Angažovaný člověk v tísni

Špioni a korupčníci. Ruská televize chystá útok na humanitární organizaci Člověk v tísni. Čelíme diskreditační kampani, tvrdí Člověk v tísni. Ruská televize ho spojuje se špionáží. Tak i onak (oba jsou to titulky téhož článku) bije Aktuálně.cz na poplach, že se téhle české angažované partičce stane příkoří. A že se stane, o tom není pochyb, protože od Rusu se nic jiného čekat nedá a nesmí.

Ale proč se nad tím vůbec pozastavuji? Protože je na tom pěkně vidět, jak volba slov sugeruje čtenářům názor. Po věcné stránce je článek zřejmě v pořádku, donbaským úřadům s Člověkem v tísni podle všeho opravdu došla trpělivost a k ukončení jeho činnosti na svém území se pravděpodobně rozhodli pořídit i příslušné PR. Nic, co bychom neznali od nás. Problém je v tom, že tak, jak je článek formulován, vůbec nepřipouští pochybnost o tom, co a jak Člověk v tísni dělá a že to jsou místní úřady, kdo rozhoduje o tom, kde bude Člověk v tísni působit.

Možná je v tom Člověk v tísni tentorkrát opravdu nevinně, ale:

  1. na působení na Donbassu nemá ani právní ani morální nárok a
  2. zrovna Člověk v tísni je organizace, která se svojí prozápadní angažovaností nikdy netajila (s někým jako je Šimon Pánek v čele ani nemá jinou možnost) a rozhodně by s tím být „prodlouženou rukou Západu“ neměla problém, pokud by o to sama neusilovala.

Pokud by v Aktuálně.cz seděli skuteční investigativní novináři, tak by místo bagatelizace a pacifikace kritiky Člověka v tísni sedli a jali se zjišťovat, jestli náhodou není oprávněná. Pak by totiž i ta jejich protiruská agenda měla jinou váhu.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
8. 12. 2016 8:46

„Člověk v tísni“, nebo jiná „zajímavá organizace“ – pohledem běžně dostupného zdroje.

https://www.clovekvtisni.cz/cs/napiste-nam

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?nazev=%c4%8clov%c4%9bk+v+t%c3%adsni%2c+o.+p.+s.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=733575&typ=PLATNY

https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=733575

A zde dvěma prokliky na PDF konkrétních dokumentů s dalšími písmeny, ale především se zajímavými čísly …

Admirál
Admirál
8. 12. 2016 11:32

Že Člověk v tísni dělal to, z čeho ho Rusové viní, je na 99% jisté.
Že to dělá i u nás a prozatím s tím nikdo nic nedělá, to je mnohem smutnější. Doufám pevně, že se blíží doba, kdy se to změní. Sblížení Zemana s Trumpem by mohlo znamenat v tomto procesu začátek.

Aleš
Aleš
9. 12. 2016 5:52

http://www.novarepublika.cz/2016/12/popalena-syrska-divka-byla-pouzita-jako.html
Praktiky člověka v plísni vedou až k podobnému hyenismu.

fajt
9. 12. 2016 6:31

http://tisickrate.cz/prodavacka-vypnula-koledy-a-pustila-adventni-pisne-hrozi-ji-pokuta/ – doufám, že humanoidní pracanti paní v kapitalistických nesnázích pomohou ( církev se zatím bude modlit a pak od kaufu vybere odpustek, že paní vyhodili na dlažbu ). ..)

Gatta
Gatta
9. 12. 2016 7:21

Peter – vždyˇse podívejte na jejich web, tam to všechno mají – třeba ta rubrika „Jak hospodaříme“, nebo „Dárci a partneři“ – často to jsou i jiné nadace a neziskovky, nebo … no podívejte se sám …

A co tam není ovedeno, to najdete na Justici v jejich Účetní uzávěrce za rok 2015 – zvláště zajímávý je Výkaz zisků a ztrát. (pozn. čísla jsou v tisících) – třeba mzdové náklady, cestovné … nebo v Rozvaze – skladba jejich pohledávek.
Prostě s obratem 1,5 miliardy, to není žádný spolek filantropů, ale obrovská organizace,ale hlavně obrovský balík peněz.

lubajs
lubajs
9. 12. 2016 17:33

Tady je ještě jedna aktivita Člověka v tísni.http://www.protiztratepameti.cz/cs/uvod

Dolmen
Dolmen
10. 12. 2016 8:05

Zpočátku jsem měl zato, že různí pravdy a lásky milovníci se vymezují, většinou až nenávistně (hlavně prostřednictvím mainstreamových médií), vůči minulému společenskému systému. Nyní je však již zcela zřejmé, že tak to nebylo a není…, ale že se jedná o cílené podněcování nenávisti k ruskému národu. Není to náhodou trestné?

Béda
10. 12. 2016 9:29

Dolmen napsal

Zpočátku jsem měl zato, že různí pravdy a lásky milovníci se vymezují, většinou až nenávistně (hlavně prostřednictvím mainstreamových médií), vůči minulému společenskému systému. Nyní je však již zcela zřejmé, že tak to nebylo a není…, ale že se jedná o cílené podněcování nenávisti k ruskému národu. Není to náhodou trestné?

Je. Trestná je také podpora nacismu, terorismu, vlastizrada, podvod, krádež s trestem podle stupně společenské nebezpečnosti…

Béda
10. 12. 2016 9:38

http://www.hlavnespravy.sk/drahi-hrdinovia-ato-zelame-si-aby-vas-vsetkych-zlikvidovali/870901 Ukrajinou otriasa nový škandál o ktorom informovala rusvesna. Do Charkovskej vojenskej nemocnice, kde ležia ranení ukrajinskí vojaci zo zóny ATO, dobrovoľníci dopravili množstvo darčekových balíčkov od neznámych dobrodincov. Listy a darčeky priniesli a rozdali raneným ukrajinským vojakom sestričky zo zdravotnej školy…Skupina dobrovoľníkov ATO na svojom Facebookovom účte však s rozladením publikovala niekoľko listov, ktoré si nič netušiaci ranení ukrajinskí vojaci otvorili a prečítali. “Drahí hrdinovia z ATO, všetko je jedno, aj tak všetci umriete. Dúfam, že pred smrťou pochopíte, akí ste zelenáči a uvedomíte si aj to, akí ste hlupáci. Lúčim sa s pozdravom Sláva Novorusku a hrdinom Charkovskej… Číst vice »

Gatta
Gatta
22. 12. 2016 9:05

Nevídaný článek na Novinkách – kam se hrabe malý český Člověk v tísni … prostě „Čím víc běženců – tím větší byznys“.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424294-analyza-kauza-vitani-migrantu-a-dest-miliard.html