Byli jsme na řadě hned po Židech

Jak to chodilo v Hitlerově říšském kancléřství – a později za války v jeho hlavním stanu – je známo. Po večeři se nejužší kruh Hitlerových nejbližších (tzv. vnitřní kruh), sešel u krbu a poslouchalo se, co si Vůdce myslí o všem možném i nemožném, či jaké úkoly si pro Němce vymyslel pro dny příští i vzdálenější. Ty dýchánky se občas protahovaly až do časných ranních hodin, po kterých se pochopitelně vyspávalo. Přítomen byl vždy adjutant Bormannovy stranické kanceláře Heinrich Heim, jediný s notesem v ruce, do kterého zapisoval nejdůležitější Vůdcovy myšlenky. Tyto hned následujícího dne diktoval Bormannově sekretářce – a Martin Bormann sám pak tyto myšlenky s menším či větším časovým odstupem přeformulovával do tzv. oběžníků vedoucího kanceláře NSDAP. Což byly ve skutečnosti vůbec nejzávažnější dokumenty Třetí říše, protože příslušní státní úředníci je okamžitě převáděli do úředního jazyka státních výnosů a nařízení.

Názornou ilustrací téhle praxe poskytuje český podíl ve Vůdcových úvahách i znění následného Bormannova oběžníků, který pro nás měl mít – v případě německého vítězství ve válce – osudový význam. Tak poslouchejte: 25. ledna 1942 řekl Hitler ve svém hlavním stanu toto: „Čech je ze všech Slovanů nejnebezpečnější, protože je pilný….Češi jsou rasová střepina, která vnikla do našeho národního těla, a jeden z nás musí uhnout. Buď my, nebo, oni.“

Tato poznámka se v Bormannově oběžníků ještě neobjevila, protože se zřejmě očekávala další. A ta přikvačila už za pár dní, to je 30. ledna stejného roku, kdy Hitler za přítomnosti R. Heydricha řekl: „Háchu musíme představovat jako jednoho z největších mužů, pokud Čechům zanechá závěť, která bude znamenat jejich konec.“

Když konec, tak konec, tohle už Bormann musel považovat za natolik závažné, aby se to objevilo v jeho oběžníku číslo 28/42, vydaném jeho kanceláří 8. června téhož roku. Zněl takto: Jakmile se dokončí deportace Židů, musí se začít s vysídlením Čechů.

Znění tedy dostatečně jasné. Byli jsme prostě na řadě a dobytčí vagony s námi v těch vagonech by po Hitlerově vítězné válce uháněly po stejných kolejích, po kterých předtím uháněly vlaky s Židy. A nic by nás od toho osudu nezachránilo, nebýt dvaceti milionů většinou ruských padlých vojáků, kteří Bormanův oběžník proměnili na pouhý list historie.

Tohle většinou všichni víme, přiznáváme si, že bez Rusů ať živých či padlých, bychom zde buď už nebyli, nebo bychom se nikdy nenarodili, ale nadáváme na ně a proklínáme je – naštěstí však zdaleka ne všichni – a je to – s vědomím shora uvedených faktů vlastně jako kdybychom proklínali svou pokračující existenci na tomto světě (to u těch starších), či (u těch mladších), své vlastní zrození. Což se rozumem pochopit nedá a bude zřejmě na géniu příštího Sigismunda Freuda, aby nám tuto záhadu jakýmsi tajemnými procesy v našem podvědomí či čímsi podobným srozumitelně vysvětlil.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
3. 9. 2014 12:03

Je to tak,to se nedá přehlušit bláboly zrádců ve službách cizích mocností.Stejně jako v 30.létech,tak i dnes je kapitál vyždímaný a ukradený v Čechách vyvážen do zahraničí jako existenční jistota v době
válečných krizí,kterým se chtějí disponenti vyhnout emigrací za svými konty,podobně je republika rozdělena jako tenkrát a skoro stejný je
i postup banksterů pro vyvolání velké světové války,v které Češi už
nevychytračí a za svůj podíl na její přípravě,resp.za svou laxnost,
zaplatí.

Morybundus
Morybundus
3. 9. 2014 12:21

Podobné to bylo s komunisty. Ti byli zavíráni, mučeni a popravováni již od samého počátku až do hořkého konce Třetí říše. O tom se ale zaboha dnes nesmí promluvit, protože by to narušilo stupidní diskurzní konstrukt komunismus=nacismus.
Doporučil bych široké veřejnosti nastudovat si problematiku politického a sociálního vývoje Výmarské republiky, dnešek jí v lecčems až hrozivě připomíná.

Janus
Janus
3. 9. 2014 12:45

Manuál čarodějnického procesu zahajuje výslech podezřelého otatzkou: “ Věříš v čarodějnice a čarodějné sily?“ Tohle mne napadlo při četbě tohoto článku >> http://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-papouskujici-putina-neunesli-bremeno-svobody/r~e70627e6335411e4bce90025900fea04/<&lt;. Je jen otázkou času kdy si nás různí Fendrychové začnou zvát do svých výslechových komor a pokládat nám otázku: " Věříš že Rusko je říší zla a Putin je válečný zločinec?"

aram
aram
3. 9. 2014 13:16

Ten Fendrychův článek je tedy esence lži a demagogie. Jen pro příklad (ale je toho tam hafo) „Naše debata se nevede na hranici „svoboda – nesvoboda“ nebo „demokracie – nedemokracie“. Jako by o tohle už ani nešlo.“ V tom má pravdu nejde, ale ne proto, že by ti, kteří nevidí na Putinově hlavě rohy nechtěli, ale protože prostě nemají prostor. V hlavních mediích odfiltrují každého, kdo má snahu na věci se podívat s nadhledem a kriticky tzn. demokracii na straně západu a opak v Rusku. Ještě kdyby nám tak chtěl vysvětlit co je to v Kyjevě. Podle něho zřejmě demokracie.… Číst vice »

aram
aram
3. 9. 2014 13:19

Fendrycha si řadím hned vedle Dolejšího a Čulíka. Všechny jsem dříve četla, teď už se to bohužel nedá. I když je dobře znát i opačné názory, ale prostě není na tu prvoplánovou až zlou demagogii žaludek. Tyto vyhrocené situace mají jedno plus – nakonec se stejně vždycky ukáže co je kdo zač.

lomikel
lomikel
3. 9. 2014 13:34

v cr uz probiha boj, zatim na medialni scene, podobny tomu na ukrajine, podle verbalnich vyjadreni osob typu Fendrych, Mitrofanov etc. je muj dojem ten ze nic nebrani tomu aby v pripade ze bude pozadavek od anglosionistu ((c) http://vineyardsaker.blogspot.co.uk/) dolso k obcanske valce i zde. propaganda zde ted pracuje, byt bez banderovskeho koreni,stejne jako na urkajine. pracuje co se intenzity a vyhranenosti tyce, drive pracovala mene zjevne a mene tvrde, jen pripravovala ideove koncecpy a osli mustky v mysleni pro aktivaci. Osobne beru maidan na staromaku velmi vazne, protnuli se tam zajmy anglosionisti, ukro chutny a mistnich struktur napojenych na… Číst vice »

Alena
Alena
3. 9. 2014 14:46
aram
aram
3. 9. 2014 15:56

To je jak z učebnice demagogie. Ta paní tam říká, že vláda, která posílá armádu bombardovat civilní obyvatelstvo atd. a pan předsedající prohlásí, že se jedná o provokaci a proruskou agitaci a že by měla na kolenou klečet před ukr. armádou. Ona přece nenapadá přímo ukr. armádu, ale vládu, která ji poslala dělat to, co na JV dělá, ale demagog její slova chytře obrací proti armádě, kde mají rodiny své blízké (a mrtvé) a tudíž pár slovy poštve tyto nešťastníky proti té poslankyni. Vlastně ji vystaví jako terč. Můžeme se pak divit, že nejsou na západě Ukrajiny slyšet otevřeně hlasy… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 9. 2014 18:04

Nebojte se mluvit s lidmi. 70% stojí proti interpretaci českého oficiálního mediálního sajratu.
Velmi trefný je český postoj pravičáků: Co se máme podílet na řešení občanské války na Ukrajině? Co do toho všichni strkají svoje rypáky? Vždyť se tam mlátí jenom mezi sebou.

VladimírVladimírovič
VladimírVladimírovič
3. 9. 2014 20:26

Janus napsal

Manuál čarodějnického procesu zahajuje výslech podezřelého otatzkou: “ Věříš v čarodějnice a čarodějné sily?“ Tohle mne napadlo při četbě tohoto článku >> <a href="http://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-papouskujici-putina-neunesli-bremeno-svobody/r~e70627e6335411e4bce90025900fea04/http://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-papouskujici-putina-neunesli-bremeno-svobody/r~e70627e6335411e4bce90025900fea04/<&lt;. Je jen otázkou času kdy si nás různí Fendrychové začnou zvát do svých výslechových komor a pokládat nám otázku: “ Věříš že Rusko je říší zla a Putin je válečný zločinec?“

Mrkněte na video, kde levicový poslanec německého Bundestagu mluví o současné situaci Evropa – Rusko – Ukrajina. A co na to pan Fendrych? Ten poslanec evidentně neunesl tíhu svobody…
https://www.youtube.com/watch?v=F8mTLAULO6M

Gregory
Gregory
3. 9. 2014 22:40

Tak to video z německého parlamentu nemá chybu. Konečně to řekl někdo tak jak to doopravdy je. Až na ten začátek. Od Gorbyho po Jelcina až po Putina samá pravda. To by si měli povinně shlédnout ti naši připosráči v parlamentu, senátu i ve vládě. Jim se to ale nehodí do krámu…..

Gregory
Gregory
3. 9. 2014 22:46

Ještě jedna věc mě na těch našich pravdoláskařích sere. To že nás Nęmci chtěli vyhubit jak krysy nebo nejmíň přesídlit na Sibiř, už nějak zapomněli, ale na Rusko, lépe řečeno SSSR, které nás z těch sraček dostalo, se nadává a je předmětem až nenávisti.

leho
leho
4. 9. 2014 1:19

Z článku: „bez Rusů ať živých či padlých, bychom zde buď už nebyli, nebo bychom se nikdy nenarodili“

Ale narodili a mnozí by dosud žili či by nemuseli před nimi a jejich pochopy útéci do svobodného světa. To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát…

idiotronic
4. 9. 2014 2:18

Leho, to musíte zopakovat ještě 99x. Teprve stokrát opakovaná lež se stane pravdou.

Morybundus
Morybundus
4. 9. 2014 9:28

leho napsal Z článku: „bez Rusů ať živých či padlých, bychom zde buď už nebyli, nebo bychom se nikdy nenarodili“ Ale narodili a mnozí by dosud žili či by nemuseli před nimi a jejich pochopy útéci do svobodného světa. To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát… Tak tohle napsat vyžaduje slušnou dávku cynismu, nebo rovnou hlouposti. (Nejen) Rusové na svých tancích přivezli svobodu a ač se na ně režimní „historici“ a příslibem dobrého bydla zaplacení podržtaškové snaží nakydat hory špíny, na historii osvobození to nezmění vůbec nic. Lidé žijící za Protektorátu by Vám jistě… Číst vice »

bublin
bublin
4. 9. 2014 10:56

„Vypadá [to], jako bychom chtěli poněmčit celý český národ. Chtěl bych zdůraznit, že ve skutečnosti zamýšlíme poněmčit jen ty, kteří se k poněmčení hodí… Počítám s čísly mezi 40 a 60 procenty… ty co se k poněmčení nehodí, bychom mohli použít v prostoru Arktického oceánu, kde převezmeme ruské koncentrační tábory, které podle našich současných vědomostí mají 15-20 milionů deportovaných lidí. To by byl ideální domov pro 11 milionů evropských Židů. Češi, kteří se nehodí k poněmčení, by tam mohli sloužit ve jménu pozitivní služby pro Německo jako dozorci a předáci…“ výrok soudruha Heydricha uvedený v článku Lukáše Beera.

http://nassmer.blogspot.cz/2014/06/dva-tydny-po-konferenci-ve-wannsee.html#more

bublin
bublin
4. 9. 2014 11:18

Celý článek jsou tvrzení postavená na nejistých základech.
Taková nedělní chvilka mythologie. To, že nás osvobodili rusové byl jen vedlejší efekt. Stalin viděl jen možnost rozšířit své (sovětské) impérium a oblažit ho importací bolševického marasmu. Nikdo se o naši svobodu nezajímal, ani před válkou, tím méně po ní.

bublin
bublin
4. 9. 2014 11:24

Morybundus napsal Tak tohle napsat vyžaduje slušnou dávku cynismu, nebo rovnou hlouposti. (Nejen) Rusové na svých tancích přivezli svobodu a ač se na ně režimní „historici“ a příslibem dobrého bydla zaplacení podržtaškové snaží nakydat hory špíny, na historii osvobození to nezmění vůbec nic. Lidé žijící za Protektorátu by Vám jistě řekli své o tom, jak to po osvobození „nebylo o nic lepší“. Bohužel to není možné, ale přál bych Vám vyzkoušet si život v „Protentokrátě“, stačil by tak měsíc. A když už jste si tak jistý, jak to „před a po“ nebylo o nic lepší, můžete hodit nějaké příklady? Po… Číst vice »

bublin
bublin
4. 9. 2014 11:30

Proč se tu hned mluví o nenávisti, při vyslovení odlišného názoru? Protektorát není šťastné místo k bytí ať už je německý,ruský nebo sionistický. V protektorátech žijeme tři generace a na reakcích některých zotročených duší se to projevuje.

Morybundus
Morybundus
4. 9. 2014 11:53

bublin napsal Projděte si knihu Hitlerovi Češi. Oj oj oj, to jste si nevybral právě nejlepší „argument“. Kniha Hitlerovi Češi, autor Lukáš Beer, mimo jiné odpovědný za obsah webu Náš směr (http://nassmer.blogspot.cz/) Citace z: http://www.goethe.de/ins/cz/prj/jug/the/ext/cs11877938.htm „Čeští pravicoví extremisté nevidí v Němcích panskou rasu. Chtějí být součástí rovnoprávného evropského boje,“ říká badatel v oblasti pravicového extremismu Mareš. Ale uznání ze strany Němců je přitom velice důležité, protože právě oni představují vzory. Aby se uznání dosáhlo, pracuje se v neonacistických kruzích na revizi dějin Protektorátu. Hnací silou je na podobné portály napojená stránka Náš směr. Ve stovkách článků se pokouší dokázat, že… Číst vice »

Honza999
Honza999
4. 9. 2014 12:46

leho napsal Z článku: „bez Rusů ať živých či padlých, bychom zde buď už nebyli, nebo bychom se nikdy nenarodili“ Ale narodili a mnozí by dosud žili či by nemuseli před nimi a jejich pochopy útéci do svobodného světa. To co Rusové přinesli na svých tancích nebylo o nic lepší než Protektorát… Ty myslíš, že TY by jsi se narodil? Pochop jednu věc – každý člověk je jedinečná osobnost jejíž vlastnosti (pohlaví, vzhled, zdraví, povaha atd.) jsou určeny naprosto náhodně v okamžiku početí i tím jaké genetické informace do toho vstoupily. I tvá osobnost byla určena v okamžiku tvého početí… Číst vice »

bublin
bublin
4. 9. 2014 14:06

Morybundus napsal
Oj oj oj, to jste si nevybral právě nejlepší „argument“.
Kniha Hitlerovi Češi, autor Lukáš Beer, mimo jiné odpovědný za obsah webu Náš směr (http://nassmer.blogspot.cz/)

Argument? Je to zajímavá kniha. Nic víc. Nepořádám soutěž o nejlepšího protektora.

bublin
bublin
4. 9. 2014 14:46

Honza999 napsal Ty myslíš, že TY by jsi se narodil? Pochop jednu věc – každý člověk je jedinečná osobnost jejíž vlastnosti (pohlaví, vzhled, zdraví, povaha atd.) jsou určeny naprosto náhodně v okamžiku početí i tím jaké genetické informace do toho vstoupily. I tvá osobnost byla určena v okamžiku tvého početí mimo jiné i genetickými informacemi od tvých rodičů (prarodičů – pro případ toho, že jsi mladíček…) Kdyby se tedy tvoji rodiče (prarodiče) tehdy v časech socialismu nesetkali po schůzi svazu mládeže (a bujaré oslavě) nad svazáckým úkolem (nástěnkou na téma „se Sovětským svazem..“) a kdyby se jejich vzrůšo nad touto… Číst vice »

leho
leho
4. 9. 2014 15:48

idiotronic: „A když už jste si tak jistý, jak to „před a po“ nebylo o nic lepší, můžete hodit nějaké příklady?“ Například Milada Horáková. Ta přežila koncentrák, ale komunisty nepřežila. A takových byly stovky, ne-li tisíce. Ale máte možná pravdu, já bych se asi nebýt komunismu nenarodil. Totiž když mého otce propustili z kriminálu tak neměl jediného přítele, jediného kamaráda kromě svých spoluvězňů a mé budoucí maminky. Tak si ji krátce po propuštění vzal a spolu měli mne. Jinak nebýt komunistického převratu, který umožnily především právě sovětské tanky, jeho první manželka by nebyla zavražděna StB a on by neskončil ve… Číst vice »

Béda
4. 9. 2014 16:03

leho

vy jste živoucí symbol komunistické zvůle. Váš tatínek byl za komunistů nadějným důstojníkem, kterému příjezd tanků ARMÁD VS (včetně ukrajinských, DDR, polských…) znemožnil nadějnou kariéru. Pak byl ve vězení, všichni se od něj odvrátili, jeho první žena padla za oběť STB a jemu nezbyla než jediná přítelkyně, kterou si vzal za manželku a s ní počal vás.

bublin
bublin
4. 9. 2014 17:25

Béda napsal leho vy jste živoucí symbol komunistické zvůle. Váš tatínek byl za komunistů nadějným důstojníkem, kterému příjezd tanků ARMÁD VS (včetně ukrajinských, DDR, polských…) znemožnil nadějnou kariéru. Pak byl ve vězení, všichni se od něj odvrátili, jeho první žena padla za oběť STB a jemu nezbyla než jediná přítelkyně, kterou si vzal za manželku a s ní počal vás. Proč po lehovi opakujete jeho slova? Nějak jste si navykl k citacím nedávat uvozovky, jenže toto citace není. Stejně bez uvozovek uvádí mírně pozměněné texty Starý doktor. Z hlediska zavedených pravidel je to docela zmatečné. Starý doktor mě překvapil a… Číst vice »

Béda
4. 9. 2014 17:39

bublin,

protože to NENÍ CITACE.

leho
leho
4. 9. 2014 18:05

Béda napsal leho vy jste živoucí symbol komunistické zvůle. Váš tatínek byl za komunistů nadějným důstojníkem, kterému příjezd tanků ARMÁD VS (včetně ukrajinských, DDR, polských…) znemožnil nadějnou kariéru. Pak byl ve vězení, všichni se od něj odvrátili, jeho první žena padla za oběť STB a jemu nezbyla než jediná přítelkyně, kterou si vzal za manželku a s ní počal vás. Bédo, nečetl jste můj příspěvek pozorně. Když člověk píše o „komunistickém převratu“ má vždy na mysli Vítězný únor v roce 1948 a ne bratrskou pomoc armád Varšavské smlouvy v roce 1968. Takže, abych uvedl věc na pravou míru, můj otec… Číst vice »

leho
leho
4. 9. 2014 18:08

Béda napsal

bublin,

protože to NENÍ CITACE.

Samozřejmě není, neboť jste překroutil můj příspěvek, jak s radostí často činíte, že ano…

bublin
bublin
4. 9. 2014 18:15

Béda napsal
oto citace není

vždyť píšu, že to není citace – jste trochu mimo, zdá se.

Béda
4. 9. 2014 18:16

leho,

zmátly mě tyto vaše myšlenky: „…Jinak nebýt komunistického převratu, který umožnily především právě sovětské tanky, jeho první manželka by nebyla zavražděna StB a on by neskončil ve vězení,…“ Sovětské tanky, nemýlím li se souvisely s vpádem armád VS na území Československa, s únorovým převratem (co pak byl demokratický fašistický puč v kyjevě, že?) sovětské tanky nic moc neměly – to byla spíš věc vnitřního vývoje v ČSR na úpozadí dohody velmocí o rozdělení sfér vlivu. Takže první manželku vašeho tatínka podle této souvislosti patrně zavraždila )pokud je to pravda) STB někdy v této době.

orinoko
orinoko
4. 9. 2014 18:30

Je velmi tristní zjištění, kolik na levici je katastrofálních buranů.
Vzpomínám si jak soudruh hudryper jednou napsal … “ je tu mezi námi, sláva …“
Mohl by si dát repete. Aby vrcholové trapnosti bylo učiněno zadost.

Béda
4. 9. 2014 18:36

orinoko,

já netvrdím, že panu lehovi nevěřím – možné je úplně všechno. Ovšem ty sovětské tanky by do Gottwaldova puče plést neměl. To je malinko unfair, používat takové nepřesnosti. Pak to vypadá, tak jak jsem to popsal a malinko to v čase posouvá osu jeho výpovědi.

aram
aram
4. 9. 2014 19:30

A to já bych se zase pana leha zeptala třeba na toto: „Například Milada Horáková. Ta přežila koncentrák, ale komunisty nepřežila.“ Jste si tím naprosto jist, že nepřežila? http://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/c/403886/Tajuplna-smrt-Milady-Horakove-aneb-Byla-vubec-popravena.html anebo „Když člověk píše o „komunistickém převratu“ má vždy na mysli Vítězný únor v roce 1948….“ Jednalo se o vládní krizi, která vyvrcholila demisí nekomunistických ministrů vlády Tzv. Národní fronty s Gotwaldem jako předsedou. Vláda nemohla být rozpuštěna (podle tehdejších zákonných předpisů), protože demisi podalo 12 ministrů z celkového počtu členů vlády 26, tedy menšina. Proto G. navrhl Benešovi, aby buď vytvořil většinovou vládu nebo aby demisi přijal, což Beneš nakonec… Číst vice »

aram
aram
4. 9. 2014 19:33
leho
leho
5. 9. 2014 0:47

Béda napsal orinoko, já netvrdím, že panu lehovi nevěřím – možné je úplně všechno. Ovšem ty sovětské tanky by do Gottwaldova puče plést neměl. To je malinko unfair, používat takové nepřesnosti. Pak to vypadá, tak jak jsem to popsal a malinko to v čase posouvá osu jeho výpovědi. Bédo, v které evropské zemi byl instalován socialismus bez sovětských tanků? Odpověď je známa, v žádné. Komunisté by v Československu nikdy nebyli schopni bez sovětských tanků převzít moc, sovětští poradci a přítomnost NKVD a sovětské vojenské rozvědky na československém území byla pro komunisty naprosto zásadní. Nekomunističtí politici spolu s vojáky a státními… Číst vice »

leho
leho
5. 9. 2014 0:56

… musím se opravit, socialismus bez sovětských tanků byl instalován v Jugoslávii. To je ale zajímavý případ, skoro na celou knihu. V případě Jugoslávie byla zásadní podpora komunisty Tita ze strany spojenců a hlavně Američanů. V Americe totiž infiltrace státních institucí včetně vojenských rozvědek sovětskými službami byla na nejvyšší možné míře. Dokonce i hlavní poradce FDR Alger Hiss byl sovětským agentem, který například během Jaltské konference se napřed radil se Stalinem co má svému šéfovi říci aby šel velkému Vožďovi na ruku. A tak bych mohl pokračovat, ale nedělám si žádnou naději, že by náhodou někdo zde moji informaci považoval… Číst vice »

Béda
5. 9. 2014 2:42

leho, buďto tady byly v únoru 1948 sovětské tanky (to tvrdíte vy), anebo tady nebyly a pak máte ve svém vyprávění nepřesnosti. Já tvrdím, že únorový převrat, (někdo mluví o revoluci – revoluce = navození nového řádu, kdežto převrat starého, že?) neměl oporu v sovětských TANCÍCH, že zde sovětské tanky v r. 1948 nebyly. Nic víc, nic méně. O tom běží spor. Jestli zde byli „poradci“ SSSR (anebo jestli jsou v Kyjevě, kde prý proběhla nacistická „revoluce“ poradci USA a jejich CIA řeč nebyla -řeč byla, vy jste ji tam zavedl o sovětských tancích). Takže, jestli zde ty sovětské tanky… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 9. 2014 6:58

orinoko napsal Nebojte se mluvit s lidmi. 70% stojí proti interpretaci českého oficiálního mediálního sajratu. Velmi trefný je český postoj pravičáků: Co se máme podílet na řešení občanské války na Ukrajině? Co do toho všichni strkají svoje rypáky? Vždyť se tam mlátí jenom mezi sebou. Ori: český postoj pravičáků sdílí velká část prostého lidu. Ale nesouhlasím, že by až 70% stálo proti interpretaci ofi méédiíí. I ti, co si tohle myslí a i ti, co si tohle nemyslí, mezi obyčejnými lidmi, více méně tu propagandu žerou. Máš asi vzdělanější a informovanější známé. Zkus mluvit více s diváky růžových ordinací v… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 9. 2014 7:10

VladimírVladimírovič napsal
Mrkněte na video, kde levicový poslanec německého Bundestagu mluví o současné situaci Evropa – Rusko – Ukrajina. A co na to pan Fendrych? Ten poslanec evidentně neunesl tíhu svobody…
https://www.youtube.com/watch?v=F8mTLAULO6M

To máte těžké, když pan Fendrych svobodu ztotožňuje s ARBEIT MACHT FREI. A uvěřil, že jsme to u Lipan vyhráli a že naše nejzlatější období byla doba pobělohorská. To už se pak fandí knížofilům.

fajt
fajt
5. 9. 2014 8:17

Aleš napsal To máte těžké, když pan Fendrych svobodu ztotožňuje s ARBEIT MACHT FREI. A uvěřil, že jsme to u Lipan vyhráli a že naše nejzlatější období byla doba pobělohorská. To už se pak fandí knížofilům. Fendrych je darebák non plus ultra, ale sám taky před léty tajemně vyplul s tím, že jeho mise na ministerstvu vnitra ma širší rozsah, že jeho práce má nadnárodní význam, tedy pracuje pro tu jedinou a správnou velmoc a je na to náležitě hrdý – je to prostě takový normovaný český špicl ve službách silnějšího, věřím, že kdyby se ruska vojska přelila přes Evropu,… Číst vice »