Chtěná nebo nechtěná, je to propaganda

O víkendu se přes naše území zase budou producírovat američtí kovbojové, aby trochu zachřestili zbraněmi a ukázali, komu to tady patří. V nejmenované televizi (to nejsou ani ohledy, ani alibismus, prostě si nejsem jistý, která to byla, i když myslím, že Nova) o tom byla reportáž. I když reportáž… samotné věcné sdělení zabralo asi deset vteřin, zbytek do dvou tří minut naplnili nadšené až extatické reakce fanoušků USA a podporovatelů amerického imperialismu (terminus technicus) a jejich prohlášení jako: „Čekal jsem na to celý život“ nebo „Jsou to naši hoši“ (možná tam bylo kluci, už nevím). Ani náznak možné kontroverze, ani náznak, že existuje i nesouhlas a že jiní občané naopak s takovou demonstrací moci, či americkou přítomností v Evropě jako takovou, nesouhlasí.

Kdyby to byla jen zpráva o tom, že tudy konvoj opět projede, bylo by to v pořádku, ale vzhledem k tomu, že prostor k vyjádření dostali pouze fanoušci, stala se z reportáže propaganda, která prezentuje americké harašení zbraněmi jako něco normální, žádoucího a obecně přijímaného. A je úplně jedno, jestli se tak stalo na politickou objednávku, či na základě osobních preferencí autora reportáže, výsledkem je proamerická propaganda. Kontroverze kolem demonstrativních průjezdů a militaristických manifestací jsou totiž dobře známé a spor a radar v Brdech je ještě v živé paměti.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
22. 3. 2017 21:46

No, cituji slova jednoho podplukovníka z Generálního štábu:
„Netuším, proč ty lidi vzrušuje přesun několika set hispánců a ne… (v překladu afroameričanů, abychom tomu cizímu nepoužívanému slovu rozuměli) ve starých křápech do Litvy, kde budou dělat bordel. Ať jsou rádi, že tu nezůstanou.“
Zajímavé ovšem je, jak pár vyjádření několika politiků vyvolá úplné propagandistické orgie. Alespoň vidíte, kdo to sedí v redakcích televize, kterou si povinně plsatíme. A co nás čeká za pár let jako denní mana nebeská. Vasil Bilak s dr. Auersbergem by měli radost.

orinoko
22. 3. 2017 22:09

Přesuny emerickeho dobytka sem a tam pres nase uzemi jsou součástí vypalneho , které jsme nuceni platit naším osvoboditelům , kteří bombardovali Prahu a bohužel netrefili barabiznu sametového vůdce , a bez jakékoli vlastni obětí v následujícím čase , oznámili českým prasatům normalizačního sametu, ze jsou osvedcena mafie, která ovšem za ochranu vyžaduje demo investice do demosky, bezpečnosti a vejvaru jejich vlastního kseftu.
Zatim jsou vcelku úspěšní. Odpůrců emi army mafie rychle přibývá .
A překvapivě mezi českou mládeží.

Dana
Dana
23. 3. 2017 2:51

Jeste ze mame Tribuna a oposicni media, ty uz to nalezite ceskemu narodu vysvetli a ohodnoti. . . Vystrkovani holeho zadku na Amiky nebude ?
:-)

Vaska
Vaska
23. 3. 2017 5:29

no jo plechová kavalerie – kolaboranti v tomhle chazarském kaganátu radostí plesaj – jsem zvědavej jestli budou taky ukazovat „kolik tady bylo v zimě sněhu“
(tuhle zimu ho bylo hodně)

Béda
23. 3. 2017 5:57

http://www.zvedavec.org/komentare/2010/06/3790-existoval-dullesuv-plan.htm Jde návrh, jak rozvrátit tehdejší Sovětský Svaz formou morální a mravní destrukce hodnot. Allen Dulles jej údajně přednesl ve svém projevu před Kongresem Spojených států v roce 1945. Direktiva Allana Dullese Vše se nějak uspořádá, ale my použijeme všechno co máme, veškeré zlato, celou materiální moc na obelhávání a ohlupování lidí. Lidský mozek, lidské vědomí jsou přizpůsobené změnám. Pokud do něj zasejeme chaos, nepozorovaně lidem zaměníme jejich hodnoty za falešné a donutíme je těmto hodnotám věřit. Jak? Najdeme stejně smýšlející lidi, spojence a pomocníky v samotném Rusku a jeho satelitům. Krok za krokem rozehrajeme svým rozsahem grandiózní tragédii záhuby… Číst vice »

Tribun
Admin
23. 3. 2017 7:47

Bédo,
tohle asi bude fake, protože žádný Američan by o Rusech nehovořil jako o „nejvzpurnějším národě“, to je spíš typicky Ruská sebeprojekce. Navíc je to v podstatně adaptace Protokolů, což ovšem neznamená, že něco v tom smyslu Dulles plánovat nemohl. Ony ty Protokoly nejsou vůbec špatně vymyšlené.

Béda
23. 3. 2017 10:10

Tribun,

to je možné ale je velice překvapivé nakolik se to podobá realitě.

Dana
Dana
23. 3. 2017 14:12

Legracni. Tak uz doslo i na interpretaci Protokolu sionskych mudrcu. . Jen tak dale, michejte do toho ruzne konspirace a vitezstvi nad bankstery z Volstrytu mate zajistene. .:-)

racek
racek
23. 3. 2017 21:16

Béda napsal

Tribun,

to je možné ale je velice překvapivé nakolik se to podobá realitě.

Tohle je sice jasné, ale tenhle hoax byl pravděpodobně vytvořen nedávno na základě známé skutečnosti. Tohle by si totiž nikdo veřejně nedovolil v oficiální politice prohlásit, aniž by byl skandál nebo to myslel vážně. Na druhou stranu, některá téměř 150 let stará falza tak nějak té skutečnosti odpovídají.

Béda
23. 3. 2017 21:46

racek napsal Tohle je sice jasné, ale tenhle hoax byl pravděpodobně vytvořen nedávno na základě známé skutečnosti. Tohle by si totiž nikdo veřejně nedovolil v oficiální politice prohlásit, aniž by byl skandál nebo to myslel vážně. Na druhou stranu, některá téměř 150 let stará falza tak nějak té skutečnosti odpovídají. Je to mnohem horší pane racku. Podívejte se , jak největší špinavci na planetě diskreditují levici, ukrývajíc se za Marxismus: https://www.youtube.com/watch?v=mRDpo9wCue8 A až to shlédnete do konce vzpoměňte na slova předevčírem zesnulého Davida Rockefellera: Vše, co potřebujeme, je vhodná světová krize, a národy pak nový světový řád přijmou“ – David… Číst vice »