Chladnokrevné běsnění v Gaze, shrnuto a podtrženo

Jen za jeden jediný den při vojenské operaci kolem vesnice Šuraije bylo zabito minimálně 100 Palestinců, z nichž 17 byly děti a stejně tak bylo přitom zabito za jediný den asi 13 izraelských vojáků z celkově 18. Tolik na dokreslení toho, co čeká Cahal při skutečném dobývání Gazy na syrský způsob. Tanky, děla a letadla rozstřílejí budovy na padrť a pěšáci se samopaly musí vběhnout do ruin, aby bojovali muž proti muži v tunelech a bunkrech. Ale chce vůbec Izrael toto „vítězství“, nebo mu jde pouze o odvetný masakr civilistů páchaný na dálku?

Stanovisko Izraele

Pozemní ofenzíva zahájená v noci ze 17. na 18. července má oficiálně tyto 3 vojenské cíle:

  • Vyvolat tlak na Hamás, aby uzavřel příměří a přijal vyjednávání egyptské vojenské junty, kterou Izrael považuje za jediného reálného vyjednavače v konfliktu.
  • Omezit vypalování raket z Gazy tím, že se prostě zničí všechna místa, odkud rakety vyletí. Civilní ztráty se přitom nepočítají, protože civily berou obě strany jako rukojmí.
  • Zničit tunely, kterými se bojovníci Hamásu tajně dostávají do palestinských území ilegálně okupovaných Izraelem.

Izrael tedy má vojenské cíle, které chce naplnit. A potřebuje k jejich realizaci i relativně dost dlouhou dobu. Dají se tyto vojenské cíle splnit? Asi těžko. Odpalování raket z Gazy se dělá málem z dětského kočárku, podívejte se na toto video(external link).

Rakety z domácích dílen mají dolet až do Tel Avivu a jejich výrobu nelze zastavit. To by bylo třeba zničit celou Gazu a Palestince nahnat do moře. Izrael již ilegálně okupuje rozsáhlá území Palestiny a může je udržet jen válkou, popřípadě terorem proti civilnímu obyvatelstvu. Viz toto video ukazující ilegální zábor v roce 2004, což se zásadně urychlilo v posledních letech.

Podobné je to s tunely a s vyjednáváním skrze egyptskou juntu. Stavba tunelů spojuje Gazu s Egyptem, odkud se během blokády Izraelem pašují prakticky všechny potraviny, léky a životní potřeby. Půlka Gazanů nedělá nic jiného, než že hloubí tunely, aby zůstali na živu. Podchod pod nezákonnou zdí vybudovanou Izraelci na okupovaných územích a odsouzenou mezinárodním tribunálem pak vypadá následovně:

Junta generálů v Egyptě vojensky a půjčkami placená z USA systematicky dělá totéž, co nyní vojensky provádí Izrael, tj. ničí zásobovací tunely. Izrael a zločinný režim v Egyptě mají stejný cíl. Egyptská junta chce fyzicky vybít Muslimské bratrstvo, které je historickým spojencem Palestinců v Gaze. Viz Fakta o Egyptě II(external link). Armáda nenávidí Muslimské bratrstvo (MB) také z historických důvodů. Dejme slovo generálovi Amrovi, který řekl 18. srpna po masakru zpravodaji Le Monde(external link) následující slova: „Je nás 90 miliónů Egypťanů a MB nemá víc než 3 milióny členů. Potřebujeme asi 6 měsíců, abychom je všechny zlikvidovali, nebo zavřeli. To není žádný problém, už jsme to udělali v roce 1990.“

Tento generál byl odpovědný za boj proti teroru a obviňuje MB, že nechalo při červencové amnestii propustit několik tisíc nebezpečných islamistů. Narážka na rok 1990 odkazuje na zlatou dobu armády, která po zavraždění Anvara Sadata (1981) držela v zemi moc a během desetiletí výjimečného stavu popravovala a mučila politické vězně všeho druhu. Izrael má tedy ideálního spojence pro vraždy a genocidu. Jenže svou politikou se dostal do situace, kdy už slušné spojence prostě mít nemůže.

Prohrabat se bagry za ostřelování a za neustálých bojů do hloubky cca 10 metrů a přerušit tunely vedoucí na okupovaná území, to chce čas, a tím i masakry civilního obyvatelstva. Jinak než násilím se nedá zabrat cizí země existenčně nutná k obživě. Na Blízkém východě to platí dvojnásob.

Situace u Palestinců

Je třeba poznamenat, že válku nechtělo ani politické vedení Al-Fatáhu a dokonce ani politické vedení Hamásu. Ale hladoví a ponížení lidé trvale obíraní o území, o zásoby vody, bez elektřiny a bez potravin dovážených do Gazy mimo jiné i z nyní nepřátelského Egypta, nakonec vsadí na boj. Zvlášť, když ozbrojené složky mají hlavní slovo v palestinské politice. Shrňme situaci Palestinců v bodech:

  • Al-Fatáh jako hlavní kolaborantská strana placená Izraelem a USA nyní musí ukázat, že umí bojovat proti „nepříteli“. To nikdy moc neuměli, kromě teroristických začátků. Stejně začínali boj za nezávislost samotní Izraelci v roce 1946, viz útok na hotel Krále Davida(external link). Naopak pro Hamás v Gaze je boj proti Izraeli existenční záležitost.
  • Odchod Izraelců od jednacího stolu, radikalizace a rasismus v izraelské politice (včetně výroků oficiálních politiků o vyvraždění Gazanů) znamená, že na obou stranách budou mluvit jen zbraně, a to trvale.
  • Hamás zatím nemá vůdce typu duchovního Nasralláha jako v libanonském Hizballáhu, který by dal živelnému odporu ideové a strategické cíle, vytyčil dlouhodobá spojenectví, vytvořil bojeschopnou armádu a dal hrdost odporu proti izraelské okupaci zabraných území aspoň jednou vyhranou bitvou. To všechno už Hizballáh udělal.
  • Roztříštění a zoufalí Palestinci se v syrském uprchlickém táboře Jarmúk dokonce prodali sunnitským despociím a vraždili a nechali umírat hlady vlastní lidi.
  • Naopak Hizballáh spojený s ideově „nepřátelskou“ Sýrií (Asadův režim je sekulární západní strana socialistického typu) vyhraje první velkou válku na Blízkém východě, v níž nepřímo porazí Izrael. Tolik k rozdílu mezi chaosem a skutečnou válkou za nezávislost.

Co na závěr?

Citujme z fakt o Sýrii XX (Izrael začne sklízet, co zasel(external link)): „Stejně tak otočili mnozí Palestinci, kteří se nechali naverbovat proti Asadovi, jenž léta podporoval jako jeden z mála režimů palestinské uprchlické tábory v zemi. Viz hodně citovaný tábor Jarmúk u Damašku, kde hlady umírající Palestince vraždili jejich vlastní lidé. Ti bojovali proti Asadovi, který je desetiletí živil a dal jim přístřeší. Všichni tito hrdlořezové, teroristé a vrazi se budou muset nějak vykoupit, protože válka je už prohraná a vítěz je znám. A nepřítel je pro muslimský džihád pořád stejný. Teorie spiknutí, tak milovaná na Blízkém východě, všem zjeví starou pravdu, že za všechno mohou sionisté. Strach a hněv těchto skupin (Palestinci, wahabitští teroristé, Hizballáh, vítězná SAA) znamená, že začne dobývání Golan.“

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
2. 8. 2014 7:11

http://www.nwoo.org/2014/08/01/izraelsky-sniper-dnes-jsem-zabil-13-palestinskych-deti/

Za údajné zajetí izraelského vojáka usmrtila izraelská armáda 53 civilistů

Béda
2. 8. 2014 7:17

http://www.novarepublika.cz/2014/08/satelitni-snimky-udajne-prokazujici.html

Podle ruských vojenských činitelů byly satelitní snímky, které ukrajinská bezpečnostní služba zveřejnila dne 30. července upraveny a ukrajinská strana určitě není autorkou padělků. Ruské ministerstvo obrany zjistilo, že údaje Ukrajinské bezpečnostní služby, které byly zveřejněny ve středu a měly dokázat ruskou palbu na Ukrajinu jsou „narychlo vyrobené padělky.“ Speciální expertiza byla zveřejněna na internetových stránkách ruské obrany armády zde. …(zdůvodnění podložené analýzou snímků následují)

Béda
3. 8. 2014 11:46

BL: Izrael zasáhl další školu OSN v Gaze, zemřelo nejméně 10 osob

Ibrahim Ag Alhabib
Ibrahim Ag Alhabib
3. 8. 2014 12:37

včera mi u dveří zazvonila nějaká děvčata, zřejmě studentky najaté nějakými aktivisty…“dobrý den, máme pro vás návod jak lépe žít“ ptám se „to je něco o tom, co se děje v Gaze?“ přijala to celkem v klidu…