Ample Strike jako zácvik na naši budoucí roli v Rusku

Naposledy bombardovaly americké bombardéry zařazené v evropských silách NATO Evropu před více než 18 lety. Odskákaly si to tehdy naši předváleční a krátce i pováleční bratři Jugoslávci, hlavně pak občané Bělehradu, Nového Sadu a řady dalších srbských měst, a to za svou neschopnost uznat, že s jejich velkou Jugoslávii je konec. Že je ji třeba rozčvrtit a rozosminkovat na co nejmenší částečky, aby tak na jedné z nich, zvané Kosovo, mohla vzniknout největší americká vojenská základna v Evropě. Bude na ní sloužit 5 tisíc příslušníků americké armády, bude mít 50 heliportů, a k jejímu zřízení bude od 24. března do 1. května roku 1999 třeba zbombardovat 3 500 srbských a tehdy ještě i jugoslávských továren a svrhnout na natvrdlé srbské hlavy 2 500 křižujících raket a 700 000 tun třaskavých pum všeho druhu, včetně těch s ochuzeným uranem 238.

Prostě udělat bengál jako o svatojánské noci, než se to dole dokouřilo a uklidnilo natolik, že američtí boys v khaki uniformách si osobně mohli dojít za prezidentem téhle málo chápavé země, aby ho zatkli a poslali coby válečného zločince do Haagu, kde se jejich kamarádi z bezpečnostních služeb pár dní před jeho obhajovací řečí před soudním tribunálem postarali o to, aby už proslovena nebyla.

Taková tedy byla role amerických ozbrojených sil při potlačení odlišných názorů lidu Jugoslávie a bláhoví i nechápaví byli ti, kteří doufali, že tím jejich umravňující role nad Evropou končí. Jako by nechápali, že je vlastností národa výjimečného a nepostradatelného rozhlédnout se po splnění cíle menšího okamžitě po cíli spektakulárnějším – a napřít i zde všechny síly k jeho naplnění.Tak byl po poměrně úzkém leteckém koridoru z tehdejšího Západního Německa do Jugoslávie (vedl se souhlasem naší tehdejší vlády i přes náš vzdušný prostor), zakreslen do vojenských map USA koridor nový, mocný a širší, vedoucí už ze sjednoceného Německa a Británie směrem do všech oblastí našeho nového nepřítele, to je velkého Ruska. Nu a právě v tomto koridoru a přímo nad našimi hlavami probíhá v těchto dnech (od 23. srpna do 8. září) letecké cvičení NATO, nazvané Ample Strike, čili Dostatečný úder.

Jistě, myslí se tím úder, který bude Rusku stačit, aby po něm bezvládně padlo k zemi, nu a teď, představte si tu čest, že nám Čechům bylo umožněno se tohoto cvičení a později samozřejmě i toho úderu samotného, pro který se ten výcvik provádí, plnoprávně zúčastnit. Dokonce se jej účastníme nasazením největšího počtu letadel ze všech osmi zúčastněných zemí – tzn. počtu větším, než do Ample Strike nasadilo letectvo USA či Německa.

Řeknu vám, že nikdy jsem se necítil tak hrdý na své češství, jako v momentu, kdy jsem si tenhle údaj přečetl. Jakoby všechny strázně a ústrky, jimiž si naše země musela ve svých dějinách projít, byla tímto naším vojenským zrovnoprávněním s ostatními evropskými zeměmi smazána. Už nás uznávají, takže naše, česká letadla mohou vysoko nad naším územím spolupracovat při přečerpávání pohonných hmot z tankovacích letounů do letadel B-52, které pak se svým smrtonosným nákladem pum ať už konvenčních či jaderných dokáží doletět bez mezipřistání nejen nad Moskvu a zpět, ale i nad Archandělsk, Gorkij, Sverdlovsk a možná i nad Novosibirsk. Čili učinit to, o čem Hitler jen snil, ale technických prostředků k uskutečnění toho snu se mu nedostávalo.

Ale nejde jen o tohle. I letadla naše teď v rámci Ample Strike pálí nad našími lesy a lukami ostrými jako o život, jak to činí i přítomná letadla americká, německá, polská, maďarská, slovinská a holandská, a jak to též jednou v budoucnu budou – už v bojových podmínkách a s apetitem podstatně náruživějším – činit nad územím Ruska.

Je to prostě úžasné, počítá se s námi, jsme v houfu, a je to přesně v duchu slov, která nám až po nástupu do funkce několikrát zopakoval náš ministr zahraničí Zaorálek: Že totiž už konečně někam patříme a musíme se podle toho chovat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
4. 9. 2017 20:41

Je mi z toho zle. Každý, kdo bude volit ty šašky je za to spoluzodpovědný!!!

Mirek
Mirek
5. 9. 2017 7:00

Bety na volby se nepřipravujte. Září cvičení USA Finsko, USA Ukrajina, USA Švědsko, USA Gruzie a ostatní armády , které jsou připraveny Litva, Lotyšsko, Estonsko, Polsko, sély rychlého nasazení v Rumunsku, základna v Moldávii atd.odkazy na vše se mě nechce hledat. Jo v Německu u atomové elektrárny rozdávají jodové tabletky, co kdyby tam byla havarie. Připočtěte násilné obsazení ruského území, (konzulát). A mnoho dalších událostí nutno připočíst. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/v-gruzii-se-vylodily-americke-tanky-a-obrnena-vozidla-s-vojaky/ Aurora 17 (začíná 11.9.2017) is a planned military exercise that will take place in Sweden during a three-week period, from 11 through 29 September 2017.[1] It is expected to be the largest… Číst vice »

dixi
6. 9. 2017 6:25

Bety napsal

Je mi z toho zle. Každý, kdo bude volit ty šašky je za to spoluzodpovědný!!!

Nejste sama, jenže, kolik nás je v zemi české ?

Béda
6. 9. 2017 7:01

TOP 10 BEST CRUISE MISSILE |HD| – 2017
https://www.youtube.com/watch?v=OoO9VzrlxEY

Béda
6. 9. 2017 7:05

Top 10 BEST Anti Air-Missile System 2017 – 2022| Military
https://www.youtube.com/watch?v=rvWOvfuFFIQ

peter.
7. 9. 2017 6:27

Po udalostiach v Charlottesville si prezident Trump dovolil kritizovať nie len pravicových demonštrantov,ale aj ľavicových extrémistov z Antify a BLM.
No dostal za to od médií a kongresmanov taký „klystír“,že svoj výrok musel odvolať a ospravedlniť sa zaň.
No a dnes…?
http://www.hlavnespravy.sk/fbi-oznacila-hnutie-antifa-za-teroristicku-organizaciu-rastu-utoky-z-ich-strany-su-silnejsi-nebezpecnejsi-varuje-tajna-sluzba/1127936

Bety
Bety
7. 9. 2017 9:07

Švadlenka Madlenka zpívá písničku uplakánoouu…

peter.
7. 9. 2017 16:33
Aleš
Aleš
8. 9. 2017 22:27

https://zpravy.tiscali.cz/babis-je-mensi-zlo-produkuje-realne-statky-rika-mistopredseda-kscm-302581?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Nenechte se splést titulkem, stačí volit takové a na nějaké Ample strike úchylné harašení v klidu zapomenňme…