Babiš mimo hru

Andrej Babiš se už v roce 2013 stylizoval do pozice hloupého Honzy, který nerozumí dobře česky a politika ho chvílemi udivuje, chvílemi děsí. Většinu času to vypadalo, že vlastně ani neví, kde ty miliardy, které mu říkají pane, našel. Jeho političtí spoluhráči – spolupráči dlouho čekali, že se hnutí ANO zlikviduje samospádem. Ono však vykázalo pozoruhodnou životaschopnost (srovnejme třeba s VV) nejen ve vládě, ale i v krajích a obcích. A k tomu Andrej cpal do státní kasy miliardy daní se stejnou lehkostí, s jakou si je cpal dvacet let do své kapsy.

Není divu, že přízeň voličů závratně rostla. Možnost, že ANO vyhraje volby se ziskem více než třiceti procent se najednou zdála zcela reálná. Babiš nesahal jen po teplých místečkách politiků, on si dovolil sáhnout na samu podstatu naší skvělé demokracie. Kdyby vyhrál parlamentní volby stylem 5:1, vyšlo by najevo, že slavná demokracie nemá vůbec žádné pojistky, ale zato vybité baterie. Bylo třeba konat.

I návštěvníkovi z Plejád je jasné, že do výkonného řízení státu (kraje, města) se nemá co plést člověk, který z takové činnosti má výhody prospívající jeho majetku. Stát není firma se všemi náležitostmi, ale na trhu se jako firma chovat má. Zadává ohromné množství zakázek a směruje obrovské toky investic. Proto nesmí dovolit, aby v jeho kurníku přebývala škodná. Co kdyby si automobilka BMW najala jako obchodního ředitele člověka, kterému patří padesát procent akcií Mercedesu? Myslíte, že by stačilo, kdyby dotyčný převedl své akcie na manželku?

Takové řízení by BMW dlouho nepřežilo. Ale právě tak to chodí ve všech západních demokraciích, které nemají žádné pojistky proti tomu, aby do výkonných vládních funkcí neusedali lidé nepokrytě stranící svým firemním chlebodárcům – nebo sami sobě, jako Andrej Babiš. Nesmyslné tanečky se svěřeneckými fondy jsou jen ubohou snahou o zakrytí nahého císaře.

Všichni, kteří tam nahoře spolu mluví, to vědí. A všichni bojují za to, aby se nic nezměnilo, protože na tom vydělávají. A protože jsou zkušení a boji v parlamentu zocelení, vědí, že všechny ty věcí se musí dělat hezky potichu a ve shodě. Ale miliardář zastupující víc jak třetinu voličů ministerským předsedou? Navíc miliardář, který pochopitelně ví, jak to na českém zadním dvorku chodí a který možná skutečně pojal nápad tomu zatnout tipec?

Nikdo nesmí vyslovit kouzelnou pravdu, že vada je v systému. V systému, který nezmění ani dvacet tisíc demonstrantů na Václaváku. Protože ho změnit nechtějí – možná proto, že z něho sami tyjí. Protože jim zřejmě vyhovuje způsob vlády, který dovoluje těm, kteří vládnou, aby nejen kontrolovali sami sebe prostřednictvím policie, které velí, ale aby nadto státní struktury využívali k boji mezi sebou.

Neznám ani jednoho člověka, který by věřil tomu, že Babiš nevyužívá ke svému prospěchu média, která vlastní. A upřímně řečeno, proto si je přece koupil. Taková už je svoboda podnikání. Hraje se často bez pravidel a každá výhoda se počítá. Pokud bankéři a podnikatelé po sobě nejdou na nože, nemůže a nemá stát zasahovat.

Je ale skutečně na pováženou, že politici na plný úvazek zachraňují svou potápějící se bárku tím, že Jonáše ve svém středu obviňují ze lži na základě jakýchsi umulousaných a sestříhaných nahrávek, ke kterým se nezná ani ten, kdo je pořídil. Že se dokonce v tom smyslu usnesou parlamentní většinou? Kde je presumpce neviny? Kde je nestranný soud?

Andrej Babiš píchnul do rozpadajícího vosího hnízda hnán velikášským přesvědčením, že hmyz v něm sídlící je hloupý, zesláblý a neškodný. Neřekli mu, že rozpadlé vosí hnízdo jen maskuje vchod do podzemních prostor, jejichž obyvateli jsou obrovští inteligentní sršni, kteří neradi, když je někdo ruší v meditacích. Ale stalo se a sršni zasáhli. Vosičky teď předvádějí možné i nemožné, aby jejich zásah zakryly. A za prací spěchající voličské včelky přihlížejí a dobře se baví. Baví se a nevadí jim, že místo pracně sesbíraného medu nakonec dostanou jen cukrovou náhražku.

Zdroj: Prozítřek.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mm
mm
11. 5. 2017 22:59

podnikatel rangu pana B. musí být gangster. Problémem je, že gangster Al Capone živil jídlem polovinu Chicaga- zdarma. zatímco pan B. samoživitele a živitele zařízl třeba pomocí EET. Ministerské kreatury, vyprávějící, že pan B. neudělal žádnou chybu, jsou jen prokreslením karikatury vládců. On takový Zaorálek jen kecá. Ale zařízl on běžného občana, zničila mu jeho ochranka pole?

idiotronic
12. 5. 2017 0:36

S tím rozpadajícím se vosím hnízdem je to možná docela přesná analogie.. Ke konci sezóny (Češi by řekli po 21. srpnu) už mizí poslední žijící dělnice a ze zámotků se líhnou výhradně pohlavní jedinci, kteří hnízdo neudržují a klidně je nechají spadnout a odletí si užívat. Do zimy zbývá ještě času dost.

Béda
12. 5. 2017 3:24

Bakala vyhrál kolo, ale vyhrál bitvu? Od dob Kubiceho se začaly do dělby teritoria mezi ekonomické oligarchy zapojovat policejní a zpravodajské struktury státu. Za pomoci STBáckých metod (Kubiceho zpráva) byl politicky odstřelen Paroubek, posléze Nečas a nyní Babiš. Bakala a Sorošova pátá pravdoláskařská majdanská kolona prozatím vítězí. Politická mrtvola Rovnátko s Altnerovým dluhem za zády je vydaná napospas svým finančním pasákům. Kalousek může slavit. Uvidíme co udělá Babiš. Krize je zažehnána, vzhůru k další politické krizi. Osoby a obsazení ve smradlavém parlamentním cirkusu se nemění. Oligarchicko-policejní kmotrostán zvaný parlamentní demokracie na západní způsob nekončí. Válka kmotrů vedená skrze politické šíbry… Číst vice »

Béda
12. 5. 2017 3:36

Babiš má nyní 2 možnosti. První, že svoji perspektivní částečně poplivanou politickou investici zabalí. A druhou, že svůj politický projekt povede skrze nastrčené koně (podobně jak to dělá jeho konkurence) povede skrytě dál. Prozatím to vypadá, že b je správně. Babiš dosadí do čela ministerstva financí svého koně, který dál bude shromažďovat na konkurenci, zejména ČSSD a Sobotku kompromateriály a zametat podezření ve vztahu k A.Babišovi. Nakolik kauza Babiš ublížila hnutí ANO (bude mi Babišovi líp) a prezidentu Zemanovi a pomohla Rovnátkům z Lidového domu, Kalouskovi a Lahváčovo-Bakalovým pravdoláskařům sdruženým v TOP a KDU se teprv ukáže. Jak znám českého… Číst vice »

Alena
Alena
12. 5. 2017 4:22

hraje se o volební výsledek, a bez Babiše je Ano mrtvé.
Aby se snížily preference, je nutno zahájit policejní vyšetřování, nebo rovnou dát do tepláků. Co se povedlo s Rathem, bude obtížné provést s Babišem. V každém případě je nutné sesadit ho z MF a pana Pelikána sesadit z ministerstva spravedlnosti, pak to půjde jako po másle.

Alena
Alena
12. 5. 2017 4:25

Béda napsal Babiš má nyní 2 možnosti. První, že svoji perspektivní částečně poplivanou politickou investici zabalí. A druhou, že svůj politický projekt povede skrze nastrčené koně (podobně jak to dělá jeho konkurence) povede skrytě dál. Prozatím to vypadá, že b je správně. Babiš dosadí do čela ministerstva financí svého koně, který dál bude shromažďovat na konkurenci, zejména ČSSD a Sobotku kompromateriály a zametat podezření ve vztahu k A.Babišovi. Nakolik kauza Babišublížila hnutíANO (bude mi Babišovi líp) a prezidentu Zemanovi a pomohla Rovnátkům z Lidového domu, Kalouskovi a Lahváčovo-Bakalovýmpravdoláskařům sdruženým v TOP a KDU se teprv ukáže. Jak znám českého voliče,… Číst vice »

Admirál
Admirál
12. 5. 2017 5:19

Alena napsal

hraje se o volební výsledek, a bez Babiše je Ano mrtvé.
Aby se snížilypreference, je nutno zahájit policejní vyšetřování, nebo rovnou dát do tepláků. Co se povedlo s Rathem, bude obtížné provést s Babišem. V každém případě je nutné sesadit ho z MF a pana Pelikána sesadit z ministerstva spravedlnosti, pak to půjde jako po másle.

Přesné. Když svoloč zjistila, že ani vytrvalou bubnovou mediální palbou preference Babišovi nesrazí, rozhodla se použít francouzký postup: Kriminalizaci. Kdo je v kriminálu nemůže kandidovat.

Osobně bych Babiše neodepisoval, podívejte se za moře. Již mnohými odepsaný Trump se pochlapil a zvedl prapor.

Admirál
Admirál
12. 5. 2017 6:05

Europoslanci za ANO Telička a Ježek vyzvali Babiše k rezignaci.

Pátá kolona pravdy a lásky v ANO se houfuje. V tomto případě je si Babiš sám sobě vinen. Nemohl nevědět.

Béda
12. 5. 2017 6:18

Hrbatý plešoun Telička – to je vůbec persona k pohledání. Nejdřív pomáhal ČR k diskriminačnímu vstupu do EU chomoutu, posléze byl „poradcem“ uhlobarona Bakaly, který vytuneloval OKD i s hornickými byty, pak se uplacíroval u Babiše, který mu dal za odměnu europosRanecké koryto. Mám takový dojem, že jsem četl něco o tom, že tento protřelý šíbr bez hřbetu má něco s Trilaterální komisí.

Béda
12. 5. 2017 6:30

Myslím, že v boji proti Kmotru Babišovi pomohly rovnátku zejména protizločinecký Kubiceho utajený tým, protikorupční Janečkův CIA tým (oligarcha – finanční spekulant Janeček sdílí prý společnou budovu ve které má v ČR svoji expozituru česká pobočka CIA). Své udělaly také Sorošovy majdanské páté kolony v ulicích, Bakalovo média včetně české „pravdo“Bakalovize a Bakalova kukačka v ANO (bude mi Babišovi lépe) – europoranec Telička, který již má své jisté. Jenom toho Zemana se jim doposud nepovedlo společným napřením sil politicky oddělat. Ovšem hra Babišovým odchodem z postu nekončí, hra pokračuje. Kmotři prorostlí s Deep State manažováni skrytou ekonomickou silou z pozadí… Číst vice »

Tribun
Admin
12. 5. 2017 6:58

Babiš jistě není jediný problém naší politiky, ale to neznamená, že není vůbec žádný problém. A pokud je šance tento dílčí problém vyřešit dřív, než nám přeroste přes hlavu, proč ji nevyužít? Nebo snad myslíte, že Babiš je součástí řešení? Že on sám může představovat řešení? Nebuďte naivní a nevěřte tomu, že (domnělý) nepřítel vašeho (domnělého) nepřítele je vaším přítelem. Člověk jako Babiš se vždy snáze domluví s Kalouskem, než se svými zaměstnanci či konkurencí, kterou si usmyslel zlikvidovat.

Alena
Alena
12. 5. 2017 7:26

Tribun napsal Babiš jistě není jediný problém naší politiky, ale to neznamená, že není vůbec žádný problém. A pokud je šance tento dílčí problém vyřešit dřív, než nám přeroste přes hlavu, proč ji nevyužít? Nebo snad myslíte, že Babiš je součástí řešení? Že on sám může představovat řešení? Nebuďte naivní a nevěřte tomu, že (domnělý) nepřítel vašeho (domnělého) nepřítele je vaším přítelem. Člověk jako Babiš se vždy snáze domluví s Kalouskem, než se svými zaměstnanci či konkurencí, kterou si usmyslel zlikvidovat. Babiš je produkt tohoto systému a je zábavné hru sledovat. Ovšem pád Babiše přispěje k pádu i Zemana a… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 5. 2017 7:41

Článek dobrý.

Doporučuji i tento na NR – velmi dobrá úvaha:
http://www.novarepublika.cz/2017/05/stvanice-na-prezidenta-donuti.html

Gatta
Gatta
12. 5. 2017 8:36

PS – navazuji …

A to ještě s přihlédnutí k tomuto důvodu:
http://www.novarepublika.cz/2017/05/rozpustte-snemovnu-udelejte-volby-v.html

fajt
12. 5. 2017 8:50

Tribun napsal Babiš jistě není jediný problém naší politiky, ale to neznamená, že není vůbec žádný problém. A pokud je šance tento dílčí problém vyřešit dřív, než nám přeroste přes hlavu, proč ji nevyužít? Nebo snad myslíte, že Babiš je součástí řešení? Že on sám může představovat řešení? Nebuďte naivní a nevěřte tomu, že (domnělý) nepřítel vašeho (domnělého) nepřítele je vaším přítelem. Člověk jako Babiš se vždy snáze domluví s Kalouskem, než se svými zaměstnanci či konkurencí, kterou si usmyslel zlikvidovat. ano, v české kolonii není nikoho ( a v politicko-ekonomických řadách a mafiích už tuplem ne ), kdo by… Číst vice »

Admirál
Admirál
12. 5. 2017 9:02

Tribun napsal Babiš jistě není jediný problém naší politiky, ale to neznamená, že není vůbec žádný problém. A pokud je šance tento dílčí problém vyřešit dřív, než nám přeroste přes hlavu, proč ji nevyužít? Nebo snad myslíte, že Babiš je součástí řešení? Že on sám může představovat řešení? Nebuďte naivní a nevěřte tomu, že (domnělý) nepřítel vašeho (domnělého) nepřítele je vaším přítelem. Člověk jako Babiš se vždy snáze domluví s Kalouskem, než se svými zaměstnanci či konkurencí, kterou si usmyslel zlikvidovat. Myslíte si, že nám Babiš přeroste přes hlavu víc, než nám přerostla přes hlavu odhalující se stávající chobotnice podporující… Číst vice »

Béda
12. 5. 2017 16:37

Jak se zdá, Babišův odchod dává do pohybu menší politické zemětřesení. Přibývá vyšetřovacích kauz kolem současných a bývalých politiků.

Starý doktor
13. 5. 2017 7:31

K nám to sice dojde jako obvykle později, ale …. Zdá se, že Trump zpočátku výrazně podcenil sílu poražené pestré škály zájmů kolem Hillary Clintonové, a tak první fázi svého prezidentování musel chtě nechtě věnovat tomu, aby všem těm liberálům, demokratům, moralistům a s nimi spjatému vojenskoprůmyslovému komplexu dokazoval, že je taky ranař a že taky umí válčit, když je „v sázce humanita““ jak všichni omílali po nevyšetřeném chemickém útoku v syrském Chán Šajchúnu. A když je v Sýrii, Afghánistánu a strašením kolem Severní Koreje náležitě uklidnil a usoudil, že se už se svým hledáním „ruských stop“ dostatečně vyčerpali, začal… Číst vice »

Béda
13. 5. 2017 8:04

Starý doktor, řeči se hovoří, sliby se slibují a důvěřivci se radují. Podstatné nejsou všeliké žvásty a přísliby (těch bylo plno již ve volbách) – podstatné jsou skutky. Čili kupř. – už USA stahují svoji plechovou kavalerii od ruských a čínských hranic, už se přestaly vměšovat do vnitřních věcí Sýrie, Ruska a jiných zemí, už přestaly účelově podporovat teroristy, tlačit na další studenou válku = větší zbrojení, zvyšování rozpočtu NATO, podporovat největší donátory teroristů? Prý se Trumpovi povedlo získat 40 mld. dolarů od S.Arábie na oplátku za dodávky přesných raket a pokročilých zbaní, S. Arábie pomáhá USA válčit v Sýrii… Číst vice »

Béda
13. 5. 2017 8:15

Čím víc bude nesourodé politické desetiletími korupce, intrik a podvodů prosáklé bahno vrtat do Babiše, tím větší bude nakonec Babišův politický úspěch a návrat. Udělají paradoxně z Babiše před národem mučedníka a spasitele, byť jím vůbec není.

Osobně tomu říkám Zemanův paradox. Do Zemana taky vrtal veškerý mainstream a pravdoláskařská stoka, všichni možní konkurenti a dokonce i převážná část ČSSD. A ejhle – lid si pak zvolil natruc právě Zemana a glorifikovaného šišlu kopl do zad*u.

Starý doktor
13. 5. 2017 8:57

Béda napsal Starý doktor, řeči se hovoří, sliby se slibují a důvěřivci se radují. Podstatné nejsou všeliké žvásty a přísliby (těch bylo plno již ve volbách) – podstatné jsou skutky. Čili kupř. – už USA stahují svoji plechovou kavalerii od ruských a čínských hranic, už se přestaly vměšovat do vnitřních věcí Sýrie, Ruska a jiných zemí, už přestaly účelově podporovat teroristy, tlačit na další studenou válku = větší zbrojení, zvyšování rozpočtu NATO, podporovat největší donátory teroristů? Prý se Trumpovi povedlo získat 40 mld. dolarů od S.Arábie na oplátku za dodávky přesných raket a pokročilých zbaní, S. Arábie pomáhá USA válčit… Číst vice »

Starý doktor
13. 5. 2017 9:07

Béďo doporučuji se podívat na níže uvedenou část pořadu Solovjova. Nejen výživné, ale zaznělo tam že nyní je hlavní cíl Trumpa doma najít podporu pro svoji politku mezi republikány v Kongresu. I z tohoto pohledu bychom jej měli vnímat.
США управляют русские. Вечер с Владимиром Соловьевым от 11.05.2017
https://www.youtube.com/watch?v=t_jL_GGH554

Starý doktor
13. 5. 2017 9:10

A ještě k francouzským volbám velmi pěkný Pepe Escobar.
http://www.zvedavec.org/komentare/2017/05/7261-emmanuel-clinton-a-vzpoura-elit.htm

Béda
13. 5. 2017 9:19

Nikoliv řeči ale praktické skutky – podle těch poznáte je. Ještě jsem zapomněl – již byly USA zrušeny protiruské sankce? Již Trump stáhl protiíránskou rétoriku?

Je toho ještě hodně o čem by se dalo psát. Takže – až se to stane, až přijde PRAKTICKÁ POLITIKA a nikoliv pouze žvanírna, pak budeme chytřejší. Pak se bude dát mluvit o změně. Prozatím jde Trump ve šlépějích svých předchůdců.

orinoko
13. 5. 2017 18:00

Doporučují CFP. Czech Free Press.
Do mozaiky názoru. Bureš ma prý na každého něco. I na Ovara. Proto ta povolnost, servilita az záštita.
A Turbo Spencer?
Efektní , ale kecy. Stredni východ se přestěhoval do Francie a Emeriky.
Žádná revoluce.

Béda
14. 5. 2017 3:28

Starý doktor, 1/ Trump především reprezentuje třídu podnikatelů bez chrbtové kosti a bez morálky. Podniká v oblasti hazardu, který má velice blízko k organizovanému zločinu 2/ podniká v realitách – o čem že to byla velká realitní (hypoteční) bublina? 3/ několikrát zbankrotoval a znovu zázračně povstal – takže má asi velice hluboké vztahy s bankorvním sektorem (to měli realiťáci vždycky a zejména v období hypoteční krize, kde sehrála svou roli Goldmann Sachs – a kdo dneska sedí v Trumpově administrativě – Goldmann Sachs) 4/ Trump má přímo v rodině zakódovaného Rothschildovce Kushnera Obávám se, že v Trumpově případě to bude… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
14. 5. 2017 6:07

Bédo: pletete se. Viz odkaz na který dávám se sebezapřením, neb jde o novinky. Ale ono klíčové sdělení si tam snad najdete sám https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/437732-kldr-otestovala-dalsi-balistickou-raketu.html 1. Střela ne náhodou dopadla blíže RF než Japonsku 2. pokud by šlo o kvazibalistickou střelu či „plochodrážku“, pak jde jen o SEVEROKOREJSKÝ EKVIVALENT JIHOKOREJSKÝCH „TOMAHAWKŮ“ – už jsem zde ten odkaz dával, níže: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hyunmoo_III Jen upřesňuji k Jihokorejskému námořnictvu: to je flotila silnější, modernější než u leckterého Evropského člena NATO. https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1mo%C5%99nictvo_Korejsk%C3%A9_republiky Evidentně loďstvo schopné větší obojživelné výsadkové operace – tj. nikoliv obranného charakteru! Nechápu proč by Severní Korea neměla mít své „plochodrážky“! Dostřel té Jihokorejské… Číst vice »

Béda
14. 5. 2017 6:28

Martin (už bez taky m)

nespletl jste si adresáta? V čem se pletu?

Martin (už bez taky m)
14. 5. 2017 7:24

cit z novinek: „Trump nicméně v posledních dnech svůj tón mírnil a nedávno prohlásil, že by byl poctěn, kdyby se mohl sejít se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Pchjongjang v sobotu oznámil, že je ochoten jednat se Spojenými státy, pokud nastanou patřičné podmínky.“ Ano jsou tam i slova o vojenském řešení ale i toto. Toto by jsme od Hitlary neslyšeli- ani od MCCocaina či Pence. Po mám soudu dělá Trump co může aby „kormidlem“ kolosu na hliněných nohou trochu pootočil. Jinak Bédo projděte si prosím ten odkaz na Jihokorejské námořnictvo. Stručný odhad: – JIHOKorejské námořnictvo odpovídá silou loďstvu Francie či Itálie… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
14. 5. 2017 7:49

Chci tím pane Bédo říci, že USA zdaleka nemusí „vojensky harašit“ samy- mají dost ochotných poskoků. Bez disciplíny až fanatické u Severo Korejců a bez „páteřních bunkrů“ v Diamantových horách, bez desítek OTR s náběhem na RSD by neměla Severní Korea proti té Jižní ŽÁDNOU šanci… Je neuvěřitelné, kolik sil, financí a celého zaměření vojenské výroby vydává tato země a Japonsko na válečnou výzbroj… Jen tyto dva státy mají loďstvo dohromady silnější než tichooceánská flota RF – vyjma ICBM. Ale s rostoucí kapacitou PRO budou mít ICBM větší problémy a nižší odstrašující účinek. Jak jsem uváděl, budoucnost patří kvazibalistickým střelám.… Číst vice »

Béda
14. 5. 2017 8:07

Dobře pane Martine,

ale jak to souvisí s Trumpem a jeho politikou – plněním Trumpových volebních slibů v praxi? Já mluvil O TOM, nikoliv o KLDR a politice asijských zemí. Proto nechápu, v ČEM JSEM SE PODLE VÁS MÝLIL.

Martin (už bez taky m)
14. 5. 2017 8:09

Chci tím vysvětlit, že má-li JK takovou flotilu, vybuduje-li pro ni speciální oceánskou základnu (na ostr. Čedžu)- s nejmodernějším vybavením, PRO, vyzbrojenou a vybavenou na úroveň III.WW, pak… nejspíše o její „míru“milovnosti „ne“může být žádných „pochyb“… Jihokorejské a Japonské loďstva by navíc nepochybně kooperovaly + síť amerických a japonských základen a NAPROSTÁ VZDUŠNÁ PŘEVAHA… V takové situaci vyvstává pro Severní Koreu jediné: 1. jelikož nemohou konkurovat tak masivním prostředkům nalévaným do vojenských rozpočtů Jihu a Japonska (o USA nemluvě) – a to bez ohledu na fakt že jde o dluhové ekonomiky typu „letadlo“ – musí jednat asymetricky: vyvinout zbraň „posledního… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
14. 5. 2017 8:26

Na závěr již tedy jen konstatuji: jelikož si je D.T. vědom, že „válečnická ekonomika typu letadlo“ musí jednou „přistát“ (tj. vyvolat světovou válku a tím i Armagedon) nechce-li ji vyvolat okamžitě (válku( – pro což má dnes nejlepší předpoklady (dále se bude poměr sil „otáčet“ v neprospěch USA + nové technologie změní letadlové lodi a jiné kolosy na hromadu šrotu) zbývá mu jediné: za „válečnického“ harašení se snažit změnit ekonomiku USA na něco jiného nežli je neudržitelné „letadlo“, de facto „dron“, kterému jednou dojde palivo, síly, nehledě na riziko, že ho někdo může „převzít“ a použít proti jeho původnímu majiteli…… Číst vice »

Starý doktor
14. 5. 2017 8:30

Béda napsal Starý doktor, 1/ Trump především reprezentuje třídu podnikatelů bez chrbtové kosti a bez morálky. Podnikáv oblasti hazardu, který má velice blízko k organizovanému zločinu 2/ podniká v realitách – o čem že to byla velká realitní (hypoteční) bublina? 3/ několikrát zbankrotoval a znovu zázračně povstal – takže má asi velice hluboké vztahy s bankorvním sektorem (to měli realiťáci vždycky a zejména v období hypoteční krize, kde sehrála svou roli Goldmann Sachs – a kdo dneska sedí v Trumpově administrativě – Goldmann Sachs) 4/ Trump má přímo v rodině zakódovaného Rothschildovce Kushnera Obávám se, že v Trumpově případě to… Číst vice »

Starý doktor
14. 5. 2017 10:32

Martine (už bez taky m) díky za Váš příspěvek. V tyto majové dny se poněkud častěji diskutuje o Velké vlastenecké válce. Přídávám k tomuto tématu velmi zajímavý příspěvek, i Vámi jak jsem si všiml respektového, Jakova Kedmiho.
Яков Кедми в Доме ученых Тель-Авива (10.05.2017)
Вторая мировая война: как все начиналось
https://www.youtube.com/watch?v=DLISllz7DoU

Béda
14. 5. 2017 11:00

Martin (už bez taky m),

to je jedna z mnohých varinat. V každém případě nikterak nepotvrzuje slib Trumpa, že v zahraniční politice nebude aktivistický a expanzionistický. Právě naopak – chrastění amerických zbraní na ruských hranicích, výhrůžky Íránu, napadení Sýrie, chrastění zbraněmi na hranicích KLDR na hraně jaderné války, podpora teroristů v Sýrii dávají tušit co je Trump ve skutečnosti zač.

Béda
14. 5. 2017 11:22

Jinak jedno z uváděných tzv. pozitiv naznačených v Tillersonově projevu o tom, že USA již nebudou bazírovat na šíření „demokracie“ lze vysvětlit dvěma způsoby. Buďto naivní vírou v to, že USA usilující o zachování své hegemonie přestanou s expanzionismem – tomu odporují praktické zkušenosti s dosavadním vládnutím Trumpa. Anebo, že prostě tento průhledný a okoukaný balast při svých dalších agresích a vměšování USA za Trumpa prostě odhodí a budou tuto politiku realizovat přímočaře a bez obalů.

fajt
14. 5. 2017 11:51

Béda napsal
Béda

a nebo lžou jako vždy – fakt nechápu, jak může někdo stále věřit impériu, které vyrostlo na holokaustu jiných národů. ..)

Béda
14. 5. 2017 12:07

fajt,

pro mně USA is Number One anebo USA first znamená v překladu vždycky to samé = PNAC (Program pro nové americké století. Tomu odpovídá Drang nach Osten všech posledních prezidentů USA a úsilí USA o světovládu vypsané v jejich manuálu).

fajt
14. 5. 2017 12:42

Béda napsal

fajt,

pro mně USA is Number One anebo USA first znamená v překladu vždycky to samé = PNAC (Program pro nové americké století. Tomu odpovídá Drang nach Osten všech posledních prezidentů USA a úsilí USA o světovládu vypsané v jejich manuálu).

ano, ani Trump a jeho agenda nebude jinaká. ..)

Starý doktor
14. 5. 2017 12:42
Starý doktor
14. 5. 2017 13:11

K dokreslení stavu v USA přidávám video o Detroitu publikované loni. Je popisné, zjednodušující a neodráží celý komplex sociálních problémů které vedly k dnešnímu stavu tohoto kdysi krásného a prosperujícího města. Zároveň však ukazuje jak je asi stále se zmenšující bilou většinou tento stav vnímán….
Bohužel také vede i k úvahám o možné budoucnosti našich nejen měst.
Detroit Before and After Blacks (1950-Present)
https://www.youtube.com/watch?v=_SSK052lAdA
Podívejte se i na statistiku umístěnou pod videem.

jogín
jogín
14. 5. 2017 20:05

Řekl bych, že situaci v US přesněji popsal doktor. Trump dokonce mohl myslet své sliby vážně, k jejich realizaci ale nemá žádnou šanci. Nejde jen o tažení deep state. Záchrana US ekonomiky je prakticky nemožná. Zdaleka neběží jen o odsunutý průmysl. Došlo k obrovské ztrátě technicky kvalifikovaného personálu na střední úrovni, špičkové odborníky a vědce US dováží už celá desetiletí. Středoškolské vzdělání roky supluje college. Připočíst můžeme neuvěřitelné zadlužení, stále stoupající přesun financí do virtuální ekonomiky a stagnaci či pokles příjmů mizející střední vrstvy. Nejvýraznějším odvětvím je těžba renty pomocí distribučních koalic. Jsou to klasické známky úpadku a v historii… Číst vice »

Alena
Alena
15. 5. 2017 5:03

nějak se nám ostří hoši zklidnili. Šéf lidovců nemá nic proti nové kandidátce na
MF, a zástupce lidovců ani TOPKy nebyl na grilování Babiše u VM.
Zdá se, že hoši se navzájem drží v šachu
že by toto mělo účinek?
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2116692-insolvencni-spravce-okd-zaluje-nwr-i-bakalu-o-miliardy-soud-zaroven-zkoumal