Čí peníze vlastně rozhazuje náš ukrajinský premiér?

 

Jsem jen prostá holka z vesnice, která se mezi obracením kompostu a přebíráním hrášku jen snaží sledovat, co se kolem ní děje. Našim vzdělaným a moudrým politikům samozřejmě v ničem nesahám ani po kotníky. Nerozumím fungování světa tak zajímavě, jako tihle titáni rozumu, vzdělanosti a morálky.

Nemám patnáct zaručeně pravých titulů jako náš ukrajinský Premiér, ani nemám jeho čarodějný vlak, který umí doletět až do Kyjeva (musím si vystačit jen s koštětem). Inteligenční kvocient mám jen dezolátských 140 a tak vždy stydlivě sleduji nové nápady naší geniální Předsedkyně Vlády, jako třeba její akční plán boje proti Rusku pomocí oblékání dvou/tří/padesáti svetrů, což dozajista zachrání celý český průmysl.

Slušivý obleček značky Prymule nahradí tuto zimu elegantní svetřík modní ikony a filosofky Pekarové-Adamové.

Také nerozumím farmakologii tak jako náš Ministr Propagace Šmakulád, které vám podle jeho expertního názoru zaručí, že už nikdy neumřete a po páté dávce možná získáte i neprůstřelnost a neviditelnost. Nejsem ani tak rázná jako naše Ministryně Války a Terorismu, která nakupuje za stovky miliard ten absolutně nejlepší vojenský šrot na světě a láskyplně podporuje vraždění dětí za našimi hranicemi. A to nemluvím ani o tom, že nejsem schopná svým malým vesnickým mozkem pochopit, jak pomůže naší zemi zavírání lidí za podporu mírových řešení či za sdílení autentických záběrů z válečného konfliktu, či jak vylepší naši bezpečnost ideologické čistky v policii a blokace všech zdrojů informací krom jediného oficiálního proudu Pravdy a Lásky, který teče silně aromatickým kanálem z Kavčích hor – tedy všechno to, co s vypoulenýma očima provádí náš Ministr Cenzury.

Popularita našeho ukrajinského premiéra Pietra Ignoroviče Fialčenka ukazuje, že je to opravdu člověk na svém místě! Pro srovnání jsem přidala i popularitu dvou politických zlounů, které podle našich médií všichni nenávidí.

Všechno, co naše vláda dělá poslední (minimálně) tři roky, mi nějak nevoní a přijde mi to tak nějak…divné. V mém nemoderním, selském myšlení to dokonce vypadá, jako kdyby naše politické a mediální elity nepracovaly pro nás (šok!). Jako kdyby naši „experti“ byli jen nastrčené figurky, které mají pomoct ukrást českým lidem ty poslední zbytečky jejich majetku, které jim ještě zbyly (třeba jejich domy), které mají úkol zavést nás do totální dluhové pasti a nasměrovat nás do digitálního otroctví. A udělat z nás další anti-Rusko v řadě, protože na Ukrajině ta podpora fašismu přece dopadla tak super! Samozřejmě takhle uvažuje jen rusácký šváb, dezinformátor a dezolát, nikoli pokrokový človíček, který moudře čerpá všechny informace z jediného zdroje kdesi v útrobách Velkého (shnilého) Jablka.

I přes svůj hendikep se ale snažím kroky našich šlechetných elit pochopit. Moc mi to ale nejde, protože mi v tom pořád tak nějak překáží jeden nepříjemný orgán (jmenuje se to nějak jako „mozek“ nebo nějaké podobné sprosté a brzy jistě zakázané slovo). Proto žádám čtenáře tohoto článku o pomoc – třeba mi to vysvětlí tak, abych to pochopila i já. Jde mi o výroky naše dalšího elitního ministra z Ministerstva Řízené Demolice (dříve průmyslu a obchodu) i našeho ukrajinského Premiéra. Tito dva morální majáky před pár dny na tiskovce rozhazovaly další stovky miliard, aby se prý pomohlo českým lidem a „nikoho jsme nenechali padnout“.

Premiér Fialčenko nám i pomocí karatistických pohybů rukou neustále ukazuje, že rozhodně není ničí loutka.

V tiskovce šlo hlavně o příspěvky na energii, kterou máme asi nejdražší na planetě. A to přesto, že máme díky našim jaderným elektrárnám elektřinu velmi levnou…proto ji máme logicky tak nesmírně drahou, protože…eh, sakra, zase mě nějak provokuje ten můj protivný mozek. Ale zpět k tomu, jak naše vláda rozhazuje stovky miliard korun nalevo napravo a vynechme kousavé otázky o tom, kolik z těch peněz skončí v kapsách parazitů a kolik se skutečně dostane k lidem. To, co mi pořád vrtá hlavou a co potřebuji vysvětlit, je jeden drobounký ekonomický paradox…

Náš stát vlastní naprosto majoritní, cca 70% podíl ve společnosti, která vyrábí velmi levnou elektřinu, která by v pohodě stačila pro celou naši zemi. Tahle polostátní společnost ale elektřinu neposílá rovnou do českých domácností, ale na jakousi lipskou burzu. Na té se s energií udělá trocha magie, trochu se s ní zašmelí a naše levná elektřina v podstatě skončí v rukách Němců. My si ji pak od nich koupíme velmi draze zpět. Tu naši elektřinu. A vláda s tím prý nemůže nic udělat, přestože s tím očividně může udělat tisíc věcí.

To je tedy základ jednoho drobounkého problému, který tu teď máme – díky brutální šmelině musí české domácnosti platit naprosto absurdní ceny za elektřinu a jejich peníze pak ani nejdou zpět do naší země, ale ztrácí se v jakési zahraniční černé díře.

Tenhle průse… tenhle problém naše vláda řeší následovně – vezme další stovky miliard korun, ty rozešle našim občanům a ti je pak rovnou přepošlou energetické společnosti, která je opět odvede do té černé díry v zahraničí. Naše vláda ale už dávno žádné stovky miliard nemá, protože všechno prošustrovala podporováním války, při podivných obchodech během falešné pandemie a na nákupy toxických šmakuládiček ze dvou povolených zemí. Připomínám, že vlády nemají žádné svoje peníze – vždy jde jen a jedině o NAŠE peníze, které od nás vláda vybrala. Magickou tiskárnu na vyrábění peněz ze vzduchu má jen americký FED, který pak vzniklé finanční vakuum zaplní penězi ostatních států. Ale to je zas jiné plechovka červů, teď se věnujme záhadným veletočům kolem naší elektřiny.

Naše vláda si tedy musí ty blahosklonně rozdávané peníze na naši elektřinu nejdříve půjčit, a to pravděpodobně od té samé skupiny lidí, kteří si chrochtají blahem v černé díře, která saje peníze i ze zlodějského obchodu s energiemi. A kdo bude ten dluh platit? Samozřejmě my, občané.

Jinými slovy:

  • Vyrábíme mimořádně levnou elektřinu.
  • Současná i předchozí vláda ale zařídily mechanismus, který ji pro Čechy naopak mění na elektřinu šíleně drahou.
  • Peníze z předražené elektřiny končí z velké části u skupiny, které pro jednoduchost říkejme třeba Frňáci.
  • Čechům už začínají docházet peníze na placení jejich vlastní, ale neustále zdražované elektřiny.
  • Vláda to vyřeší tak, že si od Frňáků půjčí peníze, které Čechům rozdá.
  • Češi pak ty peníze půjčené od Frňáků pošlou rovnou zpět Frňákům.
  • Češi teď tedy budou Frňákům platit nejen za svoji vlastní, ale šíleně předraženou elektřinu, ale navíc i úroky z šíleného dluhu, který si museli na placení té svoji vlastní elektřiny vzít.

Tak, a tohle je problém, který nějak neumím pochopit – kde dělám ve své úvaze chybu? Koukám na to úplně blbě, nebo budeme díky „pomoci“, kterou naše vláda zařídila, Frňákům platit JEŠTĚ VÍCE, protože k předražené elektřině budeme navíc ještě splácet úroky z půjčky na tu předraženou elektřinu? Vysvětlí mi to někdo vzdělanější a inteligentnější? Jak jsem psala na začátku – já jsem jen obyčejná holka z vesnice, dezolát, proruský šváb, dezinformátor, konspirační teoretik atd., takže tomu pravděpodobně vůbec nerozumím… A i kdybychom neplatili všechno té samé skupině, pořád z toho vychází, že budeme mít dál super-drahou elektřinu, na kterou si budeme půjčovat, takž budeme platit úroky ze zbytečných dluhů i předraženou elektřinu zároveň. A to tak dlouho, dokud nepadneme na držku, protože tam není žádné světlo na konci tunelu – nic z toho neřeší PŘÍČINU problému.

Mně z toho prostě pořád vychází, že se Češi chovají jako úplní debilové – ohledně obchodu s elektřinou, podporou války a fašistického režimu, souhlasem se sebevražednými sankcemi (které jsou ve skutečnosti proti nám samotným), přehlížením zaváděné cenzury, naivní důvěrou ve zkorumpované farmaceutické koncerny atd. Přece nejsme až TAKHLE blbí?

Pokud se ale tohle všechno opravdu děje, máme jen dvě možnosti – buď budeme dál polykat lži globálních parazitů a necháme se úplně zotročit, nebo to změníme a přežijeme.

Připomínám, že 3. září bude na Václaváku revolu… tedy demonstrace.

Přijďte.

Převzato z Bornova.pub

5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
3. 9. 2022 12:11

Co se změnilo?…

comment image

PPK
PPK
4. 9. 2022 5:42

Jak to vypadá, tak česká politická scéna spěje k dalšímu stranickému „Sarajevu“. Na otázku PROČ, lze odpovědět jednoduchou zkušeností: Partajní převraty se konají vždy tehdy, když politika šéfů nějaké právě vládnoucí strany si sama vytvoří tak silnou členskou opoziční frakci nesouhlasu, že tato se už začne cítit svým „předsednictvem“ omezena v kariérní budoucnosti. Částečně to nedávno postihlo STAN a Piráty, teď to čeká (opět) ODS. Jediný člen vlády, jenž se dosud zdál natolik inteligentní, že si to už uvědomil, byl prozatím jistý don Pablo.  Jelikož však zázraky se dějí jen v náboženských legendách, tak je ale možné už teď odhadnout,… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
4. 9. 2022 8:57

Z toho plyne jedno reálné poučení.

Ať se děje cokoliv, ať se změní jakékoliv osoby ve vládnoucích kruzích, ať padnou jakékoliv sliby …

Nevolit v komunálních volbách (nebo do Senátu) nikoho, kdo je jakkoliv spojen s pětikolkou !!!

Ono se řekne „komunální volby“ – ale víte kolik je v tom komunálu peněz …?

Last edited 1 měsíc před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  PPK
4. 9. 2022 9:07

Nějak se cuka jihočeský Kuba. Je to echtovni odeesak, ale nemá v lebce eurodril. Nakonec vždy může jít do voleb mimo petitunku, protože má osobní kredit. A lidi to vnímají. Tady poblíž bude boj o pazdrata Vystrčila naň koudel. Má hodně poničenou plakátovací kampaň, ale autobusy ho vozí, jak o život. Dá pambu, že s volem bude vyjebano. Zdravím z Telče.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
4. 9. 2022 9:48

Zdar – soukromě.
Trocha muziky – je to bluegrass – ale je to trásně stylový. Tak mi to nedá …

https://m.youtube.com/watch?v=1gX1EP6mG-E

Pro ty, co budou mínusovat jen upřesním, že v USA je bluegras hudba púvodně lidová, něco jako u nás cimbálovka.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
4. 9. 2022 10:03

Zašel jsem na ochutnávku:

https://www.youtube.com/watch?v=pBm0prloghk

Gatta
Gatta
4. 9. 2022 8:51

K článku jediná připomínka – ČEZ ani vláda žádnou elektřinu nemají, vše už prý je prodáno – i na příští rok.

PPK
PPK
Reply to  Gatta
4. 9. 2022 9:58

Je ? u lidí normálně myslících a poctivě a čestně právně jednajících fyzicky možné, v určité chvíli prodávat něco, co ještě nebylo ani vyrobeno, natož u prodejce nějak uskladněno? Řekl bych, že je to (s prominutím) podobné, jako když někdo se někomu smluvně zaváže, že zítra ráno v 8 si před ním prdne a ten druhý se mu proto rovněž smluvně zaváže, že pokud přesně v 8 ráno ten prd bude vyroben, tak že on ten prd následně ihned, kvalitně a na počkání pochromuje. Vždyť vyrobená a neprodaná elektřina je také jen takový analogicky podobný pochromovaný střevní vítr (alias prd).… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by PPK
orinoko
orinoko
Reply to  PPK
4. 9. 2022 10:15

S tím chromem… hodně dobrý. Čekal jsem jiný výstup. Milostný. Něco na způsob – miláčku, prdni si. Já to rád čichám.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
4. 9. 2022 11:58

Národ se probouzí. Bohužel až po 33 letech a po kopanci do (_!_)

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
4. 9. 2022 12:18

Nechvalme dne před blevajzem. My Čížci umíme zakopnout o merunu na brankové čáře. Musíme mít na paměti de fenster. Ale i příběh K.H. Franty. Když se kácí fialová, tak pro sv@ne z Kolína už musí jít o všechno.
Komu čest, tomu čest. A dobytku z havloprodzektu bejcak. Řezat a neprestavat.

Gatta
Gatta
4. 9. 2022 17:47

Po vyhlášeních premiera a dalších představitelů pětikolky o včerejši demonstraci, je jedna věc jasná:
S TOUTO VLÁDOU NENÍ O ČEM JEDNAT.

PPK
PPK
4. 9. 2022 19:25

Takže, kdy jsou nesmyslně rozhazovány a rozkrádány státní peníze? Je to vždy, když to politikům umožňuje platné právo. Jinými slovy – všechno politické v každém státě je dáno a vymezeno právním řádem a politicko právní poměry jsou vždycky určeny především ustanoveními zákonů a podzákoných norem.  Ostatně právě proto, aby existovaly ty „vhodné zákony“, tak se volí poslanci a scházejí parlamenty, v jejichž chodbách, čili v lobby, lobují šíbři vlivných bankéřů a vlastníků zdrojů zisků a renty, kteří především jsou těmi hlavními ovlivňovateli práva. Vždyť, takhle přece už od let 1999 do roku 2012 vznikal i ten dnešní Pospíšilův a Eliášův… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  PPK
6. 9. 2022 8:03

„A jejich oběti si do smrti o nich budou bláhově myslet, že Schwab a spol. prý byli ti nejhorší levičáci“.
Nějak těm obětem uniká, že je pro ně budována ne beztřídní společnost, ale společnost
o dvou třídách – jedna, ta velká, by neměla mít ani ždibec té svobody kterou jim slibovali
a ani nic jiného. Ta druhá – malinká – si má užívat „zlatý věk“ včetně absolutní moci.