Debatní klub o kruzích v obilí: Jan Frolík / Karel Rašín

Věříte-li na UFO, na nevysvětlitelné jevy, budete během debaty spokojení. Vy ostatní můžete můžete protestovat, vztekat se, ale to je asi tak vše, co proti kruhům v obilí – agrosymbolech asi zmůžete, snad i proto, že jsou o nich zprávy již ze sedmnáctého století a dnes se tomuto fenoménu věnují stovky organizací a skupin po celém světě.

Česká Wikipedie například o tématu píše – „Kruhy v obilí nebo také agrosymboly jsou jevy, kdy se v ploše osázené obilím nebo jinou zemědělskou plodinou vytvoří pravidelné geometrické obrazce polehnutím rostlin. Toto polehnutí nebylo způsobeno podle některých lidí mechanicky, ale zatím dosud neznámým vlivem. Podle odpůrců těchto teorií se jedná o lidský či přírodní výtvor.“

Tento na první pohled nestranný text má v sobě zásadní vadu v argumentační rovině, protože dosud samotný způsob vzniku jevu nikdo nedokázal jednoznačně potvrdit ani vyvrátit. Téma je kvůli tomu vystavené značnému množství spekulací a teorií, ale i posměchu, odsudkům a zesměšňování.

Do Debatního klubu přišli pánové Jan Frolík, který se laickým zkoumáním a pozorováním těchto jevů dlouhodobě zabývá… a Karel Rašín, novinář a publicista, který opakovaně přednášel na záhadologických setkáních o únosech do UFO a astrologii.

Více debat najdete zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cnemo
4. 9. 2014 16:59

Jako založením skeptik jsem měl dlouho zcela jasno až do okamžiku, než jsem na vlastní oči jedno UFO, jak vystřižené s ufologické literatury viděl. http://nautilus2.wordpress.com/2012/02/22/920828-ufo-na-vlastni-oci/

Od té doby jsem k tomu přestal přistupovat jako k perpetuu mobile (tam není třeba nic zkoumat, ať se uvnitř děje cokoli, pevně to drží v ruce zákon zachování) ale je třeba zkoumat fakta.