Česi ze sebe robi blbce a žebraju o zrušeni letniho času v Bruseli

Mam duvodne podezřeni, že tento narod je poněkud zblbnuty. Dluhe roky, kdy za nacystu a komunystu byly milijony lidi vyvražděny nebo vyemigrovany pryč, se projevuju jak ve volebnich vysledkach, tak v každodennim životě. Mlčici většina tych, keři ještě umi přemyšlat, poctivě mlči, a misto nich v medyjach defiluju zastupy srandovnich postaviček.

Lidi čumi na idyjotske zpravy a nikomu to nevadi. Očiska přilepene na televizu, kaj běži vraždy, buračky a znasliněni. Ombucmáňa misto aby branila lidi proti uřednikum rozesila cyganske provokatery a nikomu to nevadi. Egzekutoři řadi jak na Klondajku a nikomu to nevadi. Pak se sused divi, že mu zeberu barak za nezaplacenu jizdu tramvajku. Občansky zakonik je paskvil a nikomu to nevadi. Noři kradu česke děcka a robi z nich male Nory a nikomu to nevadi. Tady kura nikomu nic nevadi!

Ale jak se jedna o cypoviny, to su hned všeci zajedno. Zrušte letni čas! Vymyslel to Franc Jozef, Hytler a Husak, tak to je špatne! Blbě si na to zvykame a mame z teho deprese. Fakt? A když valite do Egypta nebo do Řecka na dovolenku, tak z teho deprese nemate, hňupi?

Česky ojroposlanec se dokonce chce zeptat v bruseli, jestli ma letni čas smysl! Tuž či ste normalni cosik takeho zvolit do ojroparlamenta?

Kdyby sudruzi Hytler a Husak nezavedli letni čas, pak by slunko zapadalo v 19:40, takže letni grilovačky by se robily potmě. Ale hlavně, slunko by vychazalo ve 3:40 rano.

Tuž ste normalni?

Ja bych byl  dokonce pro, aby letni čas se nelišil o hodinu, ale o dvě. Pak by slunko vyšlo v 5:40 a zašlo 21:40. To by se pařilo! Jenže taky posun je politycky nepruchodny. Taky čas totiž maju v Moskvě.

Ladislav Větvička, bojovnik za prava letniho času

V tabulce je vychod aji zachod slunka podle letniho (vychodoevropskeho) času. Až ho na vašu žadost zruši, pak bude vychazat aji zachazat o hodinu dřiv.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

Přejít do diskuze k článku 40 komentářů