Bernake vyhrožuje ekonomickým kolapsem v případě, že bude FED podroben auditu

Předseda amerického FEDu Ben Bernake se v odpovědi na otázku republikánského kongresmana J. Ducana jak vnímá skutečnost, že většina kongresu podpořila Rona Paula v jeho požadavku na audit jím vedené organizace (H.R. 1207), uchýlil až k hrozbám finančním terorismem..
 
Bernake plánovaný audit jednoznačně odmítl jako akt nepřátelství vůči FEDu.
 
Řekl: „Znepokojuje mne, že pokud nebude GAO [americká obdoba NKÚ, pozn. překl.] prověřovat pouze operační aspekty jednotlivých programů, ale bude posuzovat i správnost našich rozhodnutí a politik, znamenalo by to efektivní převzetí pravomocí FEDu Kongresem a toto zpochybnění úlohy FEDu by mělo destruktivní dopad na stabilitu finančního systému, dolar a národní hospodářství jako celek.“
 
Podstata Bernakeho sdělení je krystalicky jasná: ruce pryč od FEDu, nebo to schytá ekonomika.
 
Předseda Bernake zřetelně naznačuje, že jakékoliv pokusy vrátit Kongresu monetární pravomoci udělené mu Ústavou budou považovány za „převzetí“ a odstrčený FED nebude váhat se při obraně svého postavení uchýlit k taktice spálené země.
 
Práva nad emisí peněz jsou Kongresu udělena Článkem I, odstavcem 8 Ústavy Spojených států: „V pravomoci Kongresu je (…) razit peníze, upravovat jejich hodnotu, domácí i zahraniční kurz a jednotně stanovit míry a váhy (…)“
 
Bernakeho nepokryté vyhrožování finančním terorismem před autoritou Kongresu je absurdní a zavrženíhodné.
 
Greenspan, Bernake a ta ostatní cháska kolem FEDu již dávno srazili dolar na kolena a zajistili jeho sestup s pozice světové rezervní měny. Tak o co jde?
 
 
Z originálu anglického Bernanke Threatens Economic Collapse If Fed Audited přeložil Tribun.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments