Branný zákon – najímání cizinců do armády ČR

Umožňuje nová úprava legální nástup žoldnéřů, například těch z bývalého Blackwateru do naší armády? Pokud ano, tak přestaneme být suverénním státem a staneme se banánovou republikou.

Série článků Branný zákon do války I-III upozornila na důležité změny v chystané novele tzv. branného zákona. Zákon je napsán tak, že je minimálně možný dvojí výklad jedné a téže věci. A to rozhodně není dobré. Začněme neexistující debatou o vojenské doktríně, což je soubor pravidel, podle kterých jsou rozpracované alternativy konfliktů, na které se armáda dlouhodobě připravuje. Potřebné zbraně se mají nakupovat a potřební vojáci cvičit až poté, co bude tato doktrína vypracována. A až úplně nakonec má tuto tendenci potvrdit branný zákon.

A nyní k tomu podstatnému, o čem se vůbec nemluví. Pokud není v parlamentu debata o změně obranné doktríny, pak nemá absolutně žádný smysl měnit to druhé, tedy zákon, zbraně apod. Také si nekoupíte traktor, když chcete s tímto „autem“ jet na svatbu.

Takže se ptejme: Proč se novelizuje branný zákon, když se vůbec nemluví o obranné doktríně? A proč někdo nechce, aby se o ní vůbec mluvilo? To se nejdříve napíší gumové zákony a pak skončíme na frontě jako Ukrajinci? Možná že ano. Podívejme se na nebezpečné shody v obou pojetích zákonů.

Ukrajinská úprava

Podstatu změny branného zákona na Ukrajině najdete v tomto článku . Parlament podpořil návrh zákona, podle kterého budou příslušníci cizí státní moci sloužit pod smlouvou ve sboru ukrajinské armády. U příslušného dokumentu pro postup do prvního čtení hlasovalo 257 poslanců. Přijetí dokumentu navrhuje, aby cizinci a osoby bez státní příslušnosti mohli vykonávat vojenskou službu na smlouvu v ozbrojených silách Ukrajiny.

Jinak řečeno: Přejmenovaný Blackwater je nyní na Ukrajině neoficiálně, stejně jako Čečenci nebo Gruzínci, či Rusové u opolčenců na druhé straně. Nyní bude jejich pobyt regulován a povolen zákonem. Normální žoldnéři i psychopati odpovědní za vznik ISILu v irácké Fallúdži (viz heslo „Blackwater“), ti všichni bez rozdílu budou moci bojovat jako regulérní jednotky v zemi pro ukrajinskou juntu. Poslanec a člen parlamentní frakce opozičního bloku Vadim Rabinovič na zasedání ukrajinského parlamentu k tomu poznamenal:

Pokud lidé chtějí bránit Ukrajinu, existuje zákon, podle kterého mohou mít ukrajinské občanství. Jinak tímto legalizujeme žoldáky a proměníme Ukrajinu na místo, kde budou procházet ozbrojení muži s neznámými pasy.

Nová úprava znamená, že Ukrajina se stane rájem pro žoldnéře, psychopaty a pro lidi, kteří se nechají najmout pro jakékoliv svinstvo, hlavně když za to někdo zaplatí. Nebo si na východní frontu pojedou zastřílet jen tak, protože si zato zaplatí. Nabídky těchto ukrajinských „cestovek“ vedených janičáři už běhají po internetu. Fašistická junta v Kyjevě úspěšně pracuje na tom, aby se z ní stala naprostá banánová republika. Tito janičáři si sami doma ani nevládnou, tak se nelze divit. Ale to má být příklad pro Česko?

Nová úprava v ČR se podobá ukrajinské

Shrňme současné znaky novely, aniž bychom zabíhali do detailů. Armáda převezme brance, který jde k odvodu. Na cizince se hledí jako na každého jiného českého občana. Přihlásí se do aktivních záloh a požádá o zařazení do tzv. činné služby. Pokud bude zájem, stane se vojákem pod smlouvou. Podívejme se na změny blíže.

Původní znění Nové znění – novela Popis změny
§3 Dobrovolné převzetí branné povinnosti
Za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu,občan ČR a cizinec ze zemí NATO Dobrovolně a kdykoliv, každý i cizinec mimo NATO po dovršení 18 let a splnění odvodu § 3 (3) Na cizince, který dobrovolně převzal brannou povinnost, se použijí ustanovení tohoto zákona týkající se občana obdobně, pokud tento zákon nestanoví jinak. Ukrajinským bojovníkům praporu AZOV jsou kasárna otevřená třeba do speciálních dobrovolnických oddílů

Za redakci e-republiky nás zajímá, zda tato úprava umožňuje legální nástup žoldnéřů do naší armády. Například válečných zločinců z bývalého Blackwateru, kteří jsou odpovědní za hromadné vraždění v Afghánistánu a v Iráku. Pokud ano, tak přestaneme být suverénním státem a staneme se banánovou republikou na způsob ukrajinské junty. V každém případě tento zákon potřebuje skutečnou veřejnou debatu. Bez odpovídající veřejně známé obranné doktríny by neměl být přijat.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
25. 5. 2015 4:36

Cituji z článku: „Umožňuje nová úprava legální nástup žoldnéřů, například těch z bývalého Blackwateru do naší armády? Pokud ano, tak přestaneme být suverénním státem a staneme se banánovou republikou.“

Pokud údajně až nástup cizích žoldáků do naší armády musí způsobit, že teprve potom Česko přestane být suverénním státem, tak bych řekl, že tady někdo asi zaspal dobu. A to velmi.

peter.
25. 5. 2015 6:02

možno,že niekto vychádzajúc zo skúseností z oboch svetových vojen vyhodnotil Čechov a Slovákov ako nespoľahlivých spojencov v prípadnej novej vojne vedenej(ako ináč)proti Rusku.
Preto boli naše málopočetné a zle vyzbrojené armády určené maximálne tak na za zber a pochovávanie mŕtvol z bojiska a na nejaké ženijné práce.Naša mládež nie je úmyselne cvičená v zbrani,lebo pravdepodobne existuje domnienka,že by tú zbraň mohla raz,keď sa situácia vyhrotí použiť proti svojmu otrokárovi.Za účelom potlačenia možných nepokojov a povstaní,je potrebné mať takýto zákon schválený, aby mal kto prísť u nás nastoliť poriadok a aby to bolo v súlade s medzinárodným právom.

PPK
PPK
25. 5. 2015 6:35

peter. napsal
možno,že niekto vychádzajúc zo skúseností z oboch svetových vojen vyhodnotil Čechov a Slovákov ako nespoľahlivých spojencov v prípadnej novej vojne vedenej(ako ináč)proti Rusku.

NWO rozkradený zlatý poklad,v roce 1992 měla republika 102 tuny zlata,dnes 13
https://www.youtube.com/watch?v=rsLN4MXXkgE
Kam se poděl český zlatý poklad
https://www.youtube.com/watch?v=jl2Ppq4U5pw

Ty nedobré zkušenosti jsou, ale jsou na straně bývalé ČSR, resp. ČSFR

peter.
25. 5. 2015 7:07

PPK napsal
Ty nedobré zkušenosti jsou, ale jsou na straně bývalé ČSR, resp. ČSFR

PPK :
Verte, aj mne je to ľúto,že došlo k tomu rozdeleniu.Ale o tom,že Slováci by proti Rusom odmietli bojovať som presvedčený a o Čechoch – skoro presvedčený.A to aj v tom prípade,keby do tej vojny museli nastúpiť v rámci NATO.

Alena
Alena
25. 5. 2015 7:18

myslím, že pan Béda se tady snažil definovat fašismus. Je to dost obtížné, když globalizace od dob 2.světové pokročila. Na rozdíl od Německa vládne na Ukrajině chaos. Německo si vytvořilo průmyslovou a ideologickou základnu pro rozpoutání války. Ukrajina si vytváří pouze tu ideologickou, na nic víc se nezmůže. Ukrajinští branci v české armádě z pravého sektoru, to bude to pravé ořechové pro nastolení chaosu po celé Evropě

abx
abx
25. 5. 2015 7:25

Alena napsal myslím, že pan Béda se tady snažil definovat fašismus. Je to dost obtížné, když globalizace od dob 2.světové pokročila. ide o to, ze niekto sa snazi, aby to bolo obtizne/obtiazne, niekto zameta stopy, ktore vedu k Hitlerovi a hitlerovskej ideologii velmi spravne oznacovanej za fasisticku. na internete je take mnozstvo zlozitych a roznorodych definicii, ze sa v tom pomaly nikto nevyzna a pritom je to velmi jednoduche. nacionalizmus nemusi byt nutne sucastou fasizmu, nacionalizmus je energetizerom, ktory aktivizuje ludi aby sa dali do pohybu za zaujmy velkeho kapitalu. je logicke, ze keby velky kapital otvorene povedal o co… Číst vice »

Béda
25. 5. 2015 8:38

PPK napsal Cituji z článku: „Umožňuje nová úprava legální nástup žoldnéřů, například těch z bývalého Blackwateru do naší armády? Pokud ano, tak přestaneme být suverénním státem a staneme se banánovou republikou.“ Pokud údajně až nástup cizích žoldáků do naší armády musí způsobit, že teprve potom Česko přestane být suverénním státem, tak bych řekl, že tady někdo asi zaspal dobu. A to velmi. Od té doby, co byly vyjednány diskriminační přístupové podmínky pro českou ekonomiku, které zlikvidovaly celé sektory české ekonomiky ve prospěch cizí konkurence, od té doby co cizím subjektům byly rozprodány zdroje a distribuční sítě, cizím bankám český bankovní… Číst vice »

PPK
PPK
25. 5. 2015 8:39

peter. napsal Verte, aj mne je to ľúto,že došlo k tomu rozdeleniu peter, rozdělení republiky jsem vůbec na mysli neměl. To neřeším, to je zkrátka už jen minulost do učebnic dějepisu. Ty odkazy jsem tam dal proto, aby bylo doloženo, jak politici USA a Británie si nechali po 2WW od Československa zaplatit i tkaničky do bot nejen přeživších, ale i těch padlých v boji o Anglii, těch mrtvých Čechů a Slováků, kteří tam tehdy nebojovali za Protektorát či za Slovenský Štát, ale bojovali a umírali za tu jejich královskou Británii(!) a ti Britové a Američani nám naše zlato ještě vrátili… Číst vice »

peter.
25. 5. 2015 9:08

PPK napsal aby bylo doloženo, jak politici USA a Británie si nechali po 2WW od Československa zaplatit i tkaničky do bot nejen přeživších, ale i těch padlých v boji o Anglii, těch mrtvých Čechů a Slováků, kteří tam tehdy nebojovali za Protektorát či za Slovenský Štát, ale bojovali PPK :Tiež som sa tým zapodieval v niektorej z minulých diskusií.Preto neviem pochopiť ľudí,ktorí si vo svojej naivite myslia,že zmenou politického systému zo socializmu na kapitalizmus sa aj naše teraz už dva štáty stanú rovnocennými partnermi bývalých koloniálnych veľmocí ako VB,Francúzsko alebo USA.Šancu na na to sme stratili práve opustením socializmu.Takto nás… Číst vice »

peter.
25. 5. 2015 12:16

peter. napsal
ak politici USA a Británie si nechali po 2WW od Československa zaplatit i tkaničky do bot nejen přeživších, ale i těch padlých v boji o Anglii, těch mrtvých Čechů a Slováků, kteří tam tehdy nebojo

PPK :
To je ako v nejakom Disneylande.Keď nám dobre zaplatíte,tak my vám dovolíme za živa zhorieť v zostrelenom lietadle alebo si môžete kúpiť doživotné zmrzačenie a to všetko za hrdý Albión a jeho kráľovskú rodinu.Nič odpornejšia sa už vymyslieť nedá.

tožtak
tožtak
25. 5. 2015 23:27

Když tady projížděla plechová kavalerie, tak nám komediant tvrdil, že nás budou chránit v případě napadení, potom ovšem nechápu proč vůbec nějaký branný zákon existuje, když je tu tak mocný ochránce.
Ostatně si myslím, že jedna třetina zmizne před povolávacím rozkazem do zahraničí, druhá třetina zdrhne k nepříteli hned při prvním nasazení a poslední třetina budou ti uvědomělí červenokaretníci, co se stanou kanonenfutrem.

Béda
26. 5. 2015 4:21

tožtak,

pokud ta plechová „chránící“ kavalerie nebude tvořit zajišťovací oddíly povinně odvedeným, kteří nebyli ani mazaní ani privilegovaní a nechali si vnutit účast ve válce. Za sebe mohu říct, že žádnou novou přísahu nesložím. Přísahal jsem na obranu republiky a nebudu přísahat na šíření války pro nějaké loupežníky.