Co si to tahle prachmizerná Moskva na toho Gazdíka dovoluje?

Právě čtu na internetu, že českou delegaci, cestující do dvou míst v Rusku, aby tam uctila památku českých legionářů, zdržují ruské úřady na Vnukovském letišti v Moskvě. Už prý čtyři hodiny. Probíhá mi ta scéna před očima. Vedoucí české delegace Petr Gazdík pobíhá halou letiště od jedněch dveří k druhým a hlasitě vykřikuje, že on, jako místopředseda české poslanecké sněmovny a vedoucí české delegace, si na tohle skandální zdržování co nejdůrazněji stěžuje, žádá o spojení s českým ministerstvem zahraničí v Praze, a když je dostane, křičí do sluchátka, že Praha musí proti takovémuto hanebnému jednání ruských úřadů co nejdůrazněji protestovat. Hned poté žádá o okamžité telefonické spojení s ruským ministerstvem zahraničí, nejlépe přímo s Lavrovem, a vůbec vyvádí jako zpitý anglický guvernér v Indii předminulého století.

Samozřejmě, stát se mu totéž na letišti Johna Kennedyho v New Yorku, bude sedět na lavici jako putička a utěšovat kolegy z delegace, aby zachovali klid, americké úřady dělají zřejmě to, co je zapotřebí, a zanedlouho bude jistě všechno v pořádku.

Ale teď na letišti v Moskvě je v ráži jako by byl u sebe na chalupě a zjistil, že mu ukradli slepice. A ruští úředníci do jeho rozkacené tváře nevěřícně hledí a říkají si: „Propánakrále, tak tohle je místopředseda české poslanecké sněmovny? Nu vot, ni čort by eto ne vydumal. Jak uličnij vygljadivajet.“

Opravdu! Nemáte taky ten dojem, že aspoň v tom zahraničí by nás měl reprezentovat úplně jiný druh osobností?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
23. 10. 2015 8:18

sledoval som vcera slovenske a ceske TV spravy, kde ako udalost na letisku v Seremetievu okomentuju. CT1 vcelku objektivne, ostatne TV viacmenej neutralne, asi chybali informacie. najcasiu demagogiu vyprodukovali na TV Nova. zdrojom neobjektovneho spravodajstva bol samotny Gazdik, ktory nepovedal zakladnu vec, ze samotni ceski poslanci „zo solidarity“ odmietli nastupit do lietadla a pokracovat v dosledku toho, ze pracovnici ceskej ambasady (ktori pristupovali v Moskve) nemali v poriadku nejake administrativne veci a tak ich ruska kontrola nemohla odbavit…

Dolmen
Dolmen
23. 10. 2015 8:24

Reprezentuje nás to, co jsme si zvolili. Většině ovčanů tohle asi imponuje.

Martin (už bez taky m)
23. 10. 2015 8:39

Dělat povyk typu „víte kdo já jsem…“ vycházejíc z „přidělené funkce“ je opravdu hloupé a vypovídající… Takže každou nulou opravdu není nutné se zabývat, mělo by stačit jen poznané označení kdo kým v takovémto případě je. Abychom si pamatovali… Vsadím se, že ani poslední uklízečka /omluvám se tímto všem v této opravdu významné a na rozdíl od poblitiků významné funkci) pět minut po jeho odletu nebude vědět, že Moskevské letiště ke své cestě využila tato UNIKÁTNÍ RODÍCÍ SE NOVÁ OSOBNOST ČESKÉ POLITICKÉ SCÉNY… A u nás doma by bylo záhodno tohoto „Představitele ČR“ pozdravit i kdyby jen papundeklovým transparentem typu… Číst vice »

Tribun
Admin
23. 10. 2015 9:58

Ono je to celé takové typicky velikášsky maločeské: nadávat na Rusy, to ano, chovat se drze, poučovat je, kárat je, nosit placky „Putine k noze“, to ano, ale běda když Rusové ukáží, že u sebe doma jsou pány oni a že i čeští poslanci musí respektovat ruské zákony. Jasně, že se ji Rusové vychutnali, ale plným právem.

fajt
23. 10. 2015 10:15

to nic není, v rádiu zašli ještě dál a citovali nějakého joudu z cz parlamentu, že takové skandální jednání ruských úředníků je prý na vyhlášení války – prostě magoři – kdybychom se jenom trochu vrátili pár měsíců zpět, tak bych celé české delegaci ( která přišla do Ruska jenom provokovat) připomněl kauzu Nočních vlků, kterým přímo česká vláda vystavila stopku – no a Gazdíkovi a spol. bych do diplomatického pasu dal jedno velké razítko – persona non grata – když se jim v Rusku tak moc nelíbí, tak ať tam poslanecká jelita nejezdí, můžou třebas na nějakou americkou základnu na… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
23. 10. 2015 10:39

Bohužel panu Gazdíkovi jedna zásadní věc chybí a jedna zásadní mu přebývá. Tou první je rozum a tou druhou bezbřehá iminuta, která mu dovoluje existovat i bez rozumu .

fajt
23. 10. 2015 10:40

http://lifenews.ru/news/165861 – i když ne všechno v Rusku je dnes super ( asi těch – dost směšných – 10 let v kolonii bude mít jinou váhu než arest u nás), alkoholismus v řadách ruské policie bují stále dál, ta manipulace se zbraní je naprosto otřesná, ale může taky zamaskovat úmysl zabít. ..

asym
asym
23. 10. 2015 12:51

…svého času jsem se po Rusku pohyboval víc než dost a dovolím si tvrdit, že vola rozeznají na sto honů. Tak ať se gazdík nečertí.

Alice
Alice
23. 10. 2015 15:57

abx – áno, chýbaly informácie. Dnes už je mají, proto mlčí. Celý den ani zmínka. Jestlipak se vůbec dozvíme, proč tomu ufňukanému kašpárkovi Rusové tak ubližovali? Říkali jsme si, že měli toho důležitého veleGazdíka posadit do letadla, povolit odlet a ať si letí sám.

valouch
24. 10. 2015 0:01

http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?id=219&p=32 Takže se nám to trochu vyjasnilo smile Delegace 29 občanů ČR cestovala do Uljanovska letadlem Armády České republiky. Z hlediska mezinárodních vztahů se nejednalo o tzv. Státně důležitý let (SD let), který má nárok na speciální zacházení. Proč? Protože tuto výsadu mají lety přepravující Prezidenta, Premiéra, Předsedy Parlamentu nebo Předsedy Senátu a jim na roveň postavených představitelů státu (třeba král je postaven na roveň prezidenta). Nikdo takový se na palubě letadla nenacházel, byl tam „pouze“ místopředseda Parlamentu, a ten takovouto výsadu nemá. Letadlo nepřeváželo oficiální státní návštěvu, ale „jen“ účastníky pamětní akce. Přeprava byla prováděna vojenským letadlem, ale dle… Číst vice »

valouch
24. 10. 2015 0:01

Pokracovani Mezinárodní letecká dohoda mezi Českou republikou a Ruskem zahrnuje 1., 2., 3. a 4 svobodu, přičemž 3. a 4. svoboda jsou omezeny na konkrétní letecké dopravce a konkrétní letiště. Pátá svoboda zahrnuta samozřejmě není. To, že si česká strana vymyslela, že nepůjde o normální přepravu na místo určení = mezinárodní let až do Uljanovska, ale že v Moskvě přistoupí cestující na trase Moskva – Uljanovsk (tj. vnitrostátní let) tak cestující z Prahy museli v Moskvě vystoupit a projít celní a pasovou kontrolou, aby mohli pokračovat jako vnitrostátní let. To bylo OK, to zajistili státní úředníci – pasovák a celník… Číst vice »

Starý doktor
25. 10. 2015 12:40

Když to řeknu jednoduše, tak vojenské letadlo České republiky provádělo vnitrostátní přepravu cestujících na území jiné země, ač armáda ČR není leteckou společností, která je zaregistrovaná v této zemi a tato vnitrostátní přeprava osob jí nebyla schválena příslušnými orgány země.
Výjimku nakonec obdrželi a trvalo to jen několik hodin, slušelo by se poděkovat za velkorysost.
http://www.novarepublika.cz/2015/10/z-internetu-gazdikovi-to-zrejme-opet.html