Až přijdou Rusové

Osobně si nemyslím, že by se Rusko chovalo agresivně a nějak nás ohrožovalo, ale média jsou ruské hrozby a strašením Ruskem plná, a proto budu nyní předpokládat, že takové nebezpečí skutečně existuje, protože bude pro většinu lidí snadno představitelné a uvěřitelné.

Takže si představte, že přišli (nebo přijeli na tanku) Rusové, ukradli všechny hodinky, znásilnili všechny ženy (včetně Vlasty Parkanové), všechno sežrali, zavřeli Blanku, plivou do piva a každé ráno vypravují speciální vlak na Sibiř, prostě děs běs noční můra. A v něčem takovém žít nechcete, ale bojovat za rozkradenou zemi se vám také nechce, a tak si řeknete, že se prostě odstěhujete někam jinam. Ale ouha, nikde vás nechtějí, odevšad vás vyhánějí, protože si myslí, že vědí lépe, než vy, jak se vám žije a že sem tam nějaký ten expres na Sibiř zase nic tak strašného není a že se vám jen nechce makat a proto k chcete k nim dělat parazita, válet se na dávkách, krást a znásilňovat. A tak vám zavřou před nosem, pořádají demonstrace na obranu svých hodnot před vaším znesvěcením a vůbec vám dávají najevo, že jste póvl a Rusové by udělali nejlíp, kdyby vás na tu Sibiř ani nevozili a zabíjeli vás rovnou na místě, alespoň by bylo méně méněcenných hladových krků…

Máte to? Představujete si to? A jak se vám to líbí? Ale k Syřanům nebo Eritrejcům se chováte přesně stejně a ještě jste na sebe pyšní, jak jste zodpovědní a prozíraví. Čistotou rasy a národa to začíná a kde to končí víme všichni. Nebo bychom alespoň vědět měli.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
90 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
pepin
pepin
25. 6. 2015 20:20

Tribun to asi nečet. Takže doporučuji . Citadela : kapitola XXVII.http://mjos.sweb.cz/citadela/kapitola27.html

paskal
paskal
25. 6. 2015 21:30

Někdy i to co zní logicky je logice života na hony vzdáleno. Ti Eritrejci, co sem jdou po stovkách a tisících nejsou zoufalci. Jdou k nám za určitým cílem. Někdo jim v té Eritrei řekl kam a proč mají jít. Vesměs se jedná o mladé, nevzdělané a zdravé muže. Jak se usadí , tak za nimi přijdou další. S nimi problémy a nemoci. Jejich představy se budou lišit od skutečnosti,. Někdo je proto bude poučovat o tom jak dosáhnout agresivitou svého. Zavedou své zvyky, budou se sdružovat a v Evropě začne frmol, jaký ještě nezažila. V malém to mají v… Číst vice »

Dana
Dana
25. 6. 2015 22:16

Celkem rozumny prispevek, paskal,
az na to, ze proste nelze navest nekoho, aby vrazdil sve soukmence. . Takova smrtelna nenavist se rodi v hloubi duse.
Mimotoho, zodpovedny je vzdycky ten, ktery cin spacha.
Kdyz nekoho navedu, aby kradl salamy v Tescu , tak to bude zlodej, ktery ponese zodpovednost za tuto kradez …Ne ja.

mirror
mirror
25. 6. 2015 23:17

Mně se zdá, že Tribunovi z textu vypadlo několik vět. Přes naše nízké platy (Sio promine, že to připomínám) paříme my občané ČR ke zlomku populace, například 5 procentům, která má podstatně vyšší příjem než zbytek obyvatelstva zeměkoule. Vedle Tribuna bude někde žít 19 živitelů rodin, se kterými má možnost se svým příjmem Tribun podělit, aby se s nimi srovnal. Nemusí peníze předávat z ruky do ruky uprchlíkům na území ČR. Lze využít služeb pošty nebo bankovního převodu do země, kde oni žijí. Udělá to? Co mu řekne doma manželka a děti?

Béda
26. 6. 2015 4:10

Dana napsal Celkem rozumny prispevek,paskal, az na to, ze proste nelze navest nekoho, aby vrazdil sve soukmence. . Takovasmrtelna nenavist se rodi v hloubi duse. Mimotoho, zodpovedny je vzdycky ten,ktery cin spacha. Kdyz nekoho navedu,aby kradl salamy v Tescu ,tak to budezlodej,ktery ponese zodpovednost za tutokradez …Ne ja. Aha, takže Hitler, Goebbels, Himmler, Göring, Bormann – byli podle této vaší „logiky nevinni. Oni přece jenom někoho navedli, něco podepsali, něco přikázali ale sami neválčili, sami ty zločiny neprováděli. Podobně jsou na tom Wolfovitz, Bush, Rumsfeld, Cheney, Allbrightová, Clinton, Obama, Sarkozi Blair, Jaceňuk, Porošenko, Turčinov a spol.. Taková neviňátka. Skutečnými zločinci… Číst vice »

Čen
Čen
26. 6. 2015 4:12

Rusové k nám přišli v šedesátém osmém, a třebaže jsme s nimi diskutovali a třeba i s ruskou vojenskou hlídkou někde v lukách, nějak se jim nechtělo nás znásilńovat, krást nám hodinky a to byli po zuby ozbrojeni, ani nás odvážet na Sibiř. Můj osobní zážitek, když jsem v lukách s kamarádem potkala po zuby ozbrojenou ruskou hlídku, diskutovali jsme o důvodu, proč přijeli a nějak nás ani nenapadlo mít z nich strach, protože nás nenapadlo, že by chtěli znásilňovat nebo krást nám hodinky, a ty vojáky taky ne. Asi s námi nebyl tribun, aby je poučil o tom, jak… Číst vice »

Alena
Alena
26. 6. 2015 5:33

ekonomika na prvním místě- kdo bude imigranty živit? zvýší se zadlužení či se ubere z jednotlivých kapitol, a kdo na to nejvíc doplatí? Na to bychom se měli ptát, protože je více než jasné, že imigranti tady již jsou a budou přicházet další. Nesedí mi ta naprostá nevyváženost, co se týče zodpovědnosti těch, kdo za migraci mohou. Rozbombardovaná Sýrie a Lýbie- ptal se nás někdo, zda si to přejeme? Uměle vytvořený ISIl – ptal se nás někdo, zda si to přejeme? Správná výchova je založená na zodpovědnosti- udělal si to a to, poneseš za to následky. My ty následky budeme… Číst vice »

peter.
26. 6. 2015 5:53

Takáto dávka demagógie musí utvrdiť väčšinu tých, narodených po r.1989 v tom,že ruskí vojaci sú aziatské, zverom podobné tvory,ktorých jedinou túžbou je obsadiť cudzie štáty kvôli tomu,aby mohli znásilňovať,kradnúť hodinky a voziť ľudí na otrocké práce niekam na Sibír.Takéto videnie Rusov a Ruska je im vtĺkané do hláv už 25 rokov našimi „demokratmi“.Nikdy som nepočul,že by vo Švédsku ,Anglicku alebo v inom štáte západnej Európy, hromadne znásilňovali Rusi.Vždy sa jedná o Pakistancov alebo Afričanov.Problémom nie sú Iráčania,Indovia,Sýrčania či Palestínci.Problémom sú Pakistanci,Afgánci,iní radikálni islamisti a Afričania.A úplne najväčšou hrozbou sú Afričania so svojim návykmi,chorobami,úplne inými morálnymi a spoločenskými hodnotami a hlavne… Číst vice »

ducatista
ducatista
26. 6. 2015 7:13

Tribunovy články mám rád, ale tahle úvaha mně přijde poněkud zjednodušující. Srovnání nás, jako potenciálních migrantů, např. s Eritrejci, kulhá na obě nohy…
, Čen: Rusové – nadsázka, ironie, nic vám to neříká? Copak by i ten nejposlednější ruský bigoš chtěl znásilnit Vlastu Parkanovou?

lomikel
lomikel
26. 6. 2015 7:22

udivujici gulas multikulty s prisadou“snad“ nadsazky. v kontextu dnesni doby a 68 to ale vyzniva trapne az Peheovsky.
zluste psat k veci, konkretne co navrhujetem, tyhle emocne zamerene cajdaky nemaji zadny vyznam nez jen sebeutvrzeni v ramci multikulty krouzku.

fra
fra
26. 6. 2015 7:27

Tribune svým článkem se prezentujete jako humanista, což je společensky žádoucí postoj. Také já se považuji za humanistu v tom smyslu, že ve vztahu k cizím lidem pokud nemohu pomoci tak rozhodně neubližuji. Ve vztahu k rodině či národu se snažím vždy pomoci, pokud to má vlastní životní situace důchodce umožňuje. Ten Váš text je bohužel polopravdou neboť naprosto postrádá to základní při posuzování všech společenských událostí, totiž pojmenování příčiny a následku. Migrace obyvatel zde byla vždy, ale rozhodující je v jaké míře a za jaké ekonomické situace. A to jsou parametry které se zdají být pro současnou Evropu velmi… Číst vice »

Bety
Bety
26. 6. 2015 7:32

Lépe než přemýšlet o tom, kam my budeme utíkat, je začít používat zdravý rozum. Tribune, vy si myslíte, že vaši humanitu uprchlíci ocení? A proč by měli? Západní Evropa společně s USA jim rozvrátila , vykradla a rozbombardovala jejich země. To USA zaplatili ISIL. Teď je tedy z pocitu studu a špatného svědomí přijmeme a co? Žádný zázrak lásky a humanity se přece konat nebude. Možná, že někteří budou mít to štěstí, a bude jim dovoleno za minimální plat umývat naše evropské záchody, zbytek se tu bude bezcílně potloukat a budou nás čím dál tím víc nenávidět. Nechci mluvit o… Číst vice »

peter.
26. 6. 2015 7:34

ducatista napsal

Tribunovy články mám rád, ale tahle úvaha mně přijde poněkud zjednodušující. Srovnání nás, jako potenciálních migrantů, např. s Eritrejci, kulhá na obě nohy…
, Čen: Rusové – nadsázka, ironie, nic vám to neříká? Copak by i ten nejposlednější ruský bigoš chtěl znásilnit Vlastu Parkanovou?

Porovnávať správanie sa Rusov v Európe so správaním sa Pakistancov a Afričanov neobstojí ani ako nadsázka.

nikdo
nikdo
26. 6. 2015 7:48

Tribune, nemám to. Nedokážu si představit, že by tohle dělali Rusové.

Zato si dokážu představit, že všechno tohle, a daleko víc, budou dělat ti vaši ubozí uprchlíci okamžitě co budou dost silní na to aby to dělat mohli. Ti se s nějakou Sibiří nazat nebudou, uříznou celé vaší rodině hlavy a narazí je na nejbližší vhodný kůl.

abx
abx
26. 6. 2015 8:06

mozno mal autor clanku dobry, ctihodny zamer – poukazat na zlu situaciu utecencov, lenze si k tomu zvolil uplne nevhodne priklady, schemy. je to poukaz na to, v akom prostredi sa pohybuje, kde by taketo schemy boli pravdepodobne prijate. na OM su vsak ludia, ktori necerpaju informacie z Reuters, alebo CNN, ale priamo od zdroja – takze sa dobre zhodil a bude mat co robit, aby napravil svoju posramotenu povest…

Tribun
Admin
26. 6. 2015 8:24

Přátelé, děkuji. Konečně jsem pochopil, jak mohla projít Velká válka i Holocaust.

Tribun
Admin
26. 6. 2015 8:29

Kauzalita je irelevantní. Nejde o to, kdo ten dům zapálil, jestli blesk, soused nebo ožralý fotr, ale o to, jestli děti, co v tom domě žili, musejí teď žít na ulici, protože je to pro nás levnější, jestli se k nim budeme chovat jako k lidem v nouzi, nebo jestli jim pod nějakou „rozumnou“ záminkou jejich lidství upřeme.

Alena
Alena
26. 6. 2015 8:36

Nejedná se o jeden dům, ale o MASOVÉ STĚHOVÁNÍ NÁRODŮ. Bylo by dobré pomáhat a současně být vpuštěn do rozhodování o tom, kdy, kde, jak a proč budou další války, jinak se to stává sebezničující, a to pro celé Česko
Apelovala bych, pane Tribune, na ty, kdo vyrábí zbraně a vyzbrojují armády, ne na obranu, ale agresi a vojenské útoky

abx
abx
26. 6. 2015 8:41

no ano, pan Tribun, spomenul by som si na to, kto vytvaral „bezletovu zonu“ nad Libyou, kto okupoval Irak, kto podporoval povstalecke guerilly v Syrii, kto nedavno rozohral spinavy marketing v Jemene. vsetko so vsetkym suvisi, nie je mozne si vsimat len jednu zaujimavu cast a ostatne ignorovat, to sa potom clovek nedostane k ziadnemu rozumnemu vysledku…

Bety
Bety
26. 6. 2015 8:43

Tribune, jinak si vašich názorů vážím, ale tady zaměňujete příčinu s následkem. Mimochodem, kde na těch videích a fotkách vidíte nějaké děti? Jsou tam jen mladíci a muži v plné síle, a kdyby jim bylo dovoleno udělat si pořádek doma, jistě by tomu dali přednost před ponižujícím doprošováním v cizí zemi.
Holokaust a jiné hrůzy způsobili stejné síly, které je teď ženou z Afriky do Evropy.

Paulito07
Paulito07
26. 6. 2015 8:44

Znásilnit Parkanovou, no to musí být už skutečný zoufalec…..

peter.
26. 6. 2015 8:56

Tribun napsal

Přátelé, děkuji. Konečně jsem pochopil, jak mohla projít Velká válka i Holocaust.

Veľká vojna a holokaust!Atribúty,ktoré sa vždy uplatňujú pri citovom vydieraní v prípadoch,keď je potrebné aby špinu ktorú po sebe zanechávajú usraelci upratal na vlastné náklady a na svoj úkor niekto iný.

Martin (už bez taky m)
26. 6. 2015 9:00

Až přijdou…
měli bychom my Lidé zase přijít k Sobě.
Přicházet jeden za druhým.
Ne kvůli ničení a ubližování si NAVZÁJEM.
Ale přicházet, abychom sdíleli to hezké.

Je jich víc než miliarda – a umí to…
Co my na to?
https://www.youtube.com/watch?v=RqaYlW1jjz8

Tribun
Admin
26. 6. 2015 9:03

Tak stěhování národů… a kde jsme se my Češi tady ve střední Evropě asi tak vzali?

A kdo utíkal z protektorátu? Nebýt našich mužů v plné síle, co z něj utekli, tak měl pan Heydrich minulý týden státní pohřeb.

Já přece nikoho nevydírám. Já jen říkám, že díky debatám, jako je tahle, lépe chápu, jak je možné, že ve Velké válce šli proti sobě lidé, kteří měli víc společného sami mezi sebou, než s pány, za které bojovali. Zatím jsem si totiž nedokázal představit, jak rychlé a intenzivní to semknutí se kolem mýtu může být.

lomikel
lomikel
26. 6. 2015 9:08

tribun – tazke vas program je masovou imigraci a islamizaci proti treti svetove valce ? nebo hodlate delat jeste neco nez pozadovat bezpodminecne prijeti kazdeho kdo bude chtit ? nespadl jste na hlavu ? co se lidskeho utrpeni tyce, to je jedina cast ktere ma smysl ve vasi agitce, pomoci je mozno a nutno tam kde problem vznika. nebo v sousednich zemich – aby bylo lze provest repatriaci jakmile to bude mozne, pripadne hned pokud se jedna o ciste ekonomickou migraci. tohle ale nikdo nechce, ani USA ani EU, ani vy. vas navrh abychom znicili CR/EU jak si NWO agenda… Číst vice »

Tribun
Admin
26. 6. 2015 9:10

Proboha, kam na ty nesmysly chodíte? Strach má velké oči, pak vidíte i to, co není.

Sio
Sio
26. 6. 2015 9:10

Inu, v případě takových výplodů lze uvažovat jen o tom, zda je autor blbý nebo navedený, přičemž nevylučuji ani jednu možnost. Proč? Zaprvé, takový příklad demonstrovaný na Rusech je návodný a nic nepomůžou věty jako „budu nyní předpokládat, že takové nebezpečí skutečně existuje, protože bude pro většinu lidí snadno představitelné a uvěřitelné.“ Je to venku a na podvědomí to působí v intencích klišé, které mají lidé ukotveno z našich médií. No a zadruhé, útok na naše pocity viny ve stylu „může se to stát i tobě“ je podpásovka, běžně používaná mainstreamovou propagandou. Pokud si vzpomínám, v 68 přecházel nějaký značnější… Číst vice »

Alena
Alena
26. 6. 2015 9:13

Přišli jsme odněkud z Ukrajiny, kde údajně byla kolébka Slovanů, pokud se nemýlím, ovšem v té době zde nebylo na zemi přes 7 mld.obyvatel. Nebyl problém zabrat půdu a usídlit se v blízkosti vody

Tribun
Admin
26. 6. 2015 9:15

Alena napsal

Přišli jsme odněkud z Ukrajiny, kde údajně byla kolébka Slovanů, pokud se nemýlím, ovšem v té době zde nebylo na zemi přes 7 mld.obyvatel. Nebyl problém zabrat půdu a usídlit se v blízkosti vody

A dnes máme průmysl a intenzivní zemědělství a není problém uživit sebe i pár krků navíc a ještě zbude.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
26. 6. 2015 9:16

Tribune, Tribune, na tos nám, ty čtveráku jeden, nepotřeboval vnucovat představu slavice Vlasty ojeté rotou Karamazovů. (Ovšem toto je dooopravdy pitomá oplzlost ― i když na druhé straně, v době, kdy prapor Tornádo „brutálně znásilňuje muže na tělocvičném nářadí a pak je zabíjí“ ??) Vždyť přece taková situace už byla opravdu a říkalo se tomu protektorát („a ti lidé, milé děti, to byli Němci“). Jo, vlastně, nekradlo se tak moc hodinek a násilné smilstvo taky nic moc, a Sibiř ― darmo mluvit. Jen se sekaly hlavičky, zastřelovalo s celou rodinou a jezdilo na převýchovu, na tábor do Mýtných Domků či… Číst vice »

Alena
Alena
26. 6. 2015 9:22

Tribun napsal
A dnes máme průmysl a intenzivní zemědělství a není problém uživit sebe i pár krků navíc a ještě zbude.

pár krků?
http://www.zvedavec.org/vezkratce/10663/
co se týče zemědělství, nejsme soběstační, co se týče průmyslu, nepatří nám. Ale jinak dobrý nápad. Těch cca 200 mld. Kč vyplacených do ciziny z divident ročně by se takto mohlo použít

Neználek
Neználek
26. 6. 2015 9:22

Paulito07 napsal

Znásilnit Parkanovou, no to musí být už skutečný zoufalec…..

Hudební kritik???

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
26. 6. 2015 9:27

Aby bylo jasno, zatřást okoralou duší obecenstva je samo o sobě OK. Protiví se mi ale vnucování dilemmatu, zda se fakticky připojit k propagandě, nebo se naopak v předem ložené pozici cynika a sobého hnusce potýkat se zneužíváním srdcervoucích historek.

fra
fra
26. 6. 2015 9:28

@Tribun Ano pane kauzalita může být irelevantní v okamžiku smrtelného ohrožení, ale nikoliv v případě, kdy toto nehrozí a navíc původci neutěšeného stavu jsou známi. Velká válka i holocaust prošli mimo jiné právě proto, že to bylo pro absolutní většinu Němců irelevantní tedy bezvýznamné, nezávažné, vedlejší a nepodstatné. Viníci jsou téměř vždy známi ale není v našich silách je potrestat protože jsou pod ochranou mocných, kteří ale naopak jsou schopni trestat i nevinné. Možná, že máte zkušenosti s následky roku 1968 pro řadu lidí absolutně nevinných a teď nemám na mysli zrovna kriminál. Nechci s Vámi polemizovat, Váš názor respektuji,… Číst vice »

cnemo
26. 6. 2015 9:30

Alena napsal
co se týče zemědělství, nejsme soběstační, co se týče průmyslu, nepatří nám. Ale jinak dobrý nápad.

Dosazení soběstačnosti v zemědělství je reálné, jen možná nebude mít tak velká břicha a rozhodně nebudou biopaliva. Co se týká průmyslu, jeho vlastnictví je otázkou jednoho dekretu. Důležitější je know-how a kvalifikovaná pracovní síla. To by mohl být problém.

Sio
Sio
26. 6. 2015 9:41

Tribun napsal @fra Kauzalita je irelevantní. Nejde o to, kdo ten dům zapálil, jestli blesk, soused nebo ožralý fotr, ale o to, jestli děti, co v tom domě žili, musejí teď žít na ulici, protože je to pro nás levnější, jestli se k nim budeme chovat jako k lidem v nouzi, nebo jestli jim pod nějakou „rozumnou“ záminkou jejich lidství upřeme. Opět demagogie typu „ztracená koťátka“. Jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů, abyste nám dokázal, že to myslíte upřímně. Možná by pro začátek stačilo adoptovat nějakého nešťastného malého Roma? Nebo těch vám není líto? V dětských… Číst vice »

Sio
Sio
26. 6. 2015 9:44

Tribun napsal
A dnes máme průmysl a intenzivní zemědělství a není problém uživit sebe i pár krků navíc a ještě zbude.

Jsem pro jim poslat pár desítek kamiónů s jídlem. Dostane se možná i na ty, co nemají tisíce dolarů pro převozníky a kteří jsou vám u zadele, protože o těch se nezmiňujete. Je mi z toho pokrytectví šoufl.

Gatta
Gatta
26. 6. 2015 9:46

Mám v životě jednoduchou zásadu:
„Pomůžu, ale jen do té míry, do jaké je dotyčný ochoten si pomoci sám“.

Jistě, každý má jiné možnosti, každá situace je jiná, ale zde jde o míru osobního nasazení a vynaloženého úsilí si pomoci. Prostě nebudu se pro nikoho honit po večerech, aby on mohl celý den v klidu ležet.

Co tedy udělali běženci pro zlepšení své situace a především své země ?

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
26. 6. 2015 9:47

I jako ultralevičák přiznávám býv. šl. Schwanzen-Berkovi jeho zrno pravdy: povídal v parlimentě, že strach má velké oči a že se z toho nemáme hlavně podělat. Proč bych potom neměl souhlasit, když to říká Tribun ? Ano, strach je nejhorší rádce. Na stejné schůzi našich pomazaných hlav ovšem padla (kupodivu) konkrétní otázka či interpelace jaké rezervy jsou nebo budou vyčleněny v rozpočtu, zda tedy už někdo anaylzoval dopady a dělal kalkulace, zda jsou vytipované lokality, objekty, uvážena režimová opatření, nároky na zdravotnické kapacity atd. S odpovědí na toto se už (samozřejmě) nikdo neobtěžoval. Popravdě, takový přístup bych čekal až poté,… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
26. 6. 2015 10:02

Tribune, nezlobte se, ale pravdu má Sio. Vy říkáte: buďto se budeme k nim chovat jako k lidem, anebo jim pod nějakou záminkou upřeme lidství. Já Vás nakonec chápu v té druhé části: aby se pouhá pohodlnost (iracionání strach, předsudky, řada by dlouho pokačovala) neschovávala za racionální natož ctnostné záminky. Otázka je, zda uváděné důvody jsou jenom záminky. Vy to nemůžete najisto vědět, já taky ne ani nikdo z diskutujících. Trval byste ale na tom, že je nutné „chovat se k nim jako k lidem“, i kdybyste se nemohl hádat, že obavy=záminky, trval byste na pomoci, ať to stojí co… Číst vice »

aram
aram
26. 6. 2015 10:07

http://www.novinky.cz/komentare/373442-komentar-proc-eritrejci-a-co-to-bude-znamenat-alex-svamberk.html
Co budeme dělat až se budeme muset vyrovnávat s ženskou obřízkou mezi imigranty, konkrétně z Eritreje? Budeme trestat nebo přehlížet? Co budeme dělat až bude třeba se s nimu vůbec domluvit, když je u nás nepatrně lidí, kteří jsou toho vůbec schopni? Oni většinou žádným jiným jazykem než svým totiž nemluví a navíc jsou to anakfabeti. Co budeme dělat, až se do sebe pustí Eritrejci s Etiopci, který je u nás několik desítek, protože nenávist mezi nimi je nepřekonatelná?

Tribun
Admin
26. 6. 2015 10:07

@Sio „…jistě si aspoň jedno (ne kotě) vezmete mimo kvóty domů…“ A tohle snad není demagogie, dokonce přímo ukázková? @Gatta „Pomůžu, ale jen do té míry, do jaké je dotyčný ochoten si pomoci sám.“ Tihle dotyční se ale snaží si pomoci. Sehnali peníze pro převaděče, šli týdny a týdny po zemi a pak riskovali své životy na moři. Co mají ještě udělat, abyste uvěřil, že se snaží? Aby mohli něco změnit, musejí poznat, že změna je možná, že to jde i jinak, a to je právě to, co jim nechceme dovolit, chceme, aby poznali, že je to všude stejné, že… Číst vice »

Tribun
Admin
26. 6. 2015 10:13

@Velekněz Ratata Ať to stojí, co to stojí? Zatím nás to nestálo nic, než naše pohodlí. Zatím hledáme tisíc a jeden důvod, proč nepomoci, než jediný způsob, jak pomoci (zametení problému pod koberec formou vojenské intervence nepovažuji za řešení). Chápal bych, kdyby podobně vyšilovali Italové nebo Řekové, kteří ten problém reálně a akutně mají, ale ti kupodivu pomáhají a chtějí jen trochu solidarity od těch, ke kterým z logiky věci po moři nikdo nikdy nepřipluje. Zato u nás se šílí přímo ukázkově.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
26. 6. 2015 10:15

Tribun napsal
Citovat

Budiž, ale ani vyvrácením protivníkovy demagogie „B“ Vaše vlastní demagogie „A“ nemůže býti potvrzena :-)

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
26. 6. 2015 10:17

Tribun, teď kličkujete Vy. Zatím nás to nic nestojí, Řeky možná. No a kdybychom se teď bavili v Řecku, říkal byste totéž ??