Bývalý ředitel NSA a CIA navrhuje, aby byl Ed Snowden přidán na „černou listinu” amerických zpravodajských služeb

Generál Michael Hayden, bývalý ředitel NSA a CIA v dnešním mírně zamlženém komentáři navrhl, že by whistleblower Ed Snowden měl být zavražděn americkými zpravodajskými službami.

Snowden je na seznamu kandidátů Ceny evropských lidských práv.

Hayden řekl na fóru deníku Washington Post: „Také bych přemýšlel o nominaci pana Snowdena, ale byl by to úplně jiný seznam.”

Kogresman Mike Rogers, republikánský šéf kongresového výboru pro kontrolu tajných služeb okamžitě vyjádřil svoji podporu návrhu generála Haydena, že by Snowden měl být přidán na americký seznam lidí určených k zabití. „Mohl bych ti s tím pomoci,” řekl Rogers.

Generál Hayden byl šéfem NSA a architektem Bushova programu na špehování Američanů. Za George Bushe jr. se v roce 2006 také stal ředitelem CIA.

V posledních letech se dostalo na veřejnost, že Spojené státy mají tuto „zabijáckou černou listinu” a americký president v týdenních intervalech podepisuje seznam osob, které jsou určeny k zavraždění.

Je to ostudné, urážlivé a měli bychom to všichni odsoudit. Vzhledem k tomu, že si vláda Spojených států osobuje právo provádět mimosoudní popravy, skutečnost, že tito představitelé mají pocit, že se mohou frajersky chlubit a vyhrožovat zabitím těch, kteří informovali veřejnost, jasně ukazuje, že se naprosto nehodí pro to, aby zastávali jakékoli veřejné funkce.

Musíme se všichni postavit za odvážného Edwarda Snowdena, stejně jako to včera udělali aktivisté z hnutí ThankYouEdSnowden.org tím, že protestovali během slyšení Jamese Clappera a Keitha Alexandera v Senátu. Zde jsou fotografie z protestu během senátního slyšení.

Převzato z Global Research

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments