Lavrov: „BZ toxin“ z kauzy Skripal nepochází z Ruska, ale používaly jej USA a Británie

Jak oznámila švýcarská chemická laboratoř ve švýcarském Spiezu, byl Skripal zasažen plynem nazývaným BZ. Tento plyn nebyl vyroben v Rusku, ale používaly jej USA, Británie i další státy NATO.

Sergej Skripal, někdejší ruský dvojitý agent a jeho dcera byli otráveni znehybňující látkou, známou jako 3-chinuklidyl benzylát, prohlásil ruský ministr zahraničí Lavrov, když citoval výsledky zkoušky, provedené švýcarskou chemickou laboratoří, jež zkoumala vzorky, předané Londýnem Organizaci pro zákaz chemických zbrani (OPCW).

Švýcarské centrum poslalo své výsledky (OPCV), avšak hlídací pes v OSN se při vydání zprávy o švýcarském šetření omezil pouze na to, o jakou látku šlo, ale to nejzajímavější, co švýcarský dokument obsahoval (že nepochází z Ruska, ale byla používaná v USA a Británii), taktně zamlčel.

Lavrov řekl, že Moskva hodlá položit OPCW otázku, co ji vedlo k tomu, že právě tuto důležitou informaci švýcarské laboratoře ze své zprávy vypustila.

Laboratoř ve Spiezu je mezinárodně uznávanou institucí a patří k pěti centrům, jež jsou oprávněny s OPCW spolupracovat.

Zdroj: RT.com

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
15. 4. 2018 15:02

Typla bych si, že se OPCW kromě jiného (např. že by na ně ta ošklivá anglosaska zlostně křičela a ten francouzský chlapec je bušil pěstičkami do zad) obává o zdraví svých členů. Pak jde zřejmě profesionální odpovědnost stranou.

racek
racek
15. 4. 2018 15:39

No, míra zakrývání a výmluv je v tomto případě … tedy i jiných v poslední době, mimořádná. Vždycky mají důkazy a vždy je jaksi neukazují. A napdeným a obžalovaným není přístup k vzorkům umožněn. No a když si to místo údajného útoku dobudou … tak zaútočí raketami, neb důkazy mají.. jaké? No, noviny, fotky a Bílé přilby atd … pak se mrtví náhle objeví, srceryvné deníky 5letých dětí jím píšou rodiče někde z cizí země …Komouši taky rádi lhali, ale takhle strašně, to si nepamatuji. Dokonce se řada jejich údajných lží ukazovalo časem pravdou. Za tyhle hochy v naší vládě… Číst vice »