Čeští Anonymous chtějí zničit banky, vyzývají veřejnost ke spolupráci

Březen 21, 2013

Anonymous


Po nedávných DDoS útocích, které nakrátko odstavily takřka veškeré internetové bankovnicrtví v Česku, přišli dnes Anonymous s další hrozbou. Obrátili se tentokrát na veřejnost se zcela otevřenou výzvou k runu na banky.


Vyzývají občany k účasti na takzvané Operaci Cash Back, jejímž záměrem je docílit ekonomické decentralizace, která má ve svém důsledku výrazně omezit vliv bank. Banky totiž podle Anonymous nesou výrazný podíl na ekonomické krizi, kterou svým arogantním přístupem i nadále prohlubují.


„Operace Cash Back spočívá v hromadném výběru vašich vkladů z bankovních účtů,“ píší Anonymous ve své výzvě. „Operace je dlouhodobá, pro výraznou ránu bankovnímu sektoru je nutná opravdu masivní účast. Pro většinu spící populace však bude následný šok potřebným impulzem, který je donutí k většímu zájmu o své okolí.“


Operace Cash Back je podle Anonymous o volné účasti kohokoliv, kdo by se do ní chtěl zapojit. Možnosti jsou následující:

  1. vyberte peníze ze svých účtů

  2. vytvořte plakát, video, grafiku k Operaci Cash Back

  3. napište blog nebo článek

  4. mluvte s lidmi ve svém okolím o ekonomické roli bank a o jejich fungování

  5. sdílejte tento článek


„Buďte iniciativní a kreativní, uplatněte vlastní nápady a dovednosti Informujte se i o alternativách k současnému systému, jako jsou například finanční záložny, LETS systémy, Bitcoin, zakládání komunitních pokladen a jiné. Hledejte a přemýšlejte,“ vyzývají Anonymous, jejichž popularita trvale roste. V České republice už mají přes čtyřicet tisíc příznivců.


Čtěte také: Anonymous chtěli probudit novináře, sestřelili jejich zpravodajské weby

Čtěte také: Run na banky? Anonymous varují!


Operace Cash Back byla nezávisle na sobě spuštěna v několika zemích, jedna z prvních se konala na podzim roku 2011 během Okupace Wall Street. Jde o dlouhodobý projekt, jehož záměrem je nenásilné svrhnutí nadvlády peněžních institucí, kterého lze podle Anonymous dosáhnout jednoduchým úkonem: „Stačí si jen vzít zpátky to, co vám od začátku patří.“


Nedávné znepřístupnění některých bankovních služeb po DDoS útocích bylo podle Anonymous jen varováním pro běžné občany, kteří si ve své naivitě uložili do bankovních institutů své finance. Útoky na bankovní sektor se prý budou stupňovat. „Uvědomte si, že peníze nekontrolují vás, ale že vy kontrolujete peníze. Uvědomte si, že z otroctví finančního systému se dostanete jen jeho odmítnutím. Uvědomte si, že na vašem rozhodnutí záleží,“ vyzývají.


Zdroj: Exilové noviny

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments