„Bojovníci za svobodu“ v Sýrii se vzdávají

V syrském Homsu se vzdalo v posledních dnech úřadům 600 místních bojovníků a 118 žoldáků z arabských a dalších zemí. Situace v Homsu, který byl dlouhé měsíce baštou ozbrojených protivládních skupin a nedávno byl převzat pod kontrolu vládní armády, se postupně normalizuje. Operace v Homsu by měla být u konce maximálně do 5 až 8 dnů.

V pátek tam přišel humanitární konvoj Mezinárodního výboru Červeného kříže a syrské společnosti Červeného půlměsíce. Dopravil potraviny, pitnou vodu a léky. Zaměstnanci mezinárodní mise poskytují obyvatelům lékařskou pomoc a evakuují raněné. Avšak ve třech městských čtvrtích zůstala ohniska odporu proti vládním silám.


Ve čtvrti Baba Amro byly použity zbraně z Izraele

Syrský expert pro strategické záležitostí Salim Harba poznamenal, že čtvrť Baba Amro a oblasti, které ji obklopují, byly od organizačních a velitelských struktur ozbrojených gangů vyčištěny s minimálním počtem vojenských a civilních ztrát. Harba pro Al-Manar řekl, že zajatí střelci mají arabská občanství, včetně zemí z okolí Perského zálivu, Iráku a Libanonu… Jsou mezi nimi také katarští zpravodajští agenti a nearabští bojovníci z Afghanistánu, Turecka a některých evropských zemí, jako je Francie.


"Syrská armáda také odhalila tunely a vybavení," dodal a poukázal na "pokročilé izraelské, evropské a americké zbraně, které ještě nebyly testovány v zemích výroby. Syrské bezpečnostní složky zabavily také izraelské granáty, dalekohledy s nočním viděním a komunikační systémy." Harba řekl, že "na libanonské hranici byly vytvořeny komunikační stanice, aby dohlížely na vojenské operace v Baba Amro a zajistily kontakt mezi veliteli v terénu a koordinační kanceláří v hlavním městě Kataru Dauhá."


Potvrdil, že "výsledkem této koordinace byl útěk britských novinářů z Homsu přes libanonské hranice."


Mossad, Blackwater vedly z Kataru operace v Homsu

Dále Salim Harba listu Al-Manar odhalil, že "v Kataru byla vytvořena koordinační kancelář s podporou USA. Tato kancelář zahrnuje americké, francouzské a zvláště katarské a saúdskoarabské zpravodajské agenty, CIA, Mossad, agenty Blackwateru a členy Syrské národní rady. Katar také uzavřel dohody s izraelskými a americkými společnostmi o vyzbrojení ozbrojených skupin a země z Perského zálivu tyto dohody financují."


Syrský expert poukázal na to, že Západ s Katarem chtěly změnit Homs v nové Benghází. "Úřady teď neodhalí všechno, co mají…Syrské bezpečnostní složky mají dokumenty a přiznání, která můžou poškodit každého, kdo se spikl proti Sýrii…"


Harba považoval všechny konference a schůze "nepřátel Sýrie" za dláždění cesty pro americkou iniciativu pod "humanitárním" štítem. Harba se domnívá, že "USA se nakonec podvolí ruské iniciativě poté, co si uvědomí, že konfrontace jen vyústí v jejich porážku a že syrský režim je pořád dostatečně silný, aby s konspirací bojoval."


zdroj: http://czech.ruvr.ru/2012_03_03/67387791/; wertyzreport.com

 

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments