Buch potrestal Slovaky na Vratne

 

A potrestal je drsně, jak už to buch umi. Cele udoli Vratne vyplachnul jak špinavu studňu. Hromady blata, bazalu a jineho humusa se valily udolim dolu do Vratne, kaj zlikvidovaly všecko, na co přišly. Zlikvidovaly jedinu přistupovu cestu a přes Tiesňavy poničily Vratnu aji s haličsko-polskym narodnym hrdinu Janoszikem (narozenym v Uhrach).

U nas se o tym nevi, bo mala zprava sice proběhla předvčerem na servrach medyjalnich magnatu, ale narod, zblbnuty čuměnim na televizu asi spiš zajima, jesli raketa, kera zrobila ďuru do malajskeho letadla byla zrobena v Rusku anebo jestli nebyla kupena z dolaru, zapujčenych Ukrajině Mezinarodnim měnicim se fondem. Co je za humnama, to nikoho nezajima.

A tuž, co kdybyste se radši vykašlali na dovolenu kajsik v zavšivene Malorce, a přijeli si užit žinčicu, uzene syry a borovičku ze Zazrivej? To je ta nejlepši pomoc, jak řika starosta:  ,,…ľudia nám môžu pomôcť tým, že nás podporia svojou návštevou – šancu majú už tento víkend, kedy sa v obci uskutočnia Jánošíkove dni. Okrem toho je v Terchovej nepoškodených 200 kilometrov turistických chodníkov.“

A pokud už u teho zavšiveneho mořa valate kyty, tuž si dneska urvěte od huby a častku za dva piva pošlete přimo na učet obce, bo každa koruna bude dobra. Čislo učta a jejich fejsbuček je tady. A poslat prachy ze svojich onlajn učtu zvladnete, ni?

Ladislav Větvička, reinkarnovany Gyorgy Janoszik, Tyerchova

PS: fotky z fejsbučkove skupiny Pomožme Vratne – link vyše v textu.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Silentpysk
Silentpysk
26. 7. 2014 22:48

Ty fotki su super! To si robil ve Fotošope?

koloděj
koloděj
27. 7. 2014 7:11

Silentpysk napsal

Ty fotki su super! To si robil ve Fotošope?

ty budeš asi taky super !

mirror
mirror
27. 7. 2014 13:02
B. Tichánek
B. Tichánek
27. 7. 2014 19:14

jaa napsal Je to děsivé, ale co nechápu, proč se to nestávalo dřív. Vždyť taky propršela celá létanebo jara a podzimy .Jarní tání a nebylo to. To vyrubali hafo stromů či neudržovali odtokové cesty vody???? to by potvrdilo že příroda se dokáže bránit proti lidské nevšímavosti. Bývaly doby, kdy pro tvrdý lidský život si lidé dobře všímali, že příroda reaguje na lidské jednání, na politiku. Např. vliv 2 tvrdých zim v SSSR na 2. světovou válku, totéž v Rusku za Napoleona. Když 15 března 1939 Němci vjížděli do Česka, byla dopoledne taková vánice, že místy měli potíže. A dalších příkladů… Číst vice »

bublin
bublin
28. 7. 2014 11:47

Cesty Bucha jsou nevyzpytatelné – co Buch činí, dobře činí

bublin
bublin
28. 7. 2014 11:50

Homimo Větvička už zase myslí na zřádlo, to protože je homimo.

trackback
28. 11. 2014 13:25

.

tnx.