Amerika se chvěje – ČT však zůstává pevná

14. září přinesla americká televize ABC (American Broadcasting Company), konkrétně její 7. kanál v New Yorku, a to v hlavním vysílacím čase pořadu Eyewtiness News (zprávy očitých svědků), šokující zprávu, že Hillary Clinton zemřela. Vzápětí stanice usekla vysílání. Moderátor Joe Torres oznámil, že přináší bleskovou zprávu o smrti demokratické kandidátky. Televizní stanice na to reagovala odpojením vysílání. A poté nenásledovalo NIC. Mlčela všechna americká média, mlčel volební štáb Clintonové, nikdo se k věci nevyjadřoval. Vedení redakce Infowars.com, ústředního serveru americké alternativy okolo Alexe Jonese, se proto rozhodlo, že zavolá do redakce ABC a pokusí se zjistit, co se doopravdy stalo.

Odpověď? Informaci podle všeho vložil někdo do čtecího zařízení, ze kterého moderátoři zpráv čtou texty.

Není ale vůbec jasné, jestli tato informace se do čtecího zařízení dostala omylem, úmyslem, anebo jde o pravdivou informaci, kterou ale ještě neměla televize zveřejnit, protože k tomu nebyla správná chvíle. Další podivností je, že nešlo jenom o chybu na čtecím zařízení, ale i v grafickém studiu redakce, kdy někdo změnil panelovou grafiku moderátorského pultu do červené barvy s nápisem „Breaking News“, tedy blesková zpráva. A to je další ruční práce, kterou musí nařídit režie. To ukazuje na to, že nemohlo jít jen o chybu na čtecím zařízení. Velmi podivné reakce editora ABC, který redakci Infowar celou kauzu vysvětloval, zcela jasně ukazují, že mainstreamová televize ABC, která je dlouhodobě považována za informační hlásnou troubu Demokratické strany (podobně jako Fox News má nálepku hlásné trouby Republikánů), neuvedla tuto zprávu asi omylem, ale jde o informaci z interního zdroje.

Tolik tedy ke zprávě ABC, patřící k největším televizním a rozhlasovým společnostem v USA a denně sledované miliony Američanů. A teď si představme tu situaci: Večer si tyto miliony vyslechnou zprávu o úmrtí své hlavní prezidentské kandidátky, pak je dlouho klid a nejistota, takže usnínají a nevědí, jaké ta zpráva bude mít zítra pokračování. Je Hillary živá či mrtvá?

Dá se říct, že Amerika se v těch hodinách chvěla napětím. Byla-li zpráva pravdivá, budou si demokraté muset hledat jiného kandidáta. A byla-li vylhaná, jde o informační blamáž nedozírných rozměrů – vždyť stejně dobře mohla ABC vypustit falešnou zprávu o zahájení třetí světové války, čímž by tu válku skutečnou mohla fakticky vyvolat.

Nespali tedy z včerejška na dnešek mnozí Američané, a společně s nimi jsem nespal ani já. A pustil jsem si zpravodajství ČT, když ještě byla tma. A pak když se rozednívalo. A pořád nic. A teprve před sedmou jsem se dočkal kratičkého oznámení, že Hillary je zdravá. Ovšem bez jakékoli informace o tom, že by ta novina měla souvislost s večerním oznámením ABC o tom, že je mrtvá. To se nám zamlčelo. A proč? Protože nám za prvé po souvislostech nic není. A za druhé a s předpokladem že Hillary je naživu, co bychom si my, Češi, kdyby se ta věc rozmázavala, pomysleli o informační úrovni médií v zemi našeho zaoceánského vzoru? Takže zatloukat, zatloukat, zatloukat – a když už je všechno ztraceno – zatloukat dál! Za třicet korun měsíčně od každého z nás.

Stanův komentář: Jednou z verzí na alternativních webech je i to, že Hillary skutečně zemřela, ale byla nahrazena svojí dvojnicí. Vypadá to jak z filmu s Vlastou Burianem, ale bylo by to elegantní řešení problému, v němž by se v takovém případě ocitlo vedení Demokratické strany. Řešit to budou muset tak jako tak, nezpůsobilost Hillary pro presidentskou funkci jim musí být jasná už dlouhou dobu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
severočech
severočech
16. 9. 2016 6:10

Není tam chyba v datu? Ten 14. srpen nmá být 14. září??

hudryper
hudryper
16. 9. 2016 6:26

Samozřejmě v datu došlo k překlepu.Správně je 14.září.
Velmi dobře,i fotografiemi dvojnice Hillary vybaven článek v aeronetu :
http://aeronet.cz/news/video-hillary-clinton-je-po-smrti-americka-televize-abc-po-teto-informaci-prerusila-vysilani-od-te-chvile-vsichni-mlci-hillary-ma-dvojnika-cz-titulky/

Silentpysk
Silentpysk
16. 9. 2016 7:20

Skutečnost byla taková, že chcípl jenom další klon Killary. Skutečná Killary natáhla kopyta už před léty…

koloděj
koloděj
16. 9. 2016 8:11

Přikláním se k názoru, že Killary má dvojníka( ci) . Fámy o jejím úmrtí mohou být buď dílem Vladimíra Vladimíroviče nebo super tahem hráčů v pozadí, jak ji srazit na kolena a nechat vyhrát Donalda. Také je možné, že skutečně zemřela, a nyní se dumá, jak z toho ven ( přece jen, jeji dvojnice vyšla z baráku čilá jako rybička, trochu nejistě se snažila upoutat pozornost ŽE JE TO KILLARY, KDO VYŠEL, křečovitá, ztrémovaná … a teď ji mají prohlásit za mrtvou ? Nebo pokračovat s jeji dvojnici ? Umí už přenášet vědomí do jiného těla ? Nebo ji prostě… Číst vice »

koloděj
koloděj
16. 9. 2016 8:15

koloděj napsal
mohou být buď dílem Vladimíra Vladimíroviče nebo

ehm .. netušil jsem, jak se zachová tento vstup … tento citovaný kousek byl původně uzavřen do HTML tagu JOKE, aby nebyylo pochyb, že o myslím jako legraci … značky JOKE ale zmizely, takže teď to vypadá jako trapárna

petr
petr
16. 9. 2016 8:42
hudryper
hudryper
16. 9. 2016 8:43

Setkal jsem se ještě s dalším názorem na to,co proběhlo na Manhattanu 11:9.2016 . Jde o názor člověka,který v N.Y. pár let prožil a lecos pochopil. Zarazil jej způsob,jakým dva chlapi jako hora hodili bezvládnou Hillary dovnitř vozu. Je přesvědčen,že se to podobalo spíše naložení delikventa do antonu a jeho odvoz k výslechu,než jak by policajti okolo postupovali,i kdyby nešlo o takovou politickou osobnost ,jakou je kandidátka na prezidenta. Řešení s dvojnicí,která evidentně existuje,by mohl být pro vedení demokratické partaje poměrně schůdným způsobem,jak se dostat do bílé chýše a i po „úmrtí“ svaté Hillary v ní zůstat a podržet si… Číst vice »

peter.
16. 9. 2016 9:20

Nemyslím si,že H.C.je mŕtva.A myšlienka o tom,že ju nahradí dvojníčka je pre mňa tiež neprijateľná.Lebo pri dnešných technických vymoženostiach,(skenovacie a porovnávacie metódy)je takmer nemožné také niečo utajiť.A to aj vtedy,keby išlo o jednovaječné dvojča Hillary.Okrem toho je tu jej najbližšia rodina a široký okruh známych,Bill a hlavne D.Trump so svojimi peniazmi a volebným štábom.Ten by urobil všetko,aby zabránil svojej prehre s dvojníčkou.
Najskôr to bude tak,že v krátkej dobe sa H.C.buď vráti do boja o Biely dom,alebo sa objaví správa v médiách,že jej zdravotný stav je vážnejší ako sa predpokladalo a preto ju nahradí Sanders,alebo Biden.

Admirál
Admirál
16. 9. 2016 9:45

To, co se tu prezentuje, jsou samé divoké konspirační teorie. Přitom se opomíná nejpřirozenější a nejprostší vysvětlení:

Je to vše Putinova práce. Na pietě 11.9. nechal Hillary přimíchat do pití projímadlo, až z toho chudák omdlela. Věřím, že to ČT divákům sdělí.

Fendrych z Aktuálně zase přísahal na to, že 14. viděli z redakce ABC vycházet zahaleného muže, co se nápadně podobal Putinovi a v recepci pozdravil „zdrástvujtě“.

Béda
16. 9. 2016 10:27

Admirál napsal

To, co se tu prezentuje, jsou samé divoké konspirační teorie. Přitom se opomíná nejpřirozenější a nejprostší vysvětlení:

Je to vše Putinova práce. Na pietě 11.9. nechal Hillary přimíchat do pití projímadlo, až z toho chudák omdlela. Věřím, že to ČT divákům sdělí.

Fendrych z Aktuálně zase přísahal na to, že 14. viděli z redakce ABC vycházet zahaleného muže, co se nápadně podobal Putinovi a v recepci pozdravil „zdrástvujtě“.

Ano, to jsem slyšel taky. Byl pečlivě zamaskován: Na hlavě měl prý ušanku, na nohou láptě a zahalen byl do sovětské vlajky.

Irena
16. 9. 2016 13:22

Německá kancléřka při svém příjezdu na summit uvedla, že je Evropská unie v krizi.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1908913-evropska-unie-je-podle-merkelove-v-krizi-jeden-summit-ji-ale-nevyresi-rika-kanclerka

Ještě by babi Merkelů měla říci, kdo za to může. No nikdo. Ono samo. Jako vždycky. Já nic já muzikant, že? Ať žije demokracie.

Béda
16. 9. 2016 13:43

Admirál,

jak to tak sleduji, tak při dalším natáčení Jamese Bonda by měli požádat Vladimíra Putina, jestli by si nechtěl střihnout hlavní roli. Už jsem se setkal dokonce s hlubokomyslnou úvahou, že mohl být i za zřícením WTC.

No – v dnešní době neomezených možností není vyloučeno ani to, že by ruský rozvědčik vyřadil NORAD, uložil výbušniny do 3 budov WTC, propašoval tajně na území USA islamistické radikály, vycvičil je tam k letecké akrobacii, uspal americké tajné služby. Nakonec proč by nemohl otrávit kandidátku na amerického prezidenta? Pro Jamese Bonda je to přece maličkost.

Aleš
Aleš
16. 9. 2016 14:40

Irena: A demokracie = otročení neokonům. A tak je to správně a tak to musí být a na věčné časy. A referendum o tom, že by to tak být nemuselo, je nepřijatelné, z meteorologických důvodů samozřejmě. Na stole sice stojí poslanecký návrh ústavního zákona, ale sami předkladatelé nedoufají v získání ústavní většiny. K jejich škodě. Mohli ode mne dostat hlas ve volbách… To taková babi Merkelů může ještě vše zvrátit, pokud se zamýšlenou společnou armádou by netrvala na prohlubování euroroatlantských vazeb a šla by cestou posilování bezpečnosti v euroasijském prostoru…. VTTIPnost celé situace spočívá v tom, že všechny tyto problémy… Číst vice »

Aleš
Aleš
16. 9. 2016 14:48

Stane: Na tohle existuje jediná obrana. TVRDÝ ÚTOK.
https://www.novinky.cz/domaci/414923-kscm-predlozila-navrh-zakona-o-odchodu-z-nato-sance-na-prijeti-jsou-nulove.html
Hromadně začít vyhrožovat politickým stranám, že pokud nepodpoří takový poslanecký návrh, nedostanou od nás již jediný hlas, NIKDY.

Irena
16. 9. 2016 16:19

Aleš napsal
jímž je nejkomplexnější teroristická organizace všech dob. NATO.

https://www.youtube.com/watch?v=inllG0_U3Bw
Жёсткая немецкая сатира о США, НАТО и Меркель [Голос Германии]

Béda
16. 9. 2016 16:46

Stan napsal
Prý při tom ještě zpíval Internacionálu. Stierlitzova škola. Jasný a nezpochybnitelný důkaz o Putinově prohnanosti. Srovnejte:

„Stierlitz obvykle slavil svátek 23.února tak, že si oblékl rubašku, vypil láhev vodky a hrál na harmoniku. Jednou při této příležitosti vyrazil do jedné z berlínských pivnic, kde zastihl několik gestapáků, které donutil pochodovat a zpívat revoluční písně.
Sotva přišel domů, uvědomil si, jak blízko byl toho dne k prozrazení.“

Jenom bych doplnil: ….nutil německé gestapáky zpívat RUSKY revoluční písně.

Dana
Dana
16. 9. 2016 16:49

Zprava, ze Hillary zemrela by mne moc nerozhodila. Zatim je ona jen kandidatkou na presidentske kreslo a stale jeste zustava v radach volebnich moznosti. Dokud Hillary nedostane presidentsky MANDAT, pak neni tak dulezita, abych kvuli ni, oproti chudakovi Lubomirkovi ztracela krasne sny. . Dvojnici nema, jeji zmeny jsou zpusobeny asi stereoidy , coz momentalne vzpruzi cely organismus. Kazdopadne dvojnice bude prozrazena, kdyz Hillary nebude adekvatne odpovidat v nejocekavanejsim programu „Presidential debates“. :-) V te ABC, v lokalnim stredisku v New Yorku nekdo zrejme zhakoval vysilani, asi jako kdyz se tenkrat na ceske televisi objevila atomovka od Ztohoven. Kdybych neco takoveho… Číst vice »

peter.
16. 9. 2016 17:08

Dana napsal
Uziva warfarin

Používa sa ako antikogulans.Ale aj ako jed na krysy a potkany.

Béda
16. 9. 2016 17:47

peter. napsal
Používa sa ako antikogulans.Ale aj ako jed na krysy a potkany.

To by odpovídalo. Mně Hitleri dost připomíná ty potvory.

Bety
Bety
16. 9. 2016 18:21

Na Hillarino zhroucení jsem v jedné diskuzi četla dobré hlášky:
„Mdloby? To nebyly mdloby, to byla řízená demolice!!“
„Tak to jí asi ruští hackeři vymazali program!“

peter.
16. 9. 2016 19:39

Ako sa slávnemu liberálovi nenávidiacemu Rusko aj Putina,otvorili na „západe“oči.
https://cont.ws/post/374707