Chci být šťastný idiot

Několik let poté, co jsem přestal sledovat televizi, jsem se rozhodl hodit ručník do ringu a nechat se znovu přeprogramovat. Uvědomování si toho, že žijeme v iluzorním světě vytvořeném pro nás zločinnou a nepříčetnou globální mafií, mi zabírá příliš času a nikdo o tom stejně nechce vědět. Chci být zase schopný sledovat sport na stadionu s ostatními Američany a najít nějaký význam v tom, kdo vyhrál a kdo prohrál. Chci v létě sledovat Olympijské hry a zapomenout, že jejich tradice byla započata válčícími Řeky, kteří chtěli ukázat svou převahu nad slabšími národy.

Až zase u dalšího z mých známých najdou rakovinu, chci ho litovat jako bezmocnou oběť zákeřné nemoci. Chci být schopen ocenit mrzačení, trávení a pálení onkologických pacientů moderní medicínou. Chci mít naději, že existují miliardy dolarů a skvělé mozky pracující na léku, který máme jistě na dosah. Chci vytěsnit ze své mysli, že u Eskymáků, Hopiů a Navahů živících se svou původní stravou, se rakovina nevyskytuje, pokud ovšem nepřejdou na tradiční americkou dietu a nepodstoupí moderní vakcinaci.

Chci věřit s mými spoluobčany, že s tím nemůžu nic dělat a pokud mě rak sejme, je to prostě život.

Chci věřit, že náš měnový systém je příliš složitý k porozumění a že o něj pečují o hodně chytřejší jedinci než jsem já, kteří mají ty nejlepší úmysly. Chci věřit, že recese a deprese jsou nevyhnutelnou součástí hospodářského cyklu a ignorovat fakt, že Federální rezerva je nadnárodní, soukromě vlastněná korporace. Chci zapomenout na poznámku Barryho Goldwatera, že „většina Američanů nemá skutečné povědomí o operacích mezinárodních půjčovatelů peněz. Účty Federální rezervy nikdy neprošly auditem. FED operuje mimo kontrolu Kongresu a manipuluje s kreditem Spojených států“.

Chci věřit, že Amerika byla 11.září napadena islamisty a že Izrael je náš přítel. Chci zapomenout na dokumenty PNAC (Project for a New American Century), kde stojí, že „globální válka proti terorismu by se špatně prosazovala bez katalytické a katastrofické události, podobné novému Pearl Harboru“. Chci věřit tak jako ostatní, že Střední východ je líheň teroristů, kteří chtějí jadernou technologii pro vývoj zbraní hromadného ničení a ignorovat, že země označené jako Osa zla jsou ty státy, které se nedostaly pod palec Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Chci být schopný se identifikovat s myšlenkou „vybombardování nepřítele zpátky do doby kamenné“, aniž by mě trápilo, že ty bomby budou padat na matky a děti.

Chci se přidat k sebehnusení lidské rasy; že už nás je moc; že nám dochází ropa, potrava i voda; že činnost člověka způsobuje globální oteplování – a nevšímat si studií mozkových trustů, které přišly s těmito myšlenkami jako návrhy pro kontrolu lidské populace již před třiceti lety.

Chci ignorovat fakt, že miláček médií prezentovaný jako budoucí prezident má jména Hussein a Obama, když hlavní panáci Nového Světového Řádu pro válku proti terorismu byli Hussein a Osama.

Chci být jenom prostý občan a přijmout za své verše Jacksona Browna „Budu šťastny idiot pachtící se pro bankovku“.

Jediný problém je, že nevím, jak vrátit džina do láhve.

Překlad: Strahd

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments