Co si přát do nového roku?

1285798_600

Z jednoho rozhovoru:

– Dáváte příklady mrtvých hrdinů. A bojovat bude kdo?

– Bojovat budou ti, co se nebojí smrti.

– Ti budou umírat a v každé další bitvě jich bude méně.

– Nebude. Jestli jsou věci strašnější, než smrt.

***

Nebo se to dá říct takto: Jestli jsou věci, za které statečný člověk je připraven zemřít. A já najednou nevím, jaký svět si přát. Svět, ve kterém jsou věci, za které stojí za to zemřít, nebo svět, ve kterém takové věci nejsou?

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
3. 1. 2015 17:12

Bohužel je to tak, že ve válce se ŽÁDNÁ DEMOKRACIE NENOSÍ. Ti, kteří válku připravili, kteří ji na úrok financují, ti kteří za války nehorázně bohatnou, tyjí z nedostatku zboží, předražují, tyjí z dodávek v armádě, ti ve válce nikdy nebojují a jejich děti plní „bojové“ úkoly maximálně hluboko ve válečném týlu. Ti ostatní jsou povinně zmobilizováni a odveleni pod trestem okamžitého trestu zastřelením za zběhnutí a přinuceni vraždit podobné chudáky. Navíc současné války mají minimálně stejné „kolaterální“ ztráty na civilistech jako jsou ztráty bojovníků a vojáků. Jediná skutečně smysluplná válka je válka na obranu svých domovů, svého majetku, své… Číst vice »

Honza999
Honza999
3. 1. 2015 17:57

Já vím jaký svět si přát… Daleko nejlepší je svět, ve kterém jsou věci, pro které stojí za to ŽÍT!!!!

A pozor, nemám tím na mysli konzum!

fajt
3. 1. 2015 18:18

http://www.novinky.cz/ekonomika/357750-tesco-chysta-pod-vedenim-noveho-reditele-skrty-a-propousteni.html – a uz to jede z kopce, ale kdyz v cezku zavrou hypose, tak vetsina ovcanu pojde rychle hlady. ..)

peter.
3. 1. 2015 18:40

Čo dáva zmysel životu,dáva zmysel aj smrti.
Antoine de Saint-Exupéry.

Sio
Sio
3. 1. 2015 19:07

fajt napsal

http://www.novinky.cz/ekonomika/357750-tesco-chysta-pod-vedenim-noveho-reditele-skrty-a-propousteni.html– a uz to jede z kopce, alekdyz v cezku zavrou hypose, tak vetsina ovcanu pojde rychle hlady. ..)

Jo … to dává smysl …

Béda
3. 1. 2015 19:10

Na brutském mainstreamu promlouvá jeden ze strůjců jelcinovského hospodářského „zázraku geniální makroekonom“ Jeffrey Sachs: http://www.blisty.cz/art/76017.html

Vinu za kolaps demokratických reforem v Rusku nese americká vláda

Béda
3. 1. 2015 19:20

Béda napsal

Na brutském mainstreamu promlouvá jeden ze strůjců jelcinovského hospodářského „zázraku geniální makroekonom“ Jeffrey Sachs: http://www.blisty.cz/art/76017.html

Vinu za kolaps demokratických reforem v Rusku nese americká vláda

http://cs.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_Sachs

fajt
3. 1. 2015 19:29

http://politikus.ru/events/39507-saudovskaya-araviya-zagonyaet-sebya-v-tupik-snizhaya-cenu-na-neft.html – tohle saudi klidne postoupi, vsak kralovska rodina cita pouhych cca pet tisic pravovernych clenu ( pro ne to bude kassa jako hrom ), zbytek ve jmenu Sarii pujde na dzihad – kdyz asymetricky, tak i tady. ..)

idiotronic
4. 1. 2015 0:36

peter. napsal

Čo dáva zmysel životu,dáva zmysel aj smrti.
Antoine de Saint-Exupéry.

Život a smrt existují jen v kontrastu vedle sebe.
V obsazené Itálii (nebo Protektorátu BuM) už je volba těžší. Kromě možnosti kolaborace a odboje, které jsou morálně jasné, ještě existuje možnost třetí – přikrčená pasivita. Z mladých let ve mně zanechal hluboký dojem film, jehož hrdina – drobný šmelinář- je během filmu přinucen Exuperyho teorém řešit naostro. Jméno Vittorio de Sica zaručuje dobrý film. Nebudu jej tedy vyprávět, ale film se jmenuje Generál della Rovére . Kdybyste jej někde našli, dejte vědět.

Sio
Sio
4. 1. 2015 18:23

idiotronic napsal Život asmrtexistujíjenvkontrastu vedle sebe. V obsazené Itálii (nebo Protektorátu BuM)už je volba těžší. Kromě možnosti kolaborace a odboje, které jsou morálně jasné, ještě existuje možnost třetí – přikrčenápasivita. Z mladých let ve mně zanechal hlubokýdojem film, jehožhrdina – drobný šmelinář-je běhemfilmu přinucen Exuperyho teorém řešit naostro. Jméno Vittorio de Sicazaručuje dobrýfilm. Nebudu jej tedy vyprávět, alefilm se jmenujeGeneráldellaRovére . Kdybyste jej někde našli, dejte vědět. Přikrčená pasivita – není to židovská strategie? No není pasivita jako pasivita. Pokud se jedná o inteligentní pasicní rezistenci spojenou se znalostí reality – to už tak pasivně nevypadá. Kažopádně, přikrčeně pasivní Češi… Číst vice »

Sio
Sio
4. 1. 2015 18:28

Béda napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odlozte-servitky-Profesor-Keller-promluvil-u-Moravce-o-imigrantech-kvuli-kterym-evropskym-chudym-nezbude-nic-352768

Řekl to jak to je. Velmi dobrý adept na příštího prezidenta. Ten by neskákal, jak v Bruselu nebo Washingtonu pískají! Zeman by ale měl vydržet ještě jedno kolo, takových politiků je málo. Mezitím Keller vyroste tak, že nebude mít konkurenci.