Byli v bunkrech vybombardovaných raketami Kalibr agenti CIA či vojáci USA? Co bude následovat?

Ruský generální štáb obvinil americkou tajnou službu CIA, že se pokusila v úterý 19. 9. 2017 prostřednictvím džihádistů („umírněné syrské opozice“) zajmout nebo zabít 29 příslušníků vojenské policie ministerstva obrany RF dohlížejících na deeskalaci konfliktu v provincii Idlíb na severu provincie Hamá. Video ZDE.

Celý incident měl vyústit v těžkou šestihodinovou bitvu, do které ruská strana zapojila své speciální síly, příslušníky ruské vojenské policie, vojáky ze severu Kavkazu (patrně Čečence) příslušníky speciálních sil Syrské armády, bitevníky SU-25, bojové vrtulníky a bojovníky kmene Mwali, kteří nedávno přistoupili na podmínky deeskalace a zůstali věrni svému slibu. Výsledkem této krvavé bitvy mělo být, kromě zranění tří vojáků ruských Specnaz, likvidace 187 objektů pod kontrolou džihádistů, zabití cca 850 z nich, zlikvidování jejich 11 tanků, 4 obrněných vozidel, 46 pickupů, 5 minometů, 20 nákladních automobilů a 38 skladů zbraní.

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 měly být pro změnu jednotky syrské armády vystaveny minometnému a raketovému ostřelování z míst, kde se nacházeli bojovníci „Syrských demokratických sil“ společně s vojáky USA(!)… Tvrdí tiskový mluvčí ruského ministerstva obrany ZDE.

Následujícího dne, tj. v pátek 22. 9. 2017 vystřelila ruská ponorka sedm raket s plochou dráhou letu známých pod označením KALIBR na objekty teroristů v Sýrii. Rakety měly likvidovat velitelská stanoviště, výcvikové základny a obrněnou techniku teroristů, kteří se měli účastnit pokusu o zajetí 29 ruských vojenských policistů na severu provincie Hamá. Útok střelami KALIBR měl být dle ruských zdrojů přímou odvetou za úterní pokus o zajetí 29 ruských vojenských policistů.

Následně Rusové ještě prohlásili, že budou „tvrdě reagovat na útoky proti ruskému vojenskému personálu v Sýrii, reakce bude okamžitá“.

Jestliže Rusové viní ze zosnování úterního pokusu o zajetí 29 ruských vojenských policistů Spojené státy americké a jejich tajné služby konkrétně CIA a současně tvrdí, že páteční bombardování střelami Kalibr je přímou odplatou za úterní incident, pak lze předpokládat, že ve vybombardovaných objektech se nacházeli také příslušníci americké CIA případně i vojenští instruktoři USA. Jak se říká příslušníkům speciálních sil přidělených k výcviku a velení nastrčených bojovníků v proxyválkách. Je-li má úvaha správná, pak se ani neodvažuji domýšlet další vývoj událostí.

Ne náhodou přešly mainstreamové sdělovací prostředky celý řetězec událostí v Sýrii uplynulého týdne významným mlčením, aniž by nás ráčily informovat. Včetně námi placených rádoby „veřejnoprávních“ sdělovacích prostředků. Přece jen to nezapadá do schématu západní propagandy. Zato nás však neopomněly informovat o tom, že se americká armáda připravuje na údajnou ruskou hybridní válku

Jen shoda náhod?

P.S.: Sotva jsem dopsal svůj článek, objevila se zpráva o úmrtí ruského generála v Sýrii! Tak takovou rychlost jsem ani já neočekával… Kde to skončí a co bude následovat?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
25. 9. 2017 6:08

https://cz.sputniknews.com/svet/201709246030838-syrie-rusky-general/ – už následuje ( nebyl to jenom generál, ale i dva plukovníci a další vojenský personál – zatím největší vojenská ztráta ruské armády v Sýrii ), protože Kreml neodpovídá přímo, ale asymetricky ( a o zločinu americké strany už není pochyb, samotný genštáb ruské strany na ně ukazuje přímo prstem) , tak jsem na reakci ruské strany hodně zvědavý ( v tuto chvíli útok syrských a ruských vojsk stojí a čeká se na rozkazy). ..)

fajt
25. 9. 2017 6:32

PS : to je taky důsledek toho, že americké drony si lítají nad Sýrii a ruskými vojsky jak se jim zachce, ruští operativci a místní štáb se s amíky po vysílačce vybavují a vypráví si fórky a pak nejsou sto zhodnotit adekvátně ( životu ohrožující) situaci – doufám, že Kreml už dopředu modelově vypracoval následnou situaci při likvidaci svého vojenského velení v Sýrii ( páč to se zrovna stalo), doufám, že teď nebudou hole improvizovat a očekávat co Vovu šachistu zrovna napadne – teď americká okupačně teroristická gerila zabodovala, na tohle nebude jednoduché s chladnou hlavou odpovědět a získat zpět… Číst vice »

fajt
25. 9. 2017 7:02

PPS : no radostně frenetické reakce americké strany na různých webících se už valí – byl zlikvidovaný kremelský Suvorov na syrském poli, i kdyby teď americká armáda odešla, v podstatě zvítězila, jedním minometem se někdy dokáže více než celou armádou kalibrů, velitel speciální akce má už teď jisté čestné místo ve West Piontu, pro jednou Donald Trump může být hrdý na svou armádu … tohle bylo fatální selhání ruského voj. kontingentu, tahle akce půjde do učebnic všech významných vojenských kateder … bohužel. ..

orinoko
25. 9. 2017 7:16

My především nevíme, kolik emericko-britsko-zido-saud ksindlu zakukalo po ruských úderech. Dotyční mlčí jako zarezaní zatímco Rusové ztráty přiznávají.
Prostě přituhuje. Nejde o nic menšího než o ropu a plyn. A geopolitiku.
Na západní straně Eufratu je dislokovan mohutný kontingent určeny k překročení řeky. Bude-li tRUMp dělat problémy na jihovýchodním směru, tipuji, ze dojde k úderu na střední linii , přičemž není vyloučen vznik kotle Kurd-Daes, kde se tito muzou oblizovat se svými žoldáky do skonání sveta.

orinoko
25. 9. 2017 7:36

Írán právě raketami bombardoval Emeriku v Sýrii. Pardon, trapné jsem se spletl pri pohledu na nukleární haro tRUMpa.
Zasazeny byly cíle emerickeho Daese. Je otázkou , jestli pritom nezakuka nějaký pruhovaný bijce teroristu.
Afghánský prezident mluvil s tRUMpem. Nuklearnimu haru se vše musí vysvětlit během 2 minut. Déle nic neudrží.
To vysvětluje nukleární tweety.
Politicky minimalismus.

fajt
25. 9. 2017 7:43

v americké armádě slouží lůzři, které jejich systém nemůže zaměstnat a pak imigrantu s vidinou zelené karty a ovčanství v říši – ti všichni jsou pro americkou korporaci lehce potratitelní – když jede americký generál do zóny válečných operací, tak ho jistí jadernými zbraněmi a dělají dohody se všemi stranami místního konfliktu, prostě neponechávají nic náhodě – doufám, že tahle zhovadile svolná praxe ( služba vrahovi) vraždou ruského generála u Kremlu skončila. ..)

fajt
25. 9. 2017 8:44

kam kráčí dnešní velmi úzká světová elita a jaký má plán a záměr má se svou pokaženou planetou a civilizací ? v jednom sionistickém plátku, který je pro výrazně ortodoxní souvěrce byl velmi zajímavý článek o dnešním světě a následné budoucnosti,krom haldy náboženských a religiozních hovadin se nesl v duchu novodobé potopy,která je nad míru potřebná a v podstatě i dlouhodobě plánovaná, nejde o skutečnou potopu, ale jaderný holocaust,který by se v podstatě zopakoval,dle autorů článku lidstvo už má praxi a zkušennost s celoplanetárním jaderným konfliktem, který následně vedl k bottleneck effectu a celkovému snížení lidské populace na nějakých deset… Číst vice »

fajt
25. 9. 2017 8:51

… vypadá to celé jako přitažené za vlasy a jako fikce?? ano, ale ne pro dnešní vládnoucí psychopaty, ti v tom vidí jasné řešení nastalé situace a zbavení se zodpovědnosti za své zločinné činy – je jenom otázkou, jestli budou trvat na jakési maskovací hře o důvodu zahájení jaderného ataku, možná to celé začnou bez toho, aby vůbec měli nějakou směšnou záminku a spustí to, až budou dle nich připraveni a jejich nepřítel utrpí naprosto zničující a likvidační škody. ..)

fajt
25. 9. 2017 18:08
fajt
25. 9. 2017 18:16

https://www.youtube.com/watch?v=jEJ0rV4c1XU – začínám nabývat dojmu, že likvidace ruského generála byla stejného ranku jak eliminace opolčenských velitelů na Donbase. ..

Martin (už bez taky m)
26. 9. 2017 8:12

odpověď na otázku v autorově titulku:
https://www.youtube.com/watch?v=P2-674Tucok
Kalibry ostatně „mluví“ poněkud jinou „řečí“, sdělovaná „informace“ je fuč v průběhu zlomků sekund…

JiB
JiB
26. 9. 2017 17:42

Pokračování dějství:
Úterý 26.9.2017 Strategické raketové bombardéry TU-95MS zaútočily okřídlenými raketami na objekty zakázané skupiny Islámský stát a fronty an-Nusrá v Sýrii
https://cz.sputniknews.com/svet/201709266039855-rusko-okridlene-rakety-syrie-is/
.
Ruské letectvo v Sýrii zničilo velitelská stanoviště teroristů, oblasti, kde se nacházel velký počet teroristů a techniky, také sklady munice
https://cz.sputniknews.com/svet/201709266040166-rusko-letectvo-syrie-stanoviste-teroriste/

fajt
26. 9. 2017 17:57

JiB napsal
JiB

doufám, že tůčka vzaly jedním šmahem i ty úhledná stanoviště amerických speciálů, které sejmuly ruského generála ( tedy pokud nešlo o friendly fire ). ..)

Martin (už bez taky m)
26. 9. 2017 18:31

https://cz.sputniknews.com/svet/201709266040916-ministerstvo-obrana-videonahravka-raketove-utoky-teroriste-Syrie/ Až do Sýrie letěli ze tří důvodů (minimálně). 1. Cvičení strategických bombardérů a ostré střelby s plochodrážkami (jinak dolet cca 5000 km), vč. tankování za letu, stíhacího doprovodu/ krytí… 2. Dokázat, že spřátelené státy je pustí přes svůj vzdušný prostor kdykoliv to RF bude potřebovat – vč. Íráku… 3. Ukázat kdo je v nebi Sýrie pánem, a že letectvo „koalice“ se může jít akorát klouzat… Když se VKS RF rozhodne KAMKOLIV letět – tak tam doletí – a cíle zničí… Koukám že Kamčatští medvědi to vyhodnotili správně, a předali info těmhle postarším, ale stále proklatě účinným vzdušným „Medvědům“… Na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
27. 9. 2017 9:33

Jedna z věcí která bude následovat je větší použití křižujících střel nežli doposud a na mnohem větší vzdálenost. Křižující střely použité bombardéry strategických sil VKS RF jsou schopny mnohem větších výkonů. Zejména co se vzdálenosti týče. Zatímco použití strategických turbovrtulových bombardérů (rychlostí srovnatelných s USAF proudovými B-52) bylo motivováno spektakulárnosti a „informačním dosahem a dopadem“ této akce, pak rakety RF jsou schopny stejně přesného úderu až na vzdálenost víc jak 9000 km… Lze očekávat, že úder na tuto vzdálenost s přesností do max. 10 m RF nebude stačit, a ve snaze ještě mnohem více jej zpřesnit bude modernizované a dále… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
27. 9. 2017 9:49

Ještě poznámku: na „všech vyspělých stranách“ je dnes hitem miniaturizace. Například Němci se specializují na vývoj trhavin schopných v gramech i méně výkonů mnohasetkilových bomb. Aby jste zlevnili „dopravu“ a zefektivnili užití zejména drahých letounů pilotovaných je snaha užívané střely zmenšovat až miniaturizovat. Navíc nenechme se mýlit „setrvávající délkou“ například známých amerických „sekyrek“: tomahawk je dnes de facto plížící se bezpilotník schopný de facto „bombardovat“ i víc jak tři cíle najednou… Rusové rozhodně nezaostávají, a tak salvy užité munice se v budoucnu užijí jen pro „efekt ohňostroje“, ale každá ze stran sní o jaderné náloži schopné odpálení z dalekonosné odstřelovačky…… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
29. 9. 2017 13:13

Ruští ženisté v Sýrii,Deir -ez Zor:
z AK:
Hluboce smekám!
https://www.youtube.com/watch?v=u8rAhXYLXzY
https://www.youtube.com/watch?v=bRopkzjwFNU