Analýza ČNB: Jak jsme se za 30 let probojovali do chudoby

Clipboard01Čím nižší plat, tím lepší sociální dumping a tím větší zisk pro zahraniční montovny. A jako dárek dostanou otrokáři ještě zisk vzniklý uměle drženým nízkým kurzem koruny. Pak mi ČNB v roce 2019 vysvětlí, že neoliberálně tunelovaný stát nemá na můj důchod.


Miluji bankstery, protože kdo krade jako bankster, ten musí lhát jako bankster. Tento tvor je určen tím, že z hlediska politické ekonomie vykonávané jedním promile dělá jednostranné monetární výhody pro jedno procento privilegovaných, a tím okrádá 99,99 procent nás všech. Prohlášení ČNB, potažmo jejího šéfa Jiřího Rusnoka, jsou zvláště kouzelná v tom, že mluví pravdu, i když lžou. Po nástupu krize nám Rusnok oznámil, že nemáme hospodářskou krizi a i kdyby, tak bude malá (Americká cesta k socialismu a ekonomický boj s korporacemi). Předtím se zase ČNB ústy Rusnoka pochlubila tím, že se nestará o ceny bytů, ale o stabilitu bank (Banksterské praktiky současné ČNB). Citovaný článek e-republiky vysvětluje, proč v zájmu jednoho procenta ČNB skrytě devalvovala měnu a místo zlata nakoupila papírky s dluhopisy. Ale Rusnok už neřekl, proč vinou takto znehodnocené měny ti, co už jsou za vodou a fungují v rentiérském kapitalismu, skupují byty jako diví, hlavně v Praze. No pochopitelně, když nevěří těm papírkům s dluhopisy a úrok v bance je záporný. Byty v Praze za rok podražily o 7,7 procenta, tvrdí Deloitte. Podle developerů se ceny za čtyři roky skoro zdvojnásobily, článek ZDE. Jistěže to není zcela odpovídající ekonomická korelace, ale podívejme se na růst nominální a reálné mzdy za posledních 10 let.

Mzda.png

Nemyslím si, že se normálním Pražanům zvýšily platy za 4 roky o 200 % jako ceny jejich bytů. Graf o zbytku ČR je ještě pochmurnější, protože průměrná mzda klesá. Takže se máme statisticky dobře, protože jedno procento se má reálně úplně pohádkově. Ekonomka Šichtařová se děsí, že se posouváme k socialismu a že se dostaneme před rok 1989, „kdy všichni byli blbí a chudí„. Rád bych strach této agentky neoliberalismu nějak zmenšil. Ale bohužel to nejde, neb jsem zase našel nedávné Rusnokovo moudro, viz jeho článek ZDE. Citovanou analýzu ČNB tzv. „sladěnosti“ najdete ZDE. Je zvláštní, že nikdo z mladších tzv. „levicových intelektuálů“ tento výplod ČNB nekomentoval. Ale kde je myslící levice, že ano. Pokud vím, tak to neudělali ani odborářští ekonomové, nebo o tom nevím. Rusnok za ČNB vysvětluje, proč je třeba provést další „sametem zametem“. Citujme titulku článku o analýze ČNB.

„Překážkou pro brzké přijetí eura je nadále nedokončený proces dlouhodobého přibližování se úrovně České republiky k vyspělým zemím eurozóny. Tento proces se sice v posledních letech obnovil, nicméně u většiny z nich zůstává odstup České republiky od průměru eurozóny značný. Dalším rizikovým faktorem ohledně přijetí eura je nesladěnost finančních cyklů ČR a eurozóny a otázka dlouhodobé udržitelnosti českých veřejných financí kvůli stárnutí populace a růstu mandatorních, tedy povinných výdajů rozpočtu.

Takže za 30 let od mytické doby, kdy jsme byli podle Šichtařové blbí a chudí, jsme neuvěřitelně zbohatli a zmoudřeli. Když si můj soused mafián postaví z nakradených eurodotací další dům v Praze, tak jsem statisticky zbohatl i já, že ano. ČNB nám oficiálně oznámila, že za 30 let, tj. za život celé jedné generace, jsme nedohnali Západ a že jsme na tom s platy stejně, jako bychom byli za komunistickým ostnatým drátem proti západnímu Německu. Ale tam mezitím normální lidé za Merkelové také zchudli, tak se to trochu srovnalo v náš prospěch. Nyní se podívejme na výsledky mafiánského kapitalismu v citované studii ČNB a v epoše, kdy vůbec nejsme blbí a chudí.

Clipboard01

Dva horní grafy jsou Rakousko, které mělo naši úroveň až do začátku 70. let, a Německo. Dolní černá je Česko, a jde o paritu kupní síly, což je nejdůležitější ukazatel pro lidi. A nyní se pro srovnání podívejte na vývoj komunistického kapitalismu v Číně. Srovnání vychází z přepočtu PPP v amerických dolarech z roku 2005, takže jde o reálné srovnání kupní síly Číny a USA, a ne o vývoj HDP. Čína v přepočtu HDP na obyvatele předstihla USA už v roce 2014 (18.285/17.552 USD). Nyní se podívejte na start reálných příjmů obyvatel Číny po roce 2008, který málem odpovídá ceně spekulativních bytů v Praze. V Číně se obětovala současná generace pro budoucnost země, kterou mají zajištěnu. U nás se obětovala současná generace a prožral celý stát pro blaho jednoho procenta, které mají také zajištěno.

Main Qimg 9dc1d356f0970b00a4ad2a3258c67977 C

A nyní k milému mafiánskému domovu. Neoliberální agent Rusnok opět pootočil klikou kolovrátku a zase tvrdí těm, co vůbec nejsou blbí a chudí, že máme zase o něco více zchudnout, protože není na náš důchod a máme to ještě daleko do hrobu. Tak stop, pánové, protože mám jít do důchodu. Celý život jsem dělal, už od osmnácti let, z toho polovinu času za komunistů. A nyní mi hlavní banksterská klika po 30 letech neoliberálního hospodaření vysvětluje věci, ze kterých mi jde hlava kolem. Všechno socialistické se rozkradlo, výborně. Ale Západ jsme nedohnali, a nikdo z jednoho procenta to ani nechce, protože by přišel o zisk. To poslední pochopitelně neříkají obecnímu lidu nahlas. A že z mé práce nezbylo ani na slušný důchod? A proto je třeba měnu dále skrytě devalvovat, jak mi vyhrožuje Rusnok? To se mám ve jménu vítězného jednoho procenta nakonec sebrat a jít vybírat popelnice, jako neoliberálně opečovávaní důchodci a bezdomovci? To jsem za chudého a blbého socialismu opravdu nemusel.

Montovna a perník

Česko má být montovnou, jak to hezky vysvětlil bývalý komunista Dlouhý nadšeným Plzeňákům v roce 2016. Tento neoliberální agent nyní se šekovou, a ne s červenou knížkou, ale poznamenal, že „dobré fungování krajské ekonomiky může ohrozit nedostatek pracovních sil a regulace podnikání„. Rovnice je jednoduchá: čím nižší plat, tím lepší sociální dumping a tím větší zisk pro zahraniční montovny. A jako dárek dostanou otrokáři ještě zisk vzniklý uměle drženým nízkým kurzem koruny. Pak mi ČNB v roce 2019 vysvětlí, že neoliberálně tunelovaný stát nemá na můj důchod, který jsem si prakticky zajistil prací už za komunistů. Takže se píše rok 2019 a dejme slovo učitelům z Plzeňského kraje (Z lavice do montovny: Děti v Plzni nastupují po 9. třídě do továren).

Podle obou šéfů velkých škol řada rodičů, hlavně v sociálně slabších oblastech jako je Tachovsko, nechce děti dále finančně podporovat ve vzdělávání a posílá je rovnou do práce. „Montovny už nepožadují po nových lidech žádné vzdělání. Firmy mají zoufalý nedostatek lidí,“ řekl Svoboda. To potvrdili i personalisté na lednovém veletrhu práce v Plzni, kde sháněli až tisíce lidí.

Výborně, neb se naplnilo proroctví neoliberální exkomunistické vědmy šéfující Hospodářské komoře. Potřebujeme nevzdělané otroky do zahraničních montoven, protože jen tak poroste bohatství jednoho procenta otrokářů. A proto potřebujeme další atomovou elektrárnu, aby ti otrokáři měli (pro ně pochopitelně, ne pro nás) zdroje laciné elektrické energie, protože lidské zdroje tu mají za babku. Ale kde je ten můj důchod… Aha, no přece ve vykradených privátních důchodových fondech, které se zde mají zavést po vzoru USA. A pomalu nám začíná privatizace oborových ZP, pak přijde na řadu VZP (viz náš článek Plíživá privatizace českého zdravotnictví). Vůbec se nedivím skleslým aktivistům, kteří za této situace tlačí na druhou stranu vrat, jak to hezky řekl F. R. Čech ve známém interview, které systematicky maže Youtube.

Vlastenectví, nebo fašismus

A nyní se podívejme, jak žije mladá generace, která bude zajišťovat můj důchod. O tom je recenze filmu Nic jako dřív, pod titulkem Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku.

„Kde se chytnu jako zahradník? To je obor pro debily,“ prohlašuje mladík a budoucí servírka smete matčin údiv, co ji ještě nenaučili: „Jsem na škole ve Varnsdorfu, tak co čekáš?!“ Způsob tamní zábavy pak vystihují dívčí výroky „Jsem úplně na šrot“ či „Zase přišel zfetovanej“.

Jel jsem v lokálce kousek od Varnsdorfu před dvěma dny a kvůli podobně zfetovanému a agresivnímu typu musel být na půl hodiny odstaven vlak, čekalo se na záchranku a policajty. Vlak už do Liberce ani nejel, aby neohrozil grafikon místních spojů, takže jsme čekali na další spoj. Podívejme, jakému průmyslu se daří v ČR, viz zpráva německé drogové centrály za rok 2019 o varnách perníku (ZDE).

Drogy

Nyní je jasné, proč nám stál vlak. Jak správně poznamenal mladý strojvedoucí: „Nemůžeme se těm mladým divit. Dělají jako svině, pak mají pár dní v kuse vánočního volna, potřebují si ožrat držku a narvat se perníkem.“ Po Novém roku musí znovu do korporátního otroctví, v němž mladí pracují od 9. třídy, a od tohoto systému my staří marně čekáme náš důchod. Tato generace je skutečně k politování a není to jen jejich vina, ale je to vina zejména naší generace. Nechali jsme všechno rozkrást a teď, v časech neo-normalizace, máme strach o holé živobytí, tak držíme hubu.

A nyní k politice v časech korporátního otroctví. Bavit se o zdejší levici už opravdu nemá smysl. Hrají si pískovišti, které jim vyčlenilo jedno procento pro Sorošem organizované hrátky. Levice je v Česku skoro mrtvá, ale to prý není důvod k mainstreamové radosti. Viz tento pozoruhodný článek ZDE, v placené části korporátek. Dokonce i v korporátních plátcích se vzdychá po tom, aby nějaká vymiškovaná levice opravdu existovala (Korporátní miškaři a globální kastráti). Neřešme neoliberální ideologický folklór, ale bavme se o nacionálním, vlasteneckém či jiném hnutí na způsob německé AfD. Viz náš článek k jejich volebnímu vítězství (Eroticko-politická psychoanalýza vítězné „Alternativy pro Německo“). Tak soudruzi vlastenci a nacionalisté, budete si muset vybrat mezi neoliberalismem pro zločince, nebo kapitalismem s lidskou tváří. Jinak budete blbí a my chudí, jak to moudře poznamenala paní ekonomka.

Po vytunelované ekonomice, zblblé a zdrogované mládeži, vykradených důchodech a zničeném sociálním státě bude vlastenectví stejně v módě, jako fašismus na Ukrajině, nebo pravicový katolicismus v Česku. Bude třeba nechat pracujícímu lidu nejen jím navařený perník, ale k tomu musí přijít také ideologické opium pro masy. Proto je třeba, aby bývalý exkomunista-generál, nyní pochopitelně placený v NATO, byl naším prezidentem. Šéf hospodářské komory k sobě potřebuje spolehlivého a stejně militantně naladěného kamaráda. Neoliberální souručenství obou exkomunistů má hezký a velmi klasický zvuk. Připomeňme klíčovou schůzku Hitlera s hlavním korporátním fašistou Franzem von Papenem, která proběhla v Kolíně dne 4. 1. 1933. Toto setkání zprostředkoval bankéř Kurt Freiherr von Schröder ve své vile. Tento den a tuto schůzku mnozí historikové považují za datum založení Třetí říše (Prolhat se až ke korporátnímu fašismu).

Oligarchická ukrajinizace Česka nás neodolatelně táhne na Východ. Viz dnešní konflikt na Donbase podporovaný za moje daně skrze vojenské poradce NATO a USA. K zabíjení jiných chudáků je třeba opravdu hodně vlastenectví, a hlavně korporátní fašismus a vykradený stát. Zoufalý otec rodiny prodá volební lístek komukoliv, kdo mu od volebního pultíku slíbí, že zajistí jeho těžce nemocnému dítěti drahou zdravotní péči. A stejně logicky a vlastenecky bude jednat ten zfetovaný mladík z montovny chválené Dlouhým. Toho (tedy ne toho exkomunistu) vyhodí jako prvního v začínající hospodářské krizi, nemá žádné vzdělání a je zvyklý na chlast a drogy. Tento mladý nacionalista se nechá zaplatit jako mlátička v OMONU či v korporátních ochrankách, aby legálně zmrzačil ty občany, kteří v otrokárnách začnou stávkovat. No a pak mu nabídnou, že by mohl jít bojovat za vlast ke Stalingradu, protože tam byl amfetamin už za Hitlera. A co vy, nacionalisté a vlastenci? Budou z vás nakonec sociálně naladění fašisté, jako v Itálii a v Německu ve 30. letech, když začínal Mussolini a Hitlerova NSDAP? Konce tzv. „vlastenectví“ jsou občas horší, než jeho začátky. Tedy, pokud se bude jednat podle hesla výše citované neoliberální ekonomky.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
31. 12. 2019 16:42

To grafické znázornění úrovně výroby pervitinu je srozumitelné. Počátkem 60.let to podobně vypadalo i s výrobou epoxidových pryskyřic, ale tak výrazné to prvenství tenkrát nebylo…

Aleš
Aleš
31. 12. 2019 18:28

Svět je malý a o náhody v něm není nouze. Naše obec je dlouhodobě na vrcholu perníkové scény celé Moravy. Není náhoda, že zrovna tu se uchytil motorkářský gang. Práce nečeské nadnárodní nebanky je konzistentně šílená.

orinoko
orinoko
2. 1. 2020 7:56

Docela jsem se zasmal. Ale byl to trpky smich. Umlauf je v razi. Já bych k tomu jen pripojil, že by se ve velké míře mohlo vrátit někdejší proslulé techno. A mohla by to hlídat Česká armada. Česká policie by poté uklizela technoh.ovna a české záchranky by rozvazely vydunene mozky po celé Evrope.
Eurovytuneny technoplebs by zase 5 dní delal, jako že dela, aby poté mohl resetovat svůj Hard disk za úderů civilizačního pokroku z Marsu: DUC, DUC, DUC…

Irena
2. 1. 2020 9:52

Zajímalo by mne Orinoko, jak byste se postavil k tomu, kdyby vám někdo před lety to DUC, DUC, DUC pohaněl… :-)

orinoko
orinoko
2. 1. 2020 10:20

Ireno, zdravim. Já se v muzice pohybuju, teď už pravda mene, ale jinak prakticky celý zivot. Troufnu si tvrdit, že mi nekonvenuje ani současný vyblity metal. Jednou jsem slyšel techno, které mi pustil jeden mladý tady u nás v hospode. Ale bylo to poněkud jiné kafe. Autorem byla zenska, a muselo se to poslouchat, jinak z toho člověk nic nemel. Já osobně mám rád tvrdost, ale zároveň s tím melodiku, a pokud možno i obsaženy text. Nikdy jsem nebyl na žádné technoparty a ve své době jsem se za jízdy autobusu hádal s debily, kteří se vraceli od pamatneho Tachova.… Číst vice »

Irena
2. 1. 2020 10:41

Zkouška, nejde mi odesílat komentáře.

Irena
2. 1. 2020 10:41

A už jste slyšel Dimaše? Teď nemyslím, že by ten styl hudby byl zrovna váš šálek kávy, ale přece ho musíte jako muzikant umět ocenit.
Tady předvede celý rozsah toho, co umí
https://www.youtube.com/watch?v=JEz1qGS0T1Q
Tady je třešnička na dortu
https://www.youtube.com/watch?v=anKmU1J0l9g

orinoko
orinoko
2. 1. 2020 10:49

Dovetek k Milanovi B.: „…divoký ranar…“ Tak praví web. Milan měl silu, nepotřeboval repro. Mně v klubech v Praze odebirali mikrofony a chtěli mi tlumit prechody. Oba jsme trhali i emericke blany z Tuzexu, a já chodil pro svoje paličky k jeho oblíbenému výrobci v Praze na Petrském namesti. Nevim, zda byl Umlauf někdy na Plastic People, ale pokud ano, zajímal by mě jeho nazor. Já na nich byl v dobe, kdy už se naučili hrat, a bubnoval tam jiný můj kolega, Eman E.T. Mimochodem velmi dobre. Mam pocit, že si toho na sebe Umlauf bere prilis. Měl by zajít… Číst vice »

orinoko
orinoko
2. 1. 2020 11:04

Ireno, to je hodně dobry. Jako milovníka Led Zeppelin mě to vůbec nestresuje. /Někde jsem se dozvedel, že na člověka v této době útočí STRESORY./ Mate mě rozsah hlasu, který jako kdyby nahrával transgenderismu. Takový zpěvák má ale katastrofální problem: Kdo pro něj napíše adekvátní repertoar?
Robert Plant tak trochu také nezapadal do predstavy o zpěvu LZ. Tehdy hlasové frcel John Fogerty – CCR apod.

Njn, hoch je neuvěřitelně vybaveny, ale žije v dnešní dobe. Snad z toho nezblbne.

Irena
2. 1. 2020 11:08

A tohle jsou prostě dvě moc pěkné písně:
https://www.youtube.com/watch?v=D6ISsKLrypM
Přičemž tohle je výprava, která se mi nejvíce líbí.

Vám by se možná víc líbila tahle
https://www.youtube.com/watch?v=8k1AHMxq-0g

https://www.youtube.com/watch?v=EkQPTx_2wro

Irena
2. 1. 2020 11:09

Myslím, že napsané, nebo upravené přímo pro něj.

orinoko
orinoko
2. 1. 2020 11:25

Neshledl jsem to cele, ten první text působí trochu akademicky. Svoboda… To je slovo, které dneska zní dost hrozne. Ale asi to má mít dramaticky dosah.
Ten jeho hlasový rozsah … Intonace … Co se k tomu vlastně dá rici? Ve vyšších polohách se dostává do hajemstvi takových Nightwish a jejich epigonum. Njn, to ale zpívají ženské s operni prupravou.
Popravdě řečeno , nezávidím mu. Bude mít velmi složitý zivot.

jan123
jan123
2. 1. 2020 18:09

Článek výborný,podnětný,ale diskuse jakoby neměla odvahu se autoru se odborně,věcně i kriticky postavit k jeho originálním postojům,které jsou politicky i názorově velmi aktuální.- Škoda,najde se snad ještě někdo?

Gatta
Gatta
2. 1. 2020 19:23

Re orinoko – jako nemetalista jsem nedávno musel vyslechnout (naštěstí z bezpečné vzdálenosti) jednu kapelu na rockovém festivalu. Hráli asi hodinu a … dalo se to celou dobu poslouchat.

Ukázky vybrány namátkou:
https://m.youtube.com/watch?v=GCacQvNFPh8
https://m.youtube.com/watch?v=HsAizYjm9QE
https://m.youtube.com/watch?v=9zplMd_6llE

Gatta
Gatta
2. 1. 2020 20:02

Už jsem to sem psal, že podle mne v 80. letech proběhla zcela nepozorovaně „Velká finančnická revoluce“. Jako vždy skvělý J.Keller (copy z čl. pana Kadubce) *Jan Keller: Faktem je, že počínaje osmdesátými lety dochází v ekonomice k obratu, který lze zjednodušeně označit jako triumf financí nad průmyslem. Jde o to, že od konce sedmdesátých let už není motorem ekonomik průmyslová výroba, ale finanční trhy ovládané velkými bankami a investory. Ti, kdo kontrolují finance, rozhodují o tom, co bude produkovat a poskytovat reálná ekonomika. Moc finančního kapitálu, která doprovází modernitu od samého jejího počátku, obrovsky narůstá v podmínkách globalizace a… Číst vice »

Irena
2. 1. 2020 21:27

Ještě k té muzice, dneska jsem narazila na něco, co se snad dá nazvat přírodní úkaz či co, opravdu nevím, je to opravdu hodně zvláštní:
https://www.youtube.com/watch?v=-KgD666fRtY

jan123
jan123
2. 1. 2020 21:52

Našel se – díky Gatta .

Gatta
Gatta
2. 1. 2020 22:00

Re orinoko – a od rockových bratrů Slováků přidám jeden záznam z konceru:
https://m.youtube.com/watch?v=LPKdHRFS9FU

Re Irena – hlas zajímavý a hhlavně osobitý.
Skladba mi byla povědomá – pak jsem si vzpomněl.
Tedy zde originál + text:
https://m.youtube.com/watch?v=L3wKzyIN1yk

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/rag-n-bone-man/human-776447

Gatta
Gatta
2. 1. 2020 22:27

Ještě k článku neekonomicky:
Bych to „vlastenectví“ nenálepkoval ani a piori nezatracoval.
Vlastenectví je vlastnost dobrá, ale jako vše záleží na její míře – a ta se v čase, místě a situci stále mění.
A ona každá dobrá vlastnost sousedí se dvěma špatnými. V tomto případě s odcizením se vlastní společnosti a na druhé straně s tvrdým šovinismem.
A tak se dá cokoliv dobrého i snadno zneužít. A každý tlak vytváří protitlak – což bývá vždy potenciálně nebezpečné.