Caitlin Johnstone: Posláním zpravodajských služeb USA je obelhávat nás

Jakmile v novinových článcích zahlédnete poznámku „americké zpravodajské služby oznamují“, měli byste si okamžitě před to, co bude následovat, přimyslet slova: „bla, bla, bla, zase lžeme“.

„Zpravodajské služby USA oznamují, že Rusko v utajení vybídlo afghánské militantní žoldnéře spojené s hnutím Taliban  k zabíjení amerických vojáků“, vykřikuje do světa nejnovější titulek novin New York Times a text pod titulkem uvádí, že jde o akci ruské vojenské zpravodajské služby (GRU) a že Trumpově administrativě je tato věc už měsíce známa.

Aby bylo jasno: Toto je typický novinářský podraz. Mainstreamová kanální média publikují anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb bez jakýchkoli důkazů a též bez udání zdrojů jako hotová fakta. Jednoduše vám říkají, čemu máte věřit a co sociopatické zpravodajské služby chtějí, abyste věřili. To vše ovšem pod pláštíkem údajně nestranného a zodpovědného zpravodajství. Tato praxe se už v mainstreamovém zpravodajství USA stala všudypřítomnou, což ovšem její nemorálnost neomlouvá.

Ve světě po americkém napadení Iráku se jedinou správnou reakcí na nepodložená anonymní prohlášení amerických zpravodajských služeb o nepřátelských vládách  považovat je za lživá a nevěřit jim do té doby, dokud nesnesou hory důkazů o tom, že tentokrát na nich může být zrnko pravdy. Dnes jsou totiž USA držiteli bezkonkurenčního rekordu ve lhaní a lhaní amerických zpravodajských služeb tvrdí muziku. Hlasy mimo mainstream pak informace amerických mainstreamových mediích označují za nepodložená, nedůvěryhodná a postrádající fair play – a to dokonce i tehdy, když omylem mluví pravdu.

„Bralo by se za naprostu pobuřující, kdyby Rusko podporovalo Taliban proti Američanům v Afghánistánu“, tweetuje analytik Max Abrams. „Ale je naprosto v pořádku, když USA podporují džihádisty proti Rusku v Sýrii a když otevřeně prohlašují, že Taliban je jejich hrdinou“.

Nepodložené a lživé domněnky o podpoře Ruska afghánským Talibancům jdou v americkém tisku tak daleko, že Rachel Maddowová píše dokonce o tom, že Putin vybízí Afghánce ke „skalpování“ amerických vojáků. Což je zajímavý výběr slova pro něco, co se v rámci amerických koloniálních ambicí na straně amerických skutků skutečně vyskytovalo.

Je pravda, jak mnozí zdůrazňují, že Rusko by hrálo naprosto fair hru, kdyby podporovalo opozici vůči Američanům v Afghánistánu, když Američané a jejich spojenci podporují opozici proti Rusům a syrské vládě v Sýrii. Ale Rusové to prostě nedělají. A to i když pravdou je, že Američané nemají v Afghánistánu co pohledávat a jakékoli násilné činy vůči americkým vojákům na území Afghánistánu si na svůj účet mohou připsat ti expansionisté, kteří je tam poslali. Americká armáda by měla fungovat uvnitř amerických hranic a přesvědčení o tom, že je normální, aby rajzovala po celé planetě, je přesvědčením falešným.

Zdroj: RT

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
2. 7. 2020 9:39

Ano, tak to funguje s účelově vypouštěnými informacemi prostřednictvím spřátelených novinářů.

U nás to ale naposledy s ricinem dopadlo dost tragicky. Rusové nahodili návnadu, čučkaři ji sežrali i s nabijákem, předali Kmentovi…

Holt čučkaři.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 7. 2020 14:03

Klasický emerický fake news. Lež. Taliban je derivátem činnosti neschopné americké rozvědky. Organizaci dnes vedou děti a vnuky bývalých vůdců, kteří zahynuli v boji proti Rusku a SSSR.
Když to nejde vojensky, intervence se vůůůůbec nepovedla a svět se tomu srdečně chechtá: soud v Londýně uznal opozičního venezuelského politika Juana Guaida jako prezidenta země, čímž zabránil vládě Nicolase Madura disponovat zlatým rezervám Venezuely v hodnotě 1 miliardy usd, spolehlivě střežených Bank of England.

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
2. 7. 2020 16:09

Za část těch peněz se už postavila mexická zeď.

Točmistr
Točmistr
Reply to  orinoko
3. 7. 2020 3:44

Táák, já tady teď pěkně zavřu tu závoru, aby nikdo nemohl dovnitř, víš… a ani ven !