měl o vývoji jinou představu. A přitom se prakticky vydal… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
6. 10. 2021 12:32

Jen tak pro ilustraci. Trubka mi už 5 minut zvoní, že v Austrálii právě podala demisi covid prasnice.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Irena
6. 10. 2021 12:40

Ano, vidím to úplně stejně. Kdo nemá mozek ještě zcela sežraný covidem a pravdou s láskou musí nutně dospět k tomu, že je třeba jít k volbám a volit komanče, navzdory tomu, že jejich současné vedení je dosti nechutné. Ale je to jediný možný klín, který dokáže zabránit parchantům všech barev, aby uzavřeli pevné spojenectví proti všem obyčejným dělným lidem.

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
6. 10. 2021 12:54

Já osobně bych to vedení tak nesoudil. Na summitu NATO v Česku to dával Filip prasatům docela vyzrat. Mně osobně u komunistů vadí bezelstný náskok na agendu covid. Obecný jev, snad jen rakouský Graz je výjimkou. Městem si nejsem jist.
Já osobně s takovou volbou nemám problém. Ostatně, volil jsem je asi 20 let. Někdy NATO dohlížel i táta, na kterého často vzpomínám. Přijel jsem z Prahy a už na mě čekal. A do hospody mě nepustil dříve, než jsem kandidáta řádně zapustil do urny.

Alva
Alva
Reply to  Dolmen
7. 10. 2021 11:46

A ještě bych doporučila zakroužkovat Skálu, což mohou bohužel jen pražští voliči.

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
6. 10. 2021 19:47

Re – PS je správně. Jak pravil Pastýř v Serenity: „Musíš v životě něčemu věřit, je jedno čemu, ale musíš věřit“.
Přemíra přemýšlení nakonec může zablokovat akci.
A mnohdy než mozek je lepší rádce žaludek a představa, zda by tomu člověku s důvěrou podal ruku ….

Tak jednu předvolební Patti…
Co je natépísničce – samozřejmě kromě textu a hudby – zajímavé?
Paní umí zpívat a paní se nebojí zpívat – což není vůbec samozřejmé

Ono je vůbec pěkné, když někdo něco umí a přitom se nebojí u toho nebojí – ať je to zpěvačka , nebo třeba virolog.

https://m.youtube.com/watch?v=pPR-HyGj2d0

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
6. 10. 2021 20:10

PS – někdy stačí i jeden člověk, co umí a nebojí …

https://m.youtube.com/watch?v=yvEIMrqZCjc

Bety
Bety
6. 10. 2021 12:58

Dávám něčemu bod a než dočtu další komentář je vynulovaný.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
6. 10. 2021 13:08

Bety, to neřeš. Kdybys věděla, co se s takovými věcmi děje na Trubce, tak bys to nepsala. Test umělé enteligence, nic proti adminovi. Ten sajrajt má dneska i Davidova Nová Republika. Něco jako grafen webových diskusí. Zasnu, když hned na začátku na Trubce někdo vyzývá, dejte mi lajk, posílejte dal, a zvoňte. A nikdo neví, co bude následovat. To jsou jenom testovací nástroje. Nad námi nemají moc.

Bety
Bety
Reply to  orinoko
6. 10. 2021 16:35

Tak jo. Jsou to ale parchanti nečestní, zkorumpovaní, syčáci………….

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
6. 10. 2021 20:16

Zbabělé plivnutí ze tmy.

Znám – také jsem měl už takový „fanklub“ – osobně když souhlasím dám palec hore, když mám zásadni námitky nebo možné doplnění tak to napíši, pokud jsou rozdíly v názorech nezásadní, tak to neřeším.

Gatta
Gatta
7. 10. 2021 17:39

Kdyby všichni ti nevoliči, co tvrdí, že NIC NEZMŪŽOU a jejich hlasy jsou stejně marné, tak kdyby ti všichni volili jednu stranu, TAK BY VŽDY VYHRÁLI KAŽDÉ VOLBY volby !!!

Většinou je snadnější něco udělat, než si složitě vymýšlet důvody, proč „to nejde“, a „proč to nemá smysl“.

Tak už žádný kecy a hybaj k volbám – nebo už nikdy nic nekritizujte !!!

A co na to Divokej Bill?
https://m.youtube.com/watch?v=Q4K7eLo-bxc

Last edited 1 rok před by Gatta