Čučkař Koudelka z BIS nás táhne zpět do Protektorátu Böhmen und Mähren

Ne tedy jen do Druhé republiky (1. 10. 1938 – 14. 3. 1939), která školní učebnice dějepisu a literární výchovy z republiky první nepřepisovala, nezakazovala školám mluvit o národním obrození, o Čelakovském a jeho písní ruských, o panslavismu, nenutila ministerstvo školství přepisovat školní osnovy republiky první. Ne nic takového zrůdná vláda Beranova druhé republiky nečinila, všeho toho jsme se dočkali až v republice pohavlovské a to od naší oficiální zpravodajské organizace – Bezpečnostní informační služby (BIS). Ta, zosobněna svým ředitelem Koudelkou, vykonala v minulých dnech cosi jako demarši u současného ministra školství Plagy (ANO), aby jej ke shora uvedeným požadavkům dotlačila.

Ale pozor. Aktovka, s níž pan Koudelka do ministrovy pracovny vstoupil, neobsahovala jen požadavky shora uvedené, ale celou řadu požadavků dalších. Ředitel BIS, zcela určitě v tuto chvíli podoben Reinhardu Heydrichovi, českému ministrovi školství dále objasnil, že současné české učebnice a školní osnovy vykreslují německou kulturu a německý vliv v českých zemích neobjektivně a nepřátelsky, což je prý následek sovětského pohledu na věci. S tím je samozřejmě nutno co nejrychleji – a to už do začátku příštího školního roku – skoncovat.

Mnichov, pane ministře, řekl představitel kontrarozvědky ministru školství dále, se už nebude žákům předkládat jako zrada, ale jako diplomatická dohoda, a český vojenský odboj se v učebnicích i osnovách přesune z Východu na Západ, tzn. od Svobodovy armády v SSSR k českým letcům v Anglii. Boje u Dukly se napříště popíší jako úkladný masakr českých vojáků zosnovaný na příkaz sovětské vlády, a květen 1945 se vykreslí tak, že Prahu mohli už dávno a dávno před 9. květnem osvobodit Američané, ale Stalin jim to zakázal. (Že ve skutečnosti bylo osvobozovací území v zájmu zabránit chaosu při styku spojeneckých armád už dříve rozděleno dle plánu Eclipse do čtyř sektorů, z nichž každý sektor byl přístupný jen jedné ze čtyř spojeneckých armád, se v nových učebnicích pochopitelně zamlčí). No a Pražské jaro, pane ministře, nebude už napříště žádným svátkem komunistického reformního hnutí, ale lidovým hnutím za svobodu.

Tím pan Koudelka své expozé u ministra školství skončil, a ten jej, představte si to, z kanceláře nevykázal a nehnal ho svinským krokem z Malé strany až do Stodůlek, ale srazil paty a údajně prý prohlásil, že některé z požadavků BIS jsou oprávněné.

Myslete si o tom, co chcete. Ale já vím i cítím jen jedno. Říká se tomu déja vu. Ta sprostota, ta blbost, ta faleš, ty jsou mi přece povědomé. Ano, vždyť jsem to všechno už jednou prožil. Před necelými osmdesáti lety. Za Protektorátu.

Stanův komentář: Koluje na twitteru: Od nového školního roku prý bude předmět „dějepis“ přejmenován na „dějeBIS“.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiL
LiL
17. 1. 2019 21:44

Nastává opět etapa,kdy světový názor bude tvořen v rodinném kruhu. Samozřejmě pouze v rodině kde sebevědomost a svobodný přístup k informacím je samozřejmostí. Schopnost kritického myšlení a nezatížený pohled na svět kolem nás není sice dán každému,ale snad není tak pozdě.

Aleš
Aleš
18. 1. 2019 6:54

Domnívám se, že v jedné věci má náš slavný tzv. Demokratický blok se všemi jeho ideovými příznivci, mezi které náš vrchní čučkař dokonale zapadá, pravdu. DEMOKRACIE JE OHROŽENA. Ale zcela jinak můžeme chápat tohle ohrožení demokracie. Mohli bychom samozřejmě diskutovat o tom, zda tu nějaká demokracie vůbec je, zda již dávno nežijeme v korporátním fašismu, jak popisuje v desítkách článků pan Umlauf. Jsou názorové proudy, které tvrdí, že žijeme pod diktátem Bruselu. Včera jsem na om odkazoval pěkný článek docentky Švihlíkové, kde mimo jiné připodobnila to, že když se u nás mluví o demokracii, tak se tím vlastní myslí dobrovolné… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 1. 2019 6:59

„Demokraticky cítící občan přijímá výsledky voleb jako fakt. Ví, že každé volební vítězství je časově omezené, že za čtyři roky budou další volby, a proto se snaží kriticky sledovat práci nejen těch, co jsou momentálně u kormidla, ale i těch, co zůstali v opozici, aby věděl, komu dát hlas příště. Pochopitelně však může nastat situace, kdy i v průběhu jednoho volebního období pokládají občané za svou povinnost vyjadřovat ostrý nesouhlas s některým chystaným zákonem – jako zmíněné církevní restituce – a vyjdou do ulic s transparenty nebo hromadně podepisují petice. Lidé, kteří demonstrují proti jednotlivým politikům a vyjadřují svůj odpor… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 1. 2019 7:21

„Co se týče morálního rozkladu společnosti, nemyslím si, že je to tak zlé, jak nám vytrvale sugerují veřejnoprávní média a jejich apoštolové. Nedostatkem mravnosti a ztrátou zdravého rozumu zatím většina národa netrpí, což lze sledovat v debatách na internetu, které průběžně čtu. Zmíněným rozkladem jsou postiženi spíš ti, co nadšeně tleskají při ničení státních symbolů. Nejspíš jim chybí i pud sebezáchovy a znalost historie, když nechápou, že dehonestací symbolů a veřejným napadáním politiků to vždy začíná, przněním národního jazyka a paměti pokračuje a porážením hraničních kamenů vrcholí. Fašismus je jako chameleon, dokáže svůj vzhled přetvářet podle svých úmyslů a potřeb.… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 1. 2019 8:00
Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 1. 2019 18:02

Včera se čtyřiapadesátiletý muž polil hořlavinou a zapálil před sochou svatého Václava.
Dnes – před Národním divadlem další…
Tohle se ve zdravé společnosti neděje.

orinoko
orinoko
19. 1. 2019 19:02

Kult horicich lidskych pochodní …. nový odkaz sametové zrůdy.
Jednak ta poslední není asi poslední … a jednak ukázka , kam vede obskurní propaganda.
Orwell by nestačil žasnout. Vymyslet něco takového vyžaduje zvláštní myšlenkový rádius.
Česká TV kraksna = česky DEEP STATE.
S tím zmuzeme něco jen my lidi. Přestat to platit s požadavkem na celkovou generální revizi toho katastrofálního molochu navadejiciho k sebeupalovani.

idiotronic
idiotronic
20. 1. 2019 11:40

Jan Palach nesnesl ztrátu perspektivy, která zvolna vycházela najevo v činech politiků. Přitom ta ztráta byla v mnoha směrech přijatelnější, než dnešní vývoj , země již rozvojové. Tiskovina Zprávy, resp. ,,Fltáfa“ byly propagandistické zmetky, které neměly být brány vážně. Ještě po létech jsme mezi spolužáky používali syntaktické chyby, odposlechnuté z rádia. Ale beznadějnost tehdejší atmosféry vnímali všichni od puberty výše. Oprávněně. Nastupovala generace ,,stvůr bez tváře“ – dnes známe jejich děti z řad podnikatelů- a ,,sto černých let svítilo hvězdou jedovatou“, alespoň tak jsme to vnímali. Od té doby , krom krátké naděje, se sto černých let změnilo na dobu… Číst vice »