Americké elity se svou „Russiagate“ dokonale zkompromitovaly

Stephen Cohen, emeritní profesor ruských studií a ruské politiky na newyorské a princentonské univerzitě ve své stati v The Nation konstatuje, že dalším rozmazáváním ničím neprokázané teorie Russiagate se její původci a rozšiřovatelé z řad demokratů a presstitutek dopouštějí následujícího:

  1. Ohrožují institut amerického prezidentství.
  2. Obviňováním Ruska z „aktu války“ ohrožují bezpečnost USA.
  3. Ponižují americké voliče.
  4. Diskreditují americká média.
  5. Činí z Demokratické strany spolek, snažící se získat moc podněcováním a rozšiřováním konspiračních teorií.
  6. Prokazují, že americké elity se skládají z lidí, postrádajících jak inteligenci, tak i mravní integritu a čest.

Profesor Cohen ve své stati k uvedenému dodává:

„Už téměř dvouletá vyšetřování a tvrzení Russiagate vymysleli a k životu vyvolali nejpřednější američtí politikové, média a (pravděpodobně), i mozkové elity demokratů či prodemokratů. Ti všichni prokázali, že současný i budoucí institut amerického prezidenta je jim zcela lhostejný. Jejich tvrzení, že se Trump stal prezidentem díky svému spiklenectví s Kremlem, vyúsťuje totiž logicky v závěr, že je tento prezident v jistém smyslu loutkou či dokonce agentem Kremlu – čili zrádcem USA. Taková tvrzení nemají v americké historii obdoby. Nejen, že Trumpovo prezidentství pošpinili do současné podoby, ale zanechávají skvrnu podezření i na všech prezidentech, kteří přijdou po něm. Jestliže se totiž má za to, že Trumpa ustavil prezidentem Spojených států Kreml – proč by to nemělo platit i pro prezidenty budoucí?

Jestliže tedy fanatikové Russiagate dychtí po delegimitaci Trumpa prezidentem, vytvářejí svým dychtěním dlouhodobě působící mrak nad samotným institutem amerického prezidenta. A pozor! Nejen institutem prezidenta. Už nyní začínají tito blouznivci povykovat, že Kreml činí přípravy na ovlivnění letošních voleb do amerického Kongresu, čímž se mrak pochybností nad prezidentem rozšiřuje i nad budovu amerického Kongresu. Takže ti adepti, kteří ve volbách do Kongreasu neuspějí, už dnes mají v hlavě zformulovánu příčinu svého neúspěchu: „Zavinil to Putin“.

Nejde samozřejmě jen o tohle. Svými prohlášeními, že se Rusko „zamíchalo“ do amerických prezidentských voleb v r. 2016 a že toto „zamíchání“ bylo „útokem na americkou demokracii“ a tudíž „aktem války“ srovnatelným s Pearl Harborem či 11. zářím 2001, jak si to nedávno vymyslel Glen Greenwald, byl celé záležitosti nasazen válečnický slovník, nenaznačující nic menšího než to, že na ruský „akt války“ musí Amerika odpovědět svým „aktem války“. Namířeným pochopitelně tam, odkud ten první „akt války“ vyšel – čili proti Rusku.

Už to je strašné, ale existuje ještě něco strašnějšího. Svými útoky na Trumpa, kterého demokraté i presstitutky vytrvale vykreslují jako „prezidenta mentálně labilního“ se vytváří riziko, že prezidenta mohou právě tyto vytrvalé útoky vyprovokovat k válce s Ruskem. A to proto, aby tak jasně zademontroval, že on žádnou kremelskou loutkou není.“

Jak Cohenova analýza dokazuje, jsou Russiagate a všichni její přívrženci nepřítelem číslo jedna nejen americké bezpečnosti, ale i Ruska.

Zdroje:

Paul Craig Roberts
The Nation

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
24. 2. 2018 21:38

Souhlas s rozborem C.Cohena.. Ten jmenuje primo demokratickou stranu a propagandisticka prodejna media. V reakci Robertse vidim jeho fixaci na „elity“, coz je jakesi prebirani nazoru prave tech, kteri se snazi jejich predaky-elity propagovat. Timto dava Roberts autenticitu tem , kteri podsouvaji americke verejnosti umele vyvolene a ucelne vytvorene moralni ci politicke vzory. Jake elity, proboha. Vetsina jsou to samozvanci z ruznych oboru, od marxistickych blouznilu na universitach, po humanitarni-genderove spravedlive, po politicky korektni aktivisty, az k elitnim „hvezdam“ Hollywoodu. Teda, musim se opravit, Hollywood se zdiskreditoval, projevil v plne nahote, – doslova, kdyz se zverejnily sexualni skandaly prave tech… Číst vice »

fajt
fajt
25. 2. 2018 7:31

mezi americkou elitou a ruskou věrchuškou není podstatný rozdíl – Vagnerovci volí Grudinina. ..)

Aleš
Aleš
26. 2. 2018 7:20

https://cz.sputniknews.com/olympics-2018-news/201802266855386-DW-bojovnik-doping-pravda-astmatici/ Nové zásady správného olympionika: –NENÍ DŮLEŽITÉ ZVÍTĚZIT,ALE BÝT ASTMATIKEM– –NENÍ DŮLEŽITÉ ZVÍTĚZIT,ALE BÝT ZA TOTO VÍTĚZSTVÍ POŘÁDNĚ OHODNOCEN– –NENÍ DŮLEŽITÉ ZVÍTĚZIT,ALE BÝT STÁTEM PODPOROVANÝM VOJÁKEM,NEBO POLICISTOU– Russia gate po evropsku: Jak moc si euroatlanťané dovolí kopat do vlastních osobností, jež se zastali Rusů, např. v případě sportovců z Ruska na proběhlé olympiádě? Je Martina Sáblíková ruský agent? Mělo by Slovensko vyhostit svoji úspěšnou olympioničku ze země? A co Bjoerdalen? To už si dovolil příliš. Za trest za svoji volbu nevěsty ho nechtěli, aby byl černou vránou mezi bílými astmatiky? Odstoupení holandského politika první vlaštovkou. Jen vzhůru vzhlížejme k našim… Číst vice »