Barack Obama si vybral nového vicepresidenta – delawarského senátora Joe Bidena. Někteří (a pohříchu jsou mezi nimi často příznivci republikánů) považují toto spojení za jedinečné a poukazují na Bidenovy dlouholeté zkušenosti se zahraniční politikou, jiní se obávají, že patří k establishmentu, stejné jako John McCain.
Joe Biden nesmírně ujel, když hlasoval pro válku v Iráku, sice se za to později omluvil, ale ještě v minulém roce strnule zastával názor, že je třeba Irák rozdělit podle etnického klíče na kurdský, šítský a sunnitský stát. Zdá se mi to jako naprosto fatální řešení, a je to pro mne důkazem, že je senátor Biden ve vleku sionistů, kteří chtějí Irák rozparcelovat, mimo jiné i proto, že Izrael sepsal s Kurdy smlouvy na velký objem dodávek ropy, který by měl do židovského státu plynout ropovodem přes Turecko. Současná irácká federální vláda prohlásila, že Irák je nedělitelný a všechny tyto smlouvy anulovala. Má důvěra v Bidena se smrskla na minimum po jeho výpravě minulý týden do Gruzie a jeho bezvýhradné podpoře gruzínskému presidentovi Saakašvilimu.
Nechápu, jak někdo, kdo pracuje třicet pět let v zahraniční politice, může náhle zastávat současnou strategii presidenta Bushe a slovně napadat Rusko, aniž by se snažil zjistit fakta a příčiny invaze Rusů do Gruzie. Biden, stejně jako Bush, okamžitě převzal názor, že vina je na straně Ruska, že se Rusko snaží uplatňovat právo na své bývalé kolonie z časů Sovětského svazu a tudíž Spojené státy musí podporovat Saakašviliho. Naprosto nezáleží na tom, jak k incidentu došlo, to nikoho naprosto nezajímá. Je zajímavé, že toto stanovisko převzala také německá kancléřka Angela Merkelová a několik dalších politiků, včetně českých vládních špiček.
Dochází u mne k jistému rozčarování, jestliže Amerika nedokáže přiznat, že to celé je vlastně chyba současné administrativy a její úchylné strategie, jejímž cílem je obklopit Rusko základnami tak, že nebude moci dýchat. Rusko je zahnáno do kouta a nemá moc na vybranou při obraně svých občanů. Kandidát na vicepresidenta přitom dává evidentně vinu Rusku, a já proto nevidím, že by to dávalo nějakou naději na změnu směrem k té Americe, ve kterou věří a za kterou kandiduje Barack Obama do dnešního dne. Obamovi příznivci si představují zásadní změny, nikoliv staré koleje, které známe za posledních osm let.
Na jednu stranu je dobré, že si Joe Biden často pouští pusu na špacír, na druhé straně je nesmírným zastáncem sionismu, i když si izraelské noviny Haaretz kladou otázku, jestli tento muž bude mít ten správný přínos pro Izrael. Uvádějí, že je stejně jako Obama ochoten jednat s Íránem, a to je pro sionisty v Izraeli i v USA nepřijatelné. Kladu si pouze otázku, co to máme za vynikající přátele, kteří se jenom starají, jaký to má všechno přínos pro ně, aniž si lámou hlavu s tím, kam zatáhli současnou Ameriku, kam s nimi směřujeme. Zatáhli nás už do jedné války a teď připravují další.
Dnes začíná také nominační sjezd Demokratů v Coloradu, který bude jedna velká čtyřdenní show, na níž má být s konečnou platností vybrán Barack Obama jako jediný demokratický presidentský kandidát proti Johnu McCainovi. Zajímavé je, že Hillary Clintonová dala své jméno také na volební listinu, můžeme si to vysvětlovat všelijak. Jen doufejme, že to není společná strategie Hillary a republikánů, jak Obamu v této závěrečné fázi vykopnout a prohlásit Hillary vítězkou, Většina republikánů totiž McCaina nesnese a raději by viděli jako vítězku právě ji.
Do toho všeho se nám tady objevila žaloba na Baracka Obamu od jistého Phillipa Berga, což je obhájce a příznivec Hillary Clintonové. U soudu v Pensylvánii se bude řešit, jestli Barack Obama splňuje podmínky pro kandidaturu na presidenta. Je to postaveno na tom, že ho jeho matka měla údajně porodit v Keni v době, kdy ještě nebyla plnoletá, a v tom případě by Obama byl občanem Keni, nikoliv občanem USA. Je to velmi dobře načasované a mohlo by to na poslední chvíli dopomoci Hillary ke zvolení. Zajímavé na tom je i to, že o tom hlavní sdělovací prostředky vůbec neinformují.
Originální článek o žalobě je zde: