Chomsky přirovnal Izrael ke stalinistickému režimu

chomsky-nioamAmerickému levicovému lingvistovi, který měl vystoupit na univerzitě v Bir Zeit, nebylo izraelskými úřady uděleno povolení k vstupu do Izraele, když se snažil překročit hranici s Jordánskem. Zároveň mu nebylo sděleno oficiální vysvětlení s tím, že bude doručeno písemně na americkou ambasádu.


Chomsky dorazil na hraniční přechod Allenby Bridge kolem 13:30 a byl okamžitě předveden k dotazování. V 16:30 byl propuštěn a donucen se vrátit zpěd do Ammánu v Jordánsku.


Noam Chomsky je profesorem na Massachusetts Institute of Technology a je považován za jednoho z nejvýznamnějších světových akademiků. Identifikuje se s levicovým hnutím a kritizuje politiku Izraele i Spojených států amerických.


Podle vlastních slov Chomsky z otázek úředníků vyrozuměl, že do Izraele nesmí, protože chtěl přednášet na univerzitě v Ramalláhu na okupovaném západním břehu Jordánu a neměl v plánu přednášku na univerzitě v Tel Avivu. "Těžko najdu podobný případ," prohlásil Chomsky v telefonickém rozhovoru pro izraelský deník Haarec, "snad jen ve stalinistických režimech."


Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments