Americká vláda a Americký snajpr – jedno jsou

Gerald Celente, ředitel Institutu pro výzkum trendů, se na internetové tránce Robertsova ekonomického institutu zamýšlí nad americkým filmem Americký snajpr a píše: Kultura výjimečného amerického národa, jak ji odkryl film Americký snajpr, je kulturou barbarskou, vražednou a perverzní. Buď „hrdým Američanem“. My nenávidíme slepě. My zabíjíme slepě. My zabíjíme slepě, ať už na ulicích Fergusonu, Iráku, Libye, Afganistánu, Sýrie, Pakistánu, Somálska či Ukrajiny. Kdekoli jsou lidé, kteří mají být zabiti, jsme tam a děláme svou práci. Je to americký způsob.

Chris Kyle, hrdina filmu a příslušník SEAL (námořní, vzdušné a pozemní týmy Námořnictva USA), který během svých čtyř nasazení v Iráku zabil 200 Iráčanů, se stal lidovým hrdinou. Z rekordního diváckého zájmu, z nadšeného přijetí filmu v médiích i v Bílém domě a v Kongresu zní jediný hlas: Americký snajpr je stoprocentním Američanem. Chris Kyle, nejsveřepější zabiják americké válečné historie, je opravdovým hrdinou, statečným vojákem, kterého vysvětili jako model a vzor, za kterým stojí celá Amerika.

„Americký snajpr se jeví jako kulturní fenomén, kterému se dá věřit“, prohlásil Brandon Briggs na CNN. A manželka amerického prezidenta Michelle Obamová řekla: „Všem Američanům, kteří nemají příležitost setkat se osobně s válečnými veterány anebo rodinami vojáků, dávají film a televize nejlepší možnost, jak se na příbězích války podílet. Film Americký snapr zdůrazňuje komplikovaná morální rozhodnutí, se kterými jsou vojenské jednotky úkolovány, a balancují tak mezi láskou k rodině a láskou k vlasti.“

Pro Chrise Kylea, příslušníka SEAL, spočívá láska k vlasti v poslušnosti vůči jeho nejvyššímu vojenskému veliteli (prezidentu USA), a ve způsobu života dle washingtonských „morálních rozhodnutí“. Jak se ve filmu zdůrazňuje, 9. září, kdy spadla dvojčata newyorského Obchodního centra, napochodoval Kyle do války. Tento Texasan, zásadně neberoucí zajatce, poslušně plnil rozkazy jiného Texasana, Georga W. Bushe, aby dostal ty „ďáblovy strůjce“, či přivedl mu je „mrtvé nebo živé!“ A paní Obamová zřejmě našla v srdci měkké místečko pro Kylea, protože jeho činy i slova odpovídají slovům i činům jejího manžela. Ve své knize Americký snajpr Kyle totiž napsal, že zabíjení je zábava a něco, co „miloval“, a v knize Doubledown popisují zas její autoři Halperino a Heilemann, jak se prezident Obama při debatě o útocích dronů (bezpilotních bombardérů), chlubil, že je „skutečně velmi dobrý na zabíjení lidí“.

Někdejší viceprezident Dick Cheney ve své reakci na nedávno zveřejněnou zprávu o mučení provozovaném CIA, řekl, že je hrdý na roli, kterou při vytváření vyslýchacího programu, obsahujícího waterboarding a vyživování zadržených per rectum, sehrál. A na otázku, cítí-li nějaké výčitky za to, co kdy nařídil, odpověděl: „Ne, absolutně ne. Udělal bych dnes v minutě totéž“.

Skutečně, kdyby Kyle ještě dnes žil (byl zastřelen v únoru 2013 na střelnici nedaleko Dallasu údajně choromyslným Američanem), určitě by se s ním pro prezidentské volby v roce 2016 muselo počítat. Americký snajpr je totiž modelovým Američanem. A americkým modelem je nemorálnost. G.W. Bush, C. Powell, D. Rumsfeld, P. Wolfowitz, C. Riceová, S. Powersová – toť seznam pachatelů, který najde své ochotné pokračovatele. A k nim přiřaďme i seznam jejich zločinů: Vyvražďování milionů lidí ve válkách založených na záměrně falešných informacích, likvidování suverénních vlád, založeném na lžích, zabíjení nevinných při útocích bombardérů či dronů – to vše bez ohledu na mezinárodní právo a bez pocitu lítosti za role, které při svých masových vraždách sehráli. Jako Chris Kyle – každý z nich mluví hrdě a neukápne z něj krůpěj lítosti.

Mnozí Američané možná už zapomněli, jak někdejší ministryni zahraničí Madlene Albrightové položil v televizní debatě o Clintonových sankcích proti Iráku moderátor Stahl tuto otázku: Slyšeli jsme, že půl milionů dětí v Iráku v důsledku těchto sankcí zemřelo. Což je víc dětí, než jich zemřelo v Hirošimě. Stojí americký zájem i za takto vysokou cenu? A Albrightová odpověděla: My si myslíme, že to za tu cenu stojí!

„My“ řekla Albrightová, jako by do toho zájmena zahrnovala nás všechny. Tak mluví manipulující šílenci, sociopati a psychopati, kteří nám ze svých vysokých úřadů s papežskou neomylností sdělují, čemu máme věřit, či kdo by měl být zabit příště.

Chris Kyle splnil svou vlasteneckou povinnost. Byl poslušen rozkazům a prováděl úkoly, které mu Bílý dům zadával.

Ryba smrdí od hlavy. A americká vláda je Americký snajpr.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
6. 2. 2015 7:00

Lze čekat něco jiného od té sešlosti dobrodruhů a kriminálníků z celého světa? Kdo ví, nemůže být překvapen. Že podporují stejně smýšlející na celém světě? Už hodně desetiletí nestačí uživit tito agresoři a vychloubační nemakačenkové sami sebe, jak by také mohli, a tak berou kde se dá. Jsou na světě dva režimy, kde armáda má ve všem přednost : severokorejský a americký.

fajt
6. 2. 2015 7:27

film nic moc ( do kulturniho fenomenu ma po certech daleko) o jednom prostem texaskem venkovanovi jehoz tata byl klasicky despota, ktery se sel zamestnat do armady ( impulzem mu byla nevera jeho school girl – spise bimbo – ktera dala kazdemu ) a tady se nasel ( i zenu ), strilel a slouzil oddane rad az se z nej stal neurotik, ktery nakonec skoncil neslavne ( nekteri jeho kolegove tvrdi, ze se nakonec zastrelil sam – ale to bylo pro nektere neprijatelne – tezko rici, v chlastu udela clovek kde jakou vec, ze) – kdyz to chtel Clint Eastwood… Číst vice »

Bety
Bety
6. 2. 2015 7:40

Kdo má větší klacek, ten má větší právo. Američané mají ty klacky hned dva – MMF a NATO. Ale platí to jen do té doby, do které si to celý ostatní svět nechá líbit. A myslím, že svět už má toho amerického PRÁVA SILNĚJŠÍHO plné zuby.

Dana
Dana
6. 2. 2015 15:42

Tak toho Robertse poslouchejte, nikdo pak nebude moc narikat, ze nebyl informovany o globalnim usporadani..Jako ze palestinci mohou E#vropu obohatit, mimo jine . :-)
Doporucuji na jeho strance zajimavy clanek
„Charlie Hebdo Realigns Europe With Right-Wing Anti-Immigration Political Parties“
V kostce je to o tom, jak narustajici fasisticke smery v Evrope burcuji proti emigrantum muslimske viry, jejich xenofobni retorika diskriminuje lidi, kteri se chteji stat soucasti Evropskeho celku…
Jinde Roberts pise z bezpecne Ameriky, jak je to zde hrozne, pricemz hlavni obchod s jeho knihami tvori EU. . At se proboha do te Francie uz konecne odstehuje….

zedd
zedd
6. 2. 2015 16:23

Tož jsem nevydržel:
K téma nic, jen útok na autora.

Béda
6. 2. 2015 16:34

Aby to nezapadlo: Milá Dano. Žvaníte s dovolením nesmysly. Ti teroristé JSOU PRODUKTEM vašich USA. Jsou to vaše „děti“. Vy je produkujete tím, že ničíte jejich domovy a země, vy a vaši spojenci v islámském světě je vyzbrojujete, vy jste je vytvořili v Afghánistánu, vy jste je vyškolili v metodách zacházení se zbraněmi, v sabotážích, v konspiracích, vaši spojenci a vaše CIA je zásobily penězi. Jsou to vaše války se vším všudy, které jsou impulsem pro vlny násilí – všechny ty oběti, včetně těch které připisujete těm teroristům, kteří se jako imunitní systém zoufale snaží zabránit pronikání vaší rakoviny do… Číst vice »

Béda
6. 2. 2015 16:37

… včetně těvh na Ukrajině, kde jste zinscenovali (v kolokáté zemi již) násilný puč s fašistickou diktaturou a režírujete krvavou lázeň. Ne Rusko, USA jsou tím hlavním viníkem.

Martin (už bez taky m)
6. 2. 2015 17:30

Bédo, Evropa si ke vzniku terorismu sama přisadila. A to hodně – od Španělska, přes Portugalce, po Anglii (GB), Francii, přes Belgii a Itálii, Holanďany… a to jsem určitě na další zapomněl… USA jsou už „jen“ vzorným žákem … Mně osobně se hnusí jakákoliv forma teroru – ať již vnitrostátního, tak státního či fanatického terorismu na náboženských či pseudonáboženských základech. Případnou odplatu místních obyvatel okupantům či terorizující „státní“ či korporátní moci bych s terorismem nezaměňoval. Naproti tomu – útok na civilisty a zatahování místních do násilí – i s pomocí „rukaviček“ nepřímo či pomocí nájemných vrahů nepochybně zavrženíhodným terorismem jsou.… Číst vice »

leho
leho
6. 2. 2015 18:13

Článek není nic jiného, než anti-ami blud masírující ega kryptokomunistů v dnešním Kocourkově. Žádné konkrétní informace se zde člověk nedočte, jenom fráze z předlistopadové doby. Viděl vůbec někdo ten film? Pochybuji. Já jsem ho neviděl a i když jsem sniper nikdy nebyl, jeden čas jsem se s lidmi jako on potkával pravidelně u večeře na FOB Speicher u Tikritu. Na film se mi z toho důvodu ani nechce chodit, vím velmi přesně o čem je a co byl Chris Kyle za člověka. Tu a tam lidi jako on stále potkávám a jsem na ně samozřejmě velmi hrdý. Vy jste zase… Číst vice »

Béda
6. 2. 2015 18:26

Na Donbasu máš hrdinů kolik chceš, žoldáku. Bojují proti přesile a ženou nácky jako jsi ty, až se za nimi práší.

leho
leho
6. 2. 2015 18:36

Béda napsal

Na Donbasu máš hrdinů kolik chceš, žoldáku. Bojují proti přesile a ženou nácky jako jsi ty, až se za nimi práší.

Bédo, na tohle jsem se neptal, já žádné hrdiny z Donbasu nepotřebuji. Já se ptal, jaké hrdiny máte zde vy, Bédo. Takže ještě jednou, jaké máte vy hrdiny? Děkuji předem…

aram
aram
6. 2. 2015 18:45

leho napsal
Takže ještě jednou, jaké máte vy hrdiny?

Mašíni to nejsou. A pro mne je to třeba český Marek Obrtel a slovenský Robert Bačinský, kteří se po zkušenostech z misí NATO rozhodli vrátit vyznamenání.

Béda
6. 2. 2015 18:46

Podobní „hrdinové“ jako ten nájemný snajpr, které střílení lidí „baví“ byli i na Majdanu a v jiných „demokratických“ barevných „revolucích“ – převratech, kde posloužila jejich střelba ze skrytu na nechráněné oběti na dvě strany.

peter.
6. 2. 2015 18:55

leho napsal Článek není nic jiného, než anti-ami blud masírující ega kryptokomunistů v dnešním Kocourkově. Žádné konkrétní informace se zde člověk nedočte, jenom fráze z předlistopadové doby. Viděl vůbec někdo ten film? Pochybuji. Já jsem ho neviděl a i když jsem sniper nikdy nebyl, jeden čas jsem se s lidmi jako on potkával pravidelně u večeře na FOB Speicher u Tikritu. Na film se mi z toho důvodu ani nechce chodit, vím velmi přesně o čem je a co byl Chris Kyle za člověka. Tu a tam lidi jako on stále potkávám a jsem na ně samozřejmě velmi hrdý. Vy… Číst vice »

Dana
Dana
6. 2. 2015 20:36

zedd napsal Tož jsem nevydržel: K téma nic, jen útok na autora. Mam radost zeddiku, ze jste podleh’ pokusitelce. :-) Odkdy jsou zverejnovana pravdiva fakta utokem na autora ? Proc nikdo nepreklada clanky Robertse o jeho skryte propagande strkani muslimu tajnymi vratky do Evropy ?? Ale kdyz to tu tak ctu, tak zase islam je lepsi rezim nezli vykoristovatelske nadnarodni obludy, ze. Eto vase dielo. V televiznim studiu je kazdy hrdina.. Jinak to chodi na valecnem poli. Kdyz je pan Obrtel prozrely vojak, tak ma moralni povinnost odjet na Ukrajinu a tam na fronte, jedno ktere, zda ukrajinske vlady, ci… Číst vice »

aram
aram
6. 2. 2015 21:28

Dana napsal
Kdyz je pan Obrtel prozrely vojak, tak ma moralni povinnost odjet na Ukrajinu a tam na fronte, jedno ktere, zda ukrajinske vlady, ci u opolcencu, vykladat osvetu o tom, ze se zabijeji v zajmu NWO. .

Pan Obrtel, podle mého soudu, svou morální povinnost splnil vrchovatě už tím co udělal a vzhledem k tomu, že je to především lékař, tak udělá nejvíc dobrého někde v nemocnici. A vy madam, rozhodně nejste ta, která by měla určovat co je čí morální povinnost.

hudryper
hudryper
6. 2. 2015 22:43

Kdybych byl editorem tohoto portálu,budu si držet v bavlnce trolly jako jsou dana s lehem. Kdyby jim byl udělen ban,byli by nahrazeni pravděpodobně méně přímočarými a tedy schopnějšími.
Takže vítejte a neupejpejte se , máme vás rádi .

Dana
Dana
6. 2. 2015 23:28

Pane hydrypero, dekuji za pratelske pozvani. A jak to mame s tim , ehm, dolarem ? Stale nahore ? Vsak on zase klesne… :-) Aram, naprosto se s vami shoduji, ze lekar patri do nemocnice. Proc tedy rozumuje nacincany lekar Obrtel v ceske televisi a uz davno nepraktikuje treba v Donecku, kde jsem videla, v rozbite nemocnici bez strechy, na zasnezene chodbe lezet tezce nemocne pacienty na kapackach …Lekar je vazan hipokratovou prisahou, ciliz ma mravni odpovednost zasahovat tam, kde je nejvetsi nouze.. Producirovat se v televizi, kdyz za humny umiraji lide bez lekarske pomoce , to povazuji za velmi… Číst vice »

zedd
zedd
7. 2. 2015 5:54

Milá Dano. Američané masově trpí mesiášským komplexem. Vědí s naprostou jistotou, co je dobré a co špatné. Na první pohled rozeznají nepřítele od „přítele“. Nic mezi neexistuje. Pokud se setkají s postojem, který není takto vyhraněný, na vteřinu snad znejistí. Hned se za svou slabost zastydí a jiný názor v sobě zazdí posíleným pocitem morální nadřazenosti. Amerika je přece nejlepší a basta. Tohle jsem si uvědomil na začátku tisíciletí, když jsem se seznámil s rodilým Američanem, svým vrstevníkem (a pak si to mnohokrát ověřil zvlášť u migrantů z Československa). Velmi dobře jsme si rozuměli, dlouho povídali, až přišla řeč na… Číst vice »

Béda
7. 2. 2015 6:28

Milá Dano,

Píšete: „…Proc nikdo nepreklada clanky Robertse o jeho skryte propagande strkani muslimu tajnymi vratky do Evropy ??…“ Myslím, že to máte zcela popletené. „Strkání muslimů do Evropy“ je důsledek politiky vašich USA a jejich neokoloniálních vazalů. Jsou to vaše „děti“ – ty migranti jsou plody vaší vyděračské, násilnické, destruktivní politiky, která ty nešťastníky vyhání z jejich zničených domovů a ze zničené vlasti do zcela cizího prostředí.

zedd
zedd
7. 2. 2015 8:22

Přisadím si k Bédovi a ještě to trochu rozvinu – pro Amíky nakonec v dobrém: Kořen problému je kořistnická povaha kapitalismu (greed is good!). Tenhle jeho rys může být docela dobrým motorem rozvoje ve funkčních společnostech s rozsáhlým institucionálním aparátem, který dokáže efektivně limitovat negativní dopady základní ekonomické poučky: Firma je založena za účelem zisku. Velmi dobrým příkladem jsou zde nejrůznější velké těžební společnosti: Za babku získají těžební práva od polofunkční a hodně zkorumpované vlády jakéhosi zaostalého státečku, procentu populace sice dají na pár let mizerně placenou a často zdraví nebezpečnou práci, ale zdevastují životní prostředí a tradiční sociální vztahy… Číst vice »

fajt
7. 2. 2015 9:46

pokud nejaky novy film o valce, zabijeni a narodnich epickych idealech tak doporucuji http://www.csfd.cz/film/382123-mesto-44/ – se nedivím, že Stalin svá vojska před Waršavou přibrzdil ( ostatně udělal to na výslovnou žádost samotných poláků, kteří chtěli svou stolici osvobodit od německých fašistů vlastnimi silami, bez pomoci tolik nenaviděných bolševiků ) – ale byla to lekce, která jim stejně nic nedala. ..)

aram
aram
7. 2. 2015 10:16

Dana napsal Proc tedy rozumuje nacincany lekar Obrtel v ceske televisi a uz davno nepraktikuje treba v Donecku Znovu pro méně chápavé. Své už, zřejmě díky své víře, že koná dobro tam, kde je to nejvíce potřeba splnil (a poučil se patrně do konce života), zatímco vy tady jenom plkáte zpoza louže a radujete se, že je ten průšvih od vás hodně daleko. Můžu vám oplatit stejným, proč už tam dávno nejste vy se svými radikálním postojem na straně pravého sektoru, který ženské (tedy pokud vůbec jste ženská, o čemž se dá chvílemi s úspěchem pochybovat) také bere viz http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361032-focus-kyjev-v-boji-drzi-nad-vodou-nahnedli-pomocnici.html… Číst vice »

Aleš
Aleš
9. 2. 2015 14:55

Petrpavel napsal Lze čekat něco jiného od té sešlosti dobrodruhů a kriminálníků z celého světa?Kdo ví, nemůže být překvapen. Že podporují stejně smýšlející na celém světě? Už hodně desetiletí nestačí uživit tito agresoři a vychloubační nemakačenkové sami sebe, jak by také mohli, a tak berou kde se dá. Jsou na světě dva režimy, kde armáda má ve všem přednost : severokorejský a americký. Kolik lidí zahynulo díky válčení severokorejského režimu v posledních 40 letech a kolik severokorejských vojáků momentálně zabíjí mimo hranice svojí země? Není divu, že Orwell byl Američan. To, co se teď děje, by nedokázal vymyslet člověk, který… Číst vice »