České parlamentní volby: Předvolební úvaha bez prognóz a bez záruky

Ať formálně vyhraje kdokoliv, faktický vítěz je už dopředu jasný. Podívejme se na lesklou bídu české politické scény.


20. a 21. října 2017 u nás proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podle předvolebních billboardů to vypadá, že celá předvolební kampaň se ponese v duchu boje za záchranu demokracie před Andrejem Babišem. O tom, zda je to ta správná taktika, která zavedeným stranám zvedne pokleslé preference, mám ovšem velké pochybnosti. Pojďme se podívat na několik důvodů, proč to dle mého názoru nebude fungovat.

Harakiri ČSSD

Sociální demokraté provedli rituální sepuku, když oznámili veřejnosti, že Andrej Babiš, předseda koaliční strany, s nímž tři a půl roku poměrně úspěšně vládli, je darebák, se kterým nadále nemohou sedět v jedné vládě. Potenciálnímu voliči sociální demokracie tak dali na výběr ze dvou variant. V té první sociální demokraté po celou dobu nevěděli, s kým jdou do koalice a s kým v ní po celou dobu vládnou. V tom případě prokázali naivitu a nezaslouží si jeho hlas. V té druhé celou dobu věděli, co je Andrej zač, a celý ten spektákl s demisí-nedemisí předsedy vlády byl jen způsob, jak snížit rozdíl v předvolebních preferencích ANO a ČSSD.

Pro tu méně cynickou část potenciálních voličů sociální demokracie je takový postup neakceptovatelný a dosavadní předvolební průzkumy ukazují, že efekt koaliční roztržky je přesně opačný, než předpokládali spindoktoři z okolí premiéra a dnes už bývalého předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Voliči také ČSSD řádně spočítají, že nesplnila své předvolební sliby týkající se církevních restitucí a dokonce se jim za to ani neomluvila. Slova nového volebního lídra Lubomíra Zaorálka o tom, že ČSSD má v předvolební kampani vystupovat více „antiestablishmentově“, pak v souvislosti se skutečnou domácí a zahraniční politikou praktikovanou vedením ČSSD nemohou působit jinak než směšně. Sociální demokracie dojíždí na klasické dilema levicových reformistů – nemohou dlouhodobě mít současně hlasy od chudých voličů i peníze od bohatých sponzorů.

ANO stačí nedělat nic, jeho úspěch zajistí „Lidová fronta proti Babišovi“

Andrej Babiš se svým hnutím bez ideového zakotvení a vyprofilovaných osobností má teď v podstatě jednoduchý úkol: Nedělat nic. A všichni, kteří si pamatují éru Berlusconiho v Itálii, vědí, že bude trvat ještě dlouhá léta, než se spojeným silám tradičních českých politických stran, „nezávislých, apolitických a neziskových“ občanských iniciativ, veřejnoprávních i soukromých prostředků šíření masových dezinformací, „čestných a odvážných“ policistů a prokurátorů a na politice a velkých penězích „naprosto nezávislých“ soudů podaří prosadit, aby český lid pod vedením zahraničních oligarchických struktur slavně zvítězil nad jedním slovenským miliardářem, který se rozhodl nerespektovat pravidla hry, jež tu byla s tak rafinovaným úsilím za posledních 28 let nastavena.

Andrej Babiš není příčina všeho zla, ale syndrom nemocného systému, jenž tady po roce 1989 nastolili lidé, kteří ho teď nejvíce kritizují. Žádost policie o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání dva měsíce před volbami je tak třeba vnímat jako začátek dlouhé cesty k cíli, kterým je… nic na současném prohnilém modelu neměnit.

Lidovecká ztráta rozumu

KDU-ČSL po celou polistopadovou éru působila jako strana s největším koaličním potenciálem a oslovovala své voliče důrazem na dlouhodobá řešení a rozumné kompromisy. Slavnostně odpřísahnutou a poté velmi rychle odpískanou koalicí se Starosty se však podle mého názoru sama této výhody zbavila. Přestože se tento podivný vládně-opoziční a klerikálně-ateistický slepenec po nekonečném ujišťování o pevném přátelství a politické odvaze rozpadl ještě před odevzdáním kandidátních listin, je docela možné, že výsledkem nakonec přece jenom bude koalice – tedy koalice dvou „odvážných“ mimoparlamentních stran. Pro lidovce by to dle mého názoru byl celkem spravedlivý trest za jejich roli při prosazování církevních restitucí, slepé plnění pokynů z americké ambasády i neochvějnou podporu militaristických tendencí, pro Starosty by to byla hořká odměna za předchozí kolaboraci s asociály z TOP 09.

Bezzubí komunisté

Čeští komunisté dnes jako jediní splňují Haškův ideál „Strany mírného pokroku v mezích zákona“. Nenajdete u nich až na několik výjimečných „mimóz“ typu Semelové žádný radikalismus (možná z obavy, že by pak mohli být soudně zakázáni). Co se týče migrace, zastávají v souladu se svou voličskou základnou nikoli internacionalistické, ale nacionalistické postoje. Ostatně, přiznejme si, že internacionalismu na levici hodně uškodily „internacionální“, či přesněji řečeno imperialistické intervence, kterými bývalý Sovětský svaz občas „obšťastňoval“ své spojence.

Ve věcech ochrany životního prostředí, energetiky a hospodářské politiky komunisté dlouhodobě prosazují technokratická řešení, čímž se příliš neliší od ODS, ČSSD a TOP 09. Jako takoví by mohli být ideálním koaličním partnerem pro ideologicky beztvarého technokrata Babiše. Tato varianta, proti které by se samozřejmě okamžitě spustil pokřik o „temné ruce Kremlu“, by měla jednu velkou výhodu – rozbila by současný politicko-ekonomický systém služeb a protislužeb. Proto jí také velkou šanci na realizaci nedávám.

Kalousek na suchu

Poté, co se z mediální scény potichu vytratil Karel Schwarzenberg, kníže, jenž je pražskému lidu kavárenskému blíže, ponořila se TOP 09 postupně pod čáru ponoru předvolebních průzkumů. Miroslava Kalouska však není radno podceňovat, patří k rétoricky i mediálně nejzdatnějším českým politikům. Pokud se úspěšně podaří pravicovému lidu vnutit představu Andreje Babiše jako „zlojeda“ číslo 1, pak by se mohlo stát, že čeští asociálové ve spojení se zahraničními sponzory nakonec do poslanecké sněmovny protlačí tuto černou můru české politiky a jeho spolustraníky. A pokud se policejní a soudní cestou podaří eliminovat Andreje Babiše z volební soutěže, bude se tento médii protežovaný Richelieu české politiky v „duhové vládě národní jednoty proti Babišovi“ jistě pohybovat jako ryba ve vodě.

Outsideři z okraje politické scény

O pravicového euroskeptického voliče se utká ODS s SPD Tomia Okamury. Ti první jsou na dlouhodobém úpadku, ti druzí na pozvolném vzestupu. Rozhodně by bylo chybou podceňovat Tomia Okmuru s jeho asijskou houževnatostí a pohnutým dětstvím prožitým v sirotčinci pod katolickým Hostýnem. Tato nevšední kombinace ho v duchu těch nejlepších haškovských tradic předurčuje k vůdcovství českých nacionalistů. V případě, že se do parlamentu dostanou obě tyto strany, mohly by tvořit druhou variantu koalice s hnutím ANO.

Na druhé straně politického spektra živoří Zelení a Piráti. Přestože se mezi nimi pohybují zajímavé politické osobnosti, škodí jim jejich ideová nečitelnost, sklony k chaotismu a zaměření na úzce vymezená témata. V případě, že se některá z těchto stran dostane do poslanecké sněmovny, bude těsně po volbách vítanou posilou pro lidovou frontu proti Babišovi, po několika měsících však hrozí, že se pro své partnery stane příslovečným trnem v patě.

Závěr

Tipovat při současných turbulencích, jak z hlediska výsledků jednotlivých politických stran dopadnou říjnové volby do poslanecké sněmovny, by vyžadovalo mít věštecké schopnosti a vlastnit křišťálovou kouli. Jedno je však jisté – Česko bude mít novou vládu a budou v ní spolu sedět lidé, kteří dnes přísahají na to, že v ní spolu nikdy sedět nebudou. A ať už nám z těch, kdo se ucházejí o naš hlasy, bude personálně vládnout kdokoliv, fakticky se rozhoduje pouze o tom, v jakém poměru se o zisky z masivního ožebračování našich občanů podělí zahraniční korporace s místními oligarchy.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
16. 8. 2017 2:44

Dobrý článek. Co dodat více?
Schází mi pořádná levice, kterou nikde nevidím.
Nový levicový model frankfurtské školy neuznávám.

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 5:52

Re Souhlas – dobře popsáno. Ano levice chybí, ale co chybí v dnešní politice, a to nejen u nás, především je normální selský rozum. No a po dosavadních zkušenostech si tedy myslím, že nějaká ta „levice opět bez rozumu“ vlastně ani nechybí. U mě je jasno – SPD a Tomio Okamura – a je mi úplně jedno, co se bude do voleb dít, říkat nebo psát. Důvody ? 1. Program – přímá demokracie, odpor nedemokratickým praktikám Bruselu, realistické politické postoje. 2. Člověk který se vypracoval sám, člověk z reálného světa podnikání. 3. Ale především, má stále ještě jednu devizu, kterou… Číst vice »

fajt
16. 8. 2017 5:57

chození k tzv volbám v korporátním fašismu je taky nehezkým znakem (a v podstatě i zvykem), který má svou ( negativní) vypovídací hodnotu – trest za to nemine ani jednu stranu, ti nahoře se ale budou trápit o dost déle ( i když oni to budou vnímat jako splnění svého pedofilního snu ), ale nakonec je příroda ( či jak to nazvat ) taky udolá. ..)

fajt
16. 8. 2017 6:09

Gatta napsal Gatta ten má taky potenciál ( při získání, tedy propůjčení jakési servisní moci) zapadnout velmi rychle do feudálně-korporátního řádku – prostě není v dnešním světě alternativa na skutečnou progresi, navrátili jsme se do doby temna a ti co z toho tyjí, se už velmi dobře postarali, aby jejich systém fungoval i v hlavách otroků, mám za to, že kdyby ta hrstka skutečných manipulátorů s lidským stádem jakýmsi zázrakem chcípla ( na lidský faktor pomoci už dávno nehřeším ), tak tohle obludné monstrum si pojede dál svým dojebaným životem – asi basic stigma předchozích generací ( tohle se táhne… Číst vice »

Aleš
Aleš
16. 8. 2017 6:26

Gatta: Pravici nevolím, jako hrozba komunistům, že bych SPD mohl zvolit místo nich, však určitě na místě je. O prozřetelnosti těch, kteří útočí na vše unijní, ale vůči NATO, v jehož zájmu je přijímána řada bruselských pitomostí, mlčí, lze mít pochybnosti. Pitomiem bych klidně přezdíval jisté budovy a jejich osazenstvo poblíž bruselského atomia. Nicméně tyto dvě strany mají jistý společný potenciál a programové shody, aby mohly být spolu ve vládě, budou však potřebovat někoho dalšího. Dokud tu svou volbou aspoň mírně poupravím podmínky korporátního fašismu, nemohu si dovolit luxusu volební divadlo zcela ignorovat, asi na rozdíl od fajta nejsem za… Číst vice »

peter.
16. 8. 2017 7:23

Gatta napsal U mě je jasno – SPD a Tomio Okamura – a je mi úplně jedno, co se bude do voleb dít, říkat nebo psát. Je to vaša voľba a byť českým voličom,asi by som ho volil tiež.Je tu ale malý problém.Ide o tú malú hŕstku skutočných manipulátorov ktorú spomína fajt.Myslím,že aj keby to Okamurovi vyšlo,tak by si s ním „skutoční manipulátori“poradili tak,ako si poradili s Ficom,ktorý dnes vyhlasuje,že on si síce V4 váži,ale priestor pre Slovensko vidí v „jadre“EÚ.O tom,kto z toho vysnívaného jadra má vypadnúť,už nehovorí.Podľa mňa,to nebude nikto.Prosto – politický kotrmelec účelom ktorého je rozbiť jednotu… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 7:26

Tak nějak se mi při těch myšlenkách na volby asocioval jeden Divokej Bill …

https://www.youtube.com/watch?v=Cgx0X-xjYRQ

Petrpavel
Petrpavel
16. 8. 2017 8:27

Realistický popis.
Žádné ANO, ČSSD, ODS, TOP, KDU, Realisté a jiné systémové strany … jen vítězná volba SPD či KSČM může přivodit postupnou malou změnu k lepšímu. Jinak sešup pokračuje.

Admirál
Admirál
16. 8. 2017 9:37

Okamura? Dost lidí okolo mně se chytá mu to dát. Ja osobně o tom, přesto že bych upřednostnil levicovější alternativu, kdyby byla, vážně uvažuji také.

Co z toho vyvodit? Okamura ne 5%, ale 10-15% a když se chlapcům, co spolu mluví podaří jejich křišťálově čistými metodami zlikvidovat Babiše, tak 15 – 25%.

Přeji pravděalásce klidné spaní.

peter.
16. 8. 2017 10:19

Petrpavel napsal

Realistický popis.
Žádné ANO, ČSSD, ODS, TOP, KDU, Realisté a jiné systémové strany … jen vítězná volba SPD či KSČM může přivodit postupnou malou změnu k lepšímu. Jinak sešup pokračuje.

KSČM ? Tiež nie zlá voľba,keby sa zbavila J.Dolejša.A treba pamätať aj na to,že jej prípadná účasť vo vláde by znamenala koniec tejto strany.Myslím,že to isté môže postihnúť aj SPD.Jednoducho preto,že žijeme v EÚ,kde sa akékoľvek vybočenie z línie ktorú vytýčili „skutoční manipulátori“sediaci v Bruseli,Londýne a v New Yorku postihuje a trestá.

fajt
16. 8. 2017 10:35

teď trochu z jiného, globálního soudku – včera jsem se bavil s kolešem, který funguje v jedné nadnárodní výkrmné společnosti, no a ten si pochvaloval, že ve městě jeho působnosti, která je v zóně protektorátní pustiny se opět rozjel kšeft s evropským potravinovým odpadem, no a to z důvodů ne slev, ale lázeňských lufťáků z arábie, kteří v jeho kaufu masově zkupují kdejaký jedovatý shit – jeho pohled na věc by se dal nazvat národově pragmatický, páč říká, že při větších merglích ještě krátí life budoucím barbarům, kteří pustinu nakonec stejně osídlí ( tedy pokud tady nenastane nějaký jaderný jaro… Číst vice »

peter.
16. 8. 2017 12:19

Aj v Nemecku sa schyľuje k voľbám
Generácia dnešných dvadsiatok bude voliť Merkelovej CDU
http://www.meras.cz/2017/08/generace-merkel-potter.html
Až taký rozdiel medzi našimi a nemeckými dvadsiatkami nevidím.

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 12:39

Re peter – z článku „Protože nechceme žádnou změnu, jsme prý apolitičtí a nasycení. “
Ano – Jsou nasycení a proto mohou být spokojeně apolitičí, no a proto také nechtějí žádnou změnu.
Každá společnost je ve třetí generaci míru a blahobytu změkčilá a snadno ohrozitelná.

peter.
16. 8. 2017 12:59

No a aby nám nebolo ľúto,tak sa ukazuje,že voľby môžu byť aj u nás.Predčasné!Ako je
známe,Predseda koaličnej strany SNS Danko pred niekoľkými dňami odstúpil od koaličnej zmluvy.Fico a Bugár (predseda maďarskej strany Most-Híd)boli rázne proti,vyjednávalo sa a ešte včera sa zdalo,že sa situácia upokojila.Lenže dnes odvolal Fico ministra školstva – nominanta SNS Plavčana.Danko to označil za podraz od Fica a ako sa to vyvinie….je vo hviezdach.
http://www.hlavnespravy.sk/andrej-danko-podrazil-ma-padla-pasca-ktoru-dlho-budoval/1104340

peter.
16. 8. 2017 13:12

Admirál napsal

Hamp – stojí za přečtení http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3296-bitva-ve-virginii-probouzi-saantifa-novou-hrozbu-sice-nackove-ale-nasi-hra-na-demokracii-skoncila-levicove-guerilly-legalne-terorizuji-zapad-kdo-chce-obcanskou-valku-vrazdami-belochu-ke-svetlym-zitrkum.htm

V Charlotteville zohrala Antifa kľúčovú rolu spolu s ďalším kvázi ľavicovým hnutím „Black Lives Matter“.BLM je hnutie bojujúce za práva černochov,financované G.Sorošom.Zohralo rozhodujúcu úlohu v nepokojoch vo Fergusone.O ideológii ktorou sa toto hnutie riadi najlepšie vypovedá tento odkaz:
http://www.hlavnespravy.sk/rasizmus-hnutia-black-lives-matter-kanadska-liderka-pourazala-belochov/898648

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 15:17

Admirál napsal

Hamp – stojí za přečtení http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3296-bitva-ve-virginii-probouzi-saantifa-novou-hrozbu-sice-nackove-ale-nasi-hra-na-demokracii-skoncila-levicove-guerilly-legalne-terorizuji-zapad-kdo-chce-obcanskou-valku-vrazdami-belochu-ke-svetlym-zitrkum.htm

Onehdy napsal na jednom drsném webu jeden drsný komentátor velmi nekorektní názor. Týkalo se to jakéhosi člověka, který díky své absolutní rezignaci na myšlení i na samotný pud sebezáchovy přišel zbytečně a velmi lehce o život.

Volně cituji: „Chyba je, že neoomezenou humanitou bráníme přirozenému výběru, protože půlka lidí je na světě stejně úplně na h….o“.

Při sledování některých hromadných akcí a sešlostí začínám o tom nekorektním názoru přemýšlet.
https://www.youtube.com/watch?v=vxMEOBYHKa0

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 16:39

Zkusím si svůj nekorektní profil trochu vylepšit jednou Jižanskou písní od interpreta, kterého těžko podezírat z rasismu.
Za pozornost stojí i fotografický doprovod …

https://www.youtube.com/watch?v=prBXNwxjU4I

Gatta
Gatta
16. 8. 2017 16:58

No a ještě jeden odkaz – chvíli to trvalo najít aspoň nějaký zdroj informací mimo CNN a spol …

https://www.facebook.com/Confederatepatriotsofamerica/?ref=page_internal

Bety
Bety
16. 8. 2017 20:59

Mě ta světová „moderní levice“ s tím co vyvádí tak nějak připomněla Roehmovy
SAmany. Vyváděli natolik, že když je Hitler nechal vyvraždit, tak si lidé oddechli a lépe přijali nacismus. Takže bych ji /tu levici/ spíš než Antifa označila jako PreFA.

Gatta
Gatta
17. 8. 2017 6:55

Další zdroj nezávislého zpravodajství z USA !!

http://www.informationliberation.com/?id=57193

peter.
17. 8. 2017 7:13

Gatta napsal

Zkusím si svůj nekorektní profil trochu vylepšit jednou Jižanskou písní od interpreta, kterého těžko podezírat z rasismu.
Za pozornost stojí i fotografický doprovod …

https://www.youtube.com/watch?v=prBXNwxjU4I

Pekné.
Keď som bol chalan,tak som bol v kine 5x na film Rio Bravo len pre túto pesničku a túto scénu:
https://www.youtube.com/watch?v=v2ssbgThljU

Gatta
Gatta
17. 8. 2017 7:37

peter. napsal
Pekné.
Keď som bol chalan,tak som bol v kine 5x na film Rio Bravo len pre túto pesničku a túto scénu:
https://www.youtube.com/watch?v=v2ssbgThljU

Taky pěkné :-)
To je prostě „americká muzika“ – komu čest, tomu čest. Ať je to bluegrass, muzikál nebo rock, tak vždy je u nich prvotní výrazný a zajímavý zpěv . Doprovod je (nebo vypadá) jako vlastně nepostatná lehká improvizace vynikajících muzikantů.
To je úplně někde jinde oproti ČR, kde se často všechno hraje pěkně na doby jako dechovka a do toho se někdo snaží zpívat.

Přidám třeba jednu Dolly
https://www.youtube.com/watch?v=7NX9UuRyt0E

peter.
17. 8. 2017 13:52

Gatta napsal
Přidám třeba jednu Dolly
https://www.youtube.com/watch?v=7NX9UuRyt0E

Gatta
Viem,že existuje česká cover verzia a zaboha si neviem spomenúť.Nepoznáte ju náhodou?

Gatta
Gatta
17. 8. 2017 15:05

Re peter – jo slyšel jsem – myslím, že to byly Schovanky (bez záruky).

Na stránce s tou Dolly je vedle v několika provedeních i autor:
https://www.youtube.com/watch?v=fWYAS5JSZ-E
https://www.youtube.com/watch?v=juH8Di8jaY8
Někdy to nejlíp nazpívá sám autor, někdyn to lépe nazpívá někdo další – něco se mi i nejvíc líbí v češtině.

Z jiného hudebního soudlu – člověk od nějž se mnozí učili … Little Richard
https://www.youtube.com/watch?v=jqxNSvFMkag
https://www.youtube.com/watch?v=KzYJS3ksH_s

peter.
17. 8. 2017 17:09

Atentát v Barcelone.Zatiaľ údajne 13 mŕtvych.Zvykáme si,zvykáme.
https://www.novinky.cz/

Gatta
Gatta
17. 8. 2017 17:55

peter. napsal

Atentát v Barcelone.Zatiaľ údajne 13 mŕtvych.Zvykáme si,zvykáme.
https://www.novinky.cz/

Omlouvám se, ale nemůžu si pomoct:

A zase „dodávka najela“ …Nechápu na co hledají jakéhosi člověka, když pachatele – tu dodávku přeci už dávno zatkli.
EK by měla urychleně zasáhnout – zakázat dodávky.

Gatta
Gatta
17. 8. 2017 18:12

A teď vážně – Trumpova tiskovka !! (s CZ titulky)
https://vimeo.com/229895470

fajt
18. 8. 2017 6:37

https://www.youtube.com/watch?v=2HbYVK3DFGk&feature=youtu.be – viděl už tohle Doník … neskutečně servilní, nakonec místní pepíci budou místo upalovaní čarodějnic upalovat indiány ( rozhodně symbolicky…ale kdyby je jejich uncle samík hezky ponoukal, možná by i nějakého místního chudáka zamordovali, samozřejmě by se nesměl bránit ). ..)

Aleš
Aleš
18. 8. 2017 6:50

fajte: pěkná ulička hanby, aby Doník viděl, museli by být obyvatelé Benešova nápaditější než je v Praze a okolí obvyklé, není nad moravskou servilitu transparentů Yankee´s murders go home a holých zadnic.
A kapku protiváhy:
http://petrcvalin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614890
Všichni mladí by se k upalování nepřidali…

fajt
18. 8. 2017 8:29

Aleš napsal

fajte: pěkná ulička hanby, aby Doník viděl, museli by být obyvatelé Benešova nápaditější než je v Praze a okolí obvyklé, není nad moravskou servilitu transparentů Yankee´s murders go home a holých zadnic.
A kapku protiváhy:
http://petrcvalin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614890
Všichni mladí by se k upalování nepřidali…

chtěl jsem Vám Aleši odpovědět, ale zdejší filtr mě nepustil – škoda. ..)

Aleš
Aleš
18. 8. 2017 9:09

dobrý fígl na filtr je v inkriminovaných slovech psát nadbytečné hlásky

Admirál
Admirál
18. 8. 2017 10:43

Drobátko jiný popis událostí ve Virginii. Co mi to jen připomíná…!!!
http://mail.zvedavec.org/komentare/2017/08/7349-charlottesville-past-na-trumpa.htm

U nás už to taky asi Chovanec trénoval (Útok operetních pravičáků na squotery).

Asi bude hůř. Občas by to chtělo nějaký ty plicejní provokatéry pořádně zmlátit. Vzorem budiž Švejk – „Pak začal nějaký provokatér řvát „Ať žije volná myšlenka“, tak ho lidi povalili a trošku po něm šlapali.“

fajt
18. 8. 2017 11:40

Aleš napsal

dobrý fígl na filtr je v inkriminovaných slovech psát nadbytečné hlásky

to jsem zkoušel, dokonce jsem inkriminovaná slova i vypustil…a nic, asi je problém s linkem, který jsem přiložil, ale bez něj to celé nedává patřičný smysl – tak snad příště. ..)

Gatta
Gatta
18. 8. 2017 12:09

fajt napsal
to jsem zkoušel, dokonce jsem inkriminovaná slova i vypustil…a nic, asi je problém s linkem, který jsem přiložil, ale bez něj to celé nedává patřičný smysl – tak snad příště. ..)

Asi bude problém v tom, že jeden už ani neví co všechno jsou ta nekorektní slova.
Protože to jsou slova v kutuře historicky pevně usazená, běžně užívaná všemi vrstvami společnosti a mnohdy i odborná a 100% spisovná.
A nehledě na to, že tu cenzurní restrikci občas odnese i nějaké trefné cizojazyčné slovo z lidové němčiny, slovenštiny, polštiny či maďarštiny … :-)

fajt
18. 8. 2017 13:30

Gatta napsal
Gatta

Co je slušné a neslušné o tom dnes kolikrát rozhodují blbci se ztrátou vlastní osobnosti , za to krytí zbytečným majetkem , ale to je obecný jev , který má větší sílu než než kdysi dobře známé a vcelku respektované pravidla – ale když může duševně omezený bůh proč nemohl sprostý lid oplývající selským rozumem , že … 😃

Gatta
Gatta
18. 8. 2017 13:49

Re fajt

To je boj s větrnými mlýny je-li potřeba něco označit slovo se vždacky najse. Třeba si vezměme jinak nic neříkající slovo Kalousek (nehledě na to že slovo „kalósek“ se v místně opravdu používá a má svůj význam ).
Takže to jinak běžné příjmení tohoto našeho známého politika Kalouska (nebo někoho jiného) by od minuty klidně mohlo sloužit jako veličina hned několika lidských vlastností.

Už vidím nějakou tu sousedskou žalobu: „Vážený soude, protistrana ně hrubě urážela, když mi nadávala do pitomých Kalousků“.

Aleš
Aleš
21. 8. 2017 7:24

Dnes jezdí jako ten bělobradý osel na kobereček do emeriky, aby poslušně hlásali, co jako má být správné. Jenomže, oni sami už jen tápou…
https://cz.sputniknews.com/svet/201708205833992-bannon-spor-amerika-administrativa/
Poločas rozpadu Brežněvovy a americké okupace by se mohl časově rámcově podobat. Příští rok je smutné výročí, ale mohlo by být veseleji a skončit okupace nová.
Taky jsem si všiml, že filtr nebere víc než dva odkazy v jednom komentáři.