Covidem sem, covidem tam

Pavel Letko

Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností.


Pracuji v nemocnici jako technik, tedy jsem nezdravotnickým zaměstnancem ve zdravotnictví. V říjnu jsem prodělal onemocnění covid s mírným průběhem. Ani jedno ani druhé mě nestaví do role odborníka, ale přesto je jasné, že můj pohled na problematiku světové pandemie je trochu odlišný, než kdybych byl hoteliérem nebo divadelním hercem. Přispěji tedy, a doufám, že naposled, do současného pandemického mediálního mlýna s několika svými, výhradně laickými tezemi.

 • Covid může být smrtelný. Umírají na něj lidé, a to i v naší nemocnici.
 • Debaty o tom, zda někdo umřel na covid nebo s covidem považuji za nesmyslné, protože většině lidí přes 50 let něco je, ale to neznamená, že jsou na odpis. Bez covidu by se svou cukrovkou, astmatem, nadváhou apod. žili dalších 40 let. Ale s covidem skončí životní pouť třeba zítra.
 • Následky přestálého covidu mohou být nepěkné (plíce „na hadry“).
 • Průběh nemoci může být mírný, jako jsem měl já, ale následky trvají ještě řadu měsíců (únava, bolesti kloubů, zad apod.)
 • Očkování funguje, otázkou je, jak dlouho a před jakými kmeny bude chránit. To nikdo (na světě) neví. Předpokládám, že pravdu neodhalí ani redaktor ER ani jiný investigativní redaktor od konkurence.
 • Reakce na očkování bývá často nepříjemná, ale po 1 -2 dnech ustoupí (připomíná to virózu – i když neočkují živou vakcínou).
 • Poptávka očkování mezi zdravotníky i nezdravotníky převyšuje nabídku. Nucení k očkování jsem nezaznamenal. Naopak, více zdravotníků i nezdravotníků v nemocnici by se chtělo nechat očkovat, ale nejsou vakcíny, resp. v pořadníku na ně vzhledem k tempu dodávek a očkování dojde řada pravděpodobně až za několik měsíců.
 • Pokud stoupá počet nakažených pracovníků ve zdravotnictví, nebude to pravděpodobně vakcínou, ale nakažlivějším (britským?) kmenem, jakož i dalšími těžko postihnutelnými vlivy.
 • Ohledně testů – nejsou všechny stejně drahé a stejně průkazné. Nejprůkaznější je zatím metoda PCR.
 • Ano, vakcíny i léky jsou byznys. Tak jako tomu bylo k překvapení mnohých ve zdravotnictví, pohřebnictví, militarizaci a lidské činnosti vůbec, alespoň v naší křesťansko-židovské kultuře vždy, tedy i v době předcovidové a bude tomu tak zřejmě i v době postcovidové – bude-li jaká.

Řešení

Pokud bych měl připojit svůj názor, jak měla být situace řešena, tak bych prosazoval zhruba toto:

 • Naprosté (vnitřní) uzavření. Zhruba na 14 až 21 dnů. Ven jen na nákup potravin, případně s donáškou po blocích apod.
 • Testování zdarma tak, aby za 7- 14 dnů byla otestována celá populace ČR.
 • Důsledné trasování nakažených
 • Využití nějaké obdoby „eroušky“ k automatické detekci kontaktu s nemocným či pozitivně testovaným a okamžité karanténě.
 • Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností. Kdo je proti, odpírá život bližnímu. Nechat se očkovat je dobrovolné a dobrovolné je také vzít například vakcínu Sputnik V. Takovou volbu provádějí lékaři dnes a denně. Odpírat takovou možnost ohroženým lidem je zločin. Tato nabídka tu už měla být před mnoha měsíci .
 • „Revolucionáře“ demonstrující bez roušek za otevření hospod okamžitě internovat v detenčních zařízeních nejméně po dobu 14dnů, případně využít k pomocným nuceným pracím na covid-odděleních.
 • Podobně s otvírači hospod a dalšími hrdiny, kteří mají pro strach uděláno. Nebojí se o své zdraví a nebojí se o svůj život. Takovou statečnost je třeba využít právě na boj s covidem při péči o bližní, kteří to štěstí neměli. Nakazili se a bojují o svůj život. Pomoc hrdinů se jim bude hodit. Tak se tvoří společenství, tak se tvoří národ. Silný pomáhá slabému. Pevný ve víře malověrnému.

Tak nějak to praktikovaly úspěšně asijské státy. Usilovaly o vymýcení covidu. Naše země jen o soužití s covidem.

Hoax

Řeči o tom, že lékaři a nemocnice vykazují jako covidové pacienty i ty, kteří „covidoví“ nejsou, protože je to lépe placené? Tak to je jen jedna z tisíců falešných zpráv pilně šířených mediálním prostorem. To jako, že někdo vymýšlí pacienty? Na celém světě? Nebo si je schválně drží, když už by je mohli pustit? Tak to u nás asi ne. Pacientů je dost. Horší je to s personálem. Také jsou nakažení doktoři či sestry, jsou práce neschopní, někteří bojují o život  (tentokrát ten svůj) na covid odděleních. Těžko pak držet chod takových oddělení…

Tak se šíří řada podobných nesmyslů, počínaje teorií, kterak Čína rozšířila schválně covid, aby nám mohla prodávat předražené roušky, po teorii, jak za pandemií stojí Bil Gates, protože hodlá snížit neudržitelný stav lidské populace na Zemi a ještě na tom pěkně vydělat.

Solidarność

V mých očích se však děje něco jiného, mnohem prostšího a v dějinách stále opakujícího. Jde-li o úradek boží, nevím. Nevím, zda pandemii sesílá Bůh, aby nám něco sdělil, nebo je pandemie jen součástí nastavení života v samém počátku, v samém principu života, od jeho zrodu po jeho evoluční vývoj, až k jeho (nekonečnému) konci. Nevím. A nevím, zda byl vir vyvinut ve vojenské laboratoři a unikl z ní záměrně nebo omylem. A je mi to jedno. Celá pandemie pro mě jen ještě o mnoho jasněji ukazuje nemoc, zkaženost a prohnilost naší společnosti. Čím více covidu, tím více nemoci a smrti. Nikoliv však jen fyzické, ale především duchovní a mravní. Rozvrácené lidské hodnoty znemožňují účinný boj proti lidskému nepříteli. Výsledkem je jednání vlády, opozice, Parlamentu, Ústavního soudu a České televize. To není zpackaný dort pejska a kočičky složený ze samých dobrých věcí, ale blivajz složený za samých špatných věcí. Tenhle koktejl může užívat jen člověk, který se opravdu nemá rád a pozbyl pudu sebezáchovy. Naše „elity“ nás dovedly v přepočtu na počet obyvatel v šíření viru a počtu zemřelých na první místo na světě. A nemylme se, naše „elity“ reprezentují skutečný vzorek nás, Čechů, Moravanů a Slezanů. Není žádná naděje, že z klobouku či volební urny vytáhneme někoho lepšího, než jsme my.

Už se neshodneme vůbec na ničem. A lepší už to nebude. Dobře nám tak.

P.S.: Hlavně, aby nám zbylo 85 miliard ročně na naše expediční sbory, na naší armádu. Vždyť jak pravila Černochová, komunisté by ji málem vyhladověli. Nakupovat se bude opatrně, jak nás ujistil jakýsi Koudelka. Asi ten z pokračování vydařené komedie „Jáchyme, hoď ho do stroje“.

Armáda chce koupit 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 52 miliard korun. „Je jednoznačně stanovený finanční strop – necelých 52 miliard korun – a nad tuto cenu se nechceme pohybovat,“ upřesňuje náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Lubor Koudelka.

Ano, za jedno vozítko 250 milionů, to se vyplatí! Takhle se hladoví v armádě paní Černochové. Není divu, že máme ve válce s covidem již několik desítek tisíc padlých, když postrádáme takové úžasné akvizice. Až nakoupíme vozítka a vrtulníky, dalekonosná děla a nadzvuková letadla, bude s covidem amen na to šup.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

2.4 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
malymax
malymax
8. 3. 2021 10:24

PROTI
proudu jde pouze jeden státník z EUsojuzu a to je Orbán.
A je také, nejen kvůli tomu očkování nenáviděn a v médiích líčen jako diktátor, viz např. film na http://www.ard.de pod „Hallo, Diktator.“
Ostatní přizdisráči
čekají denně, jaké noty dostanou z Bruselu, příp. z Berlína.
V zemi s omezenou suverenitou to prostě nejde jinak, že ano Bureši.

Aleš
Aleš
Reply to  malymax
8. 3. 2021 22:12
PPK
PPK
8. 3. 2021 15:36

Autor píše: „Covid může být smrtelný. Umírají na něj lidé, a to i v naší nemocnici.“
No jasně. Jen si ještě uvědomit, odkud se ten vir vzal, když kdysi naráz zamořil celou planetu. Ale to by asi bylo nad autorovy síly, aby navíc i zapřemýšlel, PROČ.

orinoko
orinoko
8. 3. 2021 16:10

Aha … až teď to čtu … druhý Tribun, třetí Zbořil, další sekerník Kotrba a milióntý HAMAforáž. Covid Ku Klux Klan. Vyznavači totality. Najednou už všichni měli covida královského a bylo to dechberoucí. A ti , co ho neměli, tak zkoumají , jestli ho už nechytají. Nacpou se hrachem a pak spouštějí svojí troubu z Jericha, kde můžou. Cítím? Necítím? Fuj, to je smrad. Co jsem to sežral? Covida i s navijákem? Nenechme se mýlit. Jedné třetině líšnych obludé dala corona smysl života. Konečně můžou okřiKOVAT zbylé dvě třetiny úředním fermanem potvrzující diagnozu. Coronuji? Tedy jsem! A Letko? Doporučuji lékárnu.… Číst vice »

Irena
8. 3. 2021 16:31

Snůška žvástů…

Vaska
Vaska
8. 3. 2021 17:27
PPK
PPK
Reply to  Vaska
8. 3. 2021 18:30

Klimatické vojenské inženýrství je staré už víc než 100 let … a vývoj se nezastavil
https://otevrisvoumysl.cz/prvni-atmosfericke-testovani-rozprasovanych-aerosolu-z-letadel-aneb-chemtrails/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 3. 2021 21:51

Napsat něco v duchu tohoto textu Pavla Letka na alternativu je svým způsobem kus odvahy. Jako pracovníkovi v těsném kontaktu se zdravotnictvím bych jeho motivaci chtěl rozumět – i když s řadou námětů nesouhlasím. Není to ale myslím prostě text k němuž je snadné zaujmout jednoznačný postoj. A je psán z poměrně jasné osobní životní pozice. Proto díky za názor, a nadávat rozhodně autorovi nebudu. Několik „výkopů“ správným směrem (Koudelkovic 52 mld například) bych mu rád uznal. Sputnik V tu mohl být dávno. Určitě bych se jím očkovat nechal. Nevím na co jiného mohu jinak jako „rizikový“ čekat… Určitě by… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Martin (už bez taky m)
Aleš
Aleš
Reply to  Martin (už bez taky m)
8. 3. 2021 22:25

Tak tak, nejsou 2 jedinci, kteří by svět viděli zcela identicky. Dost mě štve, že alternativa se drobí ve vzájemných šarvátkách. Rozděl a panuj. Lisková versus Obrtel, Kotrba versus Foldyna, SPD versus Volný, SPD versus KSČM. Z této situace vychází jako vítězové kati jako Hamáček, prodejné děwky jako Petříček, oportunisté jako Metnar, v horším případě ryzí fašisté jako Kalousek, tchajwanci a Piráti…

https://www.youtube.com/watch?v=CJ81xkUnfUY

prozaik
prozaik
Reply to  Aleš
9. 3. 2021 3:46

Nejednota lidu či opozice jistě velmi prospívá těm, kteří jsou u moci.
Ale jednota za cenu rezignace na pravdu, na nosné myšlenky, nechat se svým „kolegou, bratrem, soudruhem“ podrážet, urážet, to asi taky není cesta.

Obrtel těžce pohnojil historickou šanci pro vznik efektivní a masové domobrany. A ku Liskové se zachoval jako hajzlík. Svého času vrátil vyznamenání, ale prý nevrátil prachy, které zároveň dostal. Atd. Poslechněte si jeho duel s Kollerem nebo video, kde se s hrstkou lidí sešel k těm zpěvům ruských písniček, to byla parodie… Tohle fakt není velitel.

Aleš
Aleš
Reply to  prozaik
9. 3. 2021 22:25

Tak jsem zjistil, že lékárny v našem okrese nemají isoprinosin. A i kdyby náhodou ho někde měly, je jen na předpis. Ale prý nevadí, Hamáček už investoval 103 milionů na vodoléčbu, na covid prý zabírají vodní děla. Minimálně na nás odpírače. Už jsem slyšel hoax, že prý Volný může za úmrtí poslance z ODS. Ale hoax není nezákonné neústavní zadržení stejného poslance… https://www.protiproud.cz/politika/5672-hnuti-odporu-nedelni-demonstrace-proti-totalite-ziva-vzpominka-na-palachuv-tyden-zatceni-poslance-volneho-i-ustava-uz-ma-nahubek-roman-horky-a-jeho-havran-az-si-prijdou-pro-vas.htm V prváku na vysoké jsem měl náhodou tu čest a křtil jsem s ním na pódiu jeho CD Země antilop. Svět je malý a o náhody v něm není nouze. Ilona Csáková poslední dobou vystupující s Romanem… Číst vice »

prozaik
prozaik
Reply to  Martin (už bez taky m)
9. 3. 2021 3:55

Přiznal bys „právo to jinak vidět“ a „jinou optiku“ i velitelům koncentráku ?

Existuje 10 radikálně odlišných, objektivních „pravd“, protože má 10 lidí jiný „úhel pohledu“ ?

Proč se Letko shazuje rezignací na fakta a selský rozum ? Je uplacený nebo mu někdo vyhrožuje ?

orinoko
orinoko
Reply to  prozaik
9. 3. 2021 8:11

Měl jsem zapsaný , v lékárnách dostupný, prostředek, který funguje jako prevence. Ověřeno! Ale nikoli debily ze Seznamu a felčarskou verbeží. Nemůžu to najít. Je to slovo, které se mi plete s jiným. Snad to najdu a vložím to sem. A až se to rozkřikne, tak český debil vezme apatyky útokem. Jestli to najdu, bude to nejdříve tady.

prozaik
prozaik
Reply to  Martin (už bez taky m)
9. 3. 2021 5:52

Neschopnost slušných se účinně spojit je důsledkem součtu několika faktorů. 1.Uštvanost ( v honbě za obyčejným uživením a platbami, která bere čas i energii nejen pro kulturu, vzdělání, tvorbu, čas s dětmi i přáteli, ale drží na minimu i schopnost odporu. Neviditelný řetěz nereziví. ) 2.Neznalost faktů. 3.Iluze znalosti faktů. 4.Lhostejnost. 5.Zbabělost. 6.Hloupost ( neschopnost přemýšlet ). Nevolení ( u voleb ) účinné v malém měřítku není, ale aspoň tím člověk nelegitimizuje zlý systém. Je to spíš otázka psychohygieny. Většina nezapomněla, jak se kdysi to, či ono stalo, protože to nikdy nevěděla. Konec socialismu nebyl jen důsledek spiknutí, ale i… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  prozaik
9. 3. 2021 7:23

Já jsem Gogo. My všichni jsme Gogo. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/red-bull-byl-testovan-pozitivne-na-covid-19/ Na PL jakási felčarská kravička říká, že lid je blbý. Hloupý. Nevěří na dušnost a nedostatek kyslíku. /Proto pro něj poletíme na Mars./ Ale nikterak se nevyjadřuje k tomu, jak felčaři v nemocnici tancují a ještě jsou NATO pyšni. Ale lid je blbý. Sportuje se jak o život. Gladiátoři mohutně pendlují kolem celého světa, rozvážka až do domu, ale lid je blbý. Tak především člověk blbý neuvěřitelně schoulostivěl. Kdejaký drahý preparát drží při životě ty, které by si už příroda sama povolala. Je na živu! Ale kouká jak prase po první ráně.… Číst vice »

PPK
PPK
9. 3. 2021 1:56

Nechat se testovat, nechat se očkovat, nechat si dát implantovat čip. A takhle nakopat do řiti-nechcete??? Oldřich Rambousek 8.3.2021 
http://svobodnenoviny.eu/nechat-se-testovat-nechat-se-ockovat-nechat-si-dat-implantovat-cip-a-takhle-nakopat-do-riti-nechcete/

Last edited 1 rok před by PPK
orinoko
orinoko
9. 3. 2021 2:20

Nestačím žasnout, jak jednostranný a trubkovitý je pořád pohled na tu záležitost. Jsme rok zavření, tak už to nějakých dalších 100 let v zájmu života vydržíme. No jasně. A co dál? Jaký ten život poté bude? Dluhy, debilita, boj o obsah popelnic, a vlastně svoboda bez covidu , která se neobejde bez pořádného kyje. Život bez covida se promění na další boj o život a kreténi typu Kotrba budou dál řvát , já chci přežít. Chudák malá. Ten už nenajde klid nikdy. Dneska covid, zítra Vidoc, pořád to bude něco. Divím se, že s takovými idioty lidstvo dodneška ještě vůbec… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  orinoko
9. 3. 2021 8:27

Málo co z toho co kritizuješ jsem tady obhajoval, málo co takto tvrdil a chápal. Dtto „prozaik“. Nemám problém s podobnými názory, a třeba je mám mnohé také… Nepokládám se za prase- ač jsem v životě také musel i léta hrát nějakou komedii, roli… Vím proč. Etalon smyslu proč leží mimo nás- i tady kde se pořád naštěstí docela myslí. I o tom a k tomu byla má reakce- „provokace“… Holt vím že žiji denodenně léta v situaci kdy „každý a někdo“ čte každý stisk klávesy… Reálně- protože třeba chamtivost, touhy, bezohlednost a klanové struktury jim „nedovolily“ jinak a technika… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Martin (už bez taky m)
9. 3. 2021 9:05

Vůbec jsem neměl na mysli Tebe, ale pokud si to tak přeješ …. Vůbec se nedivím, že silně inklinuji k mladým … především holkám. Slintat je třeba. Především! Ve valné většině ony nejsou zatíženy nějakými covidpředsudky. Ale platí – čím tlustší, tím vyděšenější jsou. Nějaká zvláštnost? My už to nějak dochcípáme. Ale co bude s nimi? Budou všechny k dispozici pro různé sexuální úchylárny, aby mohly přežít? Bez vzdělání, bez příjmu, s dluhy poděděnými, a k prodeji jen jedno – vlastní kus. Ale co, každý svého štěstí strůjcem. Jsem členem Chcíplého psa. Na kulové nemám čas … Jak mi řekl… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
9. 3. 2021 7:30

Dneska už i HAMAforáž gestapo.

https://www.youtube.com/watch?v=Lkue83oW1Ts

Bety
Bety
Reply to  orinoko
9. 3. 2021 9:41

Kdysi se mému manželovi při kontrole cpali policajti do sanitky. Byli nepříjemní,
a tak jim manžel pod záminkou prevence polil ruce neředěnou dezinfekcí.
Říkal, že když odjížděl, tak si mnuli ruce a přikládali je k nosu..
Toto video mi to živě připomnělo.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
9. 3. 2021 9:57