Centrum Narovinu: Pozvánka na benefiční aukci

 TISKOVÁ ZPRÁVA Centra Narovinu – 23.10.2014

 

Ve spolupráci s Galerií MIRO a CumArte

Vás srdečně zveme na BENEFIČNÍ AUKCI

unikátní sochy od zimbabwského umělce Lovemore Bonjisiho

Středa 29. 10. v 18 hod.

Galerie MIRO, kostel Sv. Rocha, Strahovské nádvoří 1/132,

Praha 1, Hradčany – www.galeriemiro.cz

Uznávaný sochař Lovemore Bonjisi pochází z renomované zimbabwské umělecké dynastie kamenosochařů a je přezdíván Michelangelem Afriky. V roce 2007 zavítal na návštěvu do České

republiky, kde předvedl své sochařské umění živě přímo před zraky diváků v Pražské botanické

zahradě. Při této příležitosti věnoval prezentovanou sošku Centru Narovinu.

 

Večerem nás provede herec Justin Svoboda z kladenského divadla Lampion, který s kolegy podporuje již 10 let chlapce v programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku.

 

Hudební vystoupení muzikálových a populárních písní v podání Lucie Mrňákové – zpěv a Lukáše Lázňovského klavír.

Výstava dokumentárních fotografií z Keni Ester Starman “Keňa – země mnoha tváří”. Výstava je prodejní a potrvá až do 2. 11.

Výtěžek večera bude věnován projektu Ostrov naděje v Keni.

 

Více informací na www.adopceafrika.cz a www.facebook.com/CentrumNarovinu. V případě zájmu rádi doplníme další informace či fotografie.

 

Přejeme Vám krásné dny a děkujeme za pozornost této aktivitě.

S přátelským pozdravem,

Simona Heřtusová

 

Centrum Narovinu je obecně prospěšná společnost, která vznikla v roce 1995. Hlavní náplň činnosti Centra Narovinu představují v současné době projekty zahraniční rozvojové spolupráce, globální rozvojové výchovy a rozvoj dobrovolnické práce. Je členem českého Fóra pro rozvojovou spolupráci (FORS) a spolupracuje na kampani Česko proti chudobě. Rozvojové projekty v africké Keni organizuje od roku 2000. Všechny projekty jsou vedeny s velkým důrazem na dlouhodobou udržitelnost, podporu soběstačnosti a přechod od pasivního přístupu k aktivnímu převzetí zodpovědnosti.

Hlavní projekty Centra Narovinu: Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku • Afrika nevšedníma očima – programy ve školách a pro veřejnost • Kurzy „Dobrovolníci pro rozvojovou spolupráci s Afrikou“ • Komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island / Keňa • Voda pro Kauti / Keňa • Partnerský program mezi českými a keňskými školami

 

Přejít do diskuze k článku 1 komentář