Božská Demokracie

Právě před sto lety snil Trockij (Lev Davidovič Bronštejn) o nastolení komunismu po celém světě, všechny státy a státečky světa budou komunistické a pro kapitalismus nezbude na zeměkouli místo. Napsal o tom spoustu slov, většina je do češtiny i přeložena. Komunistické Rusko, tedy SSSR, musí a má povinnost vyvážet revoluci do celého světa bez ohledu na náklady, jednalo se o koncept tzv. permanentní revoluce. Pokud bude komunistickým státem pouze Sovětský svaz sám, nemá šanci přežít, protože kapitalisté to nedovolí a zničí ho. Stalin (Josif Vissarionovič Džugašvili) měl jiný názor a tvrdil, že lze budovat socialismus pouze v jedné zemi, i když bude obklíčena kapitalistickými státy. Trockij svůj názor neprosadil, prostě prohrál, byl zbaven všech funkcí a roku 1925 poslán do vyhnanství do Alma-Aty (dnes Almaty, hlavní město Kazachstánu). Pak přes Turecko emigroval do Mexika, kde našel útočiště u slavného výtvarníka Diega Rivery a kde mu v roce 1940 horolezeckým cepínem rozpoltil hlavu španělský komunista Ramón Mercader.

Snaha ovládnout celý svět nebyla pouze idea Trockého, tato snaha se táhne dějinami nepřetržitě. Snad nejblíže se ovládnutí celého světa málem podařilo antické Římské říši. Jejich kartografové vyznačovali hranice slavné říše, a co bylo za hranicemi, ponechávali prázdné a označovali to slovy „Tam žijí lvi“ (Hic sunt leones). To Trump takové země označil za prdele světa, je to od něho takové vulgárně trefnější, že? Římané sice věděli, že existuje Indie a asi i Čína, ale to bylo tak daleko, že to nebrali v úvahu a na jejich podmanění jim už nezbyl historický čas.

Pokus mongolského Čingischána byl předem odsouzen k neúspěchu, neboť jeho cílem bylo pouhé loupežení, nikoliv něco státotvorného. Muslimské snahy o dobytí světa se také nějak nezdařily. Mnohem úspěšnější byli Angličané se svou koloniální říší, nad kterou slunce nezapadalo stejně, jako nezapadalo nad dřívější říší Španělskou. Obě tyto říše dokázaly loupit mnohem zdatněji než Čingischán a muslimové. No a jak dopadlo snění Napoleona a Hitlera s ovládnutím světa, je všeobecně známo. Zde je zajímavé, že vždy určitou a důležitou roli hrálo Rusko.

Antičtí císařové důvody otevřeně deklarovali – máme nejsilnější armádu na světě, tudíž nám budete odevzdávat daně, a pokud se budete vzpouzet, budete vyhubeni. Mongolové se také neobtěžovali s nějakým zdůvodňováním – odevzdej, co máš, jinak budeš zabit. Až teprve muslimové přišli s odůvodněním, že totiž šíří víru pravou. Nevěřící psi budou odevzdávat dávky jak mourovatí, jinak budou také vyhubeni. Křesťané podobně šířili zase svou víru pravou, ale dávky požadovali i od pravověrných křesťanů, byli dokonce více nenasytnější než muslimové. No a Angličané samozřejmě do podrobených barbarských zemí přinášeli civilizaci a kulturu a při tom bohumilém činění vraždili a loupili a loupili a loupili. Samozřejmě, že vše naloupené přišlo do rukou toho jednoho procenta bohatých (vznešených, urozených, ušlechtilých, aristokratických, privilegovaných a čistokrevných). Na ostatní obyvatele toho nezbylo skoro nic. Třeba Italové a Francouzi též přinášeli civilizaci a kulturu barbarským zemím, ale činila tak pouze vrchní vrstva, obyvatelstvo s tím nemělo skoro nic společného. Běžný Angličan, Francouz či Ital na tom byl stejně jako Čech, ti s těmi zvěrstvy neměli nic společného.

Historii máme za sebou, tudíž se mrkněme na současnost. V minulém století až do dneška se pokusila vládnout celému světu Amerika, tedy přesněji Spojené státy americké, a celkem se jí to dařilo, neboť měla a pořád ještě má nejsilnější armádu světa. Tedy stejně jako antická Římská říše. No a aby nebylo tak příliš zřejmé, že ovládá svět pomocí armády, tak to zaobalila pozlátkem úplně stejným jako muslimové, křesťané a Angličané. Sice už to není šířením víry pravé, nýbrž šířením demokracie a lidských práv. Přidávají k tomu ještě totéž, co kdysi Angličané, přinášíme přece těm barbarským zemím civilizaci a kulturu. Vůbec se neptali, zdali třeba Korejci, Vietnamci, Kambodžané, Iráčané, Libyjci, Jugoslávci apod. chtějí tu jejich civilizaci a kulturu, prostě je do mrtě zbombardovali a nastolili na troskách států „demokracii a lidská práva“.

Skutečně se Američanům po celé dvacáté století nikdo nemohl postavit na odpor, s jednou jedinou výjimkou, a tou byl komunistický Sovětský svaz. Lidnatá Čína ještě nehrála žádnou roli. I když Mao pronesl slavný projev „Ostřím proti ostří“, kde se vyjádřil, že Čína se atomové války s Amerikou nebojí, neboť po takové válce nás Číňanů stejně zůstane nejvíc, a na troskách zvrhlého kapitalismu a revizionistického Sovětského svazu vybudujeme spravedlivý svět. Zůstalo jenom u slov, válka se nekonala.

Američanům se ale podařil husarský kousek, necelých deset let před koncem století poslali SSSR do kolen, a to bez válečného střetu. To bylo skutečně vynikajícně zrežírované. Amerika se stala konečně skutečným suverénním vládcem světa. Jenomže jaksi opomenula existenci Číny. No a dnes vidíme výsledky, tedy vidíme nezadržitelný úpadek USA, snaha udržet si vedoucí postavení se jim vůčihledě hroutí. Z USA si dělají už šoufky i ty země z „prdelí“ světa.

Teď už zbývají pouze historikové, aby zhodnotili staletou éru americké demokracie, svobody a lidských práv. Bude ta éra nazvána božskou demokracií nebo ďábelským mámením, klamem a podvodem? To necháme rozhodnout historikům Číny, Indie a muslimským učencům. Evropští humanističtí žvástalové a blábolisté budou bezvýznamní, nikdo je ostatně nebude brát vážně.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jogín
jogín
8. 2. 2018 22:40

Celá dnešní zastupitelská demokracie je podfuk. Samozřejmě za účelem vnutit občanům něco, co nechtějí. Původní athénská demokracie fungovala tak, že společnost zastupovali vylosovaní občané. Při dostatečném počtu vylosovaných měli stejné názory jako společnost.

Dana
Dana
8. 2. 2018 22:58

Pan Kadubec opakuje mythus, ktery ma koreny v komunismu. Coz je, ze Spojene Staty jsou demokracie, jako by to byl nejaky rezim. Neni. Spojene Staty, USA jsou republika, zalozena na zakonech a Ustave. Demokraticky je tudiz jen proces, postup, nastroj k rizeni, modus operandi, ktery se osvedcil a funguje staleti.
Osobne je mi uplne jedno, co si budou psat dalsi generace o dnesni ere a o nasi dobe. .. Kazda nova generace si predstavuje historii dle sveho mentalniho porozumneni, stare filosofy a intelektualni vudce bude, jak uz to chodi od zacatku sveta, bud zatracovat ci vyzdvihovat.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 2. 2018 18:07

Pod vedením komunistických stran žije na Zemi pořád podstatně víc lidí než v takzvaných „vyspělých“ západních demokraciích.
Tím skutečným problémem je pasivita, tupý a ohlupující konzum, uzavřenost a ochota „usnadňovat si život“…Víra, že vše co nemám si můžu koupit, izolacionismus, či že „nic nelze změnit“ či že „vše je jen jako“, virtualizace života,…atd. Jak že znělo to Obamovo heslo??? Hlídací psi demokracie ji skutečně hlídají tak dobře, že ji ještě nikdo kromě nich neviděl… a nezaštěkaj potvory a nezaštěkaj…Co si pak o té demokracii máme myslet…když už nám to J. Psaki s IQ „Dany“nevysvětlí…