Chcípni, žebroto

Vždycky, když už si začnu myslet, že je hysterie kolem uprchlíků za námi, začne nové kolo. A nemyslím teď nedávný incident z Brna, ve kterém figuruje pár vypečených cizinců, ale výroky, jako je ten Pečinkův:

Tady se úplně přestalo rozlišovat mezi uprchlíky, tedy lidmi, kteří prchají před nějakou politickou zvůlí, a ekonomickými migranty.

Chtěl tím snad Pečinka říct, že víc trpí ten, kdo nemůže tisknou protivládní pamflety, než ten, kdo nemůže nakrmit děti? Nebo tím snad chtěl říct, že bída je úděl, který musí člověk snášet a nesmí se mu protivit?

Pokud nechtěl, tak to ale řekl. A pokud chtěl, měl by se stydět.

A já se trochu bojím, že chtěl, protože mezi tzv. lepšími lidmi se stále drží –  pokud ne přímo šíří – protokapitalistická protestantská víra, že bída je spravedlivý trest za nemravný život a že příčiny bídy nejsou objektivní, ale subjektivní. A od takového myšlení je k přesvědčení, že pomoc člověku, který utíká před bídou, je vlastně nemravná, už jen krůček. A potom, akceptovat bídu jako zlo znamená připustit, že kapitalismus, pro nějž je bída přirozeným projevem tržních vztahů, je ve své podstatě vadný.

A protože kapitalismus je tabu, budeme dál lidi selektovat jak na rampě v Osvětimi – ti vlevo ještě mohou chvíli žít, pokud si to zaslouží, ti vpravo musí pro vyšší princip mravní zemřít. A je celkem jedno, jestli je tím principem rasa, národ, nebo trh, smrt je smrt, bolest je bolest a hlad je hlad. To jen vzdělaní a kultivovaní myslitelé z blahobytné Evropy si myslí, že víc bolí, když jsou ústa zavřená, než když do nich není co dát.

Chcete dopřát lidem svobodu? Dopřejte jim nejprve život.

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Tabu jsou dle mého názoru především příčiny migrace a špinavá agenda, která se k ní váže. Celý ten cirkus kolem ní jsem už v lednu 2015 popsal zde.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
27. 12. 2017 21:48

na komoru, jenže neskutečně pozdě , válka mezi žebrotou a zbytečně bohatými psychopaty jede efektivně na plné obrátky a přepychově krmí bachora globálních mega pijavic … a nejsem si vůbec jistý, jestli kdy žebrota smrtící zbraně obrátí proti skutečným viníkům tohoto masakru. ..)

peter.
28. 12. 2017 6:53

V r.2015 sa v súvislosti s migračnou krízou ešte hovorilo o „utečencoch“ktorí si zachraňujú holý život pred vojnou.Vtedy Tribun vyhlasoval,že ČR by mala prijať cca 400 tisíc takýchto utečencov, propagoval „multikulti kotlík“ a neomarxistické tézy typu „mravný človek nemá siahať k násiliu ani v prípade sebeobrany“.Medzi tým vyšlo najavo,že dôvody migračnej krízy nespočívajú ani tak vo vojne a chudobe,ako vo zvrátených chúťkakach tých istých neľudí ktorí vyvolávajú vojnové konflikty vo svete a v sociálnych inžinieroch experimentujúcich s miešaním ľudských rás.Novoľavičiari sa k tomu ochotne pridali lebo veria,že keď pomiešajú rasy,vytvoria ľudstvo ktoré bude tak hlúpe,že s jeho pomocou uskutočnia vysnívanú… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
28. 12. 2017 9:05

fajt : ano, článek míří přímo na komoru. Jsem ochotni dávat přednost tzv. politickým uprchlíkům a vůbec nejsme ochotni zabývat se útěkem lidí před bídou. O tom ten článek je. Jsme (tedy myslím naše státní mašinerie) ochotni zabezpečit se vším všudy kdejakou nulu když se ozve ve své zemi proti režimu který naší věrchušce zrovna nevoní, jinými slovy rádi podpoříme pátou kolonu. Navalnyj, ukrajnští fašisté léčení u nás, Mitrofanov, Fištejn jsou zářnými příklady. Když k nám přijde Ukrajinec či Rus (Němec, Francouz … nepřijde) za prací,co ho čeká? Práce za pár korun o jejíž valnou čast ho přípraví spolčená úřednicko-kriminální… Číst vice »

peter.
28. 12. 2017 9:30

Petrpavel napsal Peter se dotýká problému o kterém Tribun ale nepíše (!), totiž migrace muslimské ze Středního Východu a u Afriky. To je jiné kafe. Petrpavel: Prepáčte,ale Tribun hneď na začiatku píše o incidente v Brne,píše o hystérii okolo utečencov ktorá už podľa neho mala pominúť,Stanov dodatok odvolávajúci sa na jeho článok z r.2015, sa tiež týka utečencov z BV a Afriky,takže je zrejmé,že celý Tribunov článok je práve o imigrantoch z BV a Afriky. Rozdiel je v tom,že Ukrajinec,Vietnamec či Srb k nám prichádza za prácou,podobne ako za prácou do zahraničia dochádza pol milióna Slovákov.Tí o ktorých píše Tribun… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
28. 12. 2017 9:46

peter : „…NEMYSLÍM teď nedávný incident z Brna, ve kterém figuruje pár vypečených cizinců, ale výroky, jako je ten Pečinkův:

Tady se úplně přestalo rozlišovat mezi uprchlíky, tedy lidmi, kteří prchají před nějakou politickou zvůlí, a ekonomickými migranty.

Chtěl tím snad Pečinka říct, že víc trpí ten, kdo nemůže tisknou protivládní pamflety, než ten, kdo nemůže nakrmit děti? Nebo tím snad chtěl říct, že bída je úděl, který musí člověk snášet a nesmí se mu protivit?

Pokud nechtěl, tak to ale řekl. A pokud chtěl, měl by se stydět. …“

Petrpavel
Petrpavel
28. 12. 2017 9:51

peter, myslím že jsme oba na stejné lodi, jen si myslím že se nám do těch úvah o politické či ekonomické migraci nesmí plést vyčůránci („ekonomičtí migranti s mobily“, event. s celými rodinami). Pokud jde o vyčůránky tam debata mezi rozumnými lidmi je zbytečná. Nebrat!!

Bety
Bety
28. 12. 2017 10:32

Stan to výstižně shrnul již před těmi dvěma lety. A s potěšením jsem si u toho
přečetla Siovy komentáře.

fajt
fajt
28. 12. 2017 10:46

tady je jasně vidět, že v dnešních feudálních časech vydá zájem jednoho zkaženě bohatého za utrpení třebas celého národa, tak moc jsme se vrátili zpátky, tak moc jsme zpitoměli a odmítáme si bránit i vlastní kožich – budoucí Evropa bude patřit někomu jinému než bílému muži, snad další kultura a národy nebudou tak pitomí jako zdejší plebs a dokáží rázně oddělit kazišuky od lidí a plevel po zásluze spálí na popel … jinak dopadnou jako my. ..)

peter.
28. 12. 2017 11:09

Petrpavel napsal Chtěl tím snad Pečinka říct, že víc trpí ten, kdo nemůže tisknou protivládní pamflety, než ten, kdo nemůže nakrmit děti? Nebo tím snad chtěl říct, že bída je úděl, který musí člověk snášet a nesmí se mu protivit? Petrpavel: Toto je ten inkriminovaný Pečinkův článok: http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/bohumil-pecinka-nezvladnuta-masova-migrace-a-zombie-predstavy-o-kvotach-nejvetsi-politicke-problemy-letoska–1776671 Tribun z neho vybral jeden výrok a napísal pod ním svoju domnienku o tom,čo tým chcel Pečinka povedať.A pri všetkej mojej neúcte k ľuďom Pečinkovho razenia musím konštatovať,že konkrétne v tomto článku sa Pečinka nezmieňuje ani o tlačiaroch protivládnych pamfletov,ani o tých ktorí nemôžu nakŕmiť svoje deti a nepíše tam ani o… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
28. 12. 2017 18:29

Psát o „protokapitalistické protestantské víře“ je podobné nedorozumění ( či neporozumění ) jako novotvar „neomarxismus“, kterým pravičáci označují sluníčkářské úlety, které nemají s autentickým marxismem nebo levicí nic společného. ( Dokážete si představit Stalina v dnešním Bruselu jak horuje za muslimské migranty nebo TTIP ? ) Současný kapitalismus je založen na principech, které jsou biblicky neobhajitelné. Chamtivost, lež, sobectví, úroky, okrádání dělníků, daňové úniky, ekologická bezohlednost, atd. To vše lze z Bible velmi snadno rozporovat. Naopak tam nelze najít obrat jako „posvátnost soukromého vlastnictví“, apod. Jeden z prvních kroků, který Kristovi učedníci udělali bylo přerozdělení svého majetku, aby srovnali křiklavé… Číst vice »

cnemo
28. 12. 2017 19:10

Pokud jde o migranty, myslím, že většina národa má docela jasno. Pokud v zemi zbude jen stopa demokracie, nedovolí si sem žádný soudný politik ty zástupy barbarů přivést. V Západní Evropě se to dříve či později vyřeší válkou spojenou s genocidou (jak bývá při velkých historických změnách zvykem), jinou možnost nevidím. Osud Afričanů je také vcelku jasný, budou dál trpět nedostatkem a ten se bude prohlubovat. Důvod je prostý – geometrická řada. Tyto, v principu (v lepším případě) středověké společnosti, dostaly k dispozici (alespoň část) medicíny, moderní zemědělství, funguje dovoz potravin z jiných zemí. Tito „r“ stratégové si ale svoji… Číst vice »

Dana
Dana
28. 12. 2017 21:01

No vidite cnemo, kdyz se vzbudi instinkt sebezachovy tak muzete vyplodit i neco rozumneho…

peter.
28. 12. 2017 22:21

https://blog.hlavnespravy.sk/2635/novou-farebnou-normou-prilis-bielej-eu-je-hnedobiela-a-co-nam-v-imigracnej-politike-prinesie-jezisko-a-novy-rok/
Kam sa len vytratili apely na súcit k utečencom z vojnou sužovaných štátov?Prečo sa už nespomínajú ani biedni a vyhladovaní migranti?Je to OK,keď ožobráčime africké a ázijské štáty o ich inteligenciu?Ako budú potom rozvíjať svoju ekonomiku?
A hlavne!!!Kto do riti sa pýtal na môj názor!?

peter.
29. 12. 2017 7:09

https://hnonline.sk/svet/1666799-taliansky-prezident-rozpustil-parlament-otvoril-tak-cestu-pre-volby
Niečo je zle.Padá ďalšia socdem.vláda v Európe!
Koľko ich ešte zostáva?
A prečo práve socialistické strany padajú ako gate?
Pred rokom rezignoval Matteo Renzi a nahradil ho jeho stranícky kolega,sociálny demokrat Paolo Gentiloni.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 12. 2017 9:31

pán peter- rozumím Vašemu znechucení z pádu soc-dem v Evropě, ovšem sám víte, že hodnoty skutečně levicové a prosociální, sociální stát de facto většinou všude prodali za koryta. Kdysi jsem býval věrným voličem soc-dem, nyní bych ji nevolil ani za nic… Jsem se svou volbou spokojen- „extremista“ a spol jedná velmi konstruktivně… podívejte se na toto: https://www.youtube.com/watch?v=RMW9aeYOnxo Co se týče budoucnosti, snad je opravdu na místě, aby vznikaly „vlády národní jednoty“ zejm. v ohrožených zemích. Mluvil jsem na chvíli s jednou známou, která dlouhodobě žije v Itálii. Šlo spíše o dva monology, neb i když jsme se v tématu nemožnosti… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 12. 2017 9:38

Je to tady vůbec zajímavé, mám tu blízko na obci tři rodiny jejíž příslušníci po desetiletí žijí v Itálii- tak to není snad jen zkreslený pohled, navíc se mi potvrzuje, že je tam skutečně velký rozdíl mezi horskými oblastmi, „Alpskou pevností severu“ a ostatní Itálií… Je zajímavé, jak je ve skutečnosti – zejména ta Z a J Evropa vnitřně nejednotná. To se člověk nediví, že tamní „Evropané“ v politických špičkách jsou často „poturčenci horší turka“-bojí se mnohdy i rozpadu mnohde dost komplikovaně pohromadě držících „národních států“. Zde často skloňované Německo tomu není také až tak nepodobné, vždyť do Bismarcka to… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 12. 2017 9:54

Známá kdysi několik let jezdila coby studentka do Švýcarska za výdělkem. Co mi líčila o izolovanosti lidí v jednotlivých údolích, až fanatismu „pracovitosti“ (a to jsem prosím sám extrém- ale ne bez hlavy) ale zároveň vnitřní atomizaci a uzavřenosti „společnosti“ v jednotlivých údolích, tamním farizejství k v podstatě všem přistěhovalcům…Podobně názory známého z Francie o v podstatě pohrdavém a přezíravém pohledu mnoha Francouzů na „zaostalé“ Středo-Východoevropany… Vážně musejí „s hrušky dolů“, jejich společné „národní cítění“ vnitřně na „Západě“ v podstatě akceptuje genocidu, akceptuje „přinucení k míru silou“ silnějšího, „vyspělejšího“ „Západu“…ne nadarmo tam vznikl a dlouhodobě se udržel ve vnitřně v… Číst vice »

peter.
29. 12. 2017 18:55

Nasledovné video ponechám bez komentára.Vyslovím len svoju nádej,že podobná diskusia nikdy neprebehne v NR SR …že k tomu nebude dôvod a že to nebude potrebné.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=L0NdLm3jAYw

Gatta
Gatta
30. 12. 2017 9:18

Zdravím všechny – bohužel konec roku jsem měl náročný, že jsem číst stačil jen občas a psát praktiky vůbec. Dobrá diskuze – zvlástě mě potěšil svojí analýzou západu Martin. Také si vzpomínám na můj první komentář k imigrační vlně – tehdy zde mnohými považovaný za extremistický, že : „Je třeba okamžitě zastavit nekontrolovaný příliv imigrantů, nebo budeme mít velmi brzy úplně jiné starosti“. Bohuže se nestalo a vždy rok od roku v předvánočním čase pozoruji, jak se nám opravdu mění témata našich diskuzí. Kdeže jsou půtky o Ježíška … No a stejně jako se vyhrocuje situace, tak se postupně radikalizují… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
30. 12. 2017 10:04

martin : skvělá charakteristika Západu (v trvalé konfrontaci s Východem, a ne že ne). Jsou záležitosti které je třeba neustále připomínat.

Vaska
Vaska
30. 12. 2017 11:35

http://tadesco.cz/n-liskova-proc-se-dostali-pirati-parlamentu-video/
vyjadřuje i můj názor že volby byly zfalšované

peter.
30. 12. 2017 12:48

Martin (už bez taky m) napsal pán peter- rozumím Vašemu znechucení z pádu soc-dem v Evropě, ovšem sám víte, že hodnoty skutečně levicové a prosociální, sociální stát de facto většinou všude prodali za koryta. Martin: Všetko čo ste napísal beriem.Mýlite sa len v jednej veci. Ja vôbec nie som znechutený z pádu európskych sociálnych demokracií!Skôr naopak,lebo nič nie je zákernejšie ako to,keď si niekto privlastní cudziu identitu aby pod ukradnutým menom mohol páchať svinstvá.Presne to robili a robia tzv.európski socialisti a sociálni demokrati.Socializmus má k tomu čo títo zlodeji cudzej identity páchajú pod jeho menom asi tak ďaleko,ako mám ja… Číst vice »

fajt
fajt
31. 12. 2017 9:49

comment image – první věta je v počátku v rozporu s celým zbylým názorem – ale jinak by to asi Suchý nemohl pustit do éteru ( v každém případě potvrzuje, že dnešní kapík je nereformovatelný ). ..)