Caitlin Johnstone: Posláním zpravodajských služeb USA je obelhávat nás

Jakmile v novinových článcích zahlédnete poznámku „americké zpravodajské služby oznamují“, měli byste si okamžitě před to, co bude následovat, přimyslet slova: „bla, bla, bla, zase lžeme“.

„Zpravodajské služby USA oznamují, že Rusko v utajení vybídlo afghánské militantní žoldnéře spojené s hnutím Taliban  k zabíjení amerických vojáků“, vykřikuje do světa nejnovější titulek novin New York Times a text pod titulkem uvádí, že jde o akci ruské vojenské zpravodajské služby (GRU) a že Trumpově administrativě je tato věc už měsíce známa.

Aby bylo jasno: Toto je typický novinářský podraz. Mainstreamová kanální média publikují anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb bez jakýchkoli důkazů a též bez udání zdrojů jako hotová fakta. Jednoduše vám říkají, čemu máte věřit a co sociopatické zpravodajské služby chtějí, abyste věřili. To vše ovšem pod pláštíkem údajně nestranného a zodpovědného zpravodajství. Tato praxe se už v mainstreamovém zpravodajství USA stala všudypřítomnou, což ovšem její nemorálnost neomlouvá.

Ve světě po americkém napadení Iráku se jedinou správnou reakcí na nepodložená anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb o nepřátelských vládách  považovat je za lživá a nevěřit jim do té doby, dokud nesnesou hory důkazů o tom, že tentokrát na nich může být zrnko pravdy. Dnes jsou totiž USA držiteli bezkonkurenčního rekordu ve lhaní a lhaní amerických zpravodajských služeb tvrdí muziku. Hlasy mimo mainstream pak informace amerických mainstreamových mediích označují za nepodložená, nedůvěryhodná a postrádající fair play – a to dokonce i tehdy, když omylem mluví pravdu.

„Bralo by se za naprostu pobuřující, kdyby Rusko podporovalo Taliban proti Američanům v Afghánistánu“, tweetuje analytik Max Abrams. „Ale je naprosto v pořádku, když USA podporují džihádisty proti Rusku v Sýrii a když otevřeně prohlašují, že Taliban je jejich hrdinou“.

Nepodložené a lživé domněnky o podpoře Ruska afghánským Talibancům jdou v americkém tisku tak daleko, že Rachel Maddowová píše dokonce o tom, že Putin vybízí Afghánce ke „skalpování“ amerických vojáků. Což je zajímavý výběr slova pro něco, co se v rámci amerických koloniálních ambicí na straně amerických skutků skutečně vyskytovalo.

Je pravda, jak mnozí zdůrazňují, že Rusko by hrálo naprosto fair hru, kdyby podporovalo opozici vůči Američanům v Afghánistánu, když Američané a jejich spojenci podporují opozici proti Rusům a syrské vládě v Sýrii. Ale Rusové to prostě nedělají. A to i když pravdou je, že Američané nemají v Afghánistánu co pohledávat a jakékoli násilné činy vůči americkým vojákům na území Afghánistánu si na svůj účet mohou připsat ti expansionisté, kteří je tam poslali. Americká armáda by měla fungovat uvnitř amerických hranic a přesvědčení o tom, že je normální, aby rajzovala po celé planetě, je přesvědčením falešným.

Zdroj: RT

Vybral a přeložil Lubomír Man

4
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
TočmistrorinokoBotičky od DioraAdmirál Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Admirál
Člen
Admirál

Ano, tak to funguje s účelově vypouštěnými informacemi prostřednictvím spřátelených novinářů.

U nás to ale naposledy s ricinem dopadlo dost tragicky. Rusové nahodili návnadu, čučkaři ji sežrali i s nabijákem, předali Kmentovi…

Holt čučkaři.

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Klasický emerický fake news. Lež. Taliban je derivátem činnosti neschopné americké rozvědky. Organizaci dnes vedou děti a vnuky bývalých vůdců, kteří zahynuli v boji proti Rusku a SSSR.
Když to nejde vojensky, intervence se vůůůůbec nepovedla a svět se tomu srdečně chechtá: soud v Londýně uznal opozičního venezuelského politika Juana Guaida jako prezidenta země, čímž zabránil vládě Nicolase Madura disponovat zlatým rezervám Venezuely v hodnotě 1 miliardy usd, spolehlivě střežených Bank of England.

orinoko
Člen
orinoko

Za část těch peněz se už postavila mexická zeď.

Točmistr
Člen
Točmistr

Táák, já tady teď pěkně zavřu tu závoru, aby nikdo nemohl dovnitř, víš… a ani ven !