Další západní kachna ze Sýrie?

 

Tvrzení, že v úterních ranních hodinách použila Sýrie proti svým nepřátelům v provincii Idlib chemickou zbraň, nese pachuť dalšího kusu západní zharmonizované a prostitující se propagandy proti prezidentu Asadovi a Rusku. Všimněme si, co k případu uvádí skutečný žurnalista Paul Antopulos z webu Information Clearing House:

Přinejmenším 58 lidí přišlo o život při domnělém strašném plynovém útoku v provincii Idlib. Zajímavé je, že ještě předtím než mohlo být zahájeno jakékoli šetření, kdo za útok odpovídá, odsoudila za něj vysoká představitelka EU pro zahraniční záležitosti a veřejnou bezpečnost Italka F. Mogheriniová syrskou vládu – a to tímto prohlášením: „Asadův režim nese zodpovědnost za „strašný“ syrský „chemický“ útok“.

Toto podezřele pohotové obvinění z úst vysoce postavené osobnosti EU má zřejmě sloužit jako precedens pro situace, kdy se politický pokřik spouští ještě předtím, než je možno dodat k případu jakékoli pravdivé informace.

Samozřejmě se k odsudku syrské vlády pohotově připojil izraelský premiér Benjamin Netanjahu  a stejně tak učinila i organizace Amnesty International.

Zdroje: Paul Craig Roberts, ICH

Text k připojené fotografii z webu Information Clearing House:

 

 

Bílé helmy financované organizací NATO a státy Perského zálivu ošetřují oběti domnělého útoku sarinem v provincii Idlib, a to holýma rukama a bez masek. Což je v křiklavém rozporu s lékařskou procedurou, kterou je nutno při tomto typu útoku používat…

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
6. 4. 2017 4:59

https://cz.sputniknews.com/nazory/201704055055400-chemikalie-diplomacie-pouziti-zakazane-zbrane/ Specialisté upozorňují na to, že na snímcích z místa událostí není vidět žádný trychtýř, a to znamená, že chemické zbraně nebyly shozeny ze vzduchu. Kromě toho by byly následky takového zásahu mnohem větší, kdyby byla munice s toxickou látkou shozena z letadla… Mnozí experti poukazují na to, že tento incident je další provokací, pokusem zkompromitovat Bašára Asada těsně před důležitými jednáními o mírovém urovnání… „Lidé, pro které je podobný útok výhodný, jsou protivníky syrského vedení. Získali totiž velkou politickou převahu právě v době, kdy se bitva odehrává jak ve strategické, tak i v geopolitické sféře,“ řekl v interview pro… Číst vice »

Béda
6. 4. 2017 5:00

pokračování/ „Máme vzorky těch zbraní, které byly odebrány u Asada, takže to můžeme porovnat a provést chemický rozbor. V podstatě se jedná o plyn, který mnohokrát používali ozbrojenci proti civilnímu obyvatelstvu, proti Asadovým vojskům — svým složením se poněkud liší od těch zbraní, které měla ve své výzbroji syrská armáda. Když pustí na místo tragédie mezinárodní experty, pak se to dá zjistit, moc ale pochybuji o tom, že to umírněná opozice povolí,“ uzavřel Nikulin. https://cz.sputniknews.com/svet/201704055052432-Trump-odpovednost-utok-Syrie-Asad/ Prezident USA Donald Trump uvalil odpovědnost za poslední chemický útok v Sýrii na syrského prezidenta Bašára Asada a pokládá jeho akce za důsledek slabé politiky… Číst vice »

semi
semi
6. 4. 2017 5:08

Ovce nesmí Rusko litovat kvůli útoku v Petrohradu, ale nenávidět, proto rychle něco vymysleli.

Gatta
Gatta
6. 4. 2017 5:34

Pohotové „Bílé přilby“, vždy nastrojení a nažehlení jak italští karabiníci – jednoznačný indikátor předem připraveného podvodu.

orinoko
6. 4. 2017 7:40

Je zvláštní, jak neuvěřitelně rychle tento „případ“ mizí z hlavních stránek informacni prostituce. Presto by bylo záhodno , aby na jeho konci byl politicky pad hlavního amerického blba. Z našeho hlediska je úplně jedno, jaký kreten v demovapence bude sedět. Z jejich hlediska bude nutno reorganizovat cely teroristický aparát, což Emerice zabere dobře pul roku , než se dokope do jiné konfigurace. Západní dobytek je amatér, který už to ani neskrývá. Smira, divadylko. Jepici život milníku válek. Lidsky prd smrdi déle než havloidni frašky na téma lidské tragedie. Az emericke prase uzná, ze nastal čas, tak zamete s Kurdy. Od… Číst vice »

Jan Kristek
Jan Kristek
6. 4. 2017 9:32

Skutečnost, že k tomuto útoku na Rusko došlo téméř zároveň s útokem v Petrohradu, myslím rozhodně není náhodná!

Bety
Bety
6. 4. 2017 10:56

Co takhle Radiožurnál? Ten celý den včera vymýval posluchačům mozky prostřednictvím různých „expertů“, kteří samozřejmě došli k názoru, že Západ je zřídlo veškeré pravdy, Asad je výlupek všeho zla a Rusům se věřit nedá. Logika šla stranou jako vždy.
Alternativní zdroje jsou skvělá věc, ale někdy mě přemůže pesimismus a říkám si, zda na tuhle záplavu sr.ček stačí.

Lena
Lena
6. 4. 2017 12:03

Nevím, jestli jsem to prohlášení paní Mogheriniová pochopila správně. Totiž podobně tak, že za útok na cíl může cíl. Kdyby nebylo cíle, nebylo by útoku. Aspoň narkomani v naší léčebně myslí a jednají podle této logiky. Nelze jim to vyčítat, neboť oni za nic nemohou, protože za jejich destruktivní jednání k sobě i druhým mohou prý jejich rodiče, že je zplodili a potažmo prostředí. Jsou to vlastně tací nějací vulgární marxisté, či jak ty De Magogriové a jiné závisláky a narkomany nazvat..

peter.
6. 4. 2017 12:11

Je podivuhodné,že sa nájde toľko ľudí ktorí pochybujú o tom,že tých civilistov zabil chemickou zbraňou Asad,ktorému to poradil Putin. Veď ide o informáciu zo samotného SOHR !! -svetoznámeho Sýrskeh observatória pre ľudské práva sídliaceho v britskom Coventry!!A do sveta ju vypustil jediný zástupca tejto mimoriadne dôveryhodnej spravodajskej agentúry – miláčik všetkých rusofóbov sveta sám Rami Abdul Rahman – Sýrčan ktorý síce nebol v Sýrii už 15 rokov,ale má presné správy od svojich sýrskych priateľov z radov protiasadovskej opozície.Aj túto správu o tom,že Asad už zase použil chemické zbrane má údajne z toho najdôveryhodnejšieho zdroja ktorým je „synovec priateľa Rahmanovho priateľa… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
6. 4. 2017 12:11

Umíte si představit, co se asi právě odehrává v pekle ?? Chudák Áda fýrer řve z kotle na souseda, má pěnu u huby, oči z důlků a přidržovat ho musí záložní rota čertů: “ Pitomče, donnerwetter, jak to že to nenapadlo tebe ? Na co ti byl ten doktorskej titul, klasickej vzdělanče ? Kdo musel vymyslet tyhlety nevládky – že by to byli židi ? Hlavně že sis honil trýčko s podělaným vysílačem a pár falešnejma librama – hérečky a jejich pííp— tě zajímaly víc, co, ty packale? Jak to, že kdejakej arabskej semita si dokáže posadit místního syrskýho blogera… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
6. 4. 2017 13:36

Jako vždy z BV zdrojů informovaná Tereza Spencerová na PL shrnuje: „Jinými slovy, prakticky vše, co z Idlíbu vychází – informace, fotky nebo videa – do světa tak či onak vypouští Al-Káida.“
(http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-doplnila-co-nebylo-receno-o-chemickem-utoku-v-Syrii-Vysmala-se-Emme-Smetane-a-rekla-co-znamena-Sorosova-univerzita-482578)

Lena
Lena
6. 4. 2017 14:09

Mnoho lidí se nedívá kolem sebe na ulici nebo na TV a tak neví, co se děje. Potom se zbytečně rozčilují, že jim někdo lže, a že logika, morálka, objektivnost a smysl pro spravedlnost jsou jenom pojmy. Shlédněte nějakou reklamu v TV a možná zjistíte, že tam z nás diváků dělají naprosté idioty. Když z nás dělají idioty v takovým malých věcech, proč by z nás dělali občany rozumné, inteligentní, zodpovědné, mravné apod. ve věcech světové války, genocidy, devastace životního prostředí? A my to máme rádi a vyžadujeme to. Už jenom tím, že chceme, aby nám tzv. říkali pravdu. Jakou?

r.m.
r.m.
6. 4. 2017 15:57

Kolik Bílých přileb zahynulo při manipulaci s těly obětí zabitých sarinem, když na ně šmatali holýma rukama? Nebo jsou to pouze ilustrační fotky?
K něčemu ta pakárna v bolševické armádě byla dobrá, vskutku.

peter.
6. 4. 2017 17:08

A už sa ukázal dôvod toho podvodu s chemickým útokom v Idlíbe. Trump oboznámil kongres USA s možnosťou útoku na Sýriu. https://cont.ws/@hook/578289 Chápem,že keď navýšil výdaje na zbrojenie o čiastku rovnajúcu sa celej sume fin.prostriedkov ktoré na zbrojenie vydáva RF,tak musí tie zbrane aj niekde použiť a odpísať,aby mohol vyrábať ďalšie.Keď sú sklady plné treba ich alebo vyprázdniť,alebo zastaviť výrobu.Ale že sa rozhodol riešiť to konfliktom s RF…to svedčí len o tom,že je to ešte väčší nesvojprávny somár,než som si myslel. Teraz je jasné kto tú „komédiu“ s použitím chemických zbraní v Idlíbe naplánoval. Mohlo nás to napadnúť,že sa „chlapák“… Číst vice »

peter.
6. 4. 2017 17:11

peter. napsal
zažehnať hroziacu agresiu do USA

zažehnať hroziacu agresiu USA do Sýrie…..má byť správne.

orinoko
6. 4. 2017 21:13

Rus Sýrii nenechá na holičkách. To je alfa a omega všechno. Dneska už do ni “ investoval“ kde co. I ostrý výcvik pro svoji armádu.
Kdo začne, TEN TO POSERE. A prosere to.
Jsou dneska geograficka místa, která Rus , Číňan a Peršan nemůžou pustit. Jde o jejich vlastni přežití.
Hoši, pamatujte si jedno: Ve chvíli, kdy americké prase zvici Zvaniveho Slimejse zaútočí v Sýrii, tak Rus přepíše Střední východ k nepoznání.
Zapomente na Izrazida, Osmana a Saúdské lejno.
Proč myslíte, ze Írán nabízí Rusku svoje území?

Dana
Dana
7. 4. 2017 3:59

Zpravy prichazeji i z jinych zdroju. Americke satelity maji sve orbity, odkud sleduji Syrii, ted uz i Cina, takze zpravy odtud do sveta nepochazeji jen od islamistu. . Rusove samozrejme take a proto je jejich mlzeni neduveryhodne. Oni nepopiraji letecky utok, jen to „spinuji“- predou informace tak, aby z toho syrske vedeni vyslo o trochu lip. O trochu lip ale nestaci, kdyz ve vzduchu byla syrska letadla prave v dobe chemickeho utoku. Takovy sklad chemickych zbrani by jiste po vybusich regulernich bomb vybuchl v ohnivy kotouc, coz neni zaznamenano. Rusove se v roce 2012, po prvnim utoku Assada, kdyz pouzil… Číst vice »

Béda
7. 4. 2017 5:21

Dana napsal Zpravy prichazeji i z jinych zdroju.Americke satelity maji sve orbity,odkud sleduji Syrii,ted uz i Cina,takze zpravy odtud do sveta nepochazejijen od islamistu. . Rusovesamozrejmetake a proto je jejich mlzeni neduveryhodne. Oni nepopiraji letecky utok,jen to „spinuji“- predou informace tak, aby z toho syrske vedeni vyslo o trochu lip.O trochu lip ale nestaci,kdyz ve vzduchu byla syrska letadla prave v dobe chemickeho utoku. Takovy sklad chemickych zbrani by jiste po vybusich regulernich bombvybuchl v ohnivy kotouc, coz neni zaznamenano.Rusove se v roce 2012, po prvnim utoku Assada, kdyzpouzilchemicke zbrane hromadneho niceni, zarucili za Assada, ze se chemicke plynovani civilniho… Číst vice »

fra
fra
7. 4. 2017 5:37

Dano Vás je v domácnosti škoda a mělo by Vás angažovat zpravodajské oddělení generálního štábu té Vaší všeho schopné armády. Vysvětlení je prosté. Bylo třeba aby Trump změnil dosud umírněný postoj k Sýrii a tak se vytvořila záminka. Na to vy jste byli vždycky pašáci, snad už od války s Mexikem.

peter.
7. 4. 2017 6:01

peter. napsal

V Idlíbe išlo len a len o toto:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/425734-spojene-staty-zautocili-na-syrsku-zakladnu/

Toto je predohra pre „Veľký ohňostroj“ a surový pľuvanec do tváre Putina.
Bude nasledovať reakcia z ktorej mám obavy.Aká bude?Zareaguje aj Čína a Irán?

Jan Kristek
Jan Kristek
7. 4. 2017 6:23

Takže je na 100 % potvrzeno, že teroristický útok v petrohradském metru a na letadlo s Alexandrovci provedly také Zasrané státy chemické! A Rusové to tutlali z důvodu, že Trump jim tvrdil, že to udělali „ti druzí“ američané, ke kterým prý on nepatří.

peter.
7. 4. 2017 6:39

60 „tomahawkov“ a ani jeden zostrelený?
Dá sa očakávať,že sa k USA pripojí Izrael a potom aj celé NATO.Ani neviete ako rád by som sa mýlil.
Ak Putinova reakcia nebude dostatočne rázna a účinná,tak to bude znamenať prudký pokles jeho preferencií doma (voľby sú už na druhý rok).Dôsledkom môže byť zmena na poste prezidenta RF.(to je len môj predpoklad laického „kvázi analytika“).

orinoko
7. 4. 2017 6:55

Rusové prý byli informování.
Nicméně maji ted konkrétní doklad toho, jak vypadá spolupracující erdragon a pouceny emericky blb.
Pokud by toto melo pokračovat, tak je jen otázka času, kdy dojde na konkrétní ztráty Rusů a Íránců v Sýrii. Pokud k raketovým útokům dokonce došlo před , během anebo těsně pote , co emericky Kačer Idiot jednal s čínským protějškem, tak je to zároveň těžká facka Číně.
Copak nám k tomu poví místní Kaceruv fanzin? Ze to byla jen kamufláž na Slimejsuv pokrok doma?
Co vlastně to emerické lejno do teto chvíle dokázalo? Posunout svet blíže k velké válce. Jak americké.

Jan Kristek
Jan Kristek
7. 4. 2017 7:03

orinoko napsal Rusové prý byli informování. Nicméně maji ted konkrétní doklad toho, jak vypadá spolupracující erdragon a pouceny emericky blb. Pokud by toto melo pokračovat, tak je jen otázka času, kdy dojde na konkrétní ztráty Rusů a Íránců v Sýrii. Pokud k raketovým útokům dokonce došlo před , během anebo těsně pote , co emericky Kačer Idiot jednal s čínským protějškem, tak je to zároveň těžká facka Číně. Copak nám k tomu poví místní Kaceruv fanzin? Ze to byla jen kamufláž na Slimejsuv pokrok doma? Co vlastně to emerické lejno do teto chvíle dokázalo? Posunout svet blíže k velké válce.… Číst vice »

orinoko
7. 4. 2017 8:05

Osmanská prasečí hlava už zase vola po no fly zóně. To je eufemismus hodny české prasečí hlavy , totiž Veny Bombardaka. Konkrétně se no fly zónou mysli to , ze v ní budou létat jen teroristicke eroplany západu. Nicméně nemůžu se zbavit pocitu, ze pote , co prasečí hlava izrazida dostala z Ruska ostre upozorneni, tak už zbyla jen jediná cesta. Veskrnovo varování s plochou drahou letu. Došlo na postoj Íránu, který tvrdí, ze nějaká diplomacie kolem Sýrie je jenom ztrátou času. Ztráta času patrně ne, ale vynaložení zbytečně energie zcela určité. Ted se za kulisami kolikuje terén. Pro Rusa… Číst vice »

orinoko
7. 4. 2017 8:29

To je vyhrez na webu … český Kaceruv fanzin konci. Dokonce mu přisoudil nové označení – Donald Trumpeta. A co čínský komunista? Predava prave v Americe Kacerovi klice od Zakázaného města? V krátké době veskrnuv zapad vypálil hromadu salv. Bělorusko a Rusko v ulicích, terorismus v metru, izrazid letecky v Sýrii, ted naposledy Havel s plochou drahou letu. Myslím , ze Putin odpiska vstrecu s Kačerem. Proč by mu mel ještě ke všemu poskytovat pocit světového hráče, když jde jasné o blba z jarmarku , kterému by mel naopak docela výrazně namydlit podlahu. A propos … Saúdské prasečí hlavy dovážejí… Číst vice »

racek
racek
7. 4. 2017 8:52

Trump se rozhodl na základě oficiální informace od Izraele, kterému bohužel bezvýhradně věří. No, nějak si nevšiml, komu Izrael straní a kdo to v Sýrii kromě USA a Saudů vyvolal.

racek
racek
7. 4. 2017 8:54

Dana napsal Zpravy prichazeji i z jinych zdroju.Americke satelity maji sve orbity,odkud sleduji Syrii,ted uz i Cina,takze zpravy odtud do sveta nepochazejijen od islamistu. . Rusovesamozrejmetake a proto je jejich mlzeni neduveryhodne. Oni nepopiraji letecky utok,jen to „spinuji“- predou informace tak, aby z toho syrske vedeni vyslo o trochu lip.O trochu lip ale nestaci,kdyz ve vzduchu byla syrska letadla prave v dobe chemickeho utoku. Takovy sklad chemickych zbrani by jiste po vybusich regulernich bombvybuchl v ohnivy kotouc, coz neni zaznamenano.Rusove se v roce 2012, po prvnim utoku Assada, kdyzpouzilchemicke zbrane hromadneho niceni, zarucili za Assada, ze se chemicke plynovani civilniho… Číst vice »

orinoko
7. 4. 2017 9:11

A máme to. Rusko konci spolupráci s Emerickym teroristou ohledně Sýrie, a Putin označil útok létajícími veskrny za akt agrese.
V západním ptydepe se tomu říká – silne poselství. A především si nad osudem Kačera Hnupa umyl ruce.
Copak udělá emericky režim ted?

orinoko
7. 4. 2017 9:28

Ještě douska: Zeman by mel urychleně vycouvat ze všech kontaktu s tou politickou mrtvolou z emerické vápenky. Ve svém vlastním zájmu.

peter.
7. 4. 2017 9:29

orinoko napsal V krátké době veskrnuv zapad vypálil hromadu salv. Bělorusko a Rusko v ulicích, terorismus v metru, izrazid letecky v Sýrii, ted naposledy Havel s plochou drahou letu. Myslím , ze Putin odpiska vstrecu s Kačerem. Proč by mu mel ještě ke všemu poskytovat pocit světového hráče, když jde jasné o blba z jarmarku , kterému by mel naopak docela výrazně namydlit podlahu. A počet tých provokácií bude narastať s blížiacimi sa voľbami prezidenta RF.Ukázalo sa,že Putin nenaplnil očakávania a dal prednosť upevňovaniu štátnosti RF pred „jeľcinizmom“.Preto sa stal nežiadúcim a na západe dostávajú „elity“sračku už len pri pomyslení… Číst vice »

fajt
7. 4. 2017 9:32

a válka bude!! – váš donald trumpík. ..)

orinoko
7. 4. 2017 9:52

Můj určité ne, snadno lze doložit. Moc bych nejasal , fajte. U vědomí , ze v eurosojuzu vyniká další Donald podobných kvalit, navíc polskego puvodu , tak bych raději volil komunikační zlato.
Mne osobně chybí údaj, kolik syrských letadel bylo zničeno. Rus by mel okamžitě doplnit chybějící kapacity a jít na ostrou střelbu. Jako tehdy, když pobledle tmě z vapenky sestřelil nad Středozemním morem dvě veskrnovky , které zkoumaly pripravenost.

fajt
7. 4. 2017 10:24

docela zajímavé načasování amerických akcí, nejdříve Petrohrad ( na odlákaní ruské pozornosti), pak údajný letecký chemický útok na amerikou milované isilovce , které tam ( chemické barely) s největší pravděpodobností dodala, či „zapomněla“ Legion etrangere ( tady zase, aby se nekonala adekvátní reakce ruských ozbrojených sil, která by nastala automaticky, tedy politická brzda ) a pak za temné noci vítězná salva amerických lodí na syrskou základnu, která je součástí regulérní syrské armády, tedy suverénního státu – fakt zajímavý projekt Doníka . ..) ten polský Donald je podobný jak ten český Petr Pavel, prostě figurky bez reálného zázemí vytažené na špinavou… Číst vice »

peter.
7. 4. 2017 10:29

orinoko napsal
Rus by mel okamžitě doplnit chybějící kapacity a jít na ostrou střelbu.

Ja myslím,že by mal prostredníctvom Asada zvolať RB OSN.Tam požiadať o predloženie nevyvrátiteľných dôkazov o tom,že CHZ v Idlíbe použili Asadovi vojaci.Ak sa tak nestane,vzniesť proti USA obvinenie z porušenia medzinárodného práva a trvať na odsúdení tejto agresie.No a to najdôležitejšie.RF by na RB OSN mala vydať jasné,jednoznačné a zrozumiteľné vyhlásenie,že už viac beztrestne nestrpí podobné akcie a že odteraz bude považovať každý útok na zvrchovaný štát – Sýriu,nech by ho uskutočnil ktokoľvek za akt vyhlásenia vojny Ruskej Federácii.A bude pokoj.

Béda
7. 4. 2017 12:16

Čeští politici vítají útok Spojených států na Sýrii
Čeští politici vítají masivní raketový útok Spojených států v Sýrii. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pátek ráno vyjádřil naději, že zásah Spojených států zabrání, aby se znovu v Sýrii použily chemické zbraně.

https://www.novinky.cz/domaci/434471-cesti-politici-vitaji-utok-spojenych-statu-na-syrii.html

(To holohlavé rovnátko s plastickým úšklebkem je buďto magor anebo leštič hajz*ových klik na US ambasádě. A tento přírodní úkaz je prý povoláním právník – presumpci neviny asi nezná. Kolik podobných podvodů už USA v posledních 2 desetiletích provedly?

peter.
7. 4. 2017 12:16

orinoko napsal
Mne osobně chybí údaj, kolik syrských letadel bylo zničeno. Rus by mel okamžitě

Zničených bolo 6 sýrskych Mig – 23.
Rusi píšu,že z 59 odpálených „tomahawkov“ich do cieľa doletelo len 23.O dopade ostatných niet správ.Niektorí ale upozorňujú,že 1 komlex S-400 dokáže zničiť práve 36 cieľov.

Béda
7. 4. 2017 12:23

Jestli mě paměť neklame tak US- áci v poslední době již podruhé bombardovali syrskou vojenskou základnu. Poprvé byl útok taktéž (jako nyní) koordinován z mezinárodního řídícího centra se souběžným útokem umírněných Al Káidistů. To centrum pak zlikvidovaly ruské rakety. Mezinárodní teroristi asi hned zřídili někde jinde další koordinační centrum umírněných Al káidistů se západní „demokracií“.

Béda
7. 4. 2017 13:42

Nakonec se ukázalo, že bojovník proti terorismu Trump je spojencem Al Káidy a S.Arábie. (pro některé z nás nic překvapivého)

Bety
Bety
7. 4. 2017 13:51

DT má stále vnitřní problémy. A jediný lék kteří em. prez. považují za účinný je agrese, tedy válka. Všechno ostatní se odsune a em. tupounům záleží na jediném – aby ukázali, že jsou nejlepší (ve vraždění, ale to je jedno). Jak už kdysi napsal Charles Dickens, kdy vložil do úst Američana, který přitom mával revolverem zhruba toto: My jsme silní, jsme nejlepší, a všichni se nám musí kořit!
Čert aby je vzal!!!