Co se právě teď děje ve světě?

V poslední době jsem dával snad stovky odkazů na články a videa v různých médiích v diskusních příspěvcích pod články. Všechny svědčí o společném jmenovateli. a dávají odpovědi na otázku: Jací jsou hlavní hybatelé současných procesů ve světě? Co lze ve vývoji očekávat? Letem světem se pokusím o krátké shrnutí:

  1. Evropa se stále víc fašizuje (viz podpora západu fašizaci Ukrajiny, viz předsednictví Inara Murniece, poslankyně politické skupiny ultranacionalistického lotyšského směru VL-TB/LNNK, které má v politickém programu:  Glorifikaci a oslavu lotyšských legionářů Waffen-SS, úplné odstranění ruských škol, „polotyšťování“ ruských dětí už od mateřských škol, univerzální zákaz používání ruského jazyka, transformaci Lotyšska na vojenskou základnu NATO proti Rusku…, které se obešly bez významnější pozornosti médií „demokratického“ západu, viz stále brutálnější policejní zásahy na demonstracích v Belgii, ve Francii, Itálii, Španělsku…
  2. USA se dostávají na hranici ekonomického bankrotu a mají na výběr – buďto dál emitovat v astronomickém množství měnu a napouštět ji jako rakovinu do světových financí a tím otevřeně přiznat že ekonomická krize v USA vůbec neskončila, anebo přestat s QE („kvantitativním uvolňováním“ měny) a poslat zemi směrem ke kolapsu (Američané vlnu zdražování a sociálního ožebračování při rostoucím zadlužování státu patrně neustojí)
  3. Evropa se stále víc dezintegruje a propadá do chaosu a ekonomické díry (viz masové demonstrace na jihu a západu eurozóny, pokusy o rozpad států (Velká Británie, Španělsko , Itálie, Belgie, Ukrajina, Moldávie…, sebevražedné sankce proti Rusku, neudržitelný růst dluhu, některé státy se dostávají na práh ekonomického bankrotu – Řecko, Ukrajina…), hrozí rozpad Eurozóny (viz úvahy o vystoupení Maďarska a tlak na Velkou Británii).
  4. Vztahy Západu s Ruskem se stále zhoršují a to je stále víc nuceno přiklánět se k Asii (fašistický převrat a válka u ruských hranic, vojenské obkličování Ruska, antiruské  sankce, vyhrocování antiruské rétoriky…).
  5. Na Valdajském fóru Putin naznačil, že Rusko se již nebude podřizovat Západu, zejména ultimativní politice USA, nenechá se zastrašovat, kolonizovat ani zatlačovat či rozkládat zevnitř, míní si uchovat a prohloubit svoji suverenitu a půjde vlastní cestou.
  6. Diktát USA a snaha o světový politický a ekonomický monopol z pozice síly působí jako integrační faktor celé nesourodé směsice států BRICS, které odmítají vykrádání svých ekonomik a ztrátu své suverenity, vytvářejí alternativní projekt „světového“ platidla a „světových“ finančních institucí.
  7. V USA se dostává k moci „jestřábí“ křídlo, které hrozí nahradit křídlo „krahujčí“. Lze očekávat další rozšíření válek, prohloubení všech současných konfliktů (pozemní operace USA a služebních vazalů v Iráku, válku USA se Sýrií, prohloubení zástupné války USA s Ruskem na Ukrajině.
  8. Do budoucna lze očekávat  vznik, resp. nárůst přeshraničních sporů majících kořeny v minulosti – viz uměle přiživený spor Rusko – Ukrajina, z něj může vygradovat spor Ukrajina – Polsko, Ukrajina – Maďarsko, anebo spory jako spor Moldávie – Rumunsko, Maďarsko –  Slovensko, Německo – Česko (dodnes není definitivně uzavřena otázka Sudet)…

Závěr

Klíčovým faktorem hybných procesů  je prohlubující se ekonomická krize Západu, která rozbíjí všechny vztahy, jež doposud působily ve směru sociálního smíru, stability systému, míru mezi národy, ničí morálku a právní systém. Čekají nás nelehké časy. Řečeno slovy klasika, podmínky pro zásadní změnu společenského paradigmatu uzrály. Stávající systém již není schopen tradičním způsobem zachovat svou existenci. Rodí se základy nového systému. Na jedné straně se apologeti neoimperialismu pokoušejí o prosazení globální agendy NWO = absolutní moci korporátního fašismu (viz smlouva TTIP, ACTA, fašizace,války, globální slídění, okleštění pracovních a sociálních práv, zavádění  absolutní moci korporací a oligarchů všetně moci likvidovat opozici bez soudů…) Rozhodujícím v tomto období bude, jestli se společnosti povede paralyzovat tyto pokusy, vytěsnit moc oligarchie a korporací, přestavět společenský systém tak, aby v něm byla  znovuzavedena případně uchována moc lidu, spravedlivé rozdělování společenského produktu, které všem lidem umožní vést důstojný život.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlad
Vlad
8. 11. 2014 18:37

Souhlasím. Bohužel Tvůj článek si tu přečte pár tisíc lidí. Dalším pár milionů bude vymyt mozek na ČT, ČRo, Nově atd. Teď mi řekni co s tím? Já denně mluvím se stovkami lidí. Když mluvím slovy Tvého článku řeknou mi: Máme se teď dobře, stačí nám 8 tisíc důchodu, ten Putin by jen chtěl zabírat jiné země, USA nám naštěstí pomůže…co kdyby ti rusáci došli až do Karlových Var. Chápeš to? Já Ti moc fandím, fandím všem alternativním mediím. Mám ale obavu, že ta síla, toho mainstreamu je veliká. Lidi jsou zvyklí, že to co řeknou v TV to je… Číst vice »

Béda
8. 11. 2014 18:49

Vlad, když si v duchu promítnu všechny „revoluce“ za posledních 25 let, zjišťuji, že všechny proběhly v hlavních městech daných zemí, kde došlo ke změně režimu. Zbytek země v několika dalších větších městech se vždycky buďto zapojil postupně anebo vůbec nezapojil a palácová změna proběhla pouze v hlavním městě. Ani o plyšáku to nebylo jiné. A vždycky hrají klíčovou roli loutkaři a mediálně okoukané tváře, „rukama „revoluce“ jsou pak vždycky mládež a nespokojení, znechucení zaměstnanci. Výsledek je vždycky prozatím identický. Euforie se časem opět promění ve znechucení až apatii, poté co revolucionáři zjistí, že byli svými lídry podvedeni. (viz odborář… Číst vice »

Vlad
Vlad
8. 11. 2014 19:01

Béda: Souhlasím, ale řekni mi co dál? co s tím? Lidé poslouchají TV ne tady.

Béda
8. 11. 2014 19:23

http://www.novinky.cz/ekonomika/352972-celime-nejvetsi-krizi-v-historii-prohlasil-sef-svetove-obchodni-organizace.html

(Jistý český génius z Prognosťáku, tvůrce středoevropského „tygra“ přitom říkal, že jde jenom o lehkou chřipku, která se nechá snadno přechodit)

Sugar Ray
Sugar Ray
8. 11. 2014 19:23

Vlad napsal Béda: Souhlasím, ale řekni mi co dál? co s tím? Lidé poslouchají TV ne tady. Ty můžeš jednat a mluvit jenom sám za sebe , žádný homadný a násilný osvícení neexistuje , revoluce je blbost , jediná autentická se odehrává v tobě a to že masy se nechávaj ovlivňovat TV je vlastně normální stav za těchto podmínek . Kapitoly v týhle knize kde se nachází naše vědomí se nedaj přeskakovat , nebo aspoň většina z nás to neumí , všechno je předem daný , ta kniha už je napsaná my to jenom zažíváme , naše existence je vlastně… Číst vice »

kchodl
kchodl
8. 11. 2014 19:54

USA už ztratily svůj soft-power. Všemi těmi dvojími metry, prolhanou propagandou, napadáním cizích zemí, porušováním mezinárodního práva. I v kultuře je to znát, z filmů se staly přiblblé agitky plné patosu a mávání vlajkou, snad ani sovětské filmy takového stupně nedosáhly (nacistické ovšem ano). Umírají i jejich univerzity, míra buzerace a ideologického otravování je už taková, že světová vědecká špička už raději míří do EU, Kanady, Austrálie nebo do JV Asie. Plus k tomu věci jako fašistická policie, soudy, … Propagandě o americké demokracii, lidských právech atd. už nevěří vůbec nikdo. Panuje tam korporátní fašismus, který postupně snímá masku a… Číst vice »

Béda
8. 11. 2014 20:05

kchodl napsal USA už ztratily svůj soft-power. Všemi těmi dvojími metry, prolhanou propagandou, napadáním cizích zemí, porušováním mezinárodního práva. I v kultuře je to znát, z filmů se staly přiblblé agitky plné patosu a mávání vlajkou, snad ani sovětské filmy takového stupně nedosáhly (nacistické ovšem ano). Umírají i jejich univerzity, míra buzerace a ideologického otravování je už taková, že světová vědecká špička už raději míří do EU, Kanady, Austrálie nebo do JV Asie. Plus k tomu věci jako fašistická policie, soudy, … Propagandě o americké demokracii, lidských právech atd. už nevěří vůbec nikdo. Panuje tam korporátní fašismus, který postupně snímá… Číst vice »

leoš
leoš
8. 11. 2014 20:26

Mnoho lidí si klade otázku,proč představitelé EU často jednají tak zaslepeně a lezou tak oddaně USA do prdele.Je to jednoduchý.Jsou prostě koupený.Jak se to např. dělá,nám vysvětlil Lukašenko- přišli za ním dva agenti a nabídli,že američané odkoupí energetickou soustavu země v hodnotě 60 mld.dolarů za cca 18 mld.A z toho 6 mld. si může nechat.Lukašenko nejenže se zkorumpovat nenechal,ale svěřil se i tisku.

Béda
8. 11. 2014 20:54

Pro odlehčení: http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_08/Obamu-spletli-s-Usamou-4587/

asi hledali největšího teroristu světa a našli ho ve svém vlastním prezidentovi, ukrytém pod maskou mírotvůrce.

Béda
8. 11. 2014 21:07

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9342/ Situaci ve světě nelze přirovnat ke studené válce. Je horší. Profesor Krejčí o Ukrajině, USA a Rusku

Béda
9. 11. 2014 7:37

bod 9, který jsem opomenul: zostřuje se vměšování USA do vnitřních záležitostí jiných zemí. Velice kvalitně popsáno v odkazovaném článku CFP. (Maďarsko, Německo, smluvní státy South Stream, Čína, Japonsko, ČR, Francie)

Béda
9. 11. 2014 7:41

„O objektivitě a nestrannosti“ vyšetřovatelů OBSE vypovídá mezi jiným taky zpráva http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_09/OBSE-potvrdila-smrt-dvou-chlapcu-pri-ostrelovani-donecke-skoly-5701/

Smrt konstatovali ale vyšetřovat to nebudou. Jak by taky mohli, když prst ukazuje jednoznačně do vlastních „proevropských“ fašistických řad.

fajt
9. 11. 2014 7:42

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kocab-v-razi-Putin-zesilel-Rusko-muze-ohrozit-bezpecnost-Evropy-A-Zemanova-neuveritelna-veta-345019 – další komediant bez studu a rozumu, měl by se raději držet svého afrického synka – jediný trochu při vědomí v cajzkém výběru byl Vilda Č(m)ok a Jiřina Hrubeškratochvil, kterého tenhle podlý sráč a policejní ráfek z grupy vyhodil. ..

peter.
9. 11. 2014 7:43

Sergej Kovalev ruský boxer poloťažkej váhy zvíťazil nad Američanom Hopkinsom v boji o titul majstra sveta rsc.Američan nastúpil vo farbách Ukrajiny,ešte aj rukavice mal žlto modré.Kovalev ho tak zrúbal,že ak by rozhodca neukončil zápas,tak by Hopkinsa museli z ringu vyniesť.Video:
http://rusvesna.su/news/1415513698

fajt
9. 11. 2014 7:48

Béda napsal

http://www.hlavnespravy.sk/the-hill-novy-senat-bude-nutit-obamu-zmenit-zahranicnu-politiku/427541

vlastně by to znamenalo, že loutkovodiči černocha jsou nespokojení s vlastní práci a chtějí být na kanonech a raketách namířených na Rusko ještě rychlejší a bestiálnější. ..

Béda
9. 11. 2014 7:54

peter. napsal

Sergej Kovalev ruský boxer poloťažkej váhy zvíťazil nad Američanom Hopkinsom v boji o titul majstra sveta rsc.Američan nastúpil vo farbách Ukrajiny,ešte aj rukavice mal žlto modré.Kovalev ho tak zrúbal,že ak by rozhodca neukončil zápas,tak by Hopkinsa museli z ringu vyniesť.Video:
http://rusvesna.su/news/1415513698

Udělal si z něj boxovací pytel. Američana zachránil pouze gong, aby neskončil k.o..

fajt
9. 11. 2014 7:57

Béda napsal

fajt,

článek o Kocábovi: http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/kocab-politik-jak-z-ho-na-bic.html

jeho jediný počin jako politika, o kterém se dá mluvit je , že své podřízené nasmrkal do gramofonu, za což mu jeho americká sufražistka nakopala do koulí a naprášila na imigračním ( už není emerický citizen a bere to nelibě) – nemusel jsem ho za Husáka a teď je mi už krajně odpornej, počítám že pro magory a sráče z cz kulturní fronty by mohl být náhražkou za von Kadla až tento sráč natáhne hnědý brka. ..

Sio
Sio
9. 11. 2014 8:15

fajt napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kocab-v-razi-Putin-zesilel-Rusko-muze-ohrozit-bezpecnost-Evropy-A-Zemanova-neuveritelna-veta-345019 – další komediant bez studu arozumu, měl by se raději držet svého afrického synka – jediný trochu při vědomí v cajzkém výběru byl Vilda Č(m)ok a Jiřina Hrubeškratochvil, kterého tenhle podlý sráč a policejní ráfekz grupy vyhodil. ..

Kdo to je nějaký Kocáb, že se odvažuje hodnotit našeho a ruského prezidenta takto nabubřele? Těžko brát takového člověka vážně.

peter.
9. 11. 2014 8:21

Sio napsal
Kdo to je nějaký Kocáb, že se odvažuje hodnotit našeho a ruského prezidenta takto nabubřele? Těžko brát takového člověka vážně.

Niekto sem už napísal,že komedianti by mali byť permanentne hladní a ja s tým vrelo súhlasím,podobne ako súhlasím s vami.

Janus
Janus
9. 11. 2014 8:22

Souhlasím s předchozími příspěvky, jen dodám, že v ČR se rozjely oslavy výročí Velké listopadové sametové revoluce v šíři a rozsahu známém který si v ničem nezadá s oslavami Vítězného Února a Velké říjnové socialistické revoluce. Na důležitá témata prostor nezbývá.

Sio
Sio
9. 11. 2014 8:22

peter. napsal

Sergej Kovalev ruský boxer poloťažkej váhy zvíťazil nad Američanom Hopkinsom v boji o titul majstra sveta rsc.Američan nastúpil vo farbách Ukrajiny,ešte aj rukavice mal žlto modré.Kovalev ho tak zrúbal,že ak by rozhodca neukončil zápas,tak by Hopkinsa museli z ringu vyniesť.Video:
http://rusvesna.su/news/1415513698

Pravda, ke konci 12. kola to vypadalo, že Hopkins je fackovací panák.

Béda
9. 11. 2014 8:34

Sio napsal
Pravda, ke konci 12. kola to vypadalo, že Hopkins je fackovací panák.

Já bych řekl, že zlomovým okamžikem bylo, když skrze úhlednou štěrbinu mezi předními zuby vypláznul Američan na Rusa jazyk. Pak následovala taková smršť úderů, že na to asi do konce života nezapomene.

Béda
9. 11. 2014 8:46

Janus napsal

Souhlasím s předchozími příspěvky, jen dodám, že v ČR se rozjely oslavy výročí Velké listopadové sametové revoluce v šíři a rozsahu známém který si v ničem nezadá s oslavami Vítězného Února a Velké říjnové socialistické revoluce. Na důležitá témata prostor nezbývá.

Jedná se o kulaté výročí. Je čas bilancovat. Očekávám vynášení V.Havla jako orwellovské pravdoláskařské ikony za účasti amerického ambasadora na piedestal, četné připomínky konce sovětské okupace, omšelé fráze o demokracii, svobodě, humanitě a lidských právech, které vítězně (spolu s fašisty) táhnou světem.

Béda
9. 11. 2014 9:43

ÚSTRk (úřad pro zakázkové přepisování dějin) v české televizi: http://www.novarepublika.cz/2014/11/pokuta-ceske-televizi-za-prepisovani.html#more

„…O hrozící pokutě za přepisování dějin píše Informační agentura Novorossia:
České televizi hrozí pokuta za odvysílání zprávy, že druhou světovou válku začal Sovětský svaz, informuje radiostanice Praha.

Jak bylo oznámeno, 18. září v dopoledních hodinách televizní kanál uvedl: „Polsko si pamatuje 75. výročí sovětské invaze. Události ze 17. září 1939 otevřely druhou světovou válku v Evropě.“
Ve skutečnosti začátkem války byl německý útok na Polskou republiku 1. září 1939.
Rada pro vysílání se tímto bude zabývat, zaznělo na radiostanici Praha, s tím, že televize dostane pravděpodobně finanční pokutu…“

brtník v brlohu
brtník v brlohu
9. 11. 2014 10:15

K odkazu na Oskara Krejčího, co je taky tady – jde o Vratimovský seminář, videozáznamy z minulých ročníků, a za několik dní i letošního najdete tady:
http://vratimovskyseminar.webnode.cz/
– je zajímavé věkové složení účastníků v plném sále (čt to nestálo za zmínku) které rozhodně nevypadá na sešlost přestárlých!! – viz foto na odkaze v Parlamentních listech.
Jak to že něco podobného nejsou schopni dát dohromady u zvadlé růže ??????

fajt
9. 11. 2014 10:19

Béda napsal ÚSTRk (úřad pro zakázkové přepisování dějin) v české televizi: http://www.novarepublika.cz/2014/11/pokuta-ceske-televizi-za-prepisovani.html#more „…O hrozící pokutě za přepisování dějin píše Informační agentura Novorossia:České televizi hrozí pokuta za odvysílání zprávy, že druhou světovou válku začal Sovětský svaz, informuje radiostanice Praha. Jak bylo oznámeno, 18. září v dopoledních hodinách televizní kanál uvedl: „Polsko si pamatuje 75. výročí sovětské invaze. Události ze 17. září 1939 otevřely druhou světovou válku v Evropě.“ Ve skutečnosti začátkem války byl německý útok na Polskou republiku 1. září 1939.Rada pro vysílání se tímto bude zabývat, zaznělo na radiostanici Praha, s tím, že televize dostane pravděpodobně finanční pokutu…“ pokuta, která… Číst vice »

peter.
9. 11. 2014 11:33
petr
petr
9. 11. 2014 16:33

Přelomové vystoupení Vladimíra Putina na letošní konferenci na Valdaji se dá shrnout to 5ti základních bodů: Odmítnutí bipolarity, odklon od studené války 2.0, BRICS jako základ globální architektury, de-dolarizace a de-globalizace, degradace USA. 12ti minutové video portálu politrussia.com
http://www.nwoo.org/2014/11/09/putin-o-architekture-post-valdjskeho-sveta-analyza-jeho-valdajskeho-projevu/ – nastav si CZ titulky

bublin
bublin
9. 11. 2014 19:30

„Rozhodujícím v tomto období bude, jestli se společnosti povede paralyzovat tyto pokusy, vytěsnit moc oligarchie a korporací, přestavět společenský systém tak, aby v něm byla znovuzavedena případně uchována moc lidu, spravedlivé rozdělování společenského produktu, které všem lidem umožní vést důstojný život.“ Už zase blbnete na kvadrát. Což vás na stranickém školení neupozornili, že žádná moc lidu neexistuje a každá společnost bez vyjímky je stavěna pyramidálně ? O ničí důstojný život a spravedlivé dělení čehokoliv nejde, jde pouze o moc. Samozřejmě vámi uváděné hodnoty jsou významné, ale jen jako proklamace. Jak může být tak sečtělý člověk jako vy takový trouba, že… Číst vice »

Béda
9. 11. 2014 19:41

pane bubline,

než s vámi uzavřu diskusi. Že je můj bod 8 „pikantní“ tvrdíte VY, (jsou to vaše slova, vaše myšlenka) bikoliv já. Když si (sám sobě) dáváte kontrolní otázku, tak si na ni taky zkuste odpovědět. “

K vašemu: …Což vás na stranickém školení neupozornili, že žádná moc lidu neexistuje a každá společnost bez vyjímky je stavěna pyramidálně ?…“ K tomu bych pouze uvedl pro doplnění vašeho vzdělání. Výmysl, že kapitalismus JE DEMOKRACIE není můj. Já s touto floskulí jenom polemizuji a podrobuji ji analýze.

bublin
bublin
9. 11. 2014 19:58

Sugar Ray napsal Ty můžeš jednat a mluvit jenom sám za sebe , žádný homadný a násilný osvícení neexistuje , revoluce je blbost , jediná autentická se odehrává v tobě a to že masy se nechávaj ovlivňovat TV je vlastně normální stav za těchto podmínek . Kapitoly v týhle knize kde se nachází naše vědomí se nedaj přeskakovat , nebo aspoň většina z nás to neumí , všechno je předem daný , ta kniha už je napsaná my to jenom zažíváme , naše existence je vlastně uplně trapná . Současnej systém i přes všechny ty křivdy a zvěrstva je ve… Číst vice »

bublin
bublin
9. 11. 2014 20:17

Béda napsal pane bubline, než s vámi uzavřu diskusi. Že je můj bod 8 „pikantní“ tvrdíte VY, (jsou to vaše slova, vaše myšlenka) bikoliv já. Když si (sám sobě) dáváte kontrolní otázku, tak si na ni taky zkuste odpovědět. “ K vašemu: …Což vás na stranickém školení neupozornili, že žádná moc lidu neexistuje a každá společnost bez vyjímky je stavěna pyramidálně ?…“ K tomu bych pouze uvedl pro doplnění vašeho vzdělání. Výmysl, že kapitalismus JE DEMOKRACIE není můj. Já s touto floskulí jenom polemizuji a podrobuji ji analýze. Analýza? Nenechte se vysmát. Přečtěte si pozorně dvě poslední věty vaší odpovědi… Číst vice »

Béda
9. 11. 2014 20:25

p. bublin,

Analýzu tzv. demokracie v kapitalismu jsem prováděl v jiných článcích, kupř. „Mýtus demokracie“. I v současném kapitalismu existují zárodky demokracie – kupř. politický systém ve Švýcarsku založený na referendech, komunitní společenství cve Španělsku etc.. A teď mě laskavě omluvte.

fajt
9. 11. 2014 21:30

comment image?oh=13a6ba2e2cf5ad81f0fcc7d780c63c3a&oe=54E48871 …no bubline. ..)

idiotronic
10. 11. 2014 4:10

Vlad napsal
Tvůj článek si tu přečte pár tisíc lidí.

To není tragédie. Jsou tu i četné odkazy. A podle mne takový ,,Můj soused válečník“
je originální historka se zaslouženým ohlasem, poškozená jen menší návštěvností webu. Ostatně propagaci nám nikdo nezakazuje.
Nová Republika překročila tuto neděli 25 000 přístupů.

idiotronic
10. 11. 2014 4:35

Vlad napsal My z prdelákova na to nemáme čas ani peníze jít protestovat. Ano, z Moravy to stojí asi tisícovku. Jezdil jsem na jarní a podzimní odborářské mítinky,dokud byly , až na ten poslední a zaznamenal jsem (i v diskusi na OM) podsunuté matoucí informace a vesměs překroucená, neoobjektivní hodnocení účasti v televizi. Manifestace slábly,až je podplacené vedení uchcíplo. Makaly Věci veřejné, teď zase Ano, ale levice teprve musí vzniknout. Celá členská základna VV a LIDEM by se vešla do jednoho osobáku Elefant. A Měli ministra vnitra a obrany. Mám bavu, že zvadlá růže členy nesežene. Na místní úrovni jsem… Číst vice »

idiotronic
10. 11. 2014 4:47

Poslední slovo. Bez masové účasti se to neobejde. Při textiláku nebyly výtržnosti,
lidé okřikovali podezřelé jedince, lezoucí na stromy. Myslím, že (a to bych tenkrát
nevyslovil), že jsme tenkrát stáli proti kultivovanějšímu protivníkovi, než který nás čeká v budoucnosti. Společné měli-mají jen jedno. Nevědí, jak demokraticky prohrát.

peter.
10. 11. 2014 7:10

Bol generálnym tajomníkom ÚV KSSZ,potom jediným prezidentom ZSSR a nakoniec sa z neho stal zradca ktorým opovruhuje jeho vlastný národ.
Pred smrťou sa pokúša očistiť si svoje špinavé svedomie :
http://www.hlavnespravy.sk/pavol-novotny-zly-posol-este-horsich-sprav/428713

Admirál
Admirál
10. 11. 2014 10:54

fajt napsal

http://www.nwoo.org/2014/11/09/americky-senator-musime-udelat-z-ukrajiny-afghanistan/ – no to je středověk. ..)

Zdalipak toto prohlášení zaregistrovali Ukrajinci.

Pokud ano, pak ty rozumnější sbalí fidlátka a honem pryč.

Pokud né, tak jim Bůh pomoz.