Česi ze sebe robi blbce a žebraju o zrušeni letniho času v Bruseli

Mam duvodne podezřeni, že tento narod je poněkud zblbnuty. Dluhe roky, kdy za nacystu a komunystu byly milijony lidi vyvražděny nebo vyemigrovany pryč, se projevuju jak ve volebnich vysledkach, tak v každodennim životě. Mlčici většina tych, keři ještě umi přemyšlat, poctivě mlči, a misto nich v medyjach defiluju zastupy srandovnich postaviček.

Lidi čumi na idyjotske zpravy a nikomu to nevadi. Očiska přilepene na televizu, kaj běži vraždy, buračky a znasliněni. Ombucmáňa misto aby branila lidi proti uřednikum rozesila cyganske provokatery a nikomu to nevadi. Egzekutoři řadi jak na Klondajku a nikomu to nevadi. Pak se sused divi, že mu zeberu barak za nezaplacenu jizdu tramvajku. Občansky zakonik je paskvil a nikomu to nevadi. Noři kradu česke děcka a robi z nich male Nory a nikomu to nevadi. Tady kura nikomu nic nevadi!

Ale jak se jedna o cypoviny, to su hned všeci zajedno. Zrušte letni čas! Vymyslel to Franc Jozef, Hytler a Husak, tak to je špatne! Blbě si na to zvykame a mame z teho deprese. Fakt? A když valite do Egypta nebo do Řecka na dovolenku, tak z teho deprese nemate, hňupi?

Česky ojroposlanec se dokonce chce zeptat v bruseli, jestli ma letni čas smysl! Tuž či ste normalni cosik takeho zvolit do ojroparlamenta?

Kdyby sudruzi Hytler a Husak nezavedli letni čas, pak by slunko zapadalo v 19:40, takže letni grilovačky by se robily potmě. Ale hlavně, slunko by vychazalo ve 3:40 rano.

Tuž ste normalni?

Ja bych byl  dokonce pro, aby letni čas se nelišil o hodinu, ale o dvě. Pak by slunko vyšlo v 5:40 a zašlo 21:40. To by se pařilo! Jenže taky posun je politycky nepruchodny. Taky čas totiž maju v Moskvě.

Ladislav Větvička, bojovnik za prava letniho času

V tabulce je vychod aji zachod slunka podle letniho (vychodoevropskeho) času. Až ho na vašu žadost zruši, pak bude vychazat aji zachazat o hodinu dřiv.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
28. 3. 2015 7:38

včera jsem byl nechtěným příjemcem čezkého tv kanálizmu, a zrovna tam debatili o letním času, hlavním doskutérem byl Mirek Ransdorf s nějakým jiným ojro pajácem – dost jsem nechápal, proč zrovna Mirek se bere za tuhle agendu, když po celé Evropě je hlavním problémem stříkající krev z východu a ekonomika, která stojí za emerickou zadnici – jsem to ani neposlouchal – ale pak se změnil proti diskuter a téma, přišel Kocáb ( bijec sovětské armády) a diskuze patřila emerickému voj. konvoji – a tady nastala sranda, Mirek do čezkého pornokanálu propašoval George Friedmana, sice to byla chabá prezentace emerického nácka… Číst vice »

Argento
Argento
28. 3. 2015 8:51

Možná jsem hňup, ale vekslování s časem mi fakt vadí !

peter.
28. 3. 2015 10:01

To Slováci zo seba urobili ešte väčšieho blbca,keď požičali Grékom.Absolutných idiotov však zo seba urobili teraz,keď si požičali 1,8 miliardy eur,aby ich mohlo požičať Ukrajine.Neuveriteľné!!!
https://www.youtube.com/watch?v=5-xrXdaCJyw&app=desktop

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
28. 3. 2015 10:04

Argento napsal Možná jsem hňup, ale vekslování s časem mi fakt vadí ! K tomuto hňupství se musím také přihlásit. Na tzv. letní čas si nejsem stavu zvyknout ještě pár dnů i po jeho zrušení. Stále mám tendenci žít podle Slunce a pak, když je mi to konečně umožněno, jsem z toho štěstí „volaaký zmetený“. O tempora, o mores! Obávám se totiž, že se tady opět dozvím, že na takové prkotiny – když je třetí světová válka na obzoru a vládnou nám oligarchové a všelijací i nadnárodní loutkovodiči – není čas. Letní ani ten sluneční. Autor článku těmto „globálně zodpovědným“… Číst vice »

abx
abx
28. 3. 2015 12:57

Hnupove nechapou, ze Vetvickovi nejde o letny cas – snad nabuduce sa tomu bude viac venovat.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
28. 3. 2015 13:24

Jiní hňupové nechápou, že tady nejde o letní čas, ale dílem o debilní argumentaci: „Ale jak se jedna o cypoviny, to su hned všeci zajedno. Zrušte letni čas! Vymyslel to Franc Jozef, Hytler a Husak, tak to je špatne! Blbě si na to zvykame a mame z teho deprese. Fakt? A když valite do Egypta nebo do Řecka na dovolenku, tak z teho deprese nemate, hňupi?“ – a dílem o typický projev zesměšňování nebo osočování každého, kdo má odlišný názor nebo dokonce potíže, které já – Větvička – nemám. Předcházejícími reakcemi Čechů na požadavky Moraváků to začalo a rádoby vtipným… Číst vice »

peter.
28. 3. 2015 13:52

Argento napsal

Možná jsem hňup, ale vekslování s časem mi fakt vadí !

Vadí aj mne a každému z mojich známych.

Sio
Sio
28. 3. 2015 14:02

No, skutečně existuje asi milión věcí, které mě zajímají víc, než letní čas. Ale kromě vstávání do práce asi o nic nejde, nebo ano?

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
28. 3. 2015 14:42

Sio, pokud byste k tomu přibližnému miliónu přidal ještě i letní čas, pak byste věděl, že u nás důchodců o vstávání do práce už nejde. Ovšem i na ta ostatní vstávání má náhlá změna biorytmu zhoubný vliv. Je to proti přírodě a u některých vnímavějších jedinců dokonce i proti přirození!

Tomik
Tomik
28. 3. 2015 16:04

Důkazy o volání A320 o pomoc. Letadlo hořelo ve vzduchu. Exploze nad zemí. Vyšetřovatelé nechtějí nic slyšet a hlavně ne pravdu.

http://prvopodstata.blog.cz/1503/28-03-2015-okenko-marneho

Bety
Bety
28. 3. 2015 16:17

Peter, s tou půjčkou to je na zabití. Ti, co to dojednali, si myslí, že si u evr. elit udělají plus a také možná doufají, že jim z toho něco zůstane za nehty. Chtělo by to přesně zjistit, kdo je za to zodpovědný . Problém je v tom, že Slováci budou 15 let splácet něco, co jim jakživ Ukrajina nevrátí a za 15 let budou ti, co za to mohou, bůhvíkde. Do kriminálu s nimi a to tak, že okamžitě!!!

peter.
28. 3. 2015 16:42

Bety napsal Peter, s tou půjčkou to je na zabití. Ti, co to dojednali, si myslí, že si u evr. elit udělají plus a také možná doufají, že jim z toho něco zůstane za nehty. Chtělo by to přesně zjistit, kdo je za to zodpovědný . Problém je v tom, že Slováci budou 15 let splácet něco, co jim jakživ Ukrajina nevrátí a za 15 let budou ti, co za to mohou, bůhvíkde. Do kriminálu s nimi a to tak, že okamžitě!!! Tiež som bol z toho videa šokovaný,preto som trochu pátral a zistil som,že 1,8 miliardy eur pôžičky pre… Číst vice »

peter.
28. 3. 2015 16:59

Pochybností pribúda,objavujú sa vo svetovej tlači a každý kto si prečíta čo i len Novinky.cz, zapochybuje.Napriek tomu sa mi nechce k tomu vyjadrovať,kým suma nových poznatkov a pochybností nedosiahne určitú úroveň.Ja som niekde čítal o tom ako sa rozčúlil Hollande a Obama že zúril tak,že odmietol stretnutie s veliteľom NATO.Rusi spochybňujú oficiálnu verziu celkom otvorene.Počkám,uvidím,zaujmem stanovisko.

humbru
humbru
28. 3. 2015 17:19

Já jsem taky díky letnímu času postavil barák. Za komunistů. Do práce k rýsovacímu prknu na šestou, z práce o půl třetí, kolo a vijó makat. Do západu slunka.

Megafon
Megafon
28. 3. 2015 18:16

Asi sem taky hňup. Bralo mne to dlouhé roky až jsme se s našimi zaměstnanci dohodli, že náš čas se v duchu Švejka posouvá toliko o půl hodiny. Co se děje okolo je jim vcelku jedno. Oni mají svojí půlku a tak nějak mají dáno, že se scházíme k určitému posunutému času ať je zima nebo léto. Nejsou v depce a vždy při změně jsou veselí jak to vzali oklikou :))

Silentpysk
Silentpysk
28. 3. 2015 18:19

„Ale hlavně, slunko by vychazalo ve 3:40 rano.“ – toto Větev přestřelila!
Milióny let vycházelo slunko ve 3:40 ráno, než to chytrolíni změnili.
Včil chcu aby vycházalo ve 3:40 večer?!

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
28. 3. 2015 18:25

peter. napsal

http://aktualne.atlas.sk/preco-ano-a-preco-nie-vsetko-o-posune-casu-co-ste-chceli-vzdy-vediet/slovensko/spolocnost/

Peter, pokud bych si mohl vybrat, tak raději než roztomilý slovenský „škovránok“ bych byl germánský Nachtigall. Já v něm slyším nějakého prapůvodního nočního francouzského kohouta a význam slovenského škovrání mi nějak nesedí. Nejspíš to bude tím, že jsem ve skutečnosti dnes už často omrzlá sova a každoročně ukradenou hodinu nejsladšího ranního spánku těm gaunerům nezapomenu.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
28. 3. 2015 18:47

humbru napsal Já jsem taky díky letnímu času postavil barák. Za komunistů. Do práce k rýsovacímu prknu na šestou, z práce o půl třetí, kolo a vijó makat. Do západu slunka. Z celého srdce Vám jej přeji, poněvadž za komunistů jsem změnou času trpěl nejvíce. V 5:55 „cink“ u píchaček na bráně, pak do sedmi mžourání nad snídaní a po ní první pokus o „usebrání“ neustále se zatoulávajících myšlenek. Potom následovala zdařilá imitace intenzivního pracovního úsilí, jež se však sestávala ze záznamu předešlého dne vypracovaných řešení do počítače. V 11:30 nástup na oběd v závodní jídelně a následné hluboké kóma,… Číst vice »

zajoch
28. 3. 2015 21:49

Nesměle tady pípnu proti hlavnímu proudu. Jsem asi nějak bezcitná, ale letní čas mi nevadí, naopak jej vítám a vyhovuje mi. Podobně jako mi vyhovovaly noci bez tmy a půlnoční slunce. Odpůrci letního času, nekamenujte mě, snad vám tímto neubližuji. Pan Georgius z Raduně je patrně oproti mé tvrdé nátuře jemný chlapec, soudíc podle toho co zde na sebe prozrazuje.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
28. 3. 2015 23:00

Paní Zajoch se patrně nechala unést zdáním, jež občas klame. Georgius z Raduně je sice v jádru stále jemný chlapec – muži, jak všeobecně známo, přece nestárnou a pouze chátrají – leč života běh jej notnými dávkami profackoval až k výsledné otrlosti a bezcitnosti ke svým slabostem – ale i k často potřebné toleranci vůči jiným. Každý jsme nějakého založení, za něž nemůžeme. To však neznamená, že bychom neměli hledat taková uspořádání věcí veřejných, jež vyhovují co největšímu počtu postižených, když těm šťastnějším zjevně neubližují. Ovšem stále je mezi námi obrovská spousta jedinců, kteří považují za spravedlivé, když se všem… Číst vice »

zajoch
29. 3. 2015 4:55

Pane Georgie, děkuji vám za hezkou odpověď a podle ní jste „můj člověk“. Až na letní čas – hodně společného. Především těžký individualismus.

bbb
bbb
29. 3. 2015 8:15

Georgius z Raduně napsal deprese. Fakt? A když valite do Egypta nebo do Řecka na dovolenku, tak z teho deprese nemate, hňupi?“ – a dílem o typický projev zesměšňování nebo osočování každého, kdo má odlišný názor nebo dokonce potíže, které já – Větvička – nemám. Předcházejícími reakcemi Čechů na požadavky Moraváků to začalo a rádoby vtipným Větvičkou to pokračuje. Spousta lidí dnes – bez rozdílu národnosti – ztratila poslední zbytky tolerance, ohleduplnosti a solidarity. Elementární slušnost se stává projevem nízké inteligence. Zkusím zastat se Větvy. Mám za to, že Větvičkovo psaní je velmi originální – s hloubkou J. Haška nesrovnávám… Číst vice »

fajt
29. 3. 2015 9:10

http://www.lidovky.cz/klicovou-roli-pri-zachrane-divek-sehraly-jejich-rodiny-predchozi-pokusy-selhaly-g1g-/zpravy-domov.aspx?c=A150328_102622_ln_domov_sk – Osvobození se mělo odehrát na Vánoce a český stát měl přichystané výkupné, které se mělo počítat až v milionech eur. – další tunel s charitou ( na co všechno má čezký stát prachy, když jste ze správného klanu) .

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 10:05

Pro bbb: Větvy se zastávat nemusíte. Jeho ironie i to přehánění ad absurdum je i mi, při mém hňupství, dobře patrné. Jenže právě užívání – a často nedůsledné – „slezské ostravštiny“ mne dráždí nejvíc. Od roku 1958 žiji v Opavě a okolí a mohu tedy zodpovědně tvrdit, že už to dávno není to, co se Vám tak líbí – že tento dialekt je na vymření. Takže Větvička se vydává „kajsik do masařa pro komaři sadlo s drchtum“ a mnozí, kteří nevědí a nerozumí, jej mají za vtipného. Pochopte, prosím, že různá moravská nářečí i kroje ve filmech často slouží k… Číst vice »

abx
abx
29. 3. 2015 10:27

Georgius, pointa je v tom, ze ti ktori tento dialekt neovladaju, si vobec nevsimnu, ze nie je na 100%. Myslim ze majster Vetvicka to velmi dobre vie a tymto sa snazi nastvat aj sliezsku mensinu, nielen vacsinu, cize zvysok populacie.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 10:41

zajoch napsal Pane Georgie, děkuji vám za hezkou odpověď a podle ní jste „můj člověk“. Až na letní čas – hodně společného. Především těžký individualismus. I já mám radost, že máte radost. Jenže při četbě Vašeho poděkování mne napadl smutně směšný paradox života. Opravdu těžcí individualisté nikdy nezaloží odborovou organizaci, politickou stranu a ani něco jen vzdáleně podobného. Měl bych však takový návrh. Pokud si vygůglujete „henryk lahola“ a nalezené Vás zaujme, pak Vám mohu poslat zajímavá fakta jak o tomto exotickém jednici, tak i o spletité cestě genů. Pradědeček mého zvěčnělého tchána byl totiž bratrem pradědečka toho exotického Henryka… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 10:55

abx napsal Georgius, pointa je v tom, ze ti ktori tento dialekt neovladaju,si vobec nevsimnu, ze nie je na 100%. Myslim ze majster Vetvicka to velmi dobre vie a tymto sa snazi nastvat aj sliezsku mensinu,nielen vacsinu, cize zvysok populacie. Máte pravdu. Jenže svým založením jsem také perfekcionalista a proto žádám kategoricky, aby i to naštvávání dělal pan Větvička pořádně! I po jazykové stránce. Jeho argumentace občas nemá úroveň. Příklad: Kdy jedu do Egypta, tak je to z mého rozhodnutí a na pár dnů. Když ale někdo změní čas, tak je to proti mé vůli a na půl roku. Tomu… Číst vice »

Alena
Alena
29. 3. 2015 11:15

jo, a když se inteligenti na hňupy rozezlí, pak zde nastoupí kárná operace jednotné kulturní fronty

Sio
Sio
29. 3. 2015 11:33

@@@ Georg: Nemyslím, že existuje nějaké jediné správné ostravské nářečí. Znám dokonce paní, která pracuje na KÚ v Ostravě a dokázala mi, že podle odlišností v dialektu a přízvuku dost přesně rozpozná, kdo je z jakého okresu nebo oblasti v MS kraji. Co se týče Pražáků, ať se klidně baví, hele vole. Jak říká jedna mo známí „půjdu a (k)voknu.“ Já ji ns to „Fáákt jóó?“ a vedle stojící kanaďanka sebou trhne podívá se na mě jako paní učitelka a doma referuje, že Pražáci jsou sprosťáci, protož pořád fakují. Co s tím? Usměju se také, však taky u „Ostravak bloguje“… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 14:51

Sio napsal @@@ Georg: Nemyslím, že existuje nějaké jediné správné ostravské nářečí. Znám dokonce paní, která pracuje na KÚ v Ostravě a dokázala mi, že podle odlišností v dialektu a přízvuku dost přesně rozpozná, kdo je z jakého okresu nebo oblasti v MS kraji. Co se týče Pražáků, ať se klidně baví, hele vole. Jak říká jedna mo známí „půjdu a (k)voknu.“ Já ji ns to „Fáákt jóó?“ a vedle stojící kanaďanka sebou trhne podívá se na mě jako paní učitelka a doma referuje, že Pražáci jsou sprosťáci, protož pořád fakují. Co s tím? Usměju se také, však taky u… Číst vice »

peter.
29. 3. 2015 15:26

Georgius z Raduně napsal Peter, pokud bych si mohl vybrat, tak raději než roztomilý slovenský „škovránok“ bych byl germánský Nachtigall. Já v něm slyším nějakého prapůvodního nočního francouzského kohouta a význam slovenského škovrání mi nějak nesedí. Nejspíš to bude tím, že jsem ve skutečnosti dnes už často omrzlá sova a každoročně ukradenou hodinu nejsladšího ranního spánku těm gaunerům nezapomenu. Vážený Georgius!Vaša túžba stať sa vtákom je mi veľmi sympatická.(Aj vaše príspevky…aby ste nepovedal).Stať sa slávikom(nachtigall)vám ale neodporúčam,pretože ten ak je nespárený,tak v noci smutne a ťahavo spieva,čo je napokon charakteristické pre všetky živočíchy samčieho pohlavia.Nespári sa,tak si aspoň zaspieva.Pozná sa… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 17:32

Vážený Peter! Děkuji za upozornění na příčinu tklivého zpěvu slavíka – o které ani Heinrich Heine zřejmě vůbec nic nevěděl. Jinak by vášnivému a nikoliv platonickému obdivovateli krásy žen ten jeho Nachtigall tak neučaroval. Ve světle nových informací bych se tím škovránkom stal opravdu rád. Jenže sebekriticky musím přiznat, že jsem jen malý nepříliš vybarvený zástupce čeledi vrabcovitých avšak nejrozšířenější pták na světě – vrabec domácí Passer domesticus. O něm Wikipedie praví, že v období hnízdění se ozývá dlouhým „čurr“, o čemž však nemám ze spolehlivého zdroje ověřené informace a já sám v období hnízdění bývám raději zticha. Proto vycházím… Číst vice »

peter.
29. 3. 2015 18:02

Georgius z Raduně napsal Vážený Peter! Děkuji za upozornění na příčinu tklivého zpěvu slavíka – o které ani Heinrich Heine zřejmě vůbec nic nevěděl. Jinak by vášnivému a nikoliv platonickému obdivovateli krásy žen ten jeho Nachtigall tak neučaroval. Ve světle nových informací bych se tím škovránkom stal opravdu rád. Jenže sebekriticky musím přiznat, že jsem jen malý nepříliš vybarvený zástupce čeledi vrabcovitých avšak nejrozšířenější pták na světě – vrabec domácí Passer domesticus. O něm Wikipedie praví, že v období hnízdění se ozývá dlouhým „čurr“, o čemž však nemám ze spolehlivého zdroje ověřené informace a já sám v období hnízdění bývám… Číst vice »

peter.
29. 3. 2015 18:18

peter. napsal
a s čím doboha!

Najlepšie túto tragédiu mužov v istom veku vystihol môj kolega z práce Rusínskej národnosti, ktorý minulý rok oslávil 60-tku.Keď sme mu už všetci pogratulovali,obdarovali ho aj mu zaspievali a keď sa rozbehla zábava,tak si prisadol ku mne a skormútene vzdychol :Šesdesiat ljet.Jajca visjat a ch.ja net.Keďže k mojim negatívnym črtám patrí aj škodoradosť,nijako som ho neutešoval,len som mu prezradil,že to už bude len horšie a horšie.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 19:12

Peter, my jsme byli sokoly. I když jen těmi literárními, poněvadž cvičit jsme chodili už do ČSTV, ale v literatuře jsme recitovali Jána Botto:

Horí ohník, horí na Kráľovej holi.
Ktože ho nakládol? — dvanásti sokoli.
Dvanásti sokoli, sokolovia bieli,
akých ľudské oči viacej nevideli!
Dvanásti sokoli, sokolovia Tatier,
akoby ich bola mala jedna mater;
jedna mater mala, v mlieku kúpavala,
zlatým povojníčkom bola povíjala.

Nás sokolů bylo sice jen pět, ale spolužaček jsme měli pětkrát tolik, takže ty časy – dávno před před blbnutím s letním časem – byly obzvláště poetické.

K. J.
K. J.
29. 3. 2015 19:15

Změna času je na pár týdnů na prd. Třeba EU komise vymyslí, že se každý den bude čas posouvat o 30 vteřin…
Co je ještě blbější, je změna časů. K té docházelo téměř každých dvacet let. Jen před pěti lety tu změnu časů nějak zrušili. A nebo jsem ji nezaregistroval.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 19:21

Peter, najkrajšia radosť – škodoradosť! To jsem slýchával dost často od Marienky z Martina, což je manželka mého bratrance, který tam celý aktivní život pracoval jako výpravčí na nádraží. Ovšem tomu svému kolegovi rusínské národnosti jsi měl tlumočit ponaučení mého staříčka ze Slovácka: „Šohaju, učitelům všecko nevěř! Co sa v mládí naučíš – ve stáří jak gdyž utne! Šak poznáš sám.“

peter.
29. 3. 2015 20:08

Georgius z Raduně napsal Peter, najkrajšia radosť – škodoradosť! To jsem slýchával dost často od Marienky z Martina, což je manželka mého bratrance, který tam celý aktivní život pracoval jako výpravčí na nádraží. Ovšem tomu svému kolegovi rusínské národnosti jsi měl tlumočit ponaučení mého staříčka ze Slovácka: „Šohaju, učitelům všecko nevěř! Co sa v mládí naučíš – ve stáří jak gdyž utne! Šak poznáš sám.“ Však som mu aj povedal,že po 60-tke je pravidelná stolica dôležitejšia ako nejaké „hniezdenie“.Ale! Držíme sa ešte.Občas nám dajú zarobiť poľovníci keď im prehliadneme mäso,dáme pivko,podebatujeme o politike a napodiv aj o babách. Len jeho… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
29. 3. 2015 20:37

Peter, tím Vasilovým přáním jsi mi připomenul mého mladšího kamaráda, kterému po dvaceti letech manželství manželka „nasadila parohy“ a on jí přísahal, že se jí odmění stejným, poněvadž měl už pár let zálusk na jednu kolegyni z práce. Sympatie byly oboustranné – jenže zas tak jednoduché to nebylo. „Juro, to si nepřej ani vidět! Připadal jsem si nejdřív jako v ráji, protože ona je fakt kus. Kam se ta moje na ni hrabe! Já ti ji někdy ukážu. Ale ta ostuda, když se mi ta šťabajzna chtěla zavděčit a byla u toho fantasticky vstřícná. Tomu jsem za ty roky doma… Číst vice »