Americké války a převraty jako důsledek liberalismu

Podle ideologie liberalismu mají volně soutěžit o své místo na slunci všechny subjekty. Tato filosofie říká, ať přežije a prospívá silné a zdravé,   nekonkurenceschopné a slabé ať odpadne, živoří a stará se samo o sebe. Silní a prospívající se starají pouze o naplňování svých zájmů, vůči ostatním nemají žádné povinnosti.

Současný stav světového společenství je přesným zrcadlem tohoto paradigmatu ve společenské  praxi. Silní, nejkonkurenceschopnější a nejživotaschopnější – nejsilnější stát, nejsilnější ekonomické subjekty – banky a nadnárodní korporace se usadily na vrcholu světové pyramidy. Ony si z titulu své obrovské ekonomické a vojenské moci prosazují tvorbu mezinárodních institucí a zákonů, politických rezolucí psaných na svou vlastní míru. Ony jsou spravedlnost i zákon.

Přesně v intencích ideologie liberalismu, nejúspěšnější mají nejvíc politické moci. Proč by ostatně o světaběhu měla rozhodovat nějaká „ulice a lůza“, že? Z pohledu úspěšnosti, různých (ať již virtuálních anebo skutečných) ukazatelů mezi nejúspěšnější (i když se to může jednomu zdát hodně diskutabilní) subjekty světa patří americké nadnárodní korporace, přední americké banky a samotný americký stát disponující obrovskou (snad i největší) vojenskou silou. Americké války, politické konspirace a politické převraty, ať již jde o ty současné, jako jsou války v Afghánistánu, Iráku, Libyi, na Ukrajině, konspirace proti Sýrii, Íránu, Číně a Rusku,  přesně zrcadlí zájmy těchto nejúspěšnějších subjektů  ve světě. Přesný seznam všech  těchto aktivit nejúspěšnějších viz kupř. zde: http://antiiluminati.net/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek/

Nástup prezidenta Obamy do prezidentského křesla v Bílém domě byl ověnčen prohlášením: „Yes, we can!“ (míněno, my USA, pupek světa, vyvolení, nejlepší, nejsilnější, můžeme cokoliv a nikdo nám v tom nezabrání). Přesně tomu odpovídá politika tohoto Nobelisty míru, který v ní navázal na svého podobně úspěšného předchůdce. Výsledkem vývozu amerických představ svobody a demokratických hodnot mezi „barbary a mužiky“ jsou tak jako mnohdy předtím hromada zničených zemí a milionů lidských osudů. Tito se nyní musejí podle ideologie liberalismu sami postarat o svoji budoucnost, nést důsledky této „bohulibé humanity“.

Závěr: Ideologie liberalismu dočasně zvítězila, aby ve své nejvyšší formě neoliberalismu svou živelností a bezohlednou hamižností torpédovala celý ekonomický a politický systém.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
16. 9. 2014 8:41

Nevím jak se to stalo: v zaslaném textu stojí: „….silné a zdravé ať přežije a prospívá, nekonkurenceschopné a slabé ať odpadne, živoří a stará se samo o sebe…“ Ve zveřejněném článku je to dost nelogické a matoucí.

Ten odkaz na 200 let amerického terorismu nefunguje, což jsem si bohužel nevšiml. Lepší a funkční by asi byl http://dolezite.sk/200-let-terorismu-USA-9E71yh.html

fajt
fajt
16. 9. 2014 8:59

http://www.lidovky.cz/zaoralek-v-pekingu-tibet-je-nedelitelnou-soucasti-ciny-pg8-/zpravy-svet.aspx?c=A140429_100219_ln_zahranici_msl#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks – a teď babo raď, jsou opravdu všichni češi v postu opravdu takoví gumítci – od Zaorálka tahle pragmatičnost vyznívá opravdu odpudivě, být na místě čínskýho obchodník, tak si o něj neotřu ani chaina adidasku od hovna. ..)

Béda
16. 9. 2014 9:00

Z článku: „Podle mého názoru je to pro Rusko snadno proveditelné. Rusko může říct Evropě, že když se vám nelíbí naše ropné společnosti, nelíbí se vám ani naše plynárenské společnosti, takže plyn vypínáme. Nebo může Rusko Evropě říct, že neprodává zemní plyn členům NATO, či může Rusko říct, že bude pokračovat v prodeji plynu, ale že Evropa musí platit v rublech, ne v dolarech. To by dodatečně prospělo rostoucí poptávce po rublech na devizovém trhu, čímž by bylo pro spekulanty a americkou vládu obtížnější srážet rubl dolů. Skutečné nebezpečí pro Rusko představuje pokračování v jeho klidném umírněném reagování na sankce.… Číst vice »

Béda
16. 9. 2014 9:01

…Američané si stejně vyvinou vlastní raketové motory, takže ruské prodeje těchto motorů do USA mohou pokračovat nanejvýš 8 let. Ale USA s vyřazeným satelitním programem po šest let by znamenaly velkou úlevu pro celý svět od amerického špionážního programu. Také by to ztížilo americkou vojenskou agresi proti Rusku během tohoto období.“

Béda
16. 9. 2014 9:03

fajt: Zaorálek je „kam vítr, tam plášť“, přesně podle toho, odkud zrovna (pro jeho kariéru) kape.

Béda
16. 9. 2014 9:09

Zaorálkovo „širší pojetí lidských práv“ je vidět na jeho vystoupeních na Majdanu a ve vztahu k „humanitě“ kyjevských fašistů vůči civilistům na jihovýchodní Ukrajině. Ten ….ani neví co blábolí. Je to takový prospěchářský bezpáteřní školomet.

Béda
16. 9. 2014 9:14

Vždycky se musím chcechtat, když někdo z politiků přijde s ochranou lidských práv v Tibetu, ale ochrana lidských práv v Gaze, Iráku, Afghánistánu, Pákistánu, Saudské Arábii, Bahrajnu, Libyi, Sýrii, na Ukrajině je mu buřt.

Gregory
Gregory
16. 9. 2014 9:55

Bédo, to už totiž není ani dvojí metr, ale metr a 50-ti metrové pásmo…..

petr
petr
16. 9. 2014 9:59

Odpověď Číny USA na požadavek podpory sankcí
Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/odpoved-ciny-usa-na-pozadavek-podpory-sankci/

Tribun
Admin
16. 9. 2014 10:11

Konkurenceschopnost ano, ta je v pořádku, problém je v tom, že jde o MOMENTÁLNÍ konkurenceschopnost v systému ZREDUKOVANÉM na parciální PODMNOŽINU komplexní reality lidské existence.

Béda
16. 9. 2014 13:20

V čem spočívá finta západu na UkraDině? Přece v tom, že zde existují smluvní závazky pro příští vlády UkraDiny – viz závazky ve prospěch západních korporací, viz asociační dohoda, viz půjčky „pomoci“ MMF… A vo tom to je. Každá další vláda bude muset ty závazky převzít a vypořádat.

petr
petr
17. 9. 2014 23:01