Co by to „demokrat“ Petr Fiala vlastně chtěl?

Jen pár minut jsem na ČT 24 v nedělním programu Týden v politice poslouchal předsedu občanských demokratů Petra Fialu v rozhovoru o naší současné vládní krizi a už v minutě první jsem pochopil, oč mu jde. Takže je to tak, že podle něj jsou strany komunistická a SPD strany extrémistické, které by jako „extrémistické“ měly být z jakéhokoli rozhodování o budoucí vládě či její politice vyřazeny, nemělo by se s nimi vůbec počítat, měly by být v parlamentu jen „jako“, ale k ničemu by se neměly pouštět, zvláště pak ne k žádnému rozhodování, měly by v parlamerntu fungovat jen jako živé mrtvoly.

Vítězná strana ANO by pak s těmito stranami jako stranami „extrémistickými“ neměla absolutně o ničem diskutovat, na nic se jich ptát, a pokud by chtěla s někým ve sněmovně jednat, pak by to v podstatě měly být jen strany tzv. Demokratického bloku, to znamená občanští demokraté, TOP 09, lidovci a STAN. Protože jen tyhle strany jsou solí demokracie v tomto státě. A to proto, že jen je volili ti správní plnohodnotní občané, kdežto komunisty, SPD a zčásti i sociální demokraty volila jen jakási čeládka národa, spodina, nýmandi republiky, lidé nevzdělaní, sebranka, které by se přístup k volbám měl – kdyby byl rozum – zakázat. V tomhle je totiž tragický kaz demokracie, že může volit kdekdo, čeledíni, pomocnice v domácnosti, dělníci, lidé, kteří o politice nic nevědí, a pak věci u nás vypadají, jak vypadají.

Zvolí se prezident, který nikdy zvolen být neměl, do sněmovny nalezou komunisté, co by málem dali lidem možnost hlasovat snad i o naší věčné a posvátné přináležitosti k euroatlantickému společenství, nalezou tam Okamurovci, kteří by ke každé pitomosti volali lid, aby o ní v referendu rozhodoval, extrémismus prostě kvete v těch nejkřiklavějších barvách a praví demokraté, jako jsou ti sdružení ve Svobodném bloku, na tuhle spoušť hledí, volají po nápravě, po návratu k pravé demokracii, vysychá jim tím voláním v hrdle – a nákaza se přesto šíří dál.

A kdyby nebylo oněch skvělých a jedinečných našich mediálních tribun, jako jsou televize, rozhlas a tisk, které dnes, bohudíky, slouží jen pravým a skutečným demokratům a extrémisty všeho druhu ze svých studií a stránek po právu vyhánějí, resp. je likvidují už ve vrátnicích, kdo ví, jak by to s naší demokracií u nás dnes vůbec vypadalo.

Tak volá do duše národa Petr Fiala a je docela možné, že jsa politolog, si o sobě skutečně myslí, že je demokrat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
27. 5. 2018 22:20

Vynikající, humorný a ke zdravému myšlení inspirativní článek!

Amenre
Amenre
28. 5. 2018 6:57

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/473224-italsky-premier-conte-se-vzdal-snahy-o-sestaveni-vlady.html

Můžu si o něm a jeho straně myslet co chci, nicméně tohle je pěkné demokratické rozhodnutí. Ne jak teď Babiš nebo v podstatě všichni premiéři od dob koaliční smlouvy, kteří slibovali, ustupovali a nechávali se vydírat pidistraničkama typu zelení, VV nebo momentálně ČSSD.

Sofie
Sofie
28. 5. 2018 11:40

Dobrý článek.
Jakmile se někdo začne ohánět demokracií a morálkou, je mi velice podezřelý. Nedávno jsem jako zastupitelka za KSČM v nejmenované obci dostala mail od podobného pravověrného demokrata a též jednoho z těch, kteří bojují a bojovali za slušného prezidenta. Dozvěděla jsem se od něho, že lidé jako já, tj. extremisté a lidé pochybného naturelu, mohou za to, že nám vládne zloděj a na hradě sedí (omlouvám se, ale cituji) „pytel hoven“!
Jak slušné a jak demokratické!