ATO v Minneapolisu

Za volantem automobilu, který najel do davu lidí, byl ukrajinský řidič Bogdan Vechirko, bývalý  ATOšnik (účastník tzv. „antiteroristické operace“ na Donbasu – pozn. edit.).

Co je o této osobě známo?

Místní média s odvoláním na policii tvrdí, že Bogdanu Vechirko je 35 let a žije v Otsigu, což je vesnice s asi šesti tisíci obyvateli nacházející se půl hodiny od Minneapolisu.

Vechirko pracuje pro Kenan Advantage jako nezávislý dodavatel. Společnost již uvedla, že při šetření spolupracuje.

Novináři se dozvěděli, že Vechirko je fanouškem Republikánské strany a Donalda Trumpa. V letech 2018–2019 daroval třikrát 100–115 $ straně a Trumpovu výboru „Make America great again“.

Soudě podle darů je Vechirko volič, tedy občan USA.

V Minnesotě už měl problémy se zákonem. Byl obviněn z falešných telefonních hovorů na číslo 911. Kromě napadení členů rodiny hrozbami násilí, za které byl Vechirko odsouzen podle článku „výtržnictví“.

Rovněž řídil sněžný skútr bez registrace, nezapnul si bezpečnostní pás v autě a neměl pojištění.

Na Facebooku je ukrajinská stránka – v současné době je kompletně vyčištěna od stavů a ​​fotografií. Dlouhodobým uživatelům  se však podařilo pořídit snímky obrazovky a stáhnout několik fotografií. Podle nich Vechirko sloužil v ukrajinské armádě a je možné, že se účastnil akcí v Donbasu.

Aktualizace: Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil popřel, že by muž, který „taranil“ náklaďákem v Americe, sloužil v ukrajinské armádě.

Zdroj: Strana.ua

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
4. 6. 2020 16:42

Tak tak, jen se vy spravedlnaci pomlatte a vymizikujte mezi sebou. Jeste vic kydani kvuli slovanske nesnasenlivosti , bile rase, umozni nastoleni te spravne spravedlive spolecnosti. Bez Evropanu. Jen ukazujte, jake problemy ma Evropan se zakonem , hrozne- — Rovněž řídil sněžný skútr bez registrace, nezapnul si bezpečnostní pás v autě a neměl pojištění. A je republikan. To je nejhorsi zlocin. :-) To jaksi neutralizuje masove rabovani obchodu, ze….:-) Jestlize Vechirko chtel pokracovat v jizde na statni silnici, urcene pro automobily, nutne narazil na davy „demonstrantu“, ktere tam nemely co delat. Policie lidi nekolikrate varovala, aby se neprochazali po dalnici.… Číst vice »

Rado Miko
4. 6. 2020 20:10

Oprava: jak napsala strana.UA jedná se o bratra, který stále žije v USA. Druhý bratr stále žije na Ukrajině a sloužil v ATO. Bratři jsou si vzhledově podobni. Původním zdrojem je časopis „východo-evropské“ přistěhovalecké komunity v USA

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Rado Miko
5. 6. 2020 11:04

Vrána k Daně sedá, svině jak svině.
The evel is coming home. Škoda že v usa není americká ambasáda, i když se Mr. Sörös snaží jak se dá :-)
Jak se objeví gruzínští ostřelovače a Nuland „F.ck EU“ začne rozdávat sušenky čer..chům, majdán bude kompletní. Tohle všechno jen aby se Trump nestal podruhé prezidentem. Pax americana unicum-cretenicum.
Zapínám mikrovlnku na popcorn a otevírám pivko.

Dana
Dana
Reply to  Botičky od Diora
5. 6. 2020 16:16

Zapínám mikrovlnku na popcorn ….
Aha, zde je jeden z duvodu, proc jsou Bačkory, (co by byly tajne rady botickami od Diora) , mentalne handikapovane. Nejen spatna strava (- junk food-) , cimz mozek nedostava zakladni vyzivu, ale i ta mikrovlnka je ocividne zavadna, silne poskozuje Bačkorovy mozkove bunky. Smutne.
Na to bohuzel lek neni.
A vubec, popcorn v dnesni podobe je americky produkt, byt Bačkorama, tak bych se hluboce stydela, ze nemam zasady a pouzivam imperialisticky vynalez… :-) :-)

racek
racek
6. 6. 2020 1:23

No, lidé jsou různí. tady si opravdu nejsem jist, zda je článek správně zamířen. Ten člověk prostě bojoval na straně vládních jednotek, ne? Kdyby to byl ještě nějaký vysoký představitel, nebo válečný zločinec, řekněme, ale pouhého řidiče takhle rozebírat…