ANM: Otevřený dopis předsedovi vlády ČR ve věci Juliana Assange

Vážený pane premiére,

zatčení Juliana Assange pobouřilo celý demokratický svět. Zakladateli WikiLeaks hrozí mnohaleté vězení. Veřejnost přitom nebyla seznámena s jediným věrohodným důkazem, který by svědčil v jeho neprospěch. Demokracie stojí a padá se svobodou slova!

A proto se naléhavě obracím právě na Vás, pane předsedo vlády České republiky, abyste Julianu Assangeovi poskytl politický azyl v České republice. Naše země uměla lidem, ohroženým bezdůvodnou perzekucí, pomoci už mnohokrát v minulosti. Nefalšované sympatie okolního světa si nepochybně získá, dokáže-li to i tentokrát.

S díky předem za porozumění a vstřícné stanovisko

Stanislav Novotný
předseda Asociace nezávislých médií

Událost na Facebooku na podporu Juliana Assange – 15.4.2019:
https://www.facebook.com/events/421487538608290/

Petice za udělení politického azylu J. Assangeovi:
https://www.petice24.com/brame_svobodu_slova_petice_za_politicky_azyl_pro_juliana_assange

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
14. 4. 2019 19:50

No, vůbec se divím, že se p. Assagne nezastane jeho rodná zem, že … A Austrálie má přece jen větší slovo než nějaká inciativa z jakéhosi Chorvatska či Slovenska či jak se to jmenují co leží snad kdesi v Evropě blízko severního pólu.. Tohle je sousto USA které se chtějí prostě pomstít . A jak víme, v tom případě právo pro ně neplatí. Ono zveřejnit takové svin… je opravdu kruté. Nicméně nedělejme si iluze, na způsobu práce první velmoci to nic nezmění a nadále bude šířit pravdu, lásku, rovnoprávnost a spravedlnost po celém světě. A ostatní taktéž, přesně podle síly… Číst vice »

Dana
Dana
14. 4. 2019 20:56

a nadále bude šířit pravdu, lásku, rovnoprávnost a spravedlnost po celém světě. Ale o to Spojene Staty vubec neusiluji, nejmene uz dvacet let. (Vyjma Obamovy prednesy v muslimskem svete, v jeho naivnich predstavach o globalne-humanistickem islamu. ) Na planete je pres 8 miliard lidstva a v budoucnosti preziji jen ti silnejsi a schopnejsi, proto musi byt USA pripravene na hajeni svych zajmu za kazdou cenu. Je to existencni otazka. Zajimave, ze Americka ustava a rozlozeni tri vetvi vladnuti vubec slovo „demokracie“ neobsahuji. Demokraticky pristup k zakonum v ustave znamena, ze se bude ridit volbou obcanu, tedy lidu. K lidu v… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 4. 2019 7:12

Dana napsal a nadále bude šířit pravdu, lásku, rovnoprávnost a spravedlnost po celém světě. Ale o to Spojene Staty vubec neusiluji,nejmene uz dvacet let. (Vyjma Obamovy prednesy v muslimskem svete, v jeho naivnich predstavach o globalne-humanistickem islamu. ) Na planete je pres 8 miliard lidstva a v budoucnosti preziji jen ti silnejsi a schopnejsi, proto musi byt USA pripravene na hajeni svych zajmu za kazdou cenu.Je to existencni otazka.Zajimave, ze Americka ustava a rozlozeni tri vetvi vladnuti vubec slovo „demokracie“ neobsahuji.Demokraticky pristup k zakonum v ustaveznamena, ze se bude ridit volbou obcanu,tedy lidu.K lidu v americkem pojetipatri nejen proletariat, ale… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 4. 2019 7:24

Ač to zní šíleně – a s bezpečím světa to nemá vůbec nic společného – tak teprve až bude na „zadním dvorku“ Ameriky každý stát vlastnit nějaký ten atomový klacek (nebo něco podobného), a schopnost kdykoliv- klidně už ZÍTRA jej dopravit do orální prcovny, teprve potom bude od jedné konzumně i mentálně zešílivší země (kdysi i šikovných lidí) klid… Další možností je, že bude několik silnějších států které tu „pracovnu“ dokáží trefit klidně i z kontejneru „zaparkovaného“ třeba v Bostonu nebo New Orleansu… Že je tam nedokáží dostat? Ale prosím vás!! :-) USA se sice ohánějí „národní bezpečností“, ale bohužel… Číst vice »

racek
racek
15. 4. 2019 15:24

Milá paní Dano, ono samo pojmenování různých intervencí USA má zcela jasný význam, že. Jinak chci podotknout, že jsem pokračoval ještě jednou větou, která možná vše vysvětlí. Velcí kluci mají velkou hůl(nechci napsat klacek, neb to nebývá vždy pravda… :-) a malí mají zase malou. Tak to vždy bylo a bude, bohužel. Naštěstí občas vyrostou noví velcí kluci. Ostatně číňánci byli tím největším klackem s přestávkami jeden a půl tisíc let, takže tomu velmi dobře rozumí. Akorát se mi jejich přístup zdá docela sympatičtější, i když jejich způsob života a společnosti určitě ne. Ale možná že to vše je rodílná… Číst vice »

Dana
Dana
15. 4. 2019 17:48

Velmoce byly a budou nenavidene, to uz je udel kazdeho velkeho svazku.. Kdyz se velmoce zacnou chovat pasivne, pak je to predzvest zaniku. Rimska Pax Romana taky zanikla, vznikly jine imperia ci kralovstvi a tak to chodi na tomto svete. Spojene Staty jsou obrovske a proto maji obrovske problemy, ktere resi obcas radikalne a tezkopadne, coz je dalsi priznak velmoci. Mam dojem, cim vice se hartusi na USA, tim vic se stavaji ve svete popularnejsi, coz je spatna zprava pro americke usedliky, protoze emigrantska vlna-zaplava stale sili. Ne jen z „tretiho sveta“. Desetitisicove karavany zbidacelych poutniku putuji tisice kilometru k… Číst vice »

Dana
Dana
15. 4. 2019 18:12

Jeste jsem si vzpomnela na toho Nikulina, pane Racek, Ceska republika ho vydala do USA, protoze jeho kriminalni hakerstvi poskozovalo americke firmy. Je to naprosty magor. Chova se nepricetne, at uz v zameru ze sebe delat blazna ci on opravdu mental je. Nevim, co je na tom pravdy, ze hazel hovinka na psychiatry, ale rusky advokat zadal o odlozeni soudu pro mentalni neschopnost a tak je Nikulin v psychiatricke lecebne.. Neprekvapilo by mne, ze silence poslou zpatky do Ruska. Nedavno Rumunsko take vydalo dva kyberneticke kriminalniky, ti zase prodavali kody a hesla konkurencnim firmam a nadto operovali v elektronickych obchodnich… Číst vice »

PPK
PPK
16. 4. 2019 0:12

Dana napsal Jeste jsem si vzpomnela na toho Nikulina, pane Racek, Hmm, zajímavé… Tak jedna přátelská velmoc tajně a oklikou vyemigruje svého hackera Snowdena do lůna druhé přátelské velmoci a ta, aby tu první velmoc nějak (rovněž přátelsky) odměnila, tak jí zas oklikou na oplátku pošle Nikulina, protože tajné služby přece musí nějak vzájemně spolupracovat, ne? Takže teď už jsem jen zvědav, jestli o tom svém odeslání Nikulina oklikou za moře taky Rusové natočí nějaký podobně dojemný a hvězdně obsazený celovečerní širokoúhlý velkofilm, jako natočili amíci o svém Snowdenovi v ateliérech vlastní korporace Universal Com Cast Company, přičemž pak od… Číst vice »