Čímpak nám to v Evropě krmí uši?

Záplava kritických informací a zpráv o vojenské operaci Turecka proti Kurdům je jaksi placatá, jednostranně kritická vůči Turkům. Pokusím se věc trochu narovnat nikoli zprávami ze třetí či čtvrté ruky, ale od kováře. Níže uvádím překlad krátkého záznamu části tiskové konference tureckého prezidenta Erdogana, který byl věnován postoji zahraničí k tomuto tématu…

Dnes, samozřejmě koluje mnoho pověstí, nicméně, s ohledem na pozitivní přístup Ruska k této otázce, nejspíš v Kobani problémy nebudou. Pokud jde o Manbidž, tak jsme v etapě realizace našich rozhodnutí. Jak víte, naše vzájemná dohoda s USA k Manbidži spočívá v tom, že teroristické organizace měly z Manbidže odejít během 90 dní – ale rok skončil a pokrok nikde. Až bude město vyčištěno, tak my – Turecko, tam nevstoupíme, protože skutečnými pány jsou tam naši arabští bratři a my jsme s nimi jednali. Náš úkol spočívá v tom, že zajistíme, aby tam oni vstoupili a zajistili si bezpečnost.

Včera jsem hovořil s Merkelovou a den předtím s britským premiérem Borisem Johnsonem. Z těchto rozhovorů jsem pochopil, že oni, bohužel, neberou v úvahu mnohá fakta, a nacházejí se pod vážným tlakem dezinformací. Samozřejmě jsem jim ta fakta vyložil, a řekl jsem jim, že: „.. pokud se nacházíte v koaličních silách jako my, tak v rámci těchto koaličních sil hledáte pravdu, anebo co?“ Oni se, samozřejmě, pokouší cosi skrýt…

Copak, přátelé? My jsme zemí, která je členem NATO. Všimněte si, všecky tyto země jsou členy NATO, a podle článku č. 5 NATO jsme my nyní pod tlakem teroristické organizace. A vycházíme-li z tohoto článku, pak na čí straně musí být oni? Oni musí být na naší straně. Budete na straně spojenců NATO, nebo proti NATO? Na čí straně jste? Na straně teroristů?

Oni, samozřejmě, nemohou odpovědět, a proto není možné pochopit, jaké cíle sledují…

Zdroj: Cargrad TV

Překlad: st.hroch 191016

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
koloděj
koloděj
19. 10. 2019 16:35

Aha, Turkovi narostli andělská křídla.
Ne že by neměl pravdu s těmi „spojenci z NATO“, ale on taky neříká celou pravdu a svou pozici stříká na růžovo..
Nicméně – díky vývoji tamější situace musím uznat, že ta jejich operace má i své kladné dopady.

jb
jb
19. 10. 2019 16:39

koloděj napsal on taky neříká celou pravdu a svou pozici stříká na růžovo Erdogan, který neuznává hranice Lausannská smlouvy pochopil, že útočná operace „Zdroj míru“ se nezdařila. Sultán se setkává s Pencem a poté vyhlašuje 5-ti denní příměří – tzn. žádné proniknutí tureckých vojsk dovnitř Sýrie se nekoná (zatím?). Do 120 hodin, jak říkal „Pakt Pence-Erdogan“ ozbrojené milice Kurdů musí opustit 30-ti km pásmo podél hranice Turecka a Sýrie. Kdo nahradí kurdské milice to už Erdo neoznámil – proč by, že jo, když asi věří, že on (Turecko). Poučení o tom – co zase ztropil – tj. ve zhoršení situace… Číst vice »

Aleš
Aleš
19. 10. 2019 21:08

https://cz.sputniknews.com/nazory/2019101810838493-premier-si-posvitil-na-nato-nebylo-by-lepsi-odtud-odejit/
Vzhledem k tomu, že Turecko nikdo vylučovat nehodlá, tak jiná šance z toho není,
než-li NATO opuštění.
Drahoše do koše se pěkně rýmovalo. Ono by se mohlo taky pěkně začít rýmovat Babiše do koše, kdyby v té teroristické organizaci chtěl vytrvat na věčné časy a nikdy jinak.